Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Деси, супер си. Днес бях на зала.За утре велото и йога.Дет се вика върнах се на тепиха :1062
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Цвет, и ти си супер! :fan
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Добро утро и тук. :954 И аз продължавам да съм физически активна. Засега само с бягане и кратък 8-минутен комплекс от 5 серии упражнения за ръце и корем. Не съм решила, все още, накъде да се ориентирам и какво ми се тренира.....
Kleo написа:Чери, поговори ли си с питбула? Я ела и разкажи точно как се справи със ситуацията! Добре, че не си пострадала. :923
Това..... направо съм забравила да отговоря. Да не говорим, ча така тъпо пуснах съобщението, че нещо ми се е случило, че ако някой друг го пусне така, дори няма да го попитам какво се е случило :1062 :1062 :1062 . Ако искаш да разкажеш нещо, просто го направи...., ама не пускай "кукички" на хората и да се правиш на важен, че да те разпитват..... :221 :221 Самокритика.

Иначе - този питбул (аз после у дома разбрах, че такава му е породата) изскочи отнякъде, изневиделица - нито го бях видяла по-рано, нито го бях чула. Имах слушалки в ушите и тичах вече 10-ия си км - бях много уморена, а това определено намалява моето внимание. Направо го снижава. Та разбрах за питбула, когато го видях с отворена и разярено лаеща уста на около метър от мен.... Инстинктивно почнах да крещя неистово! НЕИСТОВО, следствие на което чух да се отварят прозорци от блока, пред който се разигра сценката. Виках и на висок глас на самото куче "Неее!!" с идеята да отстъпи назад. И то наистина отстъпи, но само за да скъси след това разстоянието на 50 см и в момента, в който го видях да прикляка на задните си лапи и да се готви за скок, ...... онемях!!!! Добре, че в този момент едно младо момче и изскочи отнякъде..... и си привика любимеца. А аз се строполих на земята - паднах! Съвсем буквално и от гърдите ми почна ди излиза свистящ звук.... дишах на пресекулки.

Не ми се описва повече от това, ще завърша с добро (аз винаги слагам доброто пред злото) - накрая отидох и дори погалих питбула, но.... уплахата беше сериозна. Вече на няколко пъти минавам от същото място, което междудругото е паркинга пред една панелка, т.е. не съм някъде на къра, и всеки път гледам със страх ..... дали още някой няма да ми се метне.

Цветка, тренираш, а?!? :1028 :1028

Деска, като ти гледам калориите, изгорени за 70 минути,:
Kleo написа:Отчитам 70 минути на велоаргометъра - 315 изгорени калории - от тази вечер :222
мога само да кажа, че е време постепенно да вдигаш интензитета на тренировката. Много добре се справяш дотук, но трябва и да продължиш нагоре. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Да, знам това, Чери. Права си. Карам с по-бавно темпо и интензитет, когато въртя педалите, докато тече филм по телевизията. Определено ми трябва МУЗИКА, за да въртя бързо педалите. Както и да е. Ще мисля решение, така щото да си увелича изгорените калории.

Мерси за разказа за питбула.
Аман от безотговорни стопани! И то на опасни кучета, мамка му. Добре, че в последния момент се е появил човекът и си е озаптил животното!

А как си имала сила и кураж после, че и да го погалиш този звер, не зная. :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:А как си имала сила и кураж после, че и да го погалиш този звер, не зная. :922
О, аз обичам животните, Десита. То момчето го укроти и дори ми обясни как съм го била изплашила от викане..... :221 и сам ме попита дали искам да го погаля и отидох. Кучо вече беше спокоен. И след това си продължих дори бягането - е, малко с кашкавалени крака, ама по-добре така отколкото да "закиклям" върху това какво можеше да се случи и колко е страшно.

Деси, много добре се справяш с велото. Наистина те поздравявам. И точно, защото вървиш в правилния път, трябва да го продължиш с по-висок интензитет. Но самият факт, че гледаш филм, не лежейки, разпльокана някъде на диван, а караща колело, е...... уау :326 :326 :326 .

От мен днес - 10 км. Излязох много рано сутринта - в 7.25 вече бях в парка, но реално направих само 1 км там и хукнах из Младостите - 2, 3 и 4... Беше много красиво сутринта в квартала и слънцето изгряваше като огромна, светло оранжева топка над мъглата... Красота!!! Беше ми много хубаво тази сутрин и имах сили да тичам както трябва. Това ми е второ тичане на 10 км тази седмица. Планирала съм още едно такова - в петък. И после в неделя е маратон София, за който се готвя всъщност. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

О, да, това имах предвид и аз - преди гледах филмите вечер или блажено полегнала, или вечеряща :plezya se ... а сега поне въртя педалите, не съм статична... но пусна ли МУЗИКА, всичко се променя - веднага засилвам интензитета, просто невинаги ми се получава това.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

И аз тренирам да знаете :mrgreen: 6 тренироки седмично 3 силови и 3 йога.Всичко ми е много "таман".Хем съм излязла от зоната си на комфорт хем не съм преминала границата на разумното.
Чери, 10 км са си сериозно предизвикателство.Аз не мога да го направя пък и с тия кучета....за мен те щяха да са чудесно извинение да не бягам вече.
Деска, ако искаш мога да ти изпратя няколко схеми за интервално каране на колело?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моята тренировка

Мнение от Ванчето »

Спортуващи момичета, браво, страхотни сте и много ви се радвам! Най-вече на Деси! :)

Чери, успех на маратона утре. Или по-точно днес... :954

Аз съм тотално извън форма. Чак не ми се говори :328 Сега се опитвам да се настроя да започна отново. Липсва ми мотивация
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Ванчето написа:Аз съм тотално извън форма. Чак не ми се говори :328 Сега се опитвам да се настроя да започна отново. Липсва ми мотивация
Ванче, аз се намирам в абсолютно същото състояние на духа и тялото в момента по отношение хранене и отслабване. Напълняла съм, имам нужда от прочистване на организма, но толкова да не ми пука за това, че дори не мога да огранича храната вечер..... или да пропусна да изпия 1 бира или да хапна нещо сладко... Просто не ме интересува нито как изглеждам, нито... нищо.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

В понеделник - туризъм на Витоша, с преход пеша от Златните мостове до Момина скала.
Тази вечер - 1 час на велоаргометъра: 14 изминати километра, 300 калории.
Цвети, Чери, браво, че тренирате толкова интензивно, браво, момичета!
Ванчето, разбирам те. И аз съм била силно демотивирана.
Обаче знаеш ли какво забелязах за себе си? Че ако се заставя да направя нещо, дори да е миниатюрно, въпреки това, че нямам и грам мотивация, някак се увличам... въпросът е да почнеш... да стартираш с първата крачица. С теб съм.
Продължавай да четеш. Самата тема действа много нахъсващо, поне лично на мен де.
Пиши, споделяй и ... пробвай! Размърдай се. Почни с малко. Започни с няколко минутки дневно... ще видиш, че постепенно ще те увлече, самото движение увлича, мотивира, тонизира, подобрява настроението.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Днес тичах. Не бях излизала от миналата неделя, когато беше маратонът. Но днес тичах почти 11 км в Младост и дадох най-доброто време на 10 км за тази година :1216 :1216 :1216 ..... Просто ми се тичаше!!!
Kleo написа:Тази вечер - 1 час на велоаргометъра: 14 изминати километра, 300 калории.
Деска, чудя се съвсем искрено защо на теб за 14 км ти дава само 300 изгорени калории, а на мен за 11 км 600 :1044 :1044 :1044 :1044 ...... Да не ти е нещо зле велото?! Или нещо батерията, която захранва компютъра да е слаба?!

Ето това ми отчете тракерът от днешното ми тичане:

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор