Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Едгар Алан По - „Полудях с дълги интервали на ужасяващо здрав разум“.

Изображение

„Никога не съм бил наистина луд, освен в случаите, когато беше намесено сърцето ми“. - Едгар Алан По

„Никога да не страдаш означава никога да не си бил благословен“. - Едгар Алан По

Изображение

„Най-хубавите неща в живота те карат да се потиш“. - Едгар Алан По

Едгар Алан По - „Науката все още не е отговорила връх ли е на интелекта или не лудостта“.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Няма друго такова предизвикателство като това да изкараш най-доброто от един човек. - Шон Конъри :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Времето върви различно за различните хора. - Уилям Шекспир

Каквото и да правиш, трябва да го правиш добре, дори то да е безумие! - Оноре дьо Балзак

Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека. - Карлсон, който живее на покрива
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Най-празният от нашите дни е оня, в който не сме се смели нито веднъж. - Чудомир

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

''Пий там, където конят пие. Конят никога няма да пие лоша вода. Сложи постелята си там, където е удобно на котката. Яж плодове, на които се спира червея. Смело бери гъби, на които има мушички. Сади дърво, там където къртица копае. Строй дом, там където змия се препича. Кладенец копай, там където птиците гнездят в жегата. Лягай и ставай с кокошките, ще имаш златно зърно за деня. Яж повече зелено и ще имаш силни крака и издръжливо сърце, като на звяр. Плувай често и ще се чувстваш на земята, като риба във водата. Често гледай към небето, а не към краката и твоите мисли ще бъдат ясни и леки. Повече мълчи, отколкото говори и в твоята душа ще дойде тишината,а духът ти ще бъде мирен и спокоен.'' - Старец Серафим Саровский
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Когато някой ми каже: "Абе, няма вече добри хора", това е толкова смешно, отвратително, нихилистично. Страната пука по шевовете от добри хора. Кофти е това, че ние се вглеждаме в утайката. Пишем за утайката, четем за утайката, правим филми за утайката. И ни се струва, че всичко е утайка, а то не е така"

Джоко Росич

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Съветите на Тони Робинс могат да ви помогнат да промените живота си.

[img]http://www.az-jenata.bg/media/az-jenata ... 3e8911.jpg[/img]

„Идеалите ни правят роби, а нашите ценности – свободни.“

„Страстта е в неизвестното.“

„Не страдаме заради фактите, а заради нашата интерпретация на тези факти. Ние сами определяме важността на събитията.“

„Сменете очакванията с благодарност, така ще промените веднага света си.“

„Когато се ядосваме повече от 30 секунди, остатъци от тези емоции остават в тялото още 5 часа.“

„Убий дракона (проблема), докато е още малък и сладък, защото в противен случай ще се превърне в голям и ще унищожи замъка.“

„Не се измервайте според успеха на другите. Мерете своя успех според своя потенциал и възможности. Измерването на вашите постижения с тези на другите ще намали вашите очаквания към самите вас.“

„Не трябва да се променяме. Само трябва да намерим онази част от нас, която вече е щастлива и успешна и да ѝ позволим да се проявява колкото е възможно повече.“

„Не можем да контролираме събитията, но можем да влияем върху тях.“

„Много хора не искат само парчета, те са готови да направят всичко възможно, за да получат в пълен размер това, което искат.“

„Истинското решение се измерва с факта, че сте предприели ново действие. Ако няма действие, не сте взели решение.“

„Лидерите прекарват 5% от времето си върху проблема и 95% от времето си в разрешаването му. Преодолей го и го смажи!“

„Миналото ви не се равнява на бъдещето ви.“

„Успешните хора задават добри въпроси и като резултат получават по-добри отговори.“

„Поставяне на цели е първата стъпка в превръщането на невидимото във видимо.“

„Ако искате да се развивате успешно, намерете някой, който е постигнал желаните резултати и копирайте това, което прави, за да постигнете същото.“

„Хората не са мързеливи. Те просто имат слаби цели – цели, които не ги вдъхновяват.“

„Липсата на емоция предизвиква липса на напредък и липса на мотивация.“

„Когато сме благодарни, страхът изчезва и се появява изобилието.“

„Качеството на живота ви е качеството на взаимоотношенията ви.“

Прочети още на: http://www.az-jenata.bg/a/142-pritchi-m ... ni-robins/" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

***

Ако знаеше как без дъх се ослушвам –
през целия град, заледен и пустинен,
през кости-антени и пранета опушени,
през хъркащи спални и екрани изстинали,
през човека до мене, през нощната яма –

За да чуя – с кожата си – твоето сърцебиене,
за да усетя – сляпа – съня ти, в който ме няма...
Ако знаеше как душата ми тихичко вие
сред безлунната пустош на стаята,
Ако знаеше... Боя се, че знаеш...

Станка Пенчева
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

„Когато човек коментира, трябва първо да си зададе въпроса – „А какво направих аз?”.“ - Камен Донев :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

„Чудесата се случват не в противоречие на природата, а в противоречие на онова, което знаем за природата.“ – Св. Августин
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Максим Горки:

Когато трудът е удоволствие, животът е хубав! Когато трудът е задължение, животът е робство! –––– Трябва да обичаш това, което вършиш и тогава трудът - дори най-грубият - се извисява до творчество. ––– Малкият човек, когато поиска да работи, е непобедима сила! ––– Учете се от всички - не подражавайте на никого.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор