14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет прекрасни контеси,баронеси и истински величия :955
Какво виждат очите ми-Чери и Мирката са отпаднали от класациите :1062 Само Боби май държи фронта :940
Шегата на страна,страшно мотивиращо действате на мен,а гледам,че и Цони е прихванала.Идеите,които споделяте за разнообразно меню са страхотни.Аз съм още в началото на пътя,който вие отдавна вървите,но ми харесва това,което чета и мисля,че и аз мога да оптам да хапвам такава храна.Чери ме познава най-добре и знае,че вкъщи се яде традиционна българска кухня,а на мен сякаш нещо ми липсва...Чета ви с интерес,не спирайте да споделяте :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:Какво виждат очите ми-Чери и Мирката са отпаднали от класациите :1062 Само Боби май държи фронта :940
Да, аз категорично се отказах. Това не е моята храна и моя начин на хранене. Което обаче не означава, че нямам намерение да включвам и веган, и сурови блюда в ежедневието си. Напротив - отново научих някои интересни неща. :) Но на този етап от разбиранията си за света и живота, аз не споделям идеята за суровоядство и веганство.
ellis_stoyanova написа:............ и мисля,че и аз мога да оптам да хапвам такава храна.Чери ме познава най-добре и знае,че
вкъщи се яде традиционна българска кухня,а на мен сякаш нещо ми липсва...
Елисче, напълно споделям идеята да опиташ. Със сигурност ще откриеш непознати вкусове. НО моят съвет е наистина да опиташ, без да се заканваш каквото и да е :1062 . Мисля, че наистина знам как точно се храните у вас и този начин, който е ДЕТОКСА на Надя, е в другата противоположност. В този ред на мисли - да не те изгубим завинаги за идеята :1062 с огромната промяна и обръщане на 180 градуса, които този вид хранене представляват. Както се случи донякъде с мен. Но не се отказвай да пробваш.

Да, Боби и Фюти са още на режима. Днес ще се видим с тях и ще споделяме.

Мирка, весело празнуване днес иииииии да ни пуснеш още много пудинги и не само. :222 И сега да не спреш да идваш тук?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,на меносновната ми идея е да се запозная по-обстойно с този начин на хранене,да памакр и веднъж в седмицата да се храня по този начин.Харесвам идеята,цяла сутрн чеа и ми става все по- интересно
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от futarela »

Извинете ме ,че не пиша но имам малко време , татко получи инсулт и така . Обаче още съм на режима . Не съм три дни на сокове ,само вчера бях ,днес е неделя няма как ще ям салата.Утре пак на салата да видим до кога ))) Тези два дни са ми почивни и съм си в къщи с мъжа и детето ,на вечеря не искам да ми текат лигите така че салатка е добре ,днес беше от айсберг с пресен лук краставици и сушени домати от село с две три маслини. :1216 Вкусотия!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Re:

Мнение от bobichan »

cchery написа: че и смутита - как искам да измисля подходяща българска дума вместо тази безобразна комбинация от букви :1139 .... звучи смущаващо. !
Плодово зеленчуково некратче, ама ще се съгласиш, че звучи почти като "драсни пали клечица" демек кибрит! На мен пък много ми допада звуковата комбинация и въобще нищо не ме смущава :D
Miri написа:И по-важната: Сутрин пак си се чувствам доста уморена(желирана и залепнала).
Мирка, съжалявам да го чуя, но щом има дискомфорт захранваш разбира се! Минавай да ни наглеждаш де :)
ellis_stoyanova написа:Само Боби май държи фронта :940
А и Марчи и Фюти!
ellis_stoyanova написа:но ми харесва това,което чета и мисля,че и аз мога да оптам да хапвам такава храна
Елисче, винаги можеш да включих някоя друга сурова рецепта към българското меню. А някой смутита се харесват особено много на децата. Може да погледнеш и темичките ни със Сиренце от преди година-две. Там също има страхотни идеи. Успех! Ами аз мисля да публикувам моята рецепта за сурово лютеница, само трябва да я направя пак, за да си спомня точните пропорции, че старост нерадост, както са казали хората, и съм позабравила :)
futarela написа:Утре пак на салата да видим до кога )))
Фюти изкарай си 2-3 дни на салати и захранвай 2. Няма смисъл от повече!
Аз съм на линия. Днес ще проверя и Марчита. На мен този начин на хранене ми е ок. Никаква слабост не чувствам, дори напротив! След една 10 часова командировка успях да прекарам 1 час във фитнеса и на сутринта да стана и да прекарам още час и половина. Но аз се храня така от много време. Не основно де, но суровите рецепти са ми преобладаващи. Напоследък бях почнала да хапвам повече готвени неща и затова сега ми е ок. Ето ви малко сннимки от моя любим RAW CHEF https://www.facebook.com/matthewkenneycuisine?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;. Рецептите са му много вкусни - имам 4 негови книги, и са с по малко съставки.
за детоска искам да кажа две важни неща:
- Надя, дори и в книгата си казва, че на никого не препоръчва да е вечно на този детоск, т.е. не одобрява крайните веган и суровоядски режими, макар и тя самата да беше дълго време на такъв, но е добре с цел пречистване,
- всеки трябва да намери неговия си детоск и да го прави 1-2 пъти в годината дали това ще е 14 дневния детоск на Надя, 7 дневния на Партик Холфорд, Детокса на доктора (който за мен трябва да е леко видоизменен с доста дни захранване), дали ще е жито (лимец), сухо гладуване или каквото там си изберете, но си го създайте като навик, заради вашето здраве!
Иначе моя суров семинар в неделя се провали и вчера ни беше 1 ден на смутита с майка ми. Ядохме нещо уникално - таратор с коприва. Какво сложих - 1 краставица, шепа коприва, орехово мляко, 1 срък чесън, мааалко сол, лимонов сок, вода. Пасирах и след като стана готово добавих 1/2 връзка копър и само ей така врътнах за 1/5 минута за да стане като ситно нарязана. Дали ми хареса? Ами, щом го повторих на вечеря, явно да :954 само че добавих и 1 авокадо. Можех да добавя и още 1 краставица, но нямах. Следващия път ще пробвам с 2. Страшно много ми хареса. За днес нямам много продукти. Сега ще видя какво ще сътворя. Нещо с чиа ще да е, че довечера съм на двойна тренировка - пилатес + канго. Мирка, ще се видим нали?
Е, имам едно прегрешение на СПА- то вместо ядково мляко следобед си хапнах малко ядки и фурми от тези на Черита, ама бяха накиснати, така че го броя като половин прегрешение.
Прекрасен слънчев ден от мен!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от Kleo »

Браво на всички ви! Чета ви внимателно и съм мислено с вас! Като стил на готвене, съм предимно като Елисчето, но също съм отворена за промени! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от ellis_stoyanova »

Боби,вкъщи обичаме много салати,но всеки в неговата си комбинация.А при това,което сте написали-разнообразието е доста голямо и ще мога да замествам едно с друго,както и да оптват нови неща.Ивето например не яде никакво месо,може някога да хапне кюфте на скарата,друго никакво,но обича да опитва от всичко.Вчера например аз ядох салата,а тя си направи сандвич-едно листо салатка,настърган морков и пак салата,паднах от смях като я видях,всичко падаше по масата,а на нея и беше забавно,но го яде.И за да не е само спам-вчерашния ден ми беше салатено-плодов,сутринта изкарах на ябълки,а следобяд и вечерта на салати.Без да искам се получи страхотно.
Боби,записвам си рецептата за таратора,ние вкъщи го обожаваме.
Фюти,Боби,Марчи-успешен пореден ден,момичета!А на всички останали :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от lindorina »

Фюти - съжалявам за случилото се с баща ти. Дано е в по-лека форма. Стискам палци!
Браво момичета! Колкото - толкова, по-добре от нищо! Дори и ден да е - от полза е!

Боби е нашата гордост! Харесва ми ентусиазма и още по-вече, че намираш време да споделиш Боби! Давай все така, дано намериш и време за малко почивка от забързаното ежедневие :922 Имам една приятелка, която казва, че ако не бърза и не прави 100 неща през деня, не е тя! Та и ти така, но нищо, на всяко нещо му идва времето. Сега е твоят динамичен период! :329
Успех желая на всички, които продължават!
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от cchery »

Ееееееее, и ква стана тя сега?! Никой няма тук. А от сигурен източник знам, че още 3 момичета са съвсем изрядни на ДЕТОКСА до този момент. Дори ги видях в действие снощи.... нито ядоха (по моите критерии :1062 ), нито пиха :lol: .... Но каквото е, такова. Аз искам да кажа, че си "държа" хубавия навик да си правя БанУти - бананово смути :955 :955 :955 ...... ката ден с изключение на днес. Онзи ден, във вторник, бях целия ден на сок от портокал и банути..... хм това банути ще се преобразува на "бути" - сигурна съм, и чак за вечеря ядох. Дойде ми перфектно това въздържание... Почувствах, че имам нужда, и го направих. А снощи в Соул Китчън ядох много вкусна пица. За тези, които не знаят, този ресторант предлага изцяло веган кухня.

Също така си правя най-редовно ядково мляко - страшно много го харесвам. Пия си пшеничната трева, ензимите, глутамина и пробиотика. Ще си ги довърша - така и така съм се хванала на хорото.

Ами това е от мен..... то май не съм точният човек, който трябва да се включи тук, но ..... що да не, все пак?! :1062 :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от cvety_rz »

То и аз не съм точния човек, но да си се включа :mrgreen:
Изкарах един ден на сурова храна.Определено ми допадна, на работа ми гледаха странно какво имам в купичката,защото изглеждаше различно :1062
Искам да си изградя такъв навик, но да излязат нещата от нашата си градина.С купешките съм малко предубедена :1044 Заради хашимотото не трябва да ям зеле, броколи, карфиол а то п отова време на годината няма особено голям избор, но идва пролет и всичко ще се нареди естествено :954
Чери, не си ти направо....като чета що хранителни добавки вземаш :222
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 14 дни ДЕТОКС по метода на Надя Петрова

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:То и аз не съм точния човек, но да си се включа :mrgreen:
Изкарах един ден на сурова храна.Определено ми допадна, на работа ми гледаха странно какво имам в купичката,защото изглеждаше различно :1062
Цветка, а какво си беше направила за обяд?! :954

cvety_rz написа:Чери, не си ти направо....като чета що хранителни добавки вземаш :222
Исках поне веднъж да направя нещата на 100%, без да подобрявам каквото и да е :) . Имам още малко от добавките - смятам да си ги доизпия и това да е. Макар, че от 1 седмица имам стомашно неразположение - не съм сигурна на какво се дължи.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор