14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

През нощта ли са правени?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от cvety_rz »

Miri написа:Пускам пудинга тук...просто така, преди да е изчезнал внезапно:)

Чиа пудинг: банан и половина, 2 с.л. кокосови пълномаслени стърготини, 2 ч.л. чиа, кафява захар мусковадо-една чаена лъжичка(по желание),шепа накиснати сурови орехи, 1 с.л. какао 70%. После само натисни бутона който вече натискаш от 4 дни...знаете за кой говоря-за push, start, on или както е там на вашия приятел Пасатор, Блендерор, Чопарор или каквото живее на кухненския ви плот.

Целувки, :423 отивам да скрия запасите...
[img]http://s14.postimg.org/xes6d79sd/image.jpg[/img]
Ха познайте не закусвах ли сутринта пудинг :1028 Беше с малко корекции, защото имах накиснато сурово кашу а и не трябва да консумирам орехи заради щитовидната.Вместо захар сложих малко мед и стана разкошотия.
Чери, браво :326 Как се чувстваш сега? Усещаш ли нещо по различно?
Боби, ще ми е интересно да прочета статията.Пък за храната......да има от имане глава не боляло казват :221
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Мнение от bobichan »

Мирка, ахааааа да ме навиеш да се кача на ски и к'во? Лисица! Ама браво много си смела! Иии хич не личи че сте бързали! Благодаря за снимките, насладих се и аз на тишината, покрай вас! И следващия път като ти свърши петмеза по време на детокс свиркай, нали сме дружки съседски ще ти дам една чЕшка.
Черита, успех в захранването. Я сподели какво сложи на тая лютеница, че стана с вкус на кислородна вода. Моята става идеална. Е, разбира се със зехтин, но аз един от детоксите си го правих със зехтин - това си ми беше единственото прегрешение. но с времето намираш варианти за дресинги и без зехтин. Нспример днес салатата ми, овкусена с импровизирано гуакамоле с повече лимонов сок беше върхът! Имаше и вкус и мирис и аромат... Между другото смутито ти е много бейсик. Не се изненадвам, че няма вкус. И моето нямаше кой знае какъв превъзходен вкус днес. Трябваше да му сложа и 1 банан добавка и щеше да е ПЪРФЕКТ. Е, ставаше за пиене де, просто не беше УАУ!
Kleo написа:Бобка, РЕСПЕКТ !!! :326
Благодаря :954
cvety_rz написа:Пък за храната......да има от имане глава не боляло казват :221
Ъхъм :221
cvety_rz написа:Боби, ще ми е интересно да прочета статията.
Отивам да пиша. Цял ден се опитвам да я напиша, ама ве ме прекъсват, та ще видим кога ще я завърша! Но очаквайте скоро!
Целувки дами и успех утре на смутитата и ядковото мляко. Аз ще съм на течности от понеделник. Чакам си суровия семинар в неделя като дар божи :1209 :222
Чери, ти нали пак ще минаваш да ни наглеждаш сега няма да ни зарежеш като бездомни кучета, Я?
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re:

Мнение от cchery »

Ха здравейте. Аз съм с доста неприятно главоболие и слабост в цялото тяло.... От менюто ми за днес успях да изконсумирам смутито, обедната салата и ядки и фурми... При вида на салата тази вечер, ми се догади сериозно - може би защото ме боли и глава. Утре ще е по-добре.
bobichan написа:Между другото смутито ти е много бейсик. Не се изненадвам, че няма вкус.
Смутито ми е страхотно. И най-вкусната ми храна от всичко дотук. :) Разликата с рецептите за смути, които Надя е дала, е в липсата на плодове. Но аз компенсирам това като ги ям отделно. През някои от дните добавях и чия, и бирена мая, и киви, и круша, конопен протеин. По-изчистеният вкус от тази сутрин е търсеното разнообразие :222 .
bobichan написа: Я сподели какво сложи на тая лютеница, че стана с вкус на кислородна вода.
Рецептата от стр.170 от книгата на Надя - 1 към 1.

Мирка, страхотни снимки :954 :954 . И тази прекрасна лисица.... някой обясни ли й какви поражения ще има върху метаболизма й шоколада, който консумира :1062 :1062 ?! И как я грозят минимум глутенова нетолерантност и старческо малоумие от добавките вътре :221 .... Ама може би тя си е достатъчно не добре щом е дошла толкова близо до вас. Добре че не шмули банички всеки ден....

Цвети, истината е, че точно днес не се чувствам добре. А вчера изпитах силна нервност и напрегнатост. Но първите 3 дни бях като преродена. Смятам да си запазя навика за веган или суров ден седмично. Добре ми се отразява. Открих хубавия вкус на ядковото сирене и ми хареса. Останалата част от менюто ми е включена и без това в ежедневието - обожавам салати, авокадо, гуакамоле, крем-супи, сурови десерти, че и смутита - как искам да измисля подходяща българска дума вместо тази безобразна комбинация от букви :1139 .... звучи смущаващо. Отивам да спя....

:942 :048 :942

Обява: неделя от 14 часа СПА в спортен комплекс SPark в Резиденшъл на Околовръстното. Аз ще съм там минимум с Бела. Макс - цялото семейство.

:942 :048 :942

Лека нощ на всички!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

Ани, мерси за "обявата", приех я по-скоро като покана :mrgreen: , мило отправена към всички ни! Аз бих дошла с огромно удоволствие, но пред мен има две но-та, които ме възспират: утре бабата на Хри, баба Божка :mrgreen: , става на 81 години, да ни е жива и здрава, много си я обичам, като моя баба ми е вече 18 години. А другото е, че, тъй като не шофирам, а и не знам къде е това СПА, и представа си нямам как да дойда до вас :oops: /предполагам, че втората причина да не дойда е по-разрешима с твоя помощ или упътване/ И така, приятно изкарване в неделята от мен!!! :1216 Колкото повече - толкова повече - казва Мечо Пух :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от cvety_rz »

Чери, и на мен ми се върти нещо като такава идея за един веган ден в седмицата и ще се поразровя в рецептите, защото чини ми се този понделеник да е моят ден :954
Приятно СПА ви пожелавам.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Miri

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Miri »

Kleo написа:През нощта ли са правени?
Да това е нощно каране на "Лалето" на Витоша.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

Miri написа:
Kleo написа:През нощта ли са правени?
Да това е нощно каране на "Лалето" на Витоша.
Малей, Мирка, звучи много яко това преживяване!

[img]http://yoocards.com/data/media/37/lovetext141.jpg[/img]

[youtube]qSYouIbLthM[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Miri

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Miri »

Дами, от утре абдикирам официално по следните 2 причини:

Първо по-тъпата:Събраха ми се семейни празници и пътувания до тях:),почерпки, на които няма да мога да връткам смутита и ще ми се наложи да се придържам както обикновено на салатки и лека храна.
И по-важната: Сутрин пак си се чувствам доста уморена(желирана и залепнала). Сега за тези , които не ме познават съм длъжна да кажа, че и в нормален режим ям всички неща от програмата на детокса и то като основна храна, защото обичам много всякакви зеленчуци, треви и там фотосинтезиращи. :1216
Така че моята желе-плужек сутрин може изобщо да няма връзка с режима на детокса и вие смело си продължавайте!

Ваша
Контеса Фон Спаначинесса

П.С. Това не значи , че няма да ви пускам пудинги:) :222
Miri

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Miri »

Kleo написа:
Miri написа:
Kleo написа:През нощта ли са правени?
Да това е нощно каране на "Лалето" на Витоша.
Малей, Мирка, звучи много яко това преживяване!

Kleo Изживяването си е супер, ако караш някакъв "уред" :), ски или сноуборд, но забелязах и хора които се качват просто да видят гледката, когато смогът позволява. Нещо като романтична разходка:) :mrgreen: по тъмно.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

Честно казано, и аз не бих се лишила от подобно удоволствие! :1028

Нещо ме е избило да слушам класически музикални произведения, в момента съм си пуснала ето това и се кефя на макс:

[youtube]GRxofEmo3HA[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор