Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Влизам да отчета едночасова тренировка от днес :1028 сега влизам да се окъпя.
За тези 60 минути въртене на педалите съм изгорила 410 калории и съм "изминала" 18 километра. Мисля, че е добре.
Утре - пак. Даже реших точно кога ще спортувам. Веднага след работа, докато гледам филма от 18 до 19 часа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Влизам да отчета тренировка на велоаргометъра вкъщи, веднага след като се прибрах от работа:
61 минути, 11.5 км пробег, 255 калории
Днес карах по-бавно и лежерно, и си личи по горните показатели. Но нищо. Важното е, че се движих, а не се пльоснах на дивана, както ми се искаше първо.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моята тренировка

Мнение от Ванчето »

cchery написа:
Kleo написа:Но днес на обяд ще изляза навън да се разходя с колежка - това брои ли се :lol:
Не. Освен, ако не си минала едни 10 000 крачки......., които са 7-8 километра. :1062 :1062
Чери, това означава ли, че 10 000 крачки се броят за тренировка...? :1028 :1028

Аз направих сефтето на моята гривна с едни 12 562 крачки на 21 януари. От тогава насам правя по около 6 000 на ден, защото Марти си е вкъщи и му отделям повече време на него.
Иначе отново започнах тренировките за начинаещи и се чувствам точно като начинаеща!!! Такава хубава мускулна треска си подарих за рождения ден, че 3 дни охках и пъшках от нея... :1062 Опитвам се отново да вляза в ритъм, но нещо мотивацията ми яко куца... :cry:
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Ванчето написа:Чери, това означава ли, че 10 000 крачки се броят за тренировка...? :1028 :1028
Тази цифра е много добра, Ванче! :954 Има, разбира се, фактори, които трябва да се отчитат, за да се "брои" за тренировка като например скорост на вървене, дължина на крачките, денивелация и т.н. Но, ако не говорим именно за тренировка, 10 000 крачки дневно е прекрасната и много балансирана норма за ежедневно движение, което е пряк път към здравето. Както е написал док в новата си книга, най-забравяните 2 условия, както за възстановяване след боледуване, така и за профилактика, са излагането на дневна светлина и ходенето пеш!!! Той дори с доза на хумор (неговия си) е написал, че хората не си "позволяват" дори и затворническия минимум от половин час на открито, на слънце и с движение :!: :!: .
Ванчето написа:Аз направих сефтето на моята гривна с едни 12 562 крачки на 21 януари. От тогава насам правя по около 6 000 на ден, защото Марти си е вкъщи и му отделям повече време на него.
Ванче, чакам те да посъбереш още впечателения от гривната и да почнеш да я препоръчваш. Аз много отдавна се каня на едно такова устройство, но ме спира фактът, че цялата съм затънала от устройства и машинарии... :???: :???: .....
Ванчето написа:Иначе отново започнах тренировките за начинаещи и се чувствам точно като начинаеща!!! Такава хубава мускулна треска си подарих за рождения ден, че 3 дни охках и пъшках от нея... :1062 Опитвам се отново да вляза в ритъм, но нещо мотивацията ми яко куца... :cry:
НЕ ГУБИ МОТИВАЦИЯ, не мисли за това, не обслужвай този порив на съзнанието си, именно защото е ПОРИВ! Често ни е трудно, безмсмислено, безпътно и т.н. Аз самата бях така твърде дълго и още не съм почнала да тренирам сериозно. Но ето - записах се и ходя на въздушна йога - една изключително малка крачка в сравнение с онези интензивни тренировки, които съм правила, но е КРАЧКА!!! Нещо, което ще ме преведе през тъмните дебри на лошата ми мотивация, за да започна да тренирам пак ... Така че - прави и ти малки крачки, за да си способна на по-големи!!! Като сме отворили тема за МТ и тренировки за начинаещи, да спомена, че от второто ми ходене на въздушна йога имах такава мускулна треска в бедрата и прасците, че не можех да се обърна нощем в леглото :oops: :oops: :221 :221 :221 .... Ето и аз колко съм "застояла". Но вътрешно чувствам, че моят ден идва и няма да го изпусна!!! Затова, Ванче, давай заедно да следим "прогнозата" и да се мятаме на вихъра, когато ни приближи!!! :923 :923
Kleo написа:Важното е, че се движих, а не се пльоснах на дивана, както ми се искаше първо.
Това е точно така, Десита, а след 22-и януари, има ли още тренировки при теб?! :954

Мен миналата седмица ме мързеше да изляза да тичам - буквално ме мързеше и не исках да напускам апартамента....... И така, докато не стана събота. Изпих си кафето в компанията на пълната тишина на другите трима у нас, които спяха, и закачливите погледи на слънцето през южния прозорец на хола ни..... Следствие на всичко това, желанието ми да бягам беше по-силно от каквото и да е друго, което представлява интерес за мене. Слязох...... и бягах 8 км с ОГРОМНА наслада. Бягах много по-бавно, отколкото мога, но бягах с кеф, с удоволствие, с благодарност за това, че зимното слънце ме водеше, защото тичах точно срещу него; слушах музика, която много харесвам, започвайки с темата на сиртакито от "Зобрас гърка" и завършвайки със "Залюбих, мамо, три моми" - ганкино хоро.... Накрая в парка завърших, потропвайки дайчово, ганкино и елено моме..... :1069 :1069 Прибрах се заредена с енергия да преобърна света!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

А ето и още един материал за мотивация: Невероятната трансформация на един баща
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Поразболях се и реших да си взема болничен тази седмица.
Което ОБАЧЕ не ми попречи да изляза още рано-рано тази сутрин и да се разходя навън цял ЧАС.
Да, разходката, ясното небе и слънцето навън ми раздвижиха тялото и сега още повече се наслаждавам на ТОПЛИНАТА вкъщи.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:Поразболях се и реших да си взема болничен тази седмица.
Което ОБАЧЕ не ми попречи да изляза още рано-рано тази сутрин и да се разходя навън цял ЧАС.
Да, разходката, ясното небе и слънцето навън ми раздвижиха тялото и сега още повече се наслаждавам на ТОПЛИНАТА вкъщи.
Супер! :954 Първите крачки към здравето са слънчевата светлина и движението. :326 :326

И Момчил се поразболя, и той си е вкъщи - от снощи сме подложени на неговия гръмовен звук следствие на кашлицата.... Едвам
издържам вече :lol: .

Аз тичах днес - добре ми е! Довечера съм на йога.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

И днес се разходих един час навън, толкова прекрасен слънчев ден :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Отчитам интензивна едночасова тренировка на вело-то вкъщи :222
Добре, че спрях да кашлям!
Това да въртя педалите вече беше много ми долипсвало...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

3 бягания за тази седмица и 2 тренировки за цяло тяло. Ще се опитам да направя още една тренировка. Почнах отново да чувствам тялото си като свое - грипът ме беше разнебитил.

ДОВОЛНА СЪМ!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Днес беше един много хубав ден за бягане :954 . Не го изпуснах. Доволна съм. :1216 :1216 :1216
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор