Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други изпитани рецепти ...

Мнение от Kleo »

Тиквички по еврейски или КУГЕЛ - удоволствие за сетивата /намерих я в интернет и си я набелязах за правене, някой да е приготвял тази рецепта и харесала ли му е?/ :222

Необходими продукти:
Няколко големи тиквички, 2-3 картофа, 1 морков, връзка пресен или глава стар лук, 3 яйца, половин връзка пресен магданоз, 5-6 лъжици зехтин, 2 лъжици брашно, сол, черен пипер, кашкавал /обичам такива рецепти с неангажиращи продукти, в смисъл, че тези например винаги ги има в един дом/

Начин на приготвяне:
Настържете или смелете в блендер тиквичките, картофите и моркова, и нарежете на по-ситно лука. Прибавете към тях накълцания магданоз заедно с подправките и добавете брашното и счуканите яйца. Разбъркайте всичко хубаво, за да се получи еднородна смес и я изсипете в огнеупорна тавичка, намазана с половината от зехтина. Другата половина изсипваме върху самото ястие.

Предварително загрейте фурната си на около 200 градуса и печете вашите тиквички по еврейски около 40 минути, така, че отгоре да се получи апетитно зачервена коричка. Малко преди да извадите яденето от фурната, наръсете настърган кашкавал отгоре, количеството е според собствения ви вкус.

Гарантирано това вкусно запечено лятно ястие ще ви допадне много. В него няма месо, но пък кой ти умира за тежко месо в жегите? Кугелът е толкова вкусен и ухаещ, че има голяма вероятност да си го приготвяте по веднъж всяка седмица :) Бон апети! :1209
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други изпитани рецепти ...

Мнение от Kleo »

Шоколадови банички с ягодови сърца - смятам да пробвам тази рецепта скоро! - с подробни описания кое как се прави:

[img]http://m3.netinfo.bg/media/images/18315 ... noteka.jpg[/img]

Шоколадови банички с ягодови сърца

Необходими продукти:

1 пакет бутер тесто
100 г натурален шоколад
4-5 бр. по-големи ягоди
1 яйце за намазване
кристална захар и пудра захар за поръсване

Начин на приготвяне:
Загрейте фурната на 200 градуса. Отрежете дълга лента бутер тесто с дебелина 4 пръста. Прегънете я на две и маркирайте с нож къде да я отрежете на две, след това я разрежете на две еднакви парчета.

Вземете ягодка и отстранете внимателно зелените листа и дръжката. Нарежете я напречно на две и оформете всяка половина с нож като сърце.

Сложете едната половина сърце по средата на едното парче тесто и го очертайте с ножа. Отместете ягодката и извадете сърцето тесто. Трябва да остане дупка.

Стопете шоколада на водна баня.

С помощта на лъжица намажете цялото парче тесто с шоколад, като внимавате да оставите ненамазан борд от 0,5 мм от всяка страна, за да не изтече.

Наложете отгоре другото парче с отрязаната сърце дупка, след това поставете и ягодката в дупката. С вилица натиснете всички краища на баничката, за да я затворите добре и за да ѝ придадете по-красив вид.

Прехвърлете я в тава, покрита с хартия за печене. По същия начин направете и останалите банички. Намажете ги с разбито яйце, поръсете с кристална захар и печете на предварително загрята на 200 градуса фурна. Извадете ги, когато бухнат и добият карамелен цвят. По желание поръсете с пудра захар.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) + други изпитани рецепти ...

Мнение от Kleo »

Черешов пай - да го изпробвам този десерт с череши в най-скоро време :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Хрупкави тиквички на фурна:

Продуктите са 5-6 по-младички тиквички, 3 яйца, 2/3 ч.ч. брашно, 2/3 ч.ч. галета, 1/2 ч.ч. царевично брашно, сол, 1/2 пакетче чесън на прах (или 2-3 скилидки), олио

Количеството на продуктите е приблизително. Разбира се, можете да си приготвите и 1 тиквичка, като намалите и останалите продукти. За отличен резултат е желателно (да не кажа задължително) тиквичките да са млади и без образувано семе. Е, не търсете съвсем дребни и млади тиквички, но все пак семето в сърцевината да е ситничко, едва оформено и все още млечно. Моите бяха с дължина около 15 см. Брашното, както и галетата с царевичното брашно, трябва да бъдат в количество такова, че да Ви стигнат за овалването на тиквичките. Винаги можете да досипете още ако Ви е нужно. В рецептата се споменава, че по желание в панировката може да се добави и настърган пармезан, но аз не сложих. Галетата и царевичното брашно се смесват и тяхното съотношение е по Ваше желание. При мен галетата леко преобладаваше над царевичното брашно и ми се получи чудесно. Разбира се, можете да панирате и с едно от двете, но според мен така панировката се получава идеална. Можете да ползвате и грис – пшеничен или царевичен.

Приготвяне: Тези невероятни хрупкави тиквички на фурна се приготвят изключително лясно. Най-напред измийте и почистете тиквичките от дръжките. Разрежете ги на 2 по дължина. Ако са много дълги, преди това ги срежете на половина и след това всяка половина по дължина разрежете на 2. Всяка половинка нарежете по дължина на 4-5 парченца. Ще се получат дълги около 7-10 см парчета с триъгълна форма. Дължината не е толкова важна. По-важното е, парчетата да не са прекалено дебели. Вижте снимката за ориентация. Така приготвените тиквички НЕ се осоляват и изцеждат. Веднага се приготвят като първо трябва да си вземете по-големичка тава. Застелете я с хартия за печене. Така няма да е необходимо да се влага допълнително мазнина за намазване на тавата, пък и Вашите хрупкави тиквички на фурна ще се отлепят без проблем. Ако все пак нямате в наличност хартия, не Ви остава друг избор, освен да намазните добре тавата. В купа разбийте добре 3-те яйца с 3 с.л. вода или прясно мляко. В чиния сипете брашното и в друга чиния смесете галетата и царевичното брашно. Тъй като тиквичките не са осолени (за да не се разводнят), аз добавих по малко сол в яйцата, брашното и сместа с галетата. Чесъна на прах сложих и обърках в брашното. Ако ползвате скилидки чесън, то ги намачкайте на каша и добавете в яйцата. В брашното или галетата няма как да стане. За повече пикантност, можете да сложите и малко черен пипер в брашното или сместа с галетата. Подредете удобно всичко пред себе си и започнете да овалвате едно по едно парченцата в следната последователност: брашно, яйце, смес от галета и царевично брашно. Аз първо ги набрашних всичките и след това започнах да ги потапям едно по едно в яйце и веднага да ги овалвам в галета и царевично брашно. Подреждайте ги едно до друго в тавата с кората надолу. След като сте оваляли и последното от тях, поръсете всяко парченце с тъъъъънка струйка олио. Сложете ги в предварително загрята на 220 градуса фурна (без вентилатор пекох аз) и ги печете до получаването на хубава и апетитна златиста коричка. За икономия на време, аз включих фурната да загрява още докато овалвах тиквичките в панировката и пекох първо на 220 градуса. След като се зачервиха леко, намалих малко фурната (на 190-200 градуса), за да не изгорят преди да са се опекли. То като се замисли човек, колко и трябва на една тиквичка да се изпече? Особено като е нарязана…… Просто следете за цвета на коричката – хубаво златиста и хрупкава. Извадете изпечените тиквички и веднага след като може езика Ви да търпи топлината си ги хапнете с удоволствие. Божествени са! Не ги чакайте да изстиват прекалено, за да запазят хрупкавостта си. Да ги покривате с нещо – не си и помисляйте, защото толкова апетитната коричка ще омекне и ……сбогом хрупкави тиквички на фурна. Поднесете ги със сос от кисело мляко и чесън или салата според сезона. Аз излапах доста още от тавата преди да стигна до този момент. Да спомена само, че и студени са чудесни, само дето панировката леко омеква и губи от своята хрупкавост. Абе…..пролетно-летен разкош! Друго за казване няма. Просто ги опитайте!

Да Ви е сладко!

Автор: Елена Иванова

[img]http://lubopitko-bg.com/wp-content/uplo ... furna4.jpg[/img]

Хрупкави тиквички на фурна – апетитно звучи нали? И не само звучи! С ръка на сърцето мога да кажа, че това са най-страхотните тиквички, които съм опитвала. Обраха овациите у дома и то на цялото домочадие – даже на тези, които никога не са се впечатлявали от вкуса на тиквичките. Хрупкава коричка, невероятен вкус и лесни за приготвяне – при това на фурна! Какво друго би могла да желае една домакиня? Да – панирани са, но пък на фурна. Хем лесно, хем по-здравословно. Тази година пържих веднъж тиквички и повече няма да повторя. То не беше пръскане, то не беше висене до котлона, то не беше чистене след това….. Ама така е, като се впущам в приключения, от които съм се отказала още преди години. Не знам кой дявол ме накара да ги пържа, след като от години тиквичките ги приготвям на фурна, но нарязани на кръгчета и оваляни в брашно, след което поръсени с олио и изпечени. Ровейки се из кулинарните групи обаче, съзрях рецептата на Ирина Тодорова за хрупкави тиквички на фурна и безпогрешния ми нюх за вкусотии не ме подлъга. Спретнах я веднага, понеже имах няколко тиквички, които от няколко дни упорито ми се молеха да ги сготвя, но аз им отказвах, сякаш предусещайки какво велико бъдеще ги чака. Та….очаквах да се получи нещо вкусно, но резултата определено надмина очакванията ми. Ето защо мисля, че е задължително да споделя с Вас тази толкова лесна и разкошна рецепта и то в сезона на тиквичките. Благодаря на Ирина Тодорова за споделената рецепта, и то от сърце и благодаря! Този лесен разкош би трябвало да е на разположение на всяка домакиня, в чието меню присъстват тиквичките. Пригответе си разкошните хрупкави тиквички на фурна и почти съм сигурна, че ще забравите за останалите им начини за приготвяне. Наистина си заслужават похвалите!

източник
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Смятам да направя домашна бисквитена торта за рождения ден на Алекс.
Ще я приготвям следващия петък, за да може до съботата да е готова.
Ей сега ще потърся точно моята си рецепта за бисквитена торта.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Винаги съм се чудела как да си направя чушки бюрек вкъщи, докато бабата на Хри не ми даде рецептата, а ето я и нея:

Измивам и избушвам чушките. Изпичам ги и ги поставям в плик да омекнат. Обелвам ги и ги напълвам със смес от сирене, яйца и нарязан на ситно магданоз. Овалвам ги в брашно и ги изпържвам в тиган.

Нейните бяха просто чудни! Дано и моите станат такива! Добър апетит на всички ни! :1211

Ето и още една рецепта, звучи ми вкусно:

Протеинови чушки

П.П. Няколко дни по-късно, 19.09., 19.30, идвам да се похваля и тук: чушките ми бюрек станаха великолепни. Заради пълнозърнестото брашно, в което ги овалях, станаха с хубава хрупкава коричка. Е, верно си е играчка и суетня, а и много съдове се цапат, но усилията си заслужават според мен де!

Чушки бюрек - Малката Пекарка
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от ellis_stoyanova »

:222
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

ellis_stoyanova написа: :222
:922

Кажи как я караш! :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Тази вечер - спагети - сами сме с Алекс вкъщи. Станаха чудни. Ммм, обожаваме спагети, и двамата. Хри не обича, но той в момента не е в София, така че не го мисля, него баба му да го храни :lol:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »



Поствам тази рецепта тук, защото искам да я пробвам. Звучи много вкусно!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Привет от моя Алекс! Тази рецепта я измисли преди малко синът ми :1216 Нарича се:

"ПревъзКошна напитка
Сок от грейпфрут, малко прясно мляко, 3 лъжички кафе, 3 лъжички захар, 3 щипки какао. Смесват се и се разбъркват. Става идеално за пиене."

Той държеше да вляза във форума и да споделя неговата рецепта с вас :940 А "превъзКошна" е дума, която той използва спонтанно, означава превъзходна и разкошна едновременно :1028


:524 :1099 :1097 :528 :627 :925
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор