обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, пак ще съм набързо явно. Препрочетох имейла ти и съпреживях с теб обрата при режима ти. Истината е, че не знам аз дали бих намерила сили да успея да почна отново.... Нещо, което е факт при тебе, и което може да те кара да се чувстваш горда с пълно основание.... Това Е успех!!!

Помня, че доста време търси диетолог, на когото да се довериш.... Тъпото е, че не го намери. И че със сигурност не си само ти. Да, ти си тази, която е спряла да прави нещата от диетата си, но в днешно време задачата на диетолога е не само да изготви режима, а да предоставя и съответните услуги на консултации и корекции във връзка с него. И, разбира се, подкрепа. Мисля, че няма смисъл да продължавам.

Искам да ти кажа и колко ми е познат онзи кръг на тотална и безнадеждна повтаряемост на едни и същи грешки... Ставаш с обещанието за промяна от днес, караш с ентусиазъм до обяд, следобедът ти се приспива, грабват те първите наченки на умора, волята ти все повече шепти, отколкото да говори, инататът крещи, че не си длъжна да живееш с вечните ограничения на храненето и спорта, вечерята се задава от голяма по-голяма, всяка хапка е предпоследна и така докато свърши чинията. После те налазва най-мощната умора, която те приковава към дивана и с празен поглед гледаш нещо на ТВ-то, което почти и не те интересува. Леглото ти се вижда толкова далеч в собствената ти къща..... чувстваш се сама, подута и пренахранена...... и заспиваш с неизменното обещание, че утре почваш промяната..... И тя се случва, но.... с обратен на желанията ти знак....

В този глупав цикъл има вариант да кажеш СТОП! И ... е най-добре, когато го кажеш пред някого. Поемеш обещание да бъдеш отговорен... Себе си е най-лесно да подведеш, но като че ли околните - зя тях повече държиш сметка. И всъщност не е важно кое как, идеята е... вечер да "раждаш" бодри идеи за другия ден, отколкото заспали обещания за неясното бъдеще!!!

Виждам, че при теб има всичко - самоанализ, самосъжаление, самооценка.... но и онзи малък филиз от крехка надежда и воля, който ти пожелавам да израсте силно и жилаво дръвче!!! Знам, че знаеш, НО ВСЕ ПАК - всичко от днес нататък е въпрос на твоята собствена воля и желание!!! Ако наистина за теб е по-добре, минавай и пиши дори по няколко пъти на ден тук! В тази тема. В друга тема. В съседни форуми.... Просто прави онова, което те кара да се чувсташ добре и да забравиш за неуспеха там някъде преди няколко месеца...... Аз в момента съм на 39..... и не ми е приятна тази цифра. На 49 сигурно ще съм изтрещяла...... Но при все, бих искала да си спомням как... стресът през всичките тези години ме е карал да си мисля, че няма да ги доживея тези 49.... и че все пак съм там, на брега на дългата река, наречена живот и че е най-добре да мога да плувам, за да съм на гребена на вълната!!!! :922 :922 ......

Шарън Стоун - моята най-голяма любимка. На 50+ ....... Мразя бръчките, които виждам по красивото ѝ лице и при все това се прекланям пред всичко, което е тя и което виждам на лицето ѝ напук на годините:

[img]http://slava.bg/images/content/2014/02/ ... rticle.jpg[/img]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Чери, Чери... :923
Как четеш в душата ми объркана...
Благодаря ти! Чувствам се разбрана, а в този момент мисля, че наистина имам нужда от разбиране.
Много е вярно, че когато обещаеш нещо пред друг е по-лесно да го изпълниш.Затова и аз дойдох пак тук и виждам, че не съм сгрешила. Тук получавам точно това, от което имам нужда - вашата подкрепа, мили момичета, и вашето разбиране. Сега съм с по-голяма надежда, с повече вяра и сили.
Все още ми е оплетено в настроенията и мислите, но сякаш се подреждат.
Това, което обещах миналата вечер - да правя тибетските упражнения и алтернативното дишане - доволна съм и мога да кажа - правя го. И винаги когато се прокрадне мисъл - е, сега ли? - си казвам: да, сега, защото какво ще кажа на момичетата :) Радвам се, че мога да ви кажа - правя, това, което обещах, колкото и малко да е. Все по-често си мисля, че може още нещо да добавя. Днес няколко пъти мислих - понеделник е ден за ПОД. Брах ягоди и мислех - ето с тези ягоди ще направя ПОД :) :) :) И какво следва - утре ще има ПОД.
Усещам, че мотивацията ми се връща, а аз определено се харесвам когато имам цел и мотивация да я постигна. :)
Време е да преразгледам съветите на д-р Михайлов и постепенно да добавям едно или друго. Като пиша това се сещам за нещо. Вчера брах джоджен за сушене и се сетих, че това е една от неговите препоръки. Може би е знак, че трябва да отида още сега да си направя чай от джоджен и да оставя бурканчето на по-видно...
Ето как докато съм тук и ви споделям, ми идват чудесни мисли и идеи. Само за това си заслужава да идвам при вас :) :923
Сега наистина спирам, отивам да си направя чай от джоджен, а защо ли да не си извадя и пчелния прашец от фризера... той ми беше хубава закуска в едни по-добри времена, които искам да възродя :)
Хубава неделя, поне каквото е останало от нея!
И още веднъж - БЛАГОДАРЯ на всички ви!
:923 :923 :923
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Ето една статия, на която попаднах сега - http://evolife.bg/%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0 ... %BB%D0%B0/
Сигурна съм, че няма случайни неща, също и в статията, която ме "намери" сега.
Убедена съм, че основният ми проблем е "в главата". Надявам се, че един ден ще успея да се справя с него.
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Успях!
Днес си припомних, че мога да успявам :)
Направих си ПОД от... не знам си колко време. Успешен!
Освен това - тибетските упражнения продължавам със 17-те повторения, но много скоро ще ги увелича :)
Още - добавих си и друга физическа активност. Доста е малко за споменаване, но е факт. Затова ще си го кажа - 6 мин на кростренажора, който скучаеше без мен вече месеци наред и 5 мин - нещо като бягане на място, ама в коридора :) Малко, малко, ама на фона на лежането на дивана си е добре :) Утре ще бъде повече.
Чаят от джоджен и днес си правих. Като за ПОД - три литра билкови чайове ми се струва добра доза ;) И литър вода :)
За утре съм си накиснала жито за покълване - мисля, че ще е чудесна закуска като се върна от сутрешна разходка.
Време е да лягам, за да си затвърждавам навика за ранно лягане и ранно ставане :)
Лека нощ!
:951
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

:922 :922 :922

БРАВО, БРАВО, ПРОДЪЛЖАВАЙ, ... , защото ... /и на себе си го припомням това/:

Грам действие е повече от тон знаене!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, страхотно се справяш!!! Единственият лек на мързела и инерцията е.... действието! Браво!!! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Така е, Чери! :)
А хубавото на действието е, че увлича и ти се иска още и още ;)
И аз му го давам :)
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cvety_rz »

Поздравления Дива :326 Изграждането на добри навици е пътят към успеха а навици се градят с постоянство.Много добро начало :940
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Привет!
Тук съм :)
Миналата седмица не ми се случи ПОД, но... имаше разни поводи, та...
Но Сега съм тук. Всъщност вчера си направих само плодов ден с над четири литра билкови чайове.
Чувствам се отново лека. Да не забравя и вечерната късна разходка. И после спах... спах... отдавна не съм имала такава спокойна нощ.
Когато сутрин се организирам и започна с кана чай после сякаш всичко е много лесно. Ето, вчера потърсих плодове чак към 16 часа. До тогава си карах на чай и ми беше супер.
Днес започнах със сутрешна бърза разходка и две шепи черници. Много ги харесвам :) ;) Чаят е на линия, а за обяд още го мисля. Но със сигурност ще е нещо зеленчуково и го обмислям в суров вариант :)

Слънчев ден за всички! :954 :954 :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

Дива, я кажи - има ли вече резултат от усилията ти през последните седмици?! :954 :954 И като цифра на кантара, и като вътрешен заряд?!

Ако не се лъжа, преди време ти беше пускала линк към твой личен блог - поддържаш ли го още?! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор