Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Дбешният ден е най-адаптиращ.Хайде от утре ще е по-лесно.На децата днес хич не им се ставаше.Сърцето ми се къса като ги будя и ги отделям от топлата завивка.Но колкото по бързо се адаптираме толкова по-добре.
Вие как сте момичета?Вмъкнахте ли се в ежедневието или все още се опитвате да го заобикаляте :plezya se
Луната няколко дни е направо зловеща...не я харесвам...Не. че някъде си ме слага ама да си кажа :1062
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:Луната няколко дни е направо зловеща...не я харесвам...Не. че някъде си ме слага ама да си кажа :1062
Ха, Елисче, специално я погледнах сега среднощната ми красавица......, ама на мен ми се видя единствено....... малка :955 :955 , не и зловеща :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

И при мен моментът с адаптирането е жесток..... и тотално обезсърчаващ. За първи път, откакто имам ученици, а това са вече 9 години, тази сутрин направих нещо "немислимо". След като затворих входната врата след Коко, който тръгна за у-ще, се върнах в топлия и полутъмен хол (в 7.30 е все още доста сумрачно), легнах на дивана, завих се с едно одеало, попрочетох малко от книгата ми и ......... ЗАСПАХ..... И спах до 10 часа.... Обикновено ползвам това време, когато съм най-бодра, да свърша нещо, за което "не ми е стигнал акълът" предния ден, но днес не можех да се "събера" за нищо освен за сън.....

А иначе Бели е у дома до края на седмицата - взех ѝ бележка от личния лекар вчера. На 30, 31 и част от 1-и с нея почти не сме спали. Тя, защото получи някаква жестока болка в стомаха (вирусно се оказа - така казаха в Пирогов), от която плачеше и стенеше по цяла нощ, а аз - защото изживях един мой кошмар - да се чувствам безсилна да помогна на същество, което обичам повече от себе си..... :328 :328 ... Към днешна дата всичко е доста по-спокойно и се надявам да си остане все така.

А сега - лека нощ! :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,при мен луната се виждаше сякаш иска да влезе през терасата.
А относно този вирус-много хора се оплакват от него.Дори ние с Боби като че ли пррминахме през него,но доста по леко.Вече няма сезонни вируси има целогодишно :126
Има ли сняг при вас.Тук го видяхме една сутрин преди коледа май беше и още не сме му се нарадвали днес се очертава да е доста мразовито.Ивайла все ме пита мамо есен ли е още :lol:
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Здравейтееееееее!!!! За днес обещават да ни е слънчево и по-топличко от вчера :954 :954 . А дали е така?! Ще видим......

Аз отивам на някаква процедура за поддържане на кожата на лицето - след като вече 3 пъти ми се обаждат да ме канят, реших да ида, пък каквото ще да става :221 :221 :221 . После ще пиша пак.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Ето това написах във фейсбук..... и това и мисля:

Слушам прякото включване от брифинга на прокуратурата по повод бруталността в Нови Искър... Единственото, което си мисля, защото се опитвам да не вниквам в нещата до дъното им, понеже ме избива на агресия..., е че..... всички ние, цялото ни общество е жертва на ......... себе си!!!

Този Росен, който е обвинен за шесторното убийство, е осъждан за кражба на имущество на стойност 2000 лв през 80-те, после през 90-те е осъден за изнасилване на 17-годишно момиче. Следствен е за 2 блудствания с момичета на 12 години, за които не е влязла ефективна присъда, защото ........... Росен не е бил задържан. И това са случаи малко след 2000-ата година. Има и още разследвания срещу него - не помня за какво точно, но май за сплашване, насилие и т.н.

Та ..... за какво пиша в момента?! Пиша за това, че...., ако ние като общество, сме допуснали съдебната ни власт да е такава, че за 17 години педофил не може да бъде установен, заловен и осъден, значи заслужаваме и това убийство...., а вероятно и следващите...... В случай, че все пак не решим да проявим истинска гражданска позиция (не да се държим като царевици и да се правим, че това не ни засяга) е редно да излезем да потърсим отговорност..... на кого ли?! И на нас самите.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

ДА!!!
Абсолютно отвратителен е фактът, че този човек, а за съжаление съм сигурна, че и стотици като него, не са заловени и наказани за деянията си, и по този начин вратите са отворени за нови и нови престъпления :126
И да, съгласна съм, че цялата общественост безкомпромисно и бурно трябва да реагира срещу този факт! Да потърсим сметка на Съд и Прокуратура, на всички отговорни органи.
От дълги години обаче забелязвам крайна апатия и овчедушие, масово, от почти целия наш народ. Борила съм се, протестирала съм ... и от 2009 година, след като видях, че това не доведе до реална промяна ... може би и аз се обезверих.
Сега гледам да съхраня себе си и душевността от новини като тази грозна вест. Не гледам новините. За мен те отдавна се превърнаха в черни хроники :cry: Определено ми действат потискащо и смазващо. Имаше моменти, в които буквално вечерята ми присядаше на гърлото и не можех да продължа да се храня заради чужди болки и страдания.
В един момент, в който видях, че лично аз не мога да направя /или вече нищо не искам да направя/ нищо конкретно по даден казус, реших, че ще си спестявам, доколкото ми е възможно, такива тъжни и разтърсващи новини.
Черко, ако има начин ЦЕЛИЯТ български народ да се вдигне на реален и жив ПРОТЕСТ, ще участвам в него.
Дотогава просто ще се опитвам да пазя психиката си, колкото и овчедушно да звучи.
По същия начин ме вбесяват и масовите ПТП, нелепите катастрофи, причинени от пияни водачи на МПС, несъобразена скорост, неизправни леки коли, неспазване на закона за движение по пътищата. Толкова невинни жертви на пътя! Толкова прекършени човешки животи и съдби!
Природните катаклизми - пред тях сме безсилни. Но ги има и тях. И те отнемат животи.
И ако се загледаш в Новините, ще откриеш, че може би 99% от времето им е ангажирано с: престъпления, инциденти /пътни и битови/, природни бедствия, вести за поскъпване на цените на комунални услуги, политика.
Когато преди близо два месеца загинаха и бяха ранени общо 30 души от сродния Център за рехабилитация на слепи хора в Перник, това ме потресе, защото познавах някои от пострадалите и от умрелите. Трагедията е голяма. Има и детайли, непознати за обществеността ни. Отвратителни, честно казано.
В този случай успях да помогна с нещо, както и колегите ми. Дарихме пари за рехабилитацията на ранените, които тепърва още дълго ще се възстановяват от травмите си. Болеше и още боли. Изслушвахме, подкрепяхме, плакахме заедно с някои наши познати. Но знаем, че никой няма да върне отишлите си.
За съжаление никой няма да върне обратно и жертвите от Нови Искър. Още погубени и отнети животи... :cry:
Дано този път, след това масово убийство, нужните Органи на Реда се вземат в ръце и направят необходимото!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

:1125 :627 :1125

Честит имен ден на всички личности в този форум, които имат честа да носят името на св. Иван!! Желая на първо място здраве! После - чисти сърца и души, отворени за доброто, светлото и красивото!!! А на малките ни именици - детството да бъде една голяма игра, в която да утвърждават името си!!! :954

:1125 :627 :1125

Елисче, Ванче, надявам се денят ви днес да бъде страхотен!!! Точно, както е страхотно и времето в момента! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

Чери, много, много ти благодаря за хубавите пожелания! :923 :923
За мен поздравите и пожеланията, които получавам в дните, в които имам личен празник са много важни! Самият факт, че човек си е направил труда да ми пише или да ми се обади, за да ме поздрави, ме кара да се чувствам много щастлива! Жеста е много важен за мен! За това, Чери, още веднъж много ти благодаря! Желая на теб и близките ти хора всичко, което си ми пожелала да се върне при вас!

Днес освен имен ден вкъщи се празнува и последен ден от ваканцията... :lol: От утре и ние се връщаме към училищното ежедневие. Добре ни дойде тази дълга ваканция, но като всяко друго нещо - свърши... :cry: Като цяло сме добре. Изкарахме хубави празнични дни, жалко, че нямаше сняг. С мъжа ми изкарахме някакви бързи 5 дневни хреми, но мисля, че опазихме децата от бацилите... :1069
От утре - всичко отначало.

Елисче, да ти е много здрава, щастлива и успешна Ивайла! Честито да и е името, да си го носи с радост и гордост! Хубав празник!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Почти в края на деня да се присъединя и аз към поздравленията за имениците днес. :954
Ванче, да ти е живо и здраво името и ти с него!
Пожелавам на всички именици днес да носят името си с високо вдигната глава! Бъдете здрави!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

Нели написа:Почти в края на деня да се присъединя и аз към поздравленията за имениците днес. :954
Ванче, да ти е живо и здраво името и ти с него!
Пожелавам на всички именици днес да носят името си с високо вдигната глава! Бъдете здрави!
Много, много ти благодаря, Нели! :923 :923
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро,момичета!
Благодаря ви за прекрасните пожелания,както е казала Ванчето,долбоко оценявам минутките,които сте отделили за нашите поздрави.
Ванче,бъди здрава,другото ще си го постигнеш сама :940
Вчера Ивето беше много щастлива.Много се вълнуваше и така беше целият ден.Около обяд идва на гости тяхна приятелка,почерпиха се децата и се наиграха.Бях правила различни мъфини,както и домашна торта.Тази година успях да си приготвя всичко сама.За вечеря хапнахме традиционно за празника зеле в гювеч с ребра.Омесих и погача.А най-хубавото беше,че и Боби се уцели да е вкъщи.А за мен тези моменти са специални.Когато сме всички заедно.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Заключено