Лечебно гладуване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Tami

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Tami »

:954 Зори, абсолютно ти се възхищавам! БРАВО!БРАВО!ВРАВО! :326 :1078 :1040 :1078 :1040 какво си решила да правиш след детокса??? Колко време ще си по Лидия Ковачева??? :954 :954 :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

Зоричка, стана ми мъчно за онова, през което си минала неделята.... Адски е трудно като си у дома и да готвиш, шеташ, а самият ти.... да не можеш да си позволиш нищо. И всичко това до момента, в който осъзнаеш, че си ЗАВИСИМ!!! От храната, при това. Тъпо, но факт. Дано да ти остават само леки дни оттук натам! Прегръщам те много силно! :922 :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Благодаря, момичета за подкрепата!
Черко, наистина е тъпо, но ето,казах го- имам зависимост към всичко тестяно . Мога да ям по всяко време,на всяко място, каквото и да е. Без ограничения.
Силно се надявам след края на това ми начинание вече да мога да говоря в минало време за тези неща. Знам, че зависи само от мен, знам, че в голяма част здравословните ми проблеми са резултат от това. И мисля, че вече съм готова да променя нещата. Така го усещам и наистина го искам. Предния път, след като гладувах пак можех, но някак нямах силата да го направя. Вече искам да съм здрава! Знам, че доста път ме чака, знам, че ще е трудно, но ще тръгна.
Тами, след Лидия Ковачева твърдо спирам с бялото брашно, както и ще огранича до максимум тестените изделия. Може от време на време да ям черен хляб,но ще е рядко, защото си мисля, че ще ме повлече отново по стария път, в смисъл ще ме накара да искам и разни други неща. Иначе други ограничения не смятам да си налагам,но ще се старая да хапвам разделно. И ще включа много повече плодове и зеленчуци.

И така,ден 7 Имам някакъв гаден вкус в устата, леко метален сякаш...странно ми е... Иначе няма апетит, няма глад (буквално имам чувството, че стомахът спря да произвежда стомашни сокове- нищичко не усещам), няма жажда, няма студ, няма болки.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

Мърмори написа: Иначе няма апетит, няма глад (буквално имам чувството, че стомахът спря да произвежда стомашни сокове- нищичко не усещам), няма жажда, няма студ, няма болки.
Това ми прозвуча като едно пожелание за всички нас....... особено без болки! Зоричка, нямам много думи в този момент. :940 :940 :940
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Ver »

:326 Зори!
Успех до края на режима и със захранването после.
Мърмори написа:.. Иначе няма апетит, няма глад (буквално имам чувството, че стомахът спря да произвежда стомашни сокове- нищичко не усещам), няма жажда, няма студ, няма болки.
:326
Kalia

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kalia »

Мърмори написа:...след Лидия Ковачева твърдо спирам с бялото брашно, както и ще огранича до максимум тестените изделия. Може от време на време да ям черен хляб,но ще е рядко, защото си мисля, че ще ме повлече отново по стария път, в смисъл ще ме накара да искам и разни други неща. Иначе други ограничения не смятам да си налагам,но ще се старая да хапвам разделно. И ще включа много повече плодове и зеленчуци.
Белобрашнестите изделия са наистина много вредни. Аз ги спрях още през далечната 1997г.
Иначе хляб от магазина не купувам, защото прибавят много химия. Правим си у дома с хлебопекарна -от пълнозърнесто брашно и брашно от лимец. Захарта пък съм я заменила с мед, олото - със зехтин, а оцета - с ломон. Солта ни е морска - смиламе я с мелничка. Млечните също отказах - за мен те са вредни за човешкия организъм.От тях при гладуване излиза доста слуз от червата ми,стояла там с години.Също - отървах се от синузита и хремите.За месото е ясно. :???:
Най-общо трябва поне 50% от храната да е натурална - плодове,зеленчуци,ядки.
Надявам се да съм била полезна.Успех с гладуването ти желая! :524
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Kalia написа: Правим си у дома с хлебопекарна -от пълнозърнесто брашно и брашно от лимец. Захарта пък съм я заменила с мед, олото - със зехтин, а оцета - с ломон. Солта ни е морска - смиламе я с мелничка. Млечните също отказах - за мен те са вредни за човешкия организъм.
Точно така,и аз правя същото. Пека си хляба у дома, но го ям само вечер като се приберем (когато съм на работа ям безразборно всичко най-тестяно). Захар почти на ползвам, за сметка на това годишно употребяваме по 2 тенекии мед (около 50 кг), зехтин си купуваме редовно от Гърция, защото обожаваме да ходим там и определено е с качество, различно от това, което се продава в БГ, оцет почти не ползвам, но когато се наложи имам домашен, сол- също морска. На прясното мляко не съм му кой знае каква фенка, но за кисело, за сирене и кашкавал умирам. Затова не смятам да ги отказвам. Поне имаме от тях домашно произведени. Свекърва ми гледа животни и месо с гарантиран произход също имаме, но аз така или иначе рядко ям. Така че осносвния проблем ще ми е яденето през деня, но ще го измисля. Щом има желание-решение ще се намери.
Още веднъж благодаря на всички за подкрепата.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cvety_rz »

Зори, възхищавам ти се :940 Коментирате за тестеното и искам да споделя на кратко какво преживях.След като ми откриха тумора на корема ми беше едно гадно и криво и си казах така и така полежението е зле ще ям каквото ми душа сака и се почна едно ядене на тестено и сладко и аз един месец туморът започна да расте много агесивно и удвои почти двойно размера си :1215 Няма да коментирам повече, че темата не е подходяща за това :) Зори, желая ти успех до края и след това успешно захранване.И да яденето на сладко и тестяно си е "наркомания" за някои и за съжаление аз съм сред тях, но това не е улица без изход и ще успеем.Някой ден, когато узрея за това може и аз да се подложа на лечебно гладуване, но за сега не съм готова.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Цветинка, силна жена си ти, браво! Много ти се насъбра и на теб. ХАйде вече да махаме всичко лошо от нас. Защото си зависи само от нас.
Това,което ми споделяш...нямам думи. Знам, че е така, че лошата храна може да те убие направо, и въпреки това докато четях, направо настръхнах.
Ти сега гледай да се възстановиш, карай по-спокойно откъм емоции и всичко ще си дойде на мястото! :922
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cvety_rz »

Благодаря, Зори :922
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Досега не писах, но то няма и какво толкова. Днес е ден 13, все още мърдам, не съм умряла от глад :1062 Гади ми се вече от плодове и май вече спрях тотално да ям, само пия чай и вода. До преди 4-5 дена има ужасен вкус в устата, леко метален такъв..., но вече не. Вечер имам болки в черния дроб, но са поносими.
Макар да не го правя за отслабване,няма как да не отбележа със задоволство, че 7 кг отлетяха бързо-бързо.
Това го писах в една друга тема и понеже нямам време да разказвам, го копирам:

Ми какво да кажа за мен- аз започнах да гладувам за здраве, обаче и тайничко си мечтаех да посмъкна малко. Покрай всичките мои грижи последните месеци много се бях отприщила на ядене, ама много. Развих пристрастеност към тестяното. Всъщност имах качени още едни 4-5 кг отгоре от положението, в което бях на Усоето. Можеш да си представиш какво чудо. Мразех се, обаче нямах сили да спра да ям. И така месеци наред. До тук за 12 дена имам свалени 7 кг. Напълно съм наясно, че не е на добре това бързо сваляне, но организма сам си го иска явно. По-важното е, че се чистя освен от токсини и шлаки, но и от моята зависимост. Силно се надявам да успея. Много го искам. Знам, че най-трудното предстои, а именно захранването, но мисля, че този път ще се справя. Чувствам се достатъчно силна и за това.

Чувствам се добре, имам енергия, независимо от почти пълния глад и се наспивам някак по-добре.
Свикнах с режима и дори ме е страх да спра и да започвам да захранвам. Някак започнах да изпитвам страх от храната... :1044
Това е накратко.
Публикувай отговор