Тренирай с Руми Илиева - програма ЗИМА 2015 г.

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от cchery »

Ден 4 - изометрични и разтягащи упражнения

Ниво 3 – списък с упражненията. По желание да се изпълнят 3 кръга

[youtube]NHYLMZTyi9o[/youtube]


Ниво 2 – списък с упражненията.

[youtube]51F7-Xeo_bM[/youtube]


И да добавя нещо от мен - вчера открих едни страхотни йога-упражнения. Много ми хареса водещата, а и самата "тренировка". Пускам ви видеото, както и една много подходяща музика за йога-ин разтягане след тренировка :954 :

[youtube]7UpWgS7WtGg[/youtube]

[youtube]QZbuj3RJcjI[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от cchery »

ДЕН 5 - корем + цяло тяло

Ниво 3 - списък с упражненията.

[youtube]gWVFVt7tMOU[/youtube]


Ниво 2 - списък с упражненията.

[youtube]AkIt-vXKfsE[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 5

Мнение от Ванчето »

cchery написа:
Бъни написа:Чери, а продължаваш ли да тичаш? Скоро май не си споменавала нищо по въпроса
Уф.... как да го напиша. Значи почивах 3 седмици - последната от декемри и първите 2 от януари. И миналата се разтичах. Понеделник усетих лека болка в прасеца на десния крак, но не й обърнах внимание. След петъшното тичане, болката беше такава, че вече куцах :???: :???: . И оттогава не ми е минавала - доколкото усещам крака, съм разтегнала жестоко мускул и сухожилия - боли ме от коляното, та чак до ходилото. И сега съм си налегнала парцалите и не излизам да тичам, пък белким мине по-бързо. :1052
Чери, желая бързо отшумяване на болките и връщане към обичайните ти занимания и ритъм! :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 6

Мнение от cchery »

Източник

Прекрасни, готови ли сте за силна и смела седмица? Имаме 2 нови тренировки и ще направим някои познати.

Посещенията на сайта са се покачили двойно, и си мисля, че тренирате, НО коментарите са намалели и се чудя какво става с вас? Не ме оставяйте да си говоря сама като луда жена :D Споделяйте какво ви мъчи и какво ви е лесно :) По коментарите разбирам какво искате!

При мен това е най-натовареният период на годината, до морето е времето за влизане във форма. Стане ли време за плаж и мента, желаещите за влизане във форма намаляват.

Имаме няколко месеца до плажа, така че вземете се в ръце, искам лятото да ви позная по дупетата. Бавно се случват промените, но пък за къде да бързаме, нали ще тренираме цял живот, все нещо трябва да ни се случва през това време :)

Ако имаш нужда от помощ, пиши ми, по-лесно е като има кой да те мотивира и да ти каже добра дума, когато имаш нужда от нея или леко да те подбутне в правилната посока, ако всеки ден залиташ ;) Виж какво сме постигнали с други читатели.

Снимайте се как изпълнявате тренировките и вижте формата си на изпълнение. От видеата, които прегледах до сега виждам следните неща за коригиране:
  • Вместо клякане – навеждане. Като клякаме това не става от кръста :)
  • Нападите – задния крак да слиза ниско и да не играе, а да е стабилен.
  • Лицеви опори, главата виси между ръцете, коремът не е стегнат и виси, така че се получава пропадане в кръста.
Който иска да се снима и да ми изпрати на имейла, ще му драсна бележки, не се притеснявайте, не се карам на никой :)

ДЕН 1 - силова тренировка почти без подскоци

Ниво 3 и 2 - списък с упражнения

[youtube]UjHlC2Fg2Qw[/youtube]

:!: Тази тренировка е една и съща за двете нива. :!: Има както силова, така и аеробна част. Тренира се цялото тяло.

За ниво 2 следните модификации:
1. Бърпи – лицева опора от колене
2. Ренегадско гребане – с 1 гира
3. Хип тръста е без тежест или на земя

Ако до сега не си тренирала, започни с 90 дневната програма, защото в нея постепенно нараства натоварването, което дава възможност да тренираш повече. Ако започнеш с тренировка, която е трудна за теб, ще издържиш няколко минути, а след това може да се откажеш, защото е трудно. А то е трудно сега, след няколко месеца ще ти се струва лесно :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 6

Мнение от cchery »

ДЕН 2 – аеробни и силови упражнения

Ниво 3 – списък с упражненията

[youtube]vMUXnfunOJM[/youtube]


Ниво 2 – списък с упражненията


[youtube]PMsmB6d86u0[/youtube]

И от мен нещо добавям - ако искате още малко натоварване, съчетано с разтягане - много, много харесвам тази мацка и нейната йога:

[youtube]Y7oQ7EteNxs[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 6

Мнение от Kleo »

Браво и на Руми, и на Ани! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 6

Мнение от cchery »

ДЕН 3 – изометрични и разтягащи упражнения


Ниво 3 – списък с упражненията. По желание да се изпълнят 3 кръга

[youtube]NHYLMZTyi9o[/youtube]


Ниво 2 – списък с упражненията.


[youtube]51F7-Xeo_bM[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 6

Мнение от lindorina »

Чери, благодаря че споделяш всичко това! :1104 Как ми се иска и аз да се присъединя по-скоро към това предизвикателство и да споделям моите добри резултати! Знам, че всичко зависи единствено и само от нас самите! Но за да се случват нещата, трябва човек да има относително спокойствие, да не се влияе от страничните фактори, да бъде в мир със себе си и не на последно място да има воля и силно желание, а не винаги строените в готовност оправдания.
Решим ли нещо, трябва да започнем от "сега", а не от дата 1-ви, от понеделник, или от началото на месеца. Да, ама не. Хората грешат и се учат и се извисяват от научените уроци, породени от грешките. Така де, тия ми философски мисли не са за тази тема. С две думи, искам да попитам - къде да споделям и питам, като започна.....от понеделник :)
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 6

Мнение от cchery »

ДЕН 4 - HIIT

Ниво 3 – списък с упражненията.

[youtube]02Oj1Dy1umc[/youtube]


Ниво 2 – списък с упражненията.


[youtube]A4E4gGWUct4[/youtube]



И малко допълнение от мен - една много лека и зареждаща йога практика :954 :

[youtube]dulH4uQpTA0[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 6

Мнение от cchery »

lindorina написа:Чери, благодаря че споделяш всичко това! :1104 Как ми се иска и аз да се присъединя по-скоро към това предизвикателство и да споделям моите добри резултати! Знам, че всичко зависи единствено и само от нас самите! Но за да се случват нещата, трябва човек да има относително спокойствие, да не се влияе от страничните фактори, да бъде в мир със себе си и не на последно място да има воля и силно желание, а не винаги строените в готовност оправдания.
Решим ли нещо, трябва да започнем от "сега", а не от дата 1-ви, от понеделник, или от началото на месеца. Да, ама не. Хората грешат и се учат и се извисяват от научените уроци, породени от грешките. Така де, тия ми философски мисли не са за тази тема. С две думи, искам да попитам - къде да споделям и питам, като започна.....от понеделник :)
Линди, благодаря за споделените мисли :954 .... Ако ти напиша, че постнатото от теб не ми звучи познато, значи да изрека една Вселенска лъжа :1062 :1062 ..... Няма значение дали са оправдания, причини или каквото и да е. Важен е ...... понеделника :954 :954 :954 ... Който и да е! :923

Когато прочетох питането ти - къде точно да споделяш - си мислех, че няма по-лесен отговор ... обаче после се замислих. Ако ще питаш за тези тренировки, които поствам в темите на Руми, може би мястото на въпросите ти е тук. Ако имаш някакви различни въпроси, има разнообразни теми в този форум. Но пък в крайна сметка дали няма да ти е трудно да се мяташ от тема на тема и да се мъчиш да се сещаш къде точно питах това, онова..... Ако решиш, може да си пуснеш и една собствена тема, нещо от сорта "Лини пита" :) ... и там да ти седи синтезирана всичката инфо. Така че си помисли за теб как ще е най-добре и действай. Ако обаче не видиш реакция по питанките си, напомни ми малко по-лично :221 ... може да съм се заблеяла и да съм изпуснала нещо! :922
Последно промяна от cchery на 06 Фев 2015, 13:37, променено общо 1 път.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Тренировъчна програма 2015 г. от Руми Илиева - СЕДМИЦА 6

Мнение от lindorina »

Чериткаа, благодаря ти! Ти определено си "майстор на перото"!
Ще помисля и аз и започвам и то сериозно, защото изследванията нещо не са твърде добре. Но няма да се даваме. Колко по-добре има да става :954
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Публикувай отговор