в края на ноември за детокс е време

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
diva

в края на ноември за детокс е време

Мнение от diva »

Отдавна... отдавна не съм правила детокс по пълна луна...
Като гледам активността тук, май не е само при мен отпускането.
Причината да искам този детокс и да съм сигурна, че ще е успешен за мен е следната:
Някакво - никакво вирусче, което и една температура не успя да ми направи, а само хрема, се оказа, че е много подло същество. Успя да ми направи вирусна пневмония... Избор няма в този случай, още повече, че някога съм прекарвала подобно неща. И така - оказах се с инжекции, хапчета и венозни вливания с антибиотици и кой знае още какви химии... Преди 10 дена излязох от болницата. Сега съм твърдо решена да направя този детокс.
Пълнолунието е на 26-ти в 0:44 часа. Затова реших, че детоксът ми ще бъда 4 дни. Започвам утре. Вчера си купих плодове за два дни. А днес си купих и цитрус преса. /преди използвах приставката на робота, ама той вече е в пенсия.../
И ансол си имам ;)
Така, че... готова съм.
Хайде, ще имам ли компания?
Ще се радвам ако се съберем повече! :)
:923 :923 :923
diva

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от diva »

Започна ми денят по правилата. С ансол и цитрусов сок.
Работя си и до мен е каната със сок. Неочаквано много рано ми е студено, въпреки, че климатика работи на мах :( Май не е лоша идея да си направя някой чай.
Много съм горда със себе си, че най-сетне съм на правия път, след доста дългата пауза от детокси. Явно е вярно, че болестите идват, за да ни дадат урок ;) Уф, не искам такива уроци. Затова днес си обещах, че следващите няколко месеца ще съм на линия по детоксово време :) Обещах си и други полезности - повече движение, ПОД, позитивни мисли...
:) :954
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от Kleo »

Дива, страхотна си! Радвам се, че правиш детокса! И че пусна тази тема!
Аз преди малко си купих кашу, ще обядвам с него. Тези дни ме влечеше към по-вегетариански храни: ядох леща, гъби с масло.
Като видях сега за детокса по пълнолуние, се замислих. И аз не съм го правила от много отдавна.
Може да взема да го направя и аз. Обаче сигурно ще почна или утре, или вдругиден сутринта. Днес го пиша бегАл вече.
На теб успех и много здраве ти желая!!! :524 :922 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от diva »

Клео, радвам се, че си тук! :)
Би трябвало "класическия" детокс да си започне утре, ама аз побързах, защото усещам нужда от повече дни.
Така, че много се радвам на твоята компания!
Хубаво е да "слушаме" тялата си. От четири години съм предимно на вегетарианска храна и много ми харесва така. Но понякога моето си иска риба. Давам му, защото си мисля, че крайностите не са за мен. Така го и усещам, не е само мисъл.
Днешните студови усещания ме водиха и до дивана с повече завивки и малко Сънчо по следобедно време. Сега продължавам със сока... А по-късно си обещавам една гореща баня. Хем да се постопля, хем да се попрочистя и външно :221
Топла и спокойна вечер!
:922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от Kleo »

Много хубав постинг! С теб съм :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от diva »

Благодаря, Клео! :)
Вече започна втория ми ден. Няма изненади, а и няма как, защото съм се подготвила. Снощи си купих плодове за още два дни. Така, че дните до четвъртък са ми осигурени с плодове. Чайчета си имам, мотивация в изобилие ми се намира :)
Днес започнах деня с ансол, доспиване /то беше повече долежаване, ама и така става/, 20 минути за цедене на сока. Продължих с горещ душ и сега съм готова за днешните задачи. До мен дими чаша чай, каната със сок е на ръка разстояние...
Да действам, че от сега обмислям обедна сиеста ;)
:221
diva

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от diva »

Сама съм си... Ама да си се отчета :)
Напълно успешен ден! Изпих си четирите литра сок. Изпих няколко чая. До сиеста не го докарах, ама имах енергия и доста работа си посвърших. Скоро не бях така доволна от себе си. :221
Пресполових си дните на детокс. Имам само още два, за които съм готова. Леко ми е и днес не толкова студено. Дори бих казала, че ми е доста поносимо.
Вече ми е време за среща със Сънчо...
Лека нощ!
:951
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от Kleo »

Добро утро, дива. И този път не правя детокса. Но нарочно се разписах в темата. Хем да те "следя" и да ти отдавам моралната си подкрепа :524 , хем да се нахъсвам и мотивирам аз самата, ако не за сега, то за бъдещето... Явно други приоритети имам в момента. Не съумявам да се погрижа достойно за здравето си точно сега. Но искрено се радвам за теб!!! :329 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от diva »

Благодаря от сърце, Клео, за подкрепата! <3
Радвам се, че мога да бъда поне частица мотив за някой!
Що се отнася до това, че не ти е време за детокс, смятам, че би трябвало да се приема спокойно. Имаме всякакви времена ;) Както казваш, имаш други приоритети, което НЕ означава, че не се грижиш за здравето си.
Денят ми започна чудесно.Сутрешна разходка от 6 км, ансол, чай, сокове...Днес пак ми е студено, може би защото от дъжда ми се намокриха краката, независимо, че после ги топлих и обух доста прилично ;)
Разхождам се с приятелка, с която заедно започнахме детокса. Толкова й бях говорила, че вече се мотивира и без проблем ще отчете три дена. Тази сутрин като се видяхме, забелязах, че изглежда... някак светла :) Нещо подобно си помислих и за себе си, като се видях сутринта в огледалото. Поздравих си се, че детокса ми се отразява чудесно :) И двете споделихме особеното си спокойствие, с което приемаме стресовите ситуации в дните си. Това наистина е прекрасно. До сега не бях го забелязала, но определено се радвам на това "странично" действие :)
Топъл, усмихнат и успешен ден! :)
:923 :923 :923
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от Kleo »

Освен по време на и непосредствено след детокс подобна "светлина" и "озареност" съм откривала в себе си и при спазване на Житния режим на Учителя Петър Дънов :954 :954 :954 Само този, който е изпитвал лично резултатите от подобна промяна в храненето, той може да каже колко приятно е чувството. А, сетих се, по време на едни Петрови пости преди няколко години усетих същата "лекота" и радост.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
puf

Re: в края на ноември за детокс е време

Мнение от puf »

С вас съм, отново (опит 2ри път за стриктен детокс 3 дни не се получи, преди малко хапнах сурово зеле с много малко сол ), но утре ще се постарая без залитания.
2 дни бях на ябълки и шепа сурови орехи (като изключа сега зелето... :roll: ), Налага ми се да стоя до по късно и ме ''гонят'' нещо.

Иначе за протокола (преди повече от 2 год. Съм стриктно изпълняваща детокси + 1 ден в седмица ПОД), с ръка на сърцето мога да кажа, че това е моят здравословен режим (през норманото време, не усещам желание за ''вредните'' храни, не усещам желание за хлебни тестени (не ям от 4,5 год почти такива), нне усещам негативни мисли, усещания, и ми е хубав живота)
Последнта година свалих доста килограми и реших да не правя всеки месец детокс (грешка ! можеби е трбвало да увелича калориите само)
Така и позарязах ПОД-то през седмицата, последваха промени покрай работата ми смяна нова адаптация стрес малко, и липсата на детокси започна да ми липсва.
Проблем с хормонален дисбаланс отново на лице - а беше изчистен, проблем с кофти наастроение мисли и т.н....
Замисляйки се над това започнах да си посещавам отново сайта (тук ми е моят Оазис, хора които ме разбират както и аз тях в еднаквото мислене относно вътрешната ни промяна като мярка номер 1 за всичко, или ''Ние сме това което поглъщаме'').
Следователно отново съм тук (след около година пауза), ами мога да кажа ''Не спирайте''
И така..... този месец е 3ти който опитвам да съм стриктна 3 дни но .... (нещата при мен стават бавно приела съм го, най важно е психическото здраве!)
Ще гледам да влизам отново по често Липсвате ми!

За утре план - грейпфурти. Солта е заредена винаги!

Пожелавам много слънце на всички :922

PS: Колкото до житния режим ''Kleo'' - не бях срещала толкова топло описание :954
Никога не съм пробвала този режим, а от доста време поглеждам макар и само като информация към него.
Понеже избягвам глутена, дали би бил същия ефекта сс елда ???
Очаквам всякакви критики и съвети от вас. :922

(и дааа склонна съм към крайности, позволявам да ме :128 :) )
Заключено