Тестени закуски

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тестени закуски

Мнение от Kleo »

Ще напиша тук за моите ДОБРУДЖАНКИ :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тестени закуски

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:Рогчета
2 суп.л. суха мая (или 1 пак. жива)
2 суп.л. захар
300 гр топла вода
200 гр кисело мляко
5-6 суп.л. олио
2 цели яйца + 1 белтък
2 ч.л. сол
брашно за меко тесто

за плънката:
2 бр яйца
200 гр сирене
100 - 150 гр колбас

1 жълтък за намазване

Разбъркваме маята с топлата вода, захарта и 3-4 суп.л. брашно. Оставяме маята да шупне и добавяме двете яйца плюс единия белтък, солта, олиото и киселото мляко. Месим меко тесто.Без да оставяме да втасва, разточваме правоъгълна кора на много тънко. Слагаме плънката и завиваме по диагонал, така, че да се получи форма на рог.
Е, много вкусни ми станаха...... :1082 :1082 ..... обожавам подобен вкус на тестяното..... Уцелих и точното количество брашно.... само тавата ми дойде малка, та имаше малко сурово вътре, но другият път и това ще оправя! Елисче, благодаря!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тестени закуски

Мнение от Kleo »

Изображение - ДОБРУДЖАНКИ
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
олеся

Re: Тестени закуски

Мнение от олеся »

Вчера правих солен кекс, който се получи много сполучлив и вкусен. Много съм доволна, че открих тази рецепта - бърза и лесна за изпълнение. Аз си позволих да сложа малко повече сирене. Дори и днес, на следващия ден, кекса е вкусен и децата го хапват с апетит. Ето и рецептата:

ВКУСЕН СОЛЕН КЕКС
Продукти:
яйца - 4 бр.;
кисело мляко - 1/2 кофичка;
сода - 1 ч. л.;
майонеза - 1 опаковка;
брашно - 2 големи чаени чаши;
сирене - 200 гр.;
олио - 1 суп.л.;

Приготвяне:
Яйцата се разбиват и към тях се прибавя киселото мляко, в което предварително е угасена 1ч.л. сода. След разбъркване се добавя майонезата и брашното. Разбърква се отново. Получава се гъсто кексово тесто, към което се добавя сиренето и олиото. Сместа се изсипва в кексова форма или тавичка предварително намазана с олио и набрашнена. Пече се в предварително загрята фурна на 180-190 градуса около 40 минути.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тестени закуски

Мнение от ellis_stoyanova »

cchery написа:Е, много вкусни ми станаха......
Чери,нямаш представа колко се радвам да го чуя :329 Само въпросче едно имам,замеси тестото на ръка или в машина за хляб,и след това остави ли го през нощта в хладилника ? :roll: Аз винаги меся и правя и понякога ми идва в повече,например гледам вечер на направя всичко,за да са готови за сутринта,повечето видове тесто,които ползвам са невероятни и след престояване,но ако мога да меся и на другия ден да пека също би било добре :D
Деска,тези Добруджанки много приличат на едни питки със сирене и масълце,които правя,най-вероятно рецептата е сходна,браво.
Олеся,отдавна се каня и аз на един такъв кекс,скоро ще го пробвам и аз :923
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тестени закуски

Мнение от cchery »

Елисче, омесих тестото в машината за хляб като обаче нямах време да го оставям да втаса, но така или иначе ти в рецептата пишеше, че не трябва да се оставя. След което го разточих, напълних със смес от сирене, кашкавал и яйца и бутнах в хладилника. Малко преди да си легна сложих тавата във фурната и настроих таймера така че, тутманикът да е готов в 7 часа на другата сутрин. През нощта във фурната бая си беше втасало. Та, имам ли някаква грешка в технологията?! :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тестени закуски

Мнение от ellis_stoyanova »

cchery написа:Елисче, омесих тестото в машината за хляб като обаче нямах време да го оставям да втаса, но така или иначе ти в рецептата пишеше, че не трябва да се оставя. След което го разточих, напълних със смес от сирене, кашкавал и яйца и бутнах в хладилника. Малко преди да си легна сложих тавата във фурната и настроих таймера така че, тутманикът да е готов в 7 часа на другата сутрин. През нощта във фурната бая си беше втасало. Та, имам ли някаква грешка в технологията?! :1062
Грешка нямаш никъде,дори напротив,от теб разбирам,че става и по този начин,както казах,аз меся и пека,ама сутрин ми е трудно да се развъртя из кухнята в 7,така че твоят вариант идеално ме устройва :1069 :326 :923
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тестени закуски

Мнение от Kleo »

Картинката на добруджанките я взех наготово от интернет, но моите стават напълно същите принципно :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
mechonka

Re: Тестени закуски

Мнение от mechonka »

dexter написа:Моят съпруг много би искал да зкусва нещо такова - тестено, пържено ако може (нали така е бил свикнал при мама :lol: ). Но аз не мога да правя почти нищо. Записах си рецептата за кифличките с кашкавал и сирене и обещавам в най-скоро време да пробвам :)!
Че пържените филийки са най-лесното нещо :) Или мекички,аз си купувам готово тесто и стана супер.Печенето вече си е по- майсторлък.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тестени закуски

Мнение от Kleo »

Палачинки два вида за закуска - едните изпържени на тиган, другите - в гофретника :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тестени закуски

Мнение от Kleo »

Добруджанки /красиви и вкусни питки със сирене/

Забъркваме меко тесто от:

1 кофичка кисело мляко с 1 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
2 яйца, от които слагаме в сместа едното яйце цялото + белтъка от другото яйце, а жълтъка от второто яйце отделяме в купичка
около 250 г натрошено краве сирене
около килограм брашно

Тестото се меси до готовност /да не се залепва по пръстите/. Оформят се средно големи топки, прави се дупка с пръст по средата и се нареждат в намазнена с олио тава. В дупчицата се слага по малко масло /или маргарин/, а повърхността се маже с отделения жълтък. Пече се до приятен загар на питките. Сервират се топли, с айрян, салатка, кой както обича.

Добър апетит!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор