Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Публикувай отговор
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Е, да се разпиша тук, че се изгубих малко. В такава депресия изпаднах, че не ми беше до писане. Освен това и малко болести ми минаха през главата. Но се взех вече в ръце и продължавам.
От утре стартирам с детокс - тридневен, и дано да е успешен. Даже се реших да пия и ансола.
От няколко дни започнах Калкарея и Цефамадар, витамин С. След детокса ще вкарам и чая от джоджен.

По време на почивните дни си припомних нещата от миналото, които правех и отслабнах. Прочетох книгата на д-р Михайлов, четох си старите надъхани постове в "Часът на мама". По здравословни причини съпругът ми мина на диета от един месец и свали килограми. Вталеното боди, което разхожда пред очите ми също ме мотивира много, защото той не е по диетите, а успя да се съобразява и да се контролира. Винаги съм показвала, че аз съм по-силна, когато трябва да се проявява инат, и си дадох сметка, че е крайно време да се взема в ръце и да покажа на какво съм способна.

За съжаление напоследък получавам все по-често тежко главоболие, дължащо се на високо кръвно. По Великден всички дни ги изкарах на легло и на препечени филийки. Всичко това означава едно - трябва да се свалят килограми. Така че, за съжаление, вече опрях до здравословни причини за отслабване.
Мисля, че осъзнаването ми е факт. Оттук нататък трябва да следвам правилата, които много добре си припомних и са необходими по-малко приказки и повече действия.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от Kleo »

Олеся, действай, с теб сме :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Успешен първи ден на детокса.
Сутринта кантара показваше 78. Да видим в края на седмицата ...

Видях си лентичката отдолу - ха, ха, ха: отново в изходна позиция.
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Успешен втори ден на детокса!
Чувствам се прекрасно, пълна с енергия и добро настроение. Как ми се иска всичко да продължи в този дух и да се измъкна от омагьосания кръг. Дали ще бъда достатъчно силна :1044 . Сега си давам сметка колко много съм постигнала предишния път, колко е трудно, каква воля трябва. Мислех си, че щом веднъж съм го постигнала, втория път ще е по-лесно, но се оказа точно обратното - много по-трудно е.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от Ванчето »

олеся написа: Как ми се иска всичко да продължи в този дух и да се измъкна от омагьосания кръг. Дали ще бъда достатъчно силна :1044 . Сега си давам сметка колко много съм постигнала предишния път, колко е трудно, каква воля трябва. Мислех си, че щом веднъж съм го постигнала, втория път ще е по-лесно, но се оказа точно обратното - много по-трудно е.
Олеся, ще се справиш, сигурна съм! Щом веднъж си успяла да събереш сили и да се мобилизираш до постигане на желания резултат, ще успееш да го направиш отново! Вече знаеш как! :222 :524

Само да попитам , някаква грижа за кожата полагала ли си първия път, да речем разни мазила, масажи или нещо друго?
Никога не е късно за ново начало!
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Бъни, благодаря за тонизиращия пост.
Предишния път не съм ползвала никакви мазила. Има един момент, особено веднага след детокс, в който усещаш как всичко виси по тялото ти като на закачалка (сланинки, кожата се отпуска). Много е неприятно и в някои моменти е притеснително дали всичко това ще изчезне и кожата ще се прибере. По едно време всичко висеше толкова грозно, но с течение на времето нещата си се наместиха. Важно е да не отслабваш рязко с много. Тъй като имаше период на зацикляне на свалянето на теглото, започнах да тичам всеки ден по 30 мин. и за да активирам кръвообръщението увивах целофан по бедрата и корема. Отслабването си иска комплексен подход и психическата настройка, че трябва време 3-4 месеца за 10-15кг. Когато стигнах до желаното тегло страшно много се харесвах - всичко си беше на място, прибрано, стегнато, кожата сияеше и имах чувството че ще полетя.
Средно свалях на детокс по 2 кг. и после още 2 до следващия детокс.
В момента полагам грижи само за лицето - дневен крем подходящ за кожата ми и възрастта (42), но ти ме подсещаш с този пост да започна да ползвам и нощен, защото да не стане някой фал. Други мазила няма да прилагам, ако ситуацията не го изисква. А и някъде четох (мисля сайта с упражненията на Руми), че мазилата не помагат, само си харчим парите.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от cchery »

Ако ми позволите да :1024 -на малко и тук :oops: :oops: . Момичета, гледайте много внимателно какво пише в съдържанието на мазилата. Не позволявайте разни рекламни трикове да тровят здравето ви. Отдавна не е тайна, но трябва човек от собствен опит да разбере следното: всяка една съставка на крем, която не е с органичен произход, а производна на химическата индустрия, влияе отрицателно на женското здраве и повишава риска от рак!!! Най-вече това се отнася до т.нар. ксено-естрогени - вещества, които внасяме в тялото си именно чрез мазила и кремове и които увеличават естрогена в женското тяло, а оттам идват проблеми с метаболизма, с ПМС, с цикъла и т.н. по-неприятни болежки.

Така че - аз лично никога повече не бих си купила антицелулитен крем, освен ако в неговото съдържание не видя само есенциални масла и спиртни или мастни извлеци на билки и лечебни растения!!!!

Край на :1024 !

Оли, ти в момента спортуваш ли нещо?! Тичаш ли?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от Ванчето »

Хайде да оспамим темичката още малко... :1062 Извинявам се което, но като е станало на въпрос...
Аз изобщо нямах в предвид някакви такива скъпи козметични мазила, не за друго, а защото много отдавна съм се убедила, че ефект няма никакъв. Беше ми интересно дали Олеся не е преборила целулита първия път с масажи с хвойново масло. Въртя, суча и все към него отивам... Може би, защото аз самата го включих в моя план за отслабване и премахване на целулита, но с ръка на сърцето си признавам, че с тези масажи бях най-НЕсериозна от всички запланувани неща! Та за това питам, интересно ми е ако някой е ползвал да ми каже горе-долу след колко време е усетил някакъв ефект. Иначе , ако щете ми вярвайте дето се казва, ама аз и крем за лице не ползвам. Нито пък гримове. Просто не съм фенка на тези неща... :plezya se Всеки луд с номера си, това е един от мойте :1062
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от Kleo »

Бъни, не ползвам никаква такава козметика и аз! :1024 , за което се извинявам и аз :923 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
олеся

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от олеся »

Бъни, целулита го преборих с коренно променения начин на хранене, пиех и чай от джоджен, тичах по 30мин. Със свалянето на килограми, изчезна и целулита, дори бях забравила че това е един допълнителен положителен ефект от всички мероприятия. Просто се получи неусетно.

Чери, записала съм се на плуване, но от известно време имам силни болки в рамото от разнасянето на малкия и прекъснах докато ми мине.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещание от Олеся - старт на едно ново начало

Мнение от Cheva »

олеся, трудно е, много е трудно да се извърви пътя отново.
Но ние сме тук и ще се подкрепяме! :923
За мен детоските не са вариант вече, не и за редуциране на подкожни мазнини.
За прочистване на тялото - да.

Целулитът е мастни депа все пак. Когато се редуцират подкожните мазнини
( с хранителен режим + спорт),намалява и той.

Руми ме е посъветвала изрично да се мажа с крем, за да подпомогна кожата при интензивно
отслабване. Не ме е задължила с вид и марка. Аз се мажа с какаово масло, бяхме обсъждали точно това преди, мисля в темата на Чери. Това масло е чисто, но по-първична преработка има . Пише , че става и за кулинарни цели , но е с лош вкус. За мазане е идеално. Това ми е и "кремът" за лице. :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Публикувай отговор