Ловци на мигове

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Вълнуващи мигове от тазседмичния лов:

По зелените стъпала на първия водопад:
Изображение


По жицата
Изображение


В тангентора
Изображение


Преминаването на последния водопад искаше сила
Изображение


Групата следва приумиците на буйната река
Изображение


Когато скалите се хлъзгат, въжето е най-добрият приятел
Изображение


И да го гледам, и да не го гледам екипирането беше ужасно...газ надолу!
Изображение
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Вер, каньонингът ми изглежда..... екстремен, стръмен и мокър :1062 . Обаче и адреналиностимулиращ....... :D . Никога не би ми хрумнало такова нещо, но ето... Интересно ми е - не се ли нараняваш когато се подхлъзваш по мократа скала докато се катериш през водопада?! И още нещо - вие сами ли си осигурявате оборудването - въжетата ииии всичките му там джаджи, на които не им знам имената, за които въжето се захваща?! И не те ли обхваща в някакъв момент съмнение, че нещо може да се скъса или... откачи от скалата? :1044

Иначе - нямам какво друго да кажа освен едно голямо БРАВО! :326 Нямаш ли чувството, че си се преборила успешно с природата? :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

cchery написа:Вер, каньонингът ми изглежда..... екстремен, стръмен и мокър :1062 . Обаче и адреналиностимулиращ....... :D
О, да! Каньонингът е удивително занимание :) 100 % мокър, да :524
cchery написа:...не се ли нараняваш когато се подхлъзваш по мократа скала докато се катериш през водопада?!
Не се катерим, спускаме се. И да, имам ухлузвания и натъртвания по краката - главно на коленете и подбедриците. Ударих си едната ръка, когато попаднах под струята на едно скокче, но .....това е част от заниманието :) Екстаза е толкова силен, че не се чувства болка :)
cchery написа:... вие сами ли си осигурявате оборудването - въжетата ииии всичките му там джаджи... И не те ли обхваща в някакъв момент съмнение, че нещо може да се скъса или... откачи от скалата?
Ние имаме всичко необходимо - години наред се занимаваме с пещери и скали :)
Съмнение викаш :) ...заниманията от този сорт са урок по доверие :)
cchery написа: Нямаш ли чувството, че си се преборила успешно с природата? :)
Изобщо не го чувствам като борба. Би била безмислена борба с преопределен изход :1062
Не бих могала да преборя природата....,обаче след всеки преминат водопад чувствам дива и всеобхватна радост.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ванчето »

Вер, страхотни снимки! Всъщност както винаги! :D
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Ver написа:
cchery написа:... вие сами ли си осигурявате оборудването - въжетата ииии всичките му там джаджи... И не те ли обхваща в някакъв момент съмнение, че нещо може да се скъса или... откачи от скалата?
Съмнение викаш :) ...заниманията от този сорт са урок по доверие :)
В такъв случай май трябва да се заемете с поддръжка на асансьори.... като се замисля няма нищо смешно в моето "изказване", но предвид инцидента в София от тази седмица, доверието се превръща наистина в конвертируема единица, която ни липсва. За което мога да кажа, че ви завиждам :oops: .

Ver написа:
cchery написа: Нямаш ли чувството, че си се преборила успешно с природата? :)
Изобщо не го чувствам като борба. Би била безмислена борба с преопределен изход :1062
Не бих могала да преборя природата....,обаче след всеки преминат водопад чувствам дива и всеобхватна радост.
"Да пребориш природата" си е баш на мястото, когато се озовеш на място, където никой никога не те е предвидил :mrgreen: :mrgreen: . Щото, чини ми се, водопадите са си баш такова местенце - представи си само да беше нормално хората да живеем по и във водопадите :D - една колония от хора подобно на прилепова колония, която се държи със зъби и нокти по хлъзгавите скали ..... :lol: със сигурност щеше да отнеме чувството, което каньонингът предлага...

Струва ми се, че ни очакват интересни снимки и от тази събота и неделя, права ли съм?! :1028 :1028
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

cchery написа:Струва ми се, че ни очакват интересни снимки и от тази събота и неделя, права ли съм?! :1028 :1028
Онзи уикенд преля в седмица на морето :954

Варварски изгрев
Изображение


Един от съквартирантите в лагера ни(Голям сечко). Освен него имахме семейство стършели в банята, и една местна кучица (Белка) в антрето. Прилепите не ги броя, те просто преминаваха. Виж видрата в морето беше неочакван бонус :)
Изображение

Частното плажче след Липите
Изображение

Чудна река е Велека. Там птиците живеят във водата....
Изображение

...а костенурките по дърветата.
Изображение

Водни лилии
Изображение

Отражения
Изображение

У дома след интересни преживявания :)
Изображение

Чрд Верка :1062 Натюрморта е шеметен :mrgreen:
Изображение

По скалите гущери...
Изображение

В морето змии...
Изображение

Ето как се раждат облаците
Изображение

Августовски изгрев
Изображение

Първия морски изгрев на Мони
Изображение
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Ловци на мигове

Мнение от Нели »

Невероятни снимки, Верче! Прекрасни!
С голямо закъснение, че се бях скрила на място без покритие за една седмица: ЧРД, Верка! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Нели написа:С голямо закъснение, че се бях скрила на място без покритие за една седмица: ЧРД, Верка! :954
Мерси Нели :)
Аз приемам и закъснели поздрави :1211
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Еееееее, няма какво да кажа!!! Изключителни снимки. :954 Сякаш носят вашето настроение.... Варварският изгрев е като рисуван пейзаж. Но все пак "раждането на облаците" я съзерцавах най-много. Честно - ако не знаех, че сте на морето, бих приела, че сте на някой много висок връх и морската пяна е всъщност утринна мъгла, която крие околните чукари и долини....... :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ванчето »

Верче, сега може и да ми се посмееш малко, но... :roll:
Признавам си, че до сега всеки път четейки твойте разкази и разглеждайки прекрасните снимки, все съм се чудела не ви ли е страх от змий...? :1044 Но след последните снимки от миналата седмица мисля, че вече знам отговора на този въпрос! Много ви се радвам! Мен лично въпроса с влечугите много ме притеснява... Но пък на вас БРАВО! :524
Днес да очакваме ли нова порция красоти и емоций в снимки ?
Никога не е късно за ново начало!
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Бъни написа: все съм се чудела не ви ли е страх от змии...? :1044
Никога не съм се страхувала от змии. Усещането е друго. По-скоро страх от непознатото ...., когато разбрах, че не са отровни и видях, че се плашат от хората (то кое ли животно не се плаши?!) не се стрясках толкова :) Просто беше толкова неочаквано да ги видя в морето :)
Това лято видях повече змии, от колкото през целия си живот :1062
Бъни написа:Днес да очакваме ли нова порция красоти и емоции в снимки ?
По-добре недей, защото няма :222
Публикувай отговор