Ловци на мигове

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Верче, коя е Кики Смит?! А в Музея на мъченията..... защо има лъв?! Ние също гледахме такъв - на Средновековното право и наказания :1062 :1062 ... в Ротембург. Обаче аз оттам имам няколко снимки-шедьовъра, които по-скоро могат да накарат човека да се посмее.... Като примерно - уреда за наказание на жени, които постоянно се карат една с друга :1069 :1069 .

Страхотни снимки!!! Моля те, кажи ми, обработвани ли са или.... филтрите, с които са снимани, са дали тази красота на пейзажите!!! Наистина - ще се повторя, но е факт - снимките ви са изключително красиви и красноречиви!!! :954 :954 А пък тази, на която плющите сладолед и четиримата :1062 :1062 ....... Ще ми позволиш само една малка, моя лична вметка - понеже и ние изядохме тонове сладолед в Италия, та ето и нашия принос в унищожаването на италианския сладолед:

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

cchery написа:Верче, коя е Кики Смит?! А в Музея на мъченията..... защо има лъв?!
Идея си нямам за Кики Смит :)
А за лъва ... , абе просто хората са много
изобретателни се оказва, що се касае
за смърт и мъчения (в този случай).
Ми, що?
Просто са им чупели кости/стави и понеже
това не е било достатъчно, са ги хвърляли на лъвовете.
А какви други гадости имаше :1053

За снимките - повечето са на Явор,
не мисля, че носи филтри този път.
Но не съм го наблюдавала много
внимателно.
Да, обработва ги винаги.
Виси с часове пред компа, но
не знам коя програма използва.
Не ти помагам, нали :1062
Но апарата му е много добър и
непрекъснато сменя обективи:
един за кулички, друг за пейзажа,
трети за сладоледа :1062

Ами, кво да ти кажа :)
Който е отишъл и Италия и
не се е претъпкал със сладолед
много е сбъркал :221 :524
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ванчето »

Вер, страхотна история в снимки (както винаги :222 )! :954 :954
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Вер, Чери, много хубави снимки, отразяващи повече от приятно изкарване на семействата ви из други кътчета на планетата Земя :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Kleo написа:
Прочетох заглавната страница на блога........
Животните са всичко за мен, обичам ги от цялото си сърце и не мога да простя на хората, които ги ядат и избиват.
Какво да кажа?!? Аз пък не мога да простя всяка крайност, към която се залита.... За никого не е странно и не е проблем, че животните се избиват и изяждат едно друго.... обаче, когато човек яде месо, това води до отвращение.... Не разбирам........

И още нещо. Казано е от авторката в коментар като отговор на този коментар от читател - "Само не забравяй че циганите са едни от хората,които най малко ценят животните.Голяма част от тях тормозят и бият конете и кучетата си." :
Абсолютно вярно е, това е което ме отвращава у тях. Всички народи си имат кусури и техният е възможно най-лошия, но пък имат и доста положителни страни и качества, които ме радват.
Цигани... положителни страни... качества...... не се сещам...

Съжалявам за :1024
Kleo написа:Вер, Чери, много хубави снимки, отразяващи повече от приятно изкарване на семействата ви из други кътчета на планетата Земя :954
Наистина е така, Деска! :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Черко, Черко, карай по-полека, душко :922
Блогът ми направи впечатление със споделените от авторката екскурзии до непознати за мен места.
Както и с добрия си изказ като цяло, и с многобройните красиви фотоси от местата, които е посетила досега.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ловци на мигове

Мнение от cchery »

Kleo написа:Черко, Черко, карай по-полека, душко :922
Блогът ми направи впечатление със споделените от авторката екскурзии до непознати за мен места.
Както и с добрия си изказ като цяло, и с многобройните красиви фотоси от местата, които е посетила досега.
А, леко я карам аз - не се тревожи..... Просто коментирам изцяло в стилистиката на блогърката..... Тя не може да прости, и аз не мога да простя....

Нея я отвращава жестокостта на циганите спрямо животните...... и аз не им се възхищавам особено много :1062 :1062 :1062 .....

Но не само това! Да, снимки! Снимките са прекрасно нещо... а най-хубави са 2 момента - когато знаеш автора им и...... когато не го знаеш.... Когато авторът ми е познат, то аз веднага "влизам в неговите обувки", почвам да мисля в какво ли състояние на духа е бил, когато е снимал. Какво си е мислил. Какво е чувствал. Радвал ли се е. Усмихва ли се е. Възторгвал ли се е..... Въобще - интерес за мен представлява както художествената страна на снимката - нейната красота, хармония, изразителност, цветове..... така и онова, което се крие зад нея. А то е - онова, което авторът иска да ни каже, разкаже, покаже...... Даже често авторът иска чрез творбата си ние да довършим историята, която той вижда и е започнал.

Поради тази причина се зачетох в блога на тази жена.... и откровено - от малкото неща, които прочетох, не я харесах... Сигурна съм, че ще гледам и снимките ѝ по подобен начин.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ловци на мигове

Мнение от Kleo »

Жалко, сама се затваряш...

А моята ДЪГА от вчера вечерта искаш ли да видиш, а?

:954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Ловци на мигове

Мнение от Ver »

Моля, моля ....
Малко се отплеснахте май :1062

Няма нищо "жалко" в цялата история :)
Не смятам, че Чери се затваря :222
Напротив, тя е "отворената", защото Действа ;)
Изразява мнение.
Аз пък дори не погледнах блога,
именно защото не ме интересува :)

Друго си е да съ-преживяваш с някой,
когото познаваш и сте били на сходни места.

На мен винаги ми е приятно за си говоря и
разказвам за БАК, боровинките на Стара планина,
Тоскана ;) и прочее, но много повече с хора,
които знаят за какво става дума ;)
Публикувай отговор