Млякото - смъртоносна отрова

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от cvety_rz »

Аз пък си задавам следния въпрос.....Съгласна съм, че в животните се инжектират много хормони и в храната им слагат какво ли не, но животните все пак имат отделителна система а при растенията с каквото ги ториш и обработваш всичко си остава.Аз не съм месарка и не защитавам яденето на месо на корем.Просто разсъждавам и търся истината.За себе си открих нещо много интересно.Когато ям хляб дори и пълнозърнест (Вита или Тонус) след около 10 мин. ми протича носа и се започва едно кихане.Ако ям обаче кисело мляко (домашно квасено) не се наблюдават подобни симтоми :1044 И това го наблюдавам и е така от миналото лято не е от скоро.Положението с качеството на храната по цялата земя си е не добро.Каквото и да правиш не можеш да контролираш въздух, киселинност на дъжда, не можеш да забраниш на пчеличките да не опрашват твоите растения ако са ходили при неподходящи :954 Но все пак е хубаво каквото можем да правим за себе си и за здравето си да го правим.Ние си гледаме животни и сееем.Торим с био торове натюр, не пръскаме с нищо.Вярно, че не мога да се похваля, че плодовете и зеленчуците ми са в отличен външен вид и размер, но поне са по натурални.Съжалявам, че по рано не ми увря главата и се стигна до влошаване на здравето ми и до качване на толкова мноого килограми.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от cchery »

baimomchil написа:
Е, като е такава отрова млякото - как тия хора живеят повече от средностатистическият човек, при все че всекидневно взимат дозата отрова? Нали уж им отнемал калция от костите - как на 90 години и отгоре припкат по баирите?
Все си мисля, че колкото и чиста храна да ядеш и да живееш сред природата, консумирайки отрова всекидневно, това ще ти се отрази и ще се разболееш и умреш.
Аз определено заставам зад това.... Разбира се, обяснение за това има и то е, че от тази "отрова" не се умира веднага, а след години. Дали ще те превърне в хипертоник, в диабетик или в онкоболен, но ще ти подейства. Но ето само няколко факти, които като че ли накланят везните в друга посока:

Алберт Айнщайн - вегетарианец, починал от аневризма на аортата.
Жан Жак Русо - вегетарианец, умира от сърдечен удар.
Робин Гиб (Би Джийс) - веган, умира от рак на дебелото черво.
Бари Уайт - веган, умира от сърдечен удар следствие на получена бъбречна недостатъчност.
Стийв Джобс - суровоядец, умира от рак на панкреаса
Kalia написа:Калций в свареното прясно мляко,както и в киселото-няма.В сиренето и кашкавала има (неорганичен-внася се отвън), но въпроса е доколко той е усвояем?
:1215 :1215

Аз просто нямам думи... а къде отива калция тогава?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Kalia

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Kalia »

cchery написа:
Kalia написа:Калций в свареното прясно мляко,както и в киселото-няма.В сиренето и кашкавала има (неорганичен-внася се отвън), но въпроса е доколко той е усвояем?
:1215 :1215
Аз просто нямам думи... а къде отива калция тогава?!
Калция се превръща в неразтворим такъв(не си спомням съединението) при термичната обработка на млякото. Затова и когато се произвежда сирене и кашкавал се добавя и калциев хлорид, освен маята и закваската. Иначе няма да се получи плътна подсирка.
Ако сиренето се прави по суров начин (както го правим ние на село) калций не се внася отвън, защото млякото не е сварено и той не е изчерпан.
tita

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от tita »

http://www.chem-bg.com/%D0%B1%D1%8A%D0% ... %BA%D0%BC/" onclick="window.open(this.href);return false;

Когато фактите говорят, всичко друго мълчи и слуша! Феномена БКМ (българско кисело мляко) е световно признат от здравни организации, учени и обикновени консуматори,като нас. Прочетете ето тази кратка статия за изследванията върху БКМ на Мечников и Григоров, после пак ще си говорим
Kalia

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Kalia »

tita написа:http://www.chem-bg.com/%D0%B1%D1%8A%D0% ... %BA%D0%BC/

Когато фактите говорят, всичко друго мълчи и слуша! Феномена БКМ (българско кисело мляко) е световно признат от здравни организации, учени и обикновени консуматори,като нас. Прочетете ето тази кратка статия за изследванията върху БКМ на Мечников и Григоров, после пак ще си говорим
Да,съгласна съм, киселото мляко (домашното) е идеалният пробиотик.Плюс това молекулата му е вече по-къса в резултат на млечнокиселата ферментация и се усвоява много по-лесно от прясното.
Но въпреки всичко е белтък и си натрупва слуз в организма. Ако човек е по-слаб и с по-бърз метаболизъм - да,за него няма да има проблем.Но за по-пълничките си е недобра храна.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от cchery »

cchery написа:Разбира се е важно да се подчертае, че това е мнението на едната "школа" в храненето. Защото според "другата" високото съдържание на калций в урината при хора, които консумират мляко, се дължи не на извличането му от костите, защото белтъкът се свързвал с него, а с подобрение на пропускливостта на червата следствие консумацията на мляко и оттам завишаване на нивата на калций! При проведен експеримент с високопроетинна диета от доброволци, въпреки високите нива на калций в урината, е нямало намаление на остеокалцина в костите.
В общи линии тази статия потвърждава прочетеното в медицинския сайт, от който взех горното инфо:

"БКМ което съдържа голямо количество живи и активни бактерийни клетки от L. bulgaricus и S. thermophilus и поради разграждане около на 30 % от млечната захар по време на ферментация подобрява смилането на лактозата. То притежава свойството че лактозата която се съдържа в него подобрява всмукването на калция в червата. "
Kalia написа:Ако човек е по-слаб и с по-бърз метаболизъм - да,за него няма да има проблем.Но за по-пълничките си е недобра храна.
Калиа, ако правилно съм разбрала, това, че БКМ е проблем за пълните, означава, че те дебелят от него ли?! Не опира ли всичко до един добър метаболизъм?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Kalia

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Kalia »

cchery написа: Калиа, ако правилно съм разбрала, това, че БКМ е проблем за пълните, означава, че те дебелят от него ли?! Не опира ли всичко до един добър метаболизъм?!
Да,за метболизма е вярно. Лично аз обаче си имам природна даденост-по-бързо пълнея-това се води тип капха по аюрведа(индииска наука). Образувам много слуз в организма по принцип.И затова млечни не консумирам.Ако обаче говорим за тип вата-слаби и с много бърз метаболизъм млечните се задържат в организма много малко време(и най-вероятно и затова не образуват и слуз).
tita

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от tita »

Ето защо не трябва да се хвърлят с лека ръка квалификации, като "смъртоносна отрова". Млякото е полезно и дори препоръчително за някои от нас, но носи вреда за други. Затова всеки трябва да слуша тялото си и да му набавя това което самото то иска. Друг е въпроса дали можем правилно да разчитаме сигналите му. :)
Аватар
Орхидея
Шампион по спам!
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Сеп 2010, 08:13

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Орхидея »

Страхотен градивен спор се е получил по темата. Благодаря на всички! :922
Важното е да слушаме тялото си и да не залитаме по разни шокоращи открития!

Прекрасна пролетна сряда!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Kleo »

Искам да прочета по-късно тази тема.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от cchery »


Млякото е следващата суперхрана
Чрез него може да се създаде нов вид адаптирани млека за преждевременно родени бебета




Австралийски учени установиха каква е наноструктурата на млякото, когато го храносмиламе, и са убедени, че тя може да се използва за пренос на полезни съставки и лекарства. Освен това млякото може да бъде превърнато в напитка за отслабване, съобщава в. „Дейли мейл”, цитиран от БТА.


Млякото има уникална структура - емулсия от мазнини, хранителни съставки и вода. В храносмилателната система под въздействието на ензима липаза тя се организира много добре геометрично и става подобна на гъба. Това улеснява усвояването на полезните мазнини и витамини и те могат да преминат през клетъчната мембрана и да влязат в кръвоносната система.


Според авторите на изследването, млякото може да се използва и за създаване на нов вид адаптирани млека за преждевременно родени бебета.


„Имаме потенциал да създадем продукт с мастноразтворими витамини и изграждащи мозъка молекули за преждевременно родени бебета или напитка, която да забавя храносмилането, така че хората да са сити по-дълго”, обяснява д-р Стефан Салентиниг от университета „Монаш”.

Източник
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор