Киномански и театрален кръжок

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Дано има дълбочина и автентичност, да.
Дано се усети различността в това героят да е героиня.
Да са създали богат, плътен, пълнокръвен образ, не е изключено.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

С Хри в петък ходихме на театралната постановка "Завещанието на целомъдрения женкар" /комедия, с участието на Васил Михайлов по случай 75-годишнината му/ в Театър на Българската Армия. Много ни хареса! И играта на актьорите, и всичко! Аз лично и плаках, и се смях. Препоръчвам за негледалите.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от dexter »

Вчера с Яна гледахме "Аз, проклетникът 3". Макар да съм голям фен на първа серия и да харесах доста втора, трета не ми се видя толкова добра. Беше малко нещо изсмукана от пръстите. Имаше забавни моменти, но повече бяха наблегнали на трясъците, взривовете и шума. Нямаше особен смисъл в историята.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Изображение

източник - цък!

Вдъхновяващи цитати от "Яж, моли се и обичай":

„ Хубаво е да имаш разбито сърце. Това означава, че си се опитал.“

„Да изгубиш баланса си заради любов, често е част от балансирания начин на живот.“

„В желанието си да бъдем обичани, ние създаваме определени характеристики на партньора си, такива, каквито имаме нужда да бъдат, а след това сме разочаровани, когато той откаже да играе ролята, която сме му отредили.“

„Единственото нещо, по-немислимо от това да си отида, беше да остана. Единственото по-невъзможно от това да остана – да си отида.“

„Да имаш бебе е като да имаш татуировка на лицето. Трябва да си напълно убеден, че го искаш, преди да го направиш.“

„Хората мислят, че сродната ти душа е твоята перфектна половинка. Това е, което всички искат. Но истината е, че сродната ти душа е твоето огледало. Човекът, който ти показва истинската ти същност и всичко в нея, което те дърпа назад. Човекът, който те кара да обърнеш внимание на себе си, за да може да промениш живота си.“

„Как така двама души, който са толкова влюбени не живеят щастливо до края на живота си? Трябваше да се получи. Нали?“

„Само младите и глупави са уверени относно секса и романтиката.“

„Сърцето ми беше толкова разбито последния път, че още ме Боли. Не е ли лудост? Сърцето ти да е разбито цели две години след като връзката е приключила?“

„Скъпа, балансът означава да не допускаш някого да те обича по-малко от колкото ти самата се обичаш.“

"Разрухата е подарък. Тя е пътят към трансформацията.“

„Всичко си отива. Рано или късно.“

„В един момент, трябва да се освободиш от всичко, което те мъчи, да седнеш спокойно и да дадеш възможност на радостта да дойде при теб.“

„Господ никога не затръшва вратата пред лицето ти, без да отвори кутия с бисквитки.“

„Няма беда на този свят, която да не може да бъде поправена с гореща вана, чаша уиски и хубава книга.“

„Пътуването си струва всяка цена и направена жертва.“

„Човек винаги трябва да бъде подготвен за огромни и нестихващи вълни от трансформация.“

„Взимаш някое грандиозно решение за това какво искаш от живота и кой искаш да бъдеш и обстоятелствата веднага ти показват колко малко познаваш самия себе си.“

„Това, което е вършело работа вчера, може да не върши същата работа днес.“

„Il bel far niente. – *Красотата на това да не правиш нищо. „Но толкова ли е лошо да се живее по този начин известно време? Само за няколко месеца от един цял човешки живот, толкова ли е лошо да пътуваш и да не те вълнува нищо повече от това какво ще бъде следващото ти ядене? Или да научиш нов език с единствената цел да го чуеш как звучи от собствената ти уста. Или да заспиш посред бял ден, под слънцето, слушайки ромоленето на любимия си фонтан? И така и на следващия ден?“

„Никога не се извинявай, за това че плачеш. Без тази емоция, всички ние сме роботи.“

„Трябва да се научиш да избираш мислите си така, както избираш дрехите в гардероба си. Това е сила, която можеш да овладееш. Ако толкова искаш да контролираш всичко, започни с ума си. Това е единственото, над което трябва да упражняваш контрол. Емоциите ти са подчинени на мислите ти, а ти си подчинен на емоциите си.“

„Аз съм по-добър човек, когато имам по-малко в чинията си.“

„За да откриеш баланса, който толкова искаш, ето какво трябва да направиш. Трябва да стоиш здраво стъпила на земята. Толкова здраво, сякаш имаш 4 крака, а не 2. Но трябва да мислиш със сърцето си, вместо с главата. Така ще можеш да познаеш Бог.“

„Да се научиш да контролираш речта си е начин да спреш енергията си да изтича безцелно през устата ти, изтощавайки те и пълнейки света с думи, думи, думи, вместо с мир и любов. Това беше моментът да потърся лек и мир, които идват единствено от самотата.“

„Лесно е да се молиш, когато си отчаян. Но да продължиш да се молиш, когато кризата ти отмине, това е процес, който помага на душата да се задържи за постигнатото.“

„Лиз, трябва да бъдеш много учтива със себе си, когато се опитваш да научиш нещо ново.“


и още един източник - цък!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от dexter »

За нула време прочетох тази книга

Изображение

Направи ми голямо впечатление, отговаря на моите меми :lol: . Ето и не толкова кратко ревю, тъй като реших да препича част от книгата :)

https://www.goodreads.com/review/show/2050019315
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Благодаря ти за споделеното, Декс! :940
Много ме обогатяват твоите рецензии.
Почти винаги са върху книги, които не съм прочела /още/.
И мерси много, че си си направила труда да препишеш 20-те точки.
Два пъти ги прочетох и още мисля по тях.

П.П. Ще си позволя и ще преместя поста ти в темата за книгите, Декс.
Оказа се, че пишем в темата за филмите и театралните постановки.
А така ще се изгуби инфото.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Излекувай Живота си - Луиз Хей:

https://www.vbox7.com/play:fdaa7dd32d

Беше ми препоръчан този филм и сега си го пускам да го видя за какво е.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Kleo написа:Излекувай Живота си - Луиз Хей:

https://www.vbox7.com/play:fdaa7dd32d

Беше ми препоръчан този филм и сега си го пускам да го видя за какво е.
Няколко дена след този мой пост разбрах, че Луиз Хей е починала преди няколко дни. Нека душата й почива в мир!

Искам да ви питам - някой от вас гледал ли е вече "Колибата"?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Току-що аз и Алекс изгледахме филма "Колибата", с български субтитри.
И на двамата ни хареса. Смятам го за изчистен и добре пипнат. Поплаках си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Гледах филма Изнудвачът, много ми хареса този екшън-драма.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Алекс вчера е бил с класа си на театър.
Гледали са постановката "Железният светилник" в Театъра на Народната армия.
Две деца били заспали, обаче той - не само че не е заспал, но се върна много развълнуван и разбрал много неща от произведението.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор