Какво спортуват децата ни

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от cchery »

Аз намирам източните бойни изкуства за много добър вариант за спорт, защото тренират и психиката. Въпреки това все още не съм записала моите деца. :???:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
MortishaAdams

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от MortishaAdams »

cchery написа:Аз намирам източните бойни изкуства за много добър вариант за спорт, защото тренират и психиката. Въпреки това все още не съм записала моите деца. :???:
:524
Ася

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ася »

Да, аз мисля същото! Проблемът ми е, че не ги познавам изобщо и не знам към кой да се насоча - не искам да е твърде строг спорт, или труден за нея. А в който и клуб да ида, всеки треньор ще си похвали спорта като подходящ само и само да си запиша детето при него.
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Мони вече си взе първия цветен колан. Не е изпадала в прекомерна радост , по-скоро изглеждаше сериозно-достолепно :1062 И за мой най-голям потрес заяви: "Мен коланите не ме интересуват. Само медалите и купите." :shock: Знаех, че е амбициозна, ама това вече на нищо не прилича, аз все ѝ повтарям, че най-важното е да се забавлява, но то нейното забавление явно е различно :cool:
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от cchery »

Такааааа, вече мога да се похваля - от снощи Бела е записана да тренира художествена гимнастика в клуб "Ася" - то едва ли ви говори нещо тоя клуб де :1062 :1062 . Хубавото е, че тренировките се провеждат във физкултурния салон на у-щето на Коки, т.е. до нас. От 18,15 часа са 2 пъти в седмицата и ми е хипер удобно да я водя. А тя - тя е на върха на всичкото земно щастие. Снощи отидох да я взема малко по-рано и аха да ми се разсърди за това :) :) . Но за сметка на това я видях как върти наперено си голямо внимание 3-метрова лента :221 :221 . Така я върти, че и уплитането не й личи :1069 :1069 .

Кокчо почва да тренира футбол от другата седмица. Отново в клуб в нашия квартал. Засега само остава да потвърдим със сигурност човека, който ще го води, защото заниманията са от 16 часа следобед и не може да ходи сам, а ние с баща му сме на работа. Прибирането ще е от мене.

Миналата седмица, в четвъртък, ги заведох в спортните зали към Националния стадион........ такава мъка и мизерия няма!!! Прави са нашите спортисти като се оплакват. Национален стадион, а прилича на казарма от 50-е години........ олющени бои, падащи мазилки, влаха, мухъл, спарена миризма, липсващо осветление..... кошмар. И в допълнение на това - невъзможност да се стига навреме дотам от Младост заради задръстванията!!! Е, мерси, национален стадион - има си спортни клубове и в нашия квартал и децата ми ще тренират там!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

:326 Чери! Поздравления, че си записала децата на спорт :524
Пожелавам на Коко и Бели да са здрави и силни, за да могат преди всичко да се радват на движението! Нека споруването им носи най-вече чиста радост и удоволствие!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от cchery »

Благодаря, Верче. И аз това искам - двамата да изпитват радост от спорта, а не усещане за нещо трудно и натоварващо.

Отделно си тая една тайна мисъл - Коси да види и да разбере, че да губиш не е фатално. Много пъти съм му казвала това и въпреки това, той не приема загубата. Ще кажете, че време му е необходимо. И това е така - съгласна съм. Но пред мен е и примера на Бела - когато тя губи и особено от Коко, се залива от смях :lol: , а той..... плаче и нервничи. Този понеделник футболния отбор към фирмата на Момчил, в който и той участва, имаше мач. Като се прибраха, стана ясно че са паднали. И какво беше удивлението ми - Момчил ми казва новината за поражението с усмивка и задоволство, че са играли много добре, а Коко ...... си търкаше зачервените от сълзи очи - беше плакал, че отбора на татко му губи :) .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от Ver »

Чери, при нас положението с губенето и тръшкането е идентично :1062
Симона може да е много арогантна и безпардонна понякога, когато печели, друг път е благосклонна и добра. Но загуби ли ...... :1053 Ава, има по-зряла емоционалност от кака си. Не, че и тя не се сърди като "загуби", но го приема по друг начин.
Какво да ги правиш дечки :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от cchery »

Вече 6 минути тече първата тренировка на Коси по футбол :) :) ... щастлива съм, защото той обожава този спорт. Не очаквам да стане професионалист, но спортът помага в живота не само на практикуващите го като професия.

Иначе Бела е изключително щастлива да е част от гимнастичките :1062 :1062 .... няма такава радост като ходи на тренировка.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от олеся »

Днес дъщеря ми направи първия си индивидуален урок по тенис на корт. До сега все ходеше в група.
Доволни са - и треньорката, и дъщеря ми. Надявам се да потръгне, защото това е спасението от глупости в предстоящя ни пубертет. За сега 2 пъти седмично, пък за лятната ваканция ще пробваме и 3 пъти.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Какво спортуват децата ни

Мнение от cchery »

олеся написа:Днес дъщеря ми направи първия си индивидуален урок по тенис на корт. До сега все ходеше в група.
Доволни са - и треньорката, и дъщеря ми. Надявам се да потръгне, защото това е спасението от глупости в предстоящя ни пубертет. За сега 2 пъти седмично, пък за лятната ваканция ще пробваме и 3 пъти.
Оли, успех в спорта на дъщеря ти! Аз също силно вярвам, че имено той - спортът - е решението! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор