Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Аз се чувствам чудесно, Деси :)
Благодаря :)
Както и преди да разбера, че съм толкова крива :1062

Просто бях много схваната и викам я да
ходя да ме наместят :1062
А той Людмил, много сериозно прие
задачата :) и откри некви
грешки в харуера.
cvety_rz написа:2 максимум 3 тренировки седмично
:1211
Това си е добре :)
Не предобряй :1211
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Верче, не ти виждам лицето, но някак си усещам усмивката върху него от този постинг:
Ver написа:Благодаря :)
В тази връзка -
покарах си супер този уикенд :)
2 х 20 тина километра.

:935
Знам ли..... може пак да проектирам върху себе си :oops: , но ако на мен ми кажат, че съм крива като 100-годишна круша :221 и въпреки това си позволя волността да бъда свободна с и за любимите си занимания, бих била изключително усмихната и щастлива!!! Дано да можеш да продължиш все така!!!

Деска, благодаря ти за идеята за твоя иглотерапевт. Бих искала по-подробно да ми разкажеш - може и по тел-а. Примерно тази вечер, докато отиваш към по-далечната метростанция :1028 :1028 :923 .

Цветка,
cvety_rz написа:Чери, бягане, дупемания.....чета те и си мисля как трябва да се стегна, защото последно време не мога да се организирам.Стигам до 2 максимум 3 тренировки седмично.Не мога да ставам вече в 5.30 нещо взе да ми дотежава :1044 Вечер с децата сме по площадки после готвене и домашни и пак не става.....ще тябва да се преорганизирам, защото искам да спортувам.Мисля го и го умувам кое и как :954
истината е, че аз имам възможност да тренирам толкова много. Имам времето, което ми е необходимо.... Определено, ако бях с твоето натоварване и програма, това нямаше как да се случи!!! Така че - не се ориентирай по мен... за да се не чувстваш "нестегната" :) :) ..... мисля, че за човек с твоето ежедневие правиш дори повече от максимума!!!! :922

Днес по очевидни причини няма да има рън :lol: . А само тренировка! Засега чао от мене!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cvety_rz »

Прави сте, момичета, но понеже ми се иска да правя повече и понякога се случва да не съм обективна към себе си и ситуациите.Пусто му човешко око все не се насища....
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Момичета, тази седмица отбелязах "голям шлем" :1062 - имам 5 ръна като 4 от тях са придружени или по-точно последвани от плуване в морето. :D :D То плуването в повечето случаи беше борба с вълни и водорасли :1062 :1062 :1062 . Пускам записите на тичанията от спортстракера,т.к. има и снимки на някои от тях.


понеделник - http://www.sports-tracker.com/workout/c ... c5f801f648" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sports-tracker.com/workout/c ... bf996e161e" onclick="window.open(this.href);return false;

вторник - http://www.sports-tracker.com/workout/c ... c5f80c28f2" onclick="window.open(this.href);return false;

сряда - http://www.sports-tracker.com/workout/c ... fd2d448aa7" onclick="window.open(this.href);return false;

четвъртък - нямам запис, защото тичах по южния плаж - 4.4 км само по пясъка и водата, беше много трудно!

петък - http://www.sports-tracker.com/workout/c ... bf9996dee2" onclick="window.open(this.href);return false;


[youtube]jaYcU1MC8rE[/youtube]
[youtube]ceOAdk7Itwc[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Kleo »

Супер готино, Ани! :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Айде.... кой се мята на бягането?!? :razz:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Да добавя и 3 бягания за тази седмица! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Хората, с които сме си писали в тази тема, знаят, че имам една дългосрочна цел, свързана с бягането. А именно - да тичам на дълги разстояния - 20, 30 и 50 км...... Някога. Когато постигна форма и съм готова. Експериментите от последните 3 седмици леко ме обезкуражават в това ми желание. За какво иде реч?!

В неделя, 9-и октомври, ще тичам на 10.550 км на маратон "София". За целта през последните 3 седмици правя по три тичания на 10.5 км и по едно на 5 км (седмично се има предвид). Онова, към което се стремя в тези тренировки, е да придобия издръжливост за по-дългата дистанция, да си направя разчет на километрите, т.е. кога да добавям от себе си и да тичам по-бързо, кога да релаксирам и да се отпускам, за да стигна до края; какъв терен е добър за първите километри, какво ми е най-удобно за последните и т.н. Разбира се, на маратона не мога да избирам терена, но поне го знам добре какъв е и имам представа къде е денивелацията и като знам как тичам по нагорнище и надолнище в началото и в края, мога да си направя разчет за оптимално бягане в неделя. В общи линии това си ми бяха тренировките. И естествено, следя си времето, защото искам да тичам по-бързо и нещата се подобряват с всяка тренировка.

Изникна, обаче проблем :???: :???: . А именно сериозен дискомфорт и в двете ходила. "По правило" болката, която се появи в дясната пета още през февруари, си е тук. Радостната новина е, че не е така силна и че не се проявява по време на тичане, а и след тичане мога спокойно да си ходя, защото май-юни не можех да извървявам повече от 500 метра, ако сутринта съм тичала. Появи се вече болка и в дясното ходило. Но най-големият проблем е сутрешното първо стъпване след като се надигна от леглото. И двете ходила са силно схванати, и двете ме болят сериозно. Говоря за онези първи 3 до 4 крачки, които правя след като стана от спалнята. Понякога дори се подпирам с ръце в стената, за да намаля натоварването върху краката.

Ако не съм тичала предния ден или си направя няколко дни почивка, този сутрешен дискомфорт почти изчезва. Но...... аз не искам да спирам с бягането. Даже напротив - искам да увеличавам дистанцията :954 . И...... сега какво правим в тази ситуация?!?!? :plezya se :plezya se :plezya se Не съм измислила, разбира се, нищо... За момента се колебая между следното - да ида в спортен ортопедичен център (имам впечатления от 2 такива) и да се пусна да ми огледат кокаляците, ставите, сухожилията, фасцията и т.н. на краката. Или.... да пропусна доФторите и директно да се завтека към Бейс Камп или Рънниг Зоун и да си купя обувки за тичане, защото може този дискомфорт да се проявява от това, че краката ми се набиват с моите файвфингърс, защото на практика с тях съм си боса.... :1044 :1044 :1044 :1044
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Kleo »

А да направиш И ДВЕТЕ не може ли, Чери?
Хем да те видят лекарите-специалисти, хем да пробваш с още по-качествени обувки за тичане.
Аз така бих направила на твое място, мисля си. Успех от мен! И бъди здрава, много здрава, за да продължиш да се сбъдваш и реализираш образа за себе си, който носиш в ума и сърцето си!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Не стига, че днес ми дойде МЦ, което беше възможно най-лошия вариант, т.к. утре ще ми е най-обилния ден....., ами от няколко часа лежа в леглото и се боря с гадене, болки в стомаха и жестоко втрисане :328 :328 :328 .....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Kleo »

Бъди здрава, Чери!
Каквото стане - такова, не се косИ!
НамалИ важността, така имаш по-голям шанс да си пушка днес! С ТЕБ СЪМ !!! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор