През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружина!!!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
mam4eto31

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от mam4eto31 »

Здравейте!

Стартирам утре! На портокали, ябълки и вечер малко ядки!
А след детокса съм си наумила една диета.
Моля, ако я е чувал някой да сподели. И смятате ли, че ще се отрази на кърменето?

Диета 12/2
Първите два дни се яде   единствено картофи и нищо друго. Картофите може да са печени, варени или пържени, но не в много мазнина – позволява се приготвянето им по всякакъв начин, но към тях не бива да добавяте абсолютно нищо. Картофи и само картофи два дни.

През следващите два дни ядете отново само и единствено пилешко месо. Как ще го приготвите отново зависи от вас, но към пилешкото не добавяте нищо друго, дори салата.

През по-следващите два дни пък консумирате единствено салати – всякакви, под всякаква форма, но само без майонези и тежки дресинги.

След като минат двата дни на салати, започвате два дни на риба и рибни продукти – нищо друго освен риба.

След рибните дни идва ред на два дни, през които ядете само плодове, а последните два дни от посочените 12 са посветени на киселото мляко. Вероятно вече не е нужно да обясняваме, че освен кисело мляко, не приемате никаква друга храна.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от Kleo »

Мони, добро утро, мила! За детокса добре си решила всичко :329 Към другата диета лично аз съм скептична и ще ти кажа защо - страшно е ЕДНООБРАЗНА и освен това по моите представи твърде ДЪЛГО се редуват типове храна. Странно ми е и ЗАЩО са избрали точно храните картофи, пилешко месо, салати, риба, плодове и мляко, и то в точно този ред, не знам, аз лично съм малко озадачена и не бих я направила докато кърмя, защото мисля, че менюто е еднообразно. Бих ти препоръчала 90-дневната диета, хем е дълга, хем променя начина на хранене, хем се редуват всеки ден разнообразни храни по следния начин: 1. белтъчен ден /всякакви белтъци - мляко, сирене, яйца, месо, риба + плодове до обяд + зеленчукови салати, но не са позволени хляб, картофи, ориз, схващаш/, 2. ден на варива /тук са лещата, бобът, грахта, царевицата, оризът, картофите + плодове до обяд + зеленчукови салати, без хляб/, 3. въглехидратен ден /хляб, плодове, зеленчуци, сладкА, лютеница, няколко блокчета черен шоколад, тестени, но без белтъци вътре/, 4. плодов ден /само плодове, но ако ти пригладнее или прилошее, може по шепа сурови ядки/, така се правят 7 цикъла по 4 дни = 28 дни, като 29-ият ден е воден ден /само вода, ако ти стане зле, пиеш билков чай с мед и лимон, ако не успееш, правиш втори плодов ден/, после се повтаря същото, и така три пъти. През този режим са забранени газираните напитки, а алкохолът се избягва. Също така не се храниш преди 12 на обяд, позволени са единствено плодове преди този час, както и не се консумира след 20 часа, след това са позволени пак само плодове, и то по изключение. Дано съм ти била полезна с мнението. Като, разбира се, чуй какво ще те посъветват и другите момичета тук! :954 УСПЕХ НА ВСИЧКИ НИ С ДЕТОКСИКАЦИЯТА :524 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Bumi

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от Bumi »

Вчерашния ми ден мина неусетно, чак се чудя с тези грепфрути и белтъци дали изобщо ще има някакъв ефект. Предишния път, през първия ден имах ужасно главоболие, а сега нищо. Дори не ми беше студено, още повече, че ми дойде и цикъла, а аз пък на всичкото отгоре се заех с усилен физически труд. Имам предвид наистина усилен, защото се амбицирах да реализирам една от идеите ми за направата на повдигната леха. Въпреки, че не беше особено голяма - около 1м. х 4 м. х 0,3 м., си беше доста мъкнене на сухи клони, тор, пръст и т.н. По тази причина два от грейпфрутите ми останаха и два от белтъците. Нямах възможност и да се наливам особено с вода, което вероятно си е грешка. Ако мислите, че бъркам някъде, моля за насоки.
mam4eto31

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от mam4eto31 »

Само да споделя!

Реших повече да не правя нищо на своя глава и да не правя диети изровени от интернет, та за петък си запазих час при диетолог. Нещо, което се каня да направя от години. Не беше очарована от детокса( както предположих), но ми каза да си продължа.
Ще споделя за срещата в петък.

Деси, благодаря. Правих я преди години много стриктно, но резултата беше -5кг. и някак си се отчаях тогава. Най-много съм сваляла с дюкян и фитнес -20, но никога не бих я повторила. Пък и фитнеса ми е забранен вече. Много съм се отчаяла с тези килограми.
Тази докторка е психолог и диетолог. Много ми е любопитно какво ще стане.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от Kleo »

Мони, взела си възможно най-правилното решение! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от Kleo »

Провалих си детокса, да знаете :328
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
mam4eto31

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от mam4eto31 »

Клео защо такаааа!
И на мен ми дойде вчера, явно пълнолудието ни влияе :1062

Буми при теб как върви?

Аз съм на 3 портокала, шепа ядки и за вечеря помело! Сега кърмя, но ме чака още половин. Направо се пристрастих към този плод. Водата ми е над 2 литра, но ще стане над 3.

Ей, голямо затишие тук :1058
Bumi

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от Bumi »

При мен детокса мина изключително гладко. Ансолът ми подества отново едва на третия ден вечерта. Не зная само дали водата не ми беше малко. Като цяло бях заета с прословутата повдигната леха, която заради дъжда така и не успях да довърша, но за сметка на това посях малко грах, молкови, чесън и лук в дъжда. По тази причина дори и лошото време не моа да ми развали настроението. Изключително бодра се чувствам. А за захранването направих следното: тъй като в деня преди деткса си бях накиснала лимец и той започна да покълва, го държах в хладилника за дните след пречистването. Да си призная овесените ядки не са ми от любимите - харесвам ги на бисквитки или ги меля и ги слагам в брашното за хляб, се сетих за лимеца, който ме чакаше в хладилнника. И така след една ябълка(подкрепяща закуска след сеитбата) си направих 2-3, а може и малко повече покълнал лимец, с една супена лъжица смляно ленено сме, малко вода и няколко стафидки. Оставих го да постои около половин час. Беше страхотна закуска. Лимеца е невероятен - мек, много лесно се дъвче. Няма нищо общо с пшеницата.
А за обяд: докато все още бях в градината изведнъж ми се прияде коприва. Не знаех дали ще има излезнала, но както си бях кална и вече доста мокра, реших да проверя. Наблизо открих едва покарала - около 4-5 см. само връхчета. Та стана невероятна супичка с пресен зелен лук, един морков и оризче. А за да замирише съвсем на пролет, поръсих с джоджен. Едва я дочаках да се охлади. Не зная дали при захранването се разрешава хляб, но аз включих. Както казах преди детокса бях на вълна хляб, зърна и квас и си ме чакаше един невероятен изцяло пълнозърнест хляб с квас, от осем вида зърна. Поради по-дългото втасване този път беше станал малко по-киселичък, но в купичката със супата от коприва пасна идеално.
Та това е от мен за сега. За вечеря още не ме е осенила някаква идея, но има време.
mam4eto31

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от mam4eto31 »

Бумиии :923 страхотнооооооо

Направила си супер захранване. Аз бях на плодово оризов ден, а за вечеря броколи.

Моля, много моля да споделиш рецептата за квас и хляб. Мечтая да се науча и си го бях наумила събота и неделя да сложа квас. Дано да ми видиш поста и споделиш.

Вече се настройвам за априлския. Ако се падне на 4-ти обаче, ще пропусна, че ще кръщаваме малката.

До скоро :922
Bumi

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от Bumi »

Мam4eto31 с удоволствие ще споделя скромния си опит с кваса и хляба, но за да не се отклоняваме от темата, ще го публикувам в темата "Хлябът наш насъщен".
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: През МАРТ с ДЕТОКСА сме в КОМБИНА, цялата МЕЧЕШКА дружин

Мнение от Kleo »

mam4eto31 написа:Клео защо такаааа!
И на мен ми дойде вчера, явно пълнолудието ни влияе :1062 ...
Мони, не знам защо така се получи. Може би така е било писано :1044

Сега сериозно: наистина не ми беше никак добре. ПМС, трудно започване на самия цикъл, тежкото му протичане този път са фактите :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено