Лечебно гладуване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Kalia

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kalia »

Мърмори написа: ...вече спрях тотално да ям, само пия чай и вода...
При това положение трябва много да се внимава - всеки ден трябва да има изхождане.
Иначе токсините не могат да се изхвърлят от дебелото черво и организма се самоотравя.
Затова се препоръчват и клизмите. Това е много важно и не бива да се пренебрегва! :idea: :idea: :idea:
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Колкото и да не ми се иска май ще спирам. Снощи зверски ме боля черния дроб и не ми мина дори след като легнах на дясната страна. Обикновено болките са вечер, но и сега усещам лек бодеж. Знам, че това са очистителни и лечебни кризи, но тъй като не го правя под лекарско наблюдение, честно казано ме е малко страх да експериментирам повече от това.
Ще захранвам вече, а на пролет, като узреят черешите планирам още едно гладуване, а и целенасочено чернодробно пречистване.
Ми това е. Сега отивам да си припомня захранването.
Ver

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Ver »

:326 Зори!
Две седмици това е направо голямо постижение!
Хайде сега успех със захранването :)
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cvety_rz »

Зори, успех със захранването.Пиши после как ти се отразило цялото гладуване от здравословна гледна точка.Имаш ли подобрение и пр. Интересувам се, защото и аз съм я затлачила яката и се чудя на къде и как да я подхвана.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

Зори, стискам палци за успешно захранване! Сигурна съм, че няма да се издъниш този път - знаеш, че за никъде не бързаш! :940 :940
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

cchery написа:Сигурна съм, че няма да се издъниш този път
Споко. Всичко е под контрол. Засега въведох едно малко морковче за обяд, довечера морковче с цвекло планирам.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Cheva »

Мърмори, влизам, за да те поздравя!!! :326
Мисля, чудесно постижение.
Също така искам и да благодаря за подробния отчет, полезен ми е.
Успех със захранването.

cvety_rz, благодаря и на теб, навреме прочитам какво прави прекаляването
с вредни храни! И аз съм от попадналите в капана, а имах намерение да приключвам...
Не ми е приятно да прочета, че не си в добро здраве. Пожелавам ти сила.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Ей, Чева, радвам се да те видя! Не съм те засичала скоро.

Благодаря за поздравите, но не смятам, че съм извършила геройство. Трудното е 3-4 дни, после постепенно свикваш. Аз и още щях да продължа, но ме хвана страх. Както и да е. Надявам се и на вас да съм полезна с това, което описвам тук.

И така- вчера сутринта ядох портокал, после пих чай. На обяд отидох да си взема 2 моркова от магазина и те ми струваха точно 9 ст. :1062 И си помислих колко пари хората пръскат за обилна храна и деликатеси, а можем да се нахранваме със съвсем малко количество. Всъщност наобядвах се само за 5 ст. :221 ,защото втория морков не можах да го изям и си го оставих за днес.
Снощи от мързел направих грешка, която ми тежи на плещите и днес. Имах в хладилника готова нарязана салата от малко зеле и повече моркови и цвекло. И хем си знаех, че зелето не е добро като за първи ден и пак пустия ми мързел проговори. Домързя ме да си настържа само морков и цвекло и хапнах от готовата салата- без никаква сол и мазнина. Като количество около 2 с.л. салата. дъвках много,много старателно и тези 2 с.л. ги ядох сигурно 10 мин. Но въпреки всичко сутринта пак усещах една тежест в стомаха, сякаш току що съм изяла един слон. Но към този час вече съм добре.
За днес, за обяд съм приготвила половин варен картоф и морковчето от вчера. За вечеря другата половина картоф и прясно настъргани морков и цвекло.
Kremena87

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kremena87 »

Здравейте и от мен!От днес и аз започвам с гладуването.Аз го правя,защото искам да отслабна,имам 12 излишни кг.,тежа цели 72.400кг.,а съм висока 158см.Представяте си как изглеждам!Не се харесвам,не се чувствам добре,некомфортно ми е в собствената ми кожа,чувствам се подута :328 .Дано да издържа!!! :roll: И така....НАЧАЛО....ден 1-ви 72,400кг.Ако има други като мен желая успех!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Kremena87 написа:Не се харесвам,не се чувствам добре,некомфортно ми е в собствената ми кожа,чувствам се подута :328 .Дано да издържа!!! :roll:
Здравей Креми! Добре дошла! По думите ти разбирам, че усещаш това,което изпитвах и аз преди да започна гладуването. Аз го започнах по здравословни причини, но и килограмите ми бяха доста. Доста повече от твоите дори. Но аз много силно желаех промяната и през всичките дни нито за миг не си позволих да забравя защо пожелах да гладувам. Щом толкова силно искаш да отслабнеш- можеш да го направиш-зависи само и единствено от теб и твоята голяма мечта- да се харесаш в огледалото. Купи си някаква дрешка 1-2 номера по-малка и си мечтай за момента, в който ще можеш да облечеш "наградата си". Пожелавам ти успех, пиши редовно тук, гарантирам ти, че ще намериш огромна подкрепа. :524


Ей,мацки това преди малко беше най-вкусния половин безсолен картоф, който някога съм опитвала. :1069
Kremena87

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Kremena87 »

Благодаря ти Мърмори!Точно затова съм тук,имам огромното желание просто ми трябва и някой да ме нахъса от време на време!По думите ти за картофа се ориентирам,че вече се захранваш.Дай малко инфо,колко дни гладува и колко кг. свали?Благодаря ти предварително!
Публикувай отговор