обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

diva написа: Резултатите от миналата седмица /след осмата/ са минус 10 кг, -9 см талия и -11 ханш.
Дива, страхотни резултати! :326 Много се радвам за теб, радвам се за цялата резултатна
решителност, която струи от поста ти ! Продължавай все така !

Ще споделиш ли кой е диетологът ? :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Чева, благодаря ти!
С радост ще споделя ;) Диетологът е Георги Балджиев.
В следващите дни може пак да драсна нещо, но сега трябва да изчезвам.
Хубави почивни дни! :)
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Ванчето »

Дива, браво на теб! :326
Всичко, което си написала е праекрасно! Много се радвам за резултатите, които постигаш! Но недей да омаловажаваш факта, че всичко това се случва именно заради теб самата, задари твоята воля и упоритост! Защото какъвто и хранителен план да имаш, ако нямаш желанието и волята да го спазваш - то резултати няма да има! За това те поздравявам не само за минусите в обиколките (които са наистина страхотни...), а и за волята ти да водиш тази борба! Продължавай все така и пиши по-честичко, че да ни даваш стимул и на нас да не се отказваме! :524
:922 :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, наистина страхотни резултати имаш!!! Желая ти да стигнеш до края на целта, която си си поставила? Мисля, че направи страхотен "рестарт" на темата си. Подейства ми много мотивиращо. Ще се радвам да споделяш редовно какво се случва с теб. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

diva написа:... Правя нещо като рестарт на тази тема :222 ... След два дена приключва деветата седмица от моето Начало. Позволено ми е да меря и тегля на две седмици, Всяка седмица си изпращам седмичен отчет и той бива коментиран и обсъждан в понеделник... Резултатите от миналата седмица /след осмата/ са минус 10 кг, -9 см талия и -11 ханш. Минуси има и в другите ми обиколки. Много ми е леко! Не съм допуснала нито едно сериозно изключение от хранителния ми план. Най-сериозното беше пропуска на една следобедна закуска и една шепа черници, които хапнах в неподходящо време... Това е единствената програма, която следвам без усещане за глад, без желание за нещо извън предвиденото ми. Оказа се много лесно да се храня в определени часове. Физическата ми активност е с препоръка за около час бърза разходка. По едно време правех и разходка и колоездене, но се усещах уморена след това. Беше ми казано, че имам храна само за едното натоварване. Почти съм редовна в разходките. Освен, че се чувствам чудесно, имам невероятно количество енергия за ежедневието си, за домакинските ми задължения... Продължавам... Програмата ми е предвидена за 4 месеца, с възможност за продължение. Ще продължа, сега съм на средата. А имам още много път до крайната си цел. Разказвам всичко това, за да споделя, че истинската промяна е възможна и е най-добре да е с индивидуален подход. Защото всички ние сме различни. Сега спирам, че искам да изляза да походя малко... Хубави летни дни на всички!!! :954 :954 :954
Ей, Дива, звучиш ми великолепно! :524 Все така да си и занапред! :922 Желая и на теб прекрасно лято, но като гледам с каква радост си го започнала, съм сигурна, че ще бъде пълно с положителни емоции :1216

Благодаря за споделената с нас информация! И аз съм убедена в полезността на дългите бързи разходки, особено ако са на чист въздух! :954 Навремето, когато работех на две места, точно по обяд трябваше доста скоростно и то пеша да се предвижа от едната към другата си месторабота. Е, вярно, че ставах ето така :plezya se , и вместо да трупкам калории докато обядвам, аз всъщност ги топях, тичайки от едното на другото място. Някъде около 45 минути бърз ход, включително на нагорнище, по ул. Раковски, ако си я представяш. Разстоянието беше точно от централната сграда на НДК до ул. Искър, това е малко преди Сточна гара като място. Точно по онова време напълно неусетно за мен не само че отслабнах, но и се чувствах в превъзходна форма! :222 :1210
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Бъни, Чери, Вихрогонче, благодаря ви, че наминавате тук. Благодаря ви за хубавите думи!
Наистина ще се радвам, ако съм ви подействала мотивиращо :922

Ще ви разкажа за днес - след отчета на десетата седмица:
"Прекрасна и устойчива тенденция!" - думите на диетолога ми след седмичния ми отчет...
Това е...
И наистина се чувствам прекрасно!
Сутрешната едночасова разходка ми даде много енергия за целия ми ден.
А отчета на метъра и кантара е малко скромен в сравнение с предишните двуседмични периоди. Но наистина е по-важна тенденцията. Още повече, че не веднъж и на едно място съм чела, че е нормално. Освен това съм попадала на информация, че е нормално и здравословно, и даже препоръчително, да се свалят около 5% от теглото за един месец. Вчера си поиграх и си посмятах малко. Съвсем в норма съм си ;) Какво повече да искам.
И наистина е най-важното усещането. А то е толкова прекрасно - леко, свободно, на моменти еуфорично...
А бе, хубаво ми е :) :) :)
Днес си купих летни дънки. Облякох си блуза от миналото лято - широка... Ами... не, няма... Няма да си нося широките блузи, с които криех това или онова. Решено... ;)
То е ясно, че с тази енергия дето я имам пак няма да си легна преди 23 часа. Да посвърша още нещо из къщи и тогава ще отивам на среща със Сънчо.
Лека вечер!


Момичета, сега ще си призная нещо и ще ви заведа на едно място. Това е моето място, където от... години си драскам по нещо, за да се мотивирам, самомотивирам, а сега съм дори щастлива да се хваля с постигнатото.
Заповядайте и добре дошли сте! :922
Ще се радвам да ви посрещам тук:
http://pytqt.blogspot.com/

Сигурно ще наминавам и тук, но там съм по-често.
Аз продължавам и желая успех и на вас!!! :922 :922 :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, успях да погледна в блога ти - та той си е един личен дневник...... е, доколко е точна думата "личен" при все, че е виртуален и обществено видим, е спорен въпрос, но..... най-важното е, че е твоето местенце. Пожелавам ти все така то да се приютява и да ти дава необходимото спокойствие, мотивация и хубави мисли и емоции. :954

И отново браво за постигнатото. Едва ли някакви норми, които ти казват по колко % мазнини и кг трябва да свалаш седмично/месечно могат да заменят твоето лично усещане от напредъка, който постигаш. Така че - не търси "доказатлества" за успехите си - та те са пред теб самата:
diva написа:И наистина е най-важното усещането. А то е толкова прекрасно - леко, свободно, на моменти еуфорично...
А бе, хубаво ми е :) :) :)
Днес си купих летни дънки. Облякох си блуза от миналото лято - широка... Ами... не, няма... Няма да си нося широките блузи, с които криех това или онова. Решено... ;)
Не се отказвай и не спирай да идваш и тук от време на време! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Тук съм, тук съм..
Чери, благодаря ти!
Така е, "личното" в интернет, както и анонимността са относителни, но е по-важно усещането за мое си място.
Много си права, че не трябват доказателства, когато усещането и... огледалото :221 казват повече ;)
Последните дни съм малко далече от "цивилизацията", но не ми липсва :) Дните си прекарвам в "градински фитнес", който вечер ме приспива преди да съм си отворила интересната книга. Усещането за лекота е неописуемо и незаменимо усещане, което ме изпълва, а това ме радва страшно много. Не съм предполагала, че работата в градината може да е така всеобхватно натоварваща. Разбира се и тя е разнообразна.
А пък и усещането, че правя нещо полезно за хубавата храна на семейството ми е доста удовлетворяващо духа.
За днес още не съм приключила :) Сега отивам да поплевя малко ягоди, че слънцето се е поскрило. А ягодите, заедно с извара и няколко ореха са любимата ми закуска в последно време :221
Цветно, топло и вълнуващо лято! :922 :922 :922
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Четиринадесетата седмица от моето Начало е към края си.
Преди няколко дни получих указания сутрешните мазнини, които приемах под формата на ядки, да преминат към вечерята ми. Така се получава доза ядки/мазнини на обед и две дози на вечеря.
Вероятно има някаква причина, но на мен ми е неясна. Нямам обяснение защо трябва да се приемат вечер.
Някой дали знае причината?
Предполагам, че е свързано с начина на усвояване на хранителните вещества, но.... наистина нямам никаква идея.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, твоят диетолог обясни ли ти вече промяната в приема на мазнини?!

Аз се замислих и .... не знам какво да предположа. Всъщност какво има на мястото на сутрешната доза мазнини?! Някакъв друг продукт ли ги замести?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Чери, диетолога ми каза, че тази промяна е за по-добро, но повече не коментирахме.
Сутрин сега закусвам само с извара и плод. А преди беше и добавка от колона с мазнини, от където си избрах ядки. Преди да има истински плодове от градината закуската ми беше извара, овесени ядки и ленено семе от колоната за мазнини.
Практически промяната е - дозата мазнини да отидат при вечерните. На обед си се запазват, а за следобед нямах и до сега.
:) :) :)
Публикувай отговор