АСТРОЛОГИЯ

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от cchery »

Днес е второто за 2016-а година слънчево затъмнение. Принципно, аз въобще не ги отбелязвам, освен ако не е нещо като новина и едва ли не да трябва да се наблюдава като природен феномен. Но фактът, че пост във ФБ с линк към статия за днешното слънчево затъмнение, ме "хвана" и зачетох въпросния материал, ми говори, че днешната игра на криеница на голямото кълбо :D е по-специална.

Поствам линк към същата статия с молба към Деската - може ли да ми ръзтълкуваш (не с подробности, разбира се) какво точно означава и какво има предвид последната част от тази статия "Какво вещае Слънчевото затъмнение на 1 септември?". Какво се иска от човек да направи, как точно се осъществява това пречистване и т.н. С две думи какво да правя днес в 12,04 часа, когато е същинското затъмнение? :954

http://missis.bg/news/Slunchevoto-zatum ... shen-cikul" onclick="window.open(this.href);return false;
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Чери, ще се опитам да ти кажа аз как виждам нещата:

1. Новолуние е. Новата Луна е специален момент в месеца, в който е добре да се постави ново начало. Нещата потръгват с лекота. Това е един 24-часов период, в който е добре, ако човек има желание за това, разбира се, да помечтае, да планира цели, да формулира и пише желания. Най-добре е тези мечти и желания да са в сферата на знака, в който е Новолунието. Ето сега, днес например, Новолунието е в Дева, което ще рече, че двете Светила /Слънцето и Луната/ съвпадат в момента в Дева. Символична целувка на транзитните Слънце и Луна. Мъжете и жените се разбират добре. Целите се постигат по-лесно в такива мигове.

Желанията, свързани с Дева, са всички, свързани със здравето, работата, хигиената, труда, чистотата, грижата за себе си и другите. Така че пожелай си здраве, успехи в работата, чисти дом, офис и отношения. Всичко, което е характерно за Дева - подреденост, ред, усет към детайлите, стремеж нещата да бъдат наред, деловитост, практичност, критичен ум.

2. Затъмненията понякога замъгляват, скриват от погледа ни някои важни неща. Слънчевото затъмнение по време на Новолуние може да ни накара да започнем нещо, но нещата да са ни мъгляви и/или хаотични, неясни за нас. Възможно е да желаеш нещо, а после да се окаже, че нещата са били мътни.

3. Горното се засилва, тъй като Меркурий е ретрограден. А Меркурий е планета-управител на Дева. Той отговаря за ума, комуникациите, търговията, общуването, пътуванията. Когато планета се движи в своята ретроградна фаза, тя не може напълно да изяви себе си и своите силни страни. В случая точно комуникацията започва да дава бъгове - някои неща се скапват без причина, имейли се губят, телефонни връзки се разпадат, недоразуменията са на всяка крачка, телефони и таблети се чупят сякаш ей така, грешки в документацията, риск от катастрофи, от неуспешни сделки, от недобри договори и други подобни.

Лично аз не се страхувам от днешния ден. Просто имам предвид горната информация и доколкото мога се съобразявам с нея.

Съветвам те и ти също да не влагаш никакви негативни мисли и емоции :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от cchery »

Kleo написа:Лично аз не се страхувам от днешния ден.

Съветвам те и ти също да не влагаш никакви негативни мисли и емоции :329
Не, Деска :) , нищо подобно няма. Дори напротив - прочитайки с 1 око заглавието на тази статия, смътно усетих вътре в мен, че ще е нещо важно. И не исках да го изпускам. Въобще не става въпрос за страх. Напротив - вътрешното си чувство мога донякъде да го опиша като смътна надежда. :)

Благодаря за подробната инфо и за това, че ми отдели време!!! Стоях на терасата точно в часа на затъмнението и си прекарах няколко мисли през главата, свързани точно с нещата, на които ти си обърнала внимание в разяснението си по-горе. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Супер!
Колко осъзнато и разумно поведение!
Респект, Ани! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Юпитер вече е във Везни.
Повече за това можете да прочетете тук:
Благополучието на Юпитер във Везни
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Луната вече намалява.
Времето е подходящо за отслабване с лекота.
За отърваване от стари и излишни неща.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

... Градивните енергийни тухлички на живота са четирите стихии. Огънят, когато не е овладян избухва в гняв и агресия. Земята, когато не е под контрол превзема човека, като го тласка да минава през трупове, за да трупа материални блага. Въздухът, когато не е овладян, издига съзнанието нагоре, нагоре, далеко от реалността и се развива в изродени фантасмагорични доктрини. Водата буквално „дави“ в емоции човека, който не съумява да я подчини. Контролът над четирите стихии е майсторски акт на разширено съзнание, разбиращо, че пътят му към ДОМА, към Източника минава през дългогодишно практикуване на този контрол. Тези, които стихиите държат в подчинение се отдалечават от ДОМА, отдалечават се от ЦЕЛТА! Животът има една единствена цел – Развитие, сливане отново с Живия океан. Толерантността на практика означава контрол над четирите стихии, но по-голямата част от човечеството са много далеч от майстворството, те дори не са започнали да осъзнават, че подобно нещо е възможно и вече има хора, които са го постигнали! Много по-лесно е, въпреки че отнема толкова енергия, да позволиш на стихията да те командва, отколкото да отделиш време всеки ден, да се учиш да я подчиниш. /без значение коя е тя/. Всяка стихия, която те е подчинила е Проклятие, защото ти си неин роб, а всяка стихия, която ти си подчинила е Дар!

Майсторски управлявания огън се превръща във вдъхновение, в желание за живот, в мотивация да скочиш сутрин от леглото, изпълнена с обич към света! Овладяната земя ти носи здрав разум, усещане за реалност, за сигурност! Подчиненият ум се фокусира върху това, което ти избереш! Контролираната емоция ти позволява да живееш в пълната хармония на златната среда! Човекът – вдъхновен, разумен, с дисциплиниран ум и в хармония със себе си, никога не би започнал война, НИКОГА!

И какво се оказва, мили приятели, че войната е липса на себеконтрол!


Източник: Огледалце - Таро-Огледалце :1216 :1216 :1216

Материалът е добър за ЧЕТИРИТЕ СТИХИИ - Огън, Земя, Въздух и Вода!

Огън + , когато е контролиран - вдъхновение, желание за живот, мотивация за действие
Огън - , когато не е контролиран - пожар, гняв, агресия.

Земя + , когато е овладяна - здрав разум, усещане за реалност и сигурност
Земя - , когато не е овладяна - алчност, скъперничество, застой

Въздух + , когато е под контрол - ясен и свеж ум, фокусираност, логика
Въздух - , когато не е под контрол - изродени фантасмагорични доктрини

Вода + , когато е контролирана - вътрешна хармония и цялостност
Вода - , когато не е контролирана - емоционални изблици, "давене" в емоциите
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Днес в 10.50 ч. сутринта Марс премина в земния кардинален знак Козирог и с това насочва енергията и действеността ни по посока на материални постижения, професионални успехи, амбициозност, стремеж към кариерно развитие. Тъй като Марс екзалтира в Козирог, той там се чувства в силата си и комфортно. Ще остане там до 8 ноември 2016 г. Периодът е подходящ за работа и действие по важни делови проекти. :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

РИБИ, седмичен хороскоп, от Една.бг

Изображение

През тази седмица вниманието ви ще бъде заето с практични въпроси, на които – искате или не – ще трябва да обърнете внимание. Какъвто и проблем да стои на дневен ред, вероятно ще изпитвате известно безпокойство. Опитайте се да мислите практично, въведете ред и си изяснете максимално ситуацията – така безпокойството ви няма да се увеличи и няма да ви пречи да мислите трезво. Ако трябва да взимате някакви по-важни решения, направете го до сряда, тъй като в този период ще сте по-разумни и притесненията няма да ви влияят толкова. Освен това ще получавате вярна информация, а и интуицията ви ще бъде силна и ще ви води в правилната посока. В четвъртък и петък ще бъдете по-податливи на заблуди – мисълта ви ще се рее и нищо чудно да повярвате на нещо, което не е истина. Седмицата е много благоприятна за уреждане на финансови въпроси, а също така и за бизнес и предприемачество – нищо чудно до вас да стигнат вести, които ще ви харесат. Ако ви отправят някакво делово предложение, то ще бъде финансово изгодно или ще ви предостави възможност за развитие, така че го обмислете сериозно. През почивните дни моментът е много подходящ да обърнете по-голямо внимание на себе си – да довършите нещо, в което сте вложили енергия, да поразсъждавате на спокойствие или просто да се поглезите. Не жертвайте себе си заради другите, защото няма да ви останат сили. Възможно е някакво събитие да ви тласне към промяна, която сте отлагали, или да видите възможност, която не сте забелязвали.

Дневна прогноза, за днес, 10.10.2016 г., за зодия РИБИ:

Днес ще бъдете разумни и ще анализирате по-трезво ситуации, които досега са ви изпълвали с безпокойство. Бихте могли и да поискате съвет от приятел – това ще ви помогне да сте по-обективни в преценката си.

Тайната на деня

Много от грешките, които напоследък виждаш у другите, са собствените ти грешки, отразени обратно към теб. В действителност, ти наказваш и обвиняваш себе си. А не бива.

Изображение

Съвет на деня - Изяж една ябълка, вместо шоколадов десерт.

Изображение

Обичай се! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор