Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Момичета, какви ги вършите в дъждовен ден като днешния :)? Аз се разходих в обедната почивка, просто не си представям да седя в офиса по-дълго от необходимото, хваща ме съклет, уморявам се, нервирам се и пр. А днес откакто съм се събудила съм ядосана. Поводът е снощната родителска среща, в която се наложи да вляза в пререкания с нашата директорка. Може би тя е един чудесен административен директор, който си разбира от текущата работа и влага много усилия да повдигне престижа на училището, да обнови материалната база, да държи бюджета под контрол и други такива тривиални неща. А може би не. Няма как да знам. Сега е решила чрез училищното настоятелство да кандидатства по проект към някаква фондация, за да обнови класните стаи. Обновяването се състои в боядисване на стените и залепяне на фототапет на задната стена. Ролята на фондацията е да направи проект за вътрешния дизайн на всяка стая и да купи съответния фототапет (който струва към 80 лв). Става въпрос за освежването на 9 стаи и 2 коридора. За да се случи проектът, училищното настоятелство трябва да плати 10 000 лв на майстор, който да ремонтира нещо (не разбрах какво), да купи боя и родителите трябва да участват с доброволен труд за махане на дървената ламперия в коридора и бояджийските работи. До тук добре, ще съберем паруте, ще дойдат около 10-15 лв на дете. Обаче съвсем спокойно запитахме директорката как са избрали майстора (познат им бил от предходни дейности по училището), събрали ли са и други оферти (не са), какъв е бюджета (приблизителен), каква ще е отчетността (не е ясно). Това явно обиди госпожата, защото веднага тръгна да се оправдава, без да даде разумен отговор на нито един въпрос. Започна да ни говори така както би говорила на четвъртокласници, от позицията на директор, чиято дума не подлежи на съмнение. Лично мен това ме ядоса страшно много. В крайна сметка като тръгваш да харчиш чужди пари, първата ти работа е да си напълно прозрачен. Не защото ще злоупотребиш, а защото ние не сме малоумни идиоти и искаме да виждаме факти, а не поредният PR на директорката. Ето - пак започнах да се ядосвам :126 ! Проектът най-вероятно ще пропадне, поне що се отнася до нашия клас, само един човек се записа за доброволен труд. Аз например не мога да се трудя, но мога да даря пари за боя и така да участвам. Обаче искам да виждам прозрачност на цялото упражнение и уважение към родителите. Всъщност като се замисля, май няма да даря нищо. Проектът ми се струва пълна глупост - какъв е смисълът да се лепят тапети в стаите, когато децата излизат от учулище функционално неграмотни (както слушах някаква статистика вчера)? Вместо това могат да се купят книги, да се отдели място за училищна библиотека, за да могат децата да се учат да разбират това, което четат.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Момичета,моля за помощ.От Понеделник вечерта съм на АБ и не мога да стана от леглото.Букеално ме размаза това нещо.Имам бронхит и почти постоянна Т въпреки аб то.снощи успяхме да сложим компрес с мед и нишадър.какво хомео бих могла да включа.Тотално се отчаях.При мен няма кашлица.не мога да отхрача и не ми се кашля
Правя с инхалатора с физ р-р и пак нищо.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

Елисче :940 :940 :940,
много, много съжалявам да прочета, че състоянието ти не се е подобрило... Много тежък грип тази година, една позната също стигна до пневмнония за броени часове. Аз не мога да те посъветвам нищо конкретно за нещо хомеопатично, което да добавиш, най-малкото, защото има момичета тук, които са много по-навътре в нещата, разбират и знаят повече от мен... Дано скоро вече да отшумяват острите симптоми и да се оправяш, стискам палци... Почивай повече и не се насилвай за нищо, все пак и жените сме хора, независимо, че обикновено имаме грижата за "целия свят"... А децата как са?


Цвети, моите съболезнования! :940
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Аз пак съм ударно заета тези дни. Преди два дена научната ми ръководителка ми върна дисертацията с някои забележки, които трябва да оправя. Не са много, като цяло тя много я хареса. Имам обаче време само до понеделник да оправя всичко, да я разпечатя в 10 екземпляра и да ги раздам на разни професори и доценти за мнение.
Това е добра новина, но сега имам много работа. Затова не съм чела какво става с вас, ще наваксам после. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Здравейте, мацки. И аз се загубих, но няма специална причина за това..... просто така се случи, че не ми се пишеше. Нищо особено не се случва около мен. Минах плашещия преглед при мамолог миналата седмица, че даже и първа мамография имам вече предвид напредналата ми възраст от 40 години :221 :221 :221 ..... и оттогава светът е по-светъл и още по-примамлив с хилядите си изкусителни предложения как да си прекарам живота :1062 :1062 .

Новото при мен - започнах пак да тренирам. След половингодишна пауза. Така се случи, че в 1 момент ми дотегна всичко, което следвах безусловно в делника си - ставането рано, закуската за децата, бягането, след бягането упражнения, после засядам на компа, след това търча да карам Бела на тренировка, връщам се за народни танци, вечеря, сън...... Аз въобще не обичам предначертаностите, а сама се бях вкарала в такъв режим..... По едно време миналото лято отпаднаха упражненията за тяло и народните танци...... слава Богу, че и училище няма от юни до септември..... :1062 :1062 . Но вече взе да ме "чопли", че ми се тренира, че искам да си усещам мускулите и...... почнах. Засега правя кратка 20-минутна програма с упражнения за цяло тяло, която сама си измислям. Целта е да не се натоварвам така, че да си докарам сковаваща МТ. Една седмица ще съм така и после ще търся програми в интернет.

Друго интересно - въобще няма. Делници-празници..... дните се нижат. Чакам хубавото време, с усмихнатото слънце и живителната топлина. Зимата се изтърка и вече не ми е актуална :1062 :1062 .

Нелка, браво за добрата оценка, която си получила от научната си ръководителка..... Нямам никакво съмнение, че и професорите ще те оценят - дано да си успяла да направиш промените навреме! :954 Май съм те питала и преди, но въпреки това, моля кажи ми каква ти е темата?!

С Елисчето се чуваме тези дни периодично - за съжаление е развила пневмония и са я приели в болницата в Горна. Днес сутринта ми каза, че вече се чувства добре - желая й час по-скоро да я изпишат....

Декс, прочетох ти ядовете за проекта на директорката ви за освежаване на училищната среда. На твое място и аз бих се ядосала, ако няма прозрачност, ако майсторът ни е просто познат, а не най-добрата оферта и т.н. От друга страна няма да се съглася с теб за това, че не е необходимо да се ремонтира в училище.... според мен обособяването на кът с библиотека, закупуването на книги, както и хубавата интериорна среда не са въпрос на избор кое е по-важно или не, а са необходимости с еднаква тежест. Така че - дано се намери разумно решение на вашия казус. В крайна сметка, има ли раздвижване по този въпрос при вас?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Ей, странна работа е това време навън - оловно синьо - все едно всеки момент ще ме захлупи, а едни птички са се разпяли...... като за първа пролет :) :) . А, дано, де!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Добро утро. Как сте, момичета?!

На друго място вече отбелязах, но и тук да пиша - направи ми много силно впечатление колко чист е въздухът тази сутрин и каква интересна тишина се е възцарила..... Явно студеното и мрачното време се отразява дори на природата.... :954 И въпреки всичко, навън е така примамливо за разходка...... Определено смятам да си направя една такава.

Пожелавам на всички нещо вдъхновяващо да вдигне настроението ви днес. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Вчера следобед най-сетне приключих с редактирането, разпечатих и подвързах 10 екземпляра и внесох два в катедрата. Днес раздавах останалите 8 екземпляра на колеги, които бяха определени от ръководителя на катедрата за рецензенти. Сега отново ще чакам новини за насрочено катедрено заседание, на което да се обсъди дисертацията ми. Това ще е ориентировъчно след около месец, дано да не е повече, че имам срокове, които ще изпусна. Предварителната нагласа днес беше добра, но все още не са ме прочели. Много ми е важно, наистина! Всъщност от това дали резултатът ще е добър и дали ще стане в срок зависи дали ще остана на работа или ще си търся друга. Без никакви преувеличения.
Чери, темата буквално е "Проблеми на оценката на специфични активи в счетоводството на ВиК операторите". Цялата идея е в това, че за да се отрази нещо в счетоводството, то трябва да има парична оценка. Всяка оценка на актив се получава или като сума от това, което е похарчено за него, или чрез сравнение с цена на подобен актив на пазара, или чрез оценка на очакваните от него бъдещи постъпления. Всички видове оценки са варианти на тези три подхода. В дейността на ВиК операторите обаче има определени специфични активи, каквито никъде другаде няма. Наричат се "право на достъп и експлоатация на ВиК системи и инфраструктура" (самата ВиК инфраструктура е публична държавна или общинска собственост).Тези особени активи не могат да се оценят разумно, защото нито са купени (нищо не е платено за тях), нито имат пазарна цена, защото с това по закон не може да търгува, нито може да се прогнозира разумно какви са очакваните приходи от тях. И става каша в практиката.
Спирам с писането, че Ани е болна и се занимавам с нея. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Нели написа:........ темата буквално е "Проблеми на оценката на специфични активи в счетоводството на ВиК операторите". Цялата идея е в това, че за да се отрази нещо в счетоводството, то трябва да има парична оценка. Всяка оценка на актив се получава или като сума от това, което е похарчено за него, или чрез сравнение с цена на подобен актив на пазара, или чрез оценка на очакваните от него бъдещи постъпления. Всички видове оценки са варианти на тези три подхода. В дейността на ВиК операторите обаче има определени специфични активи, каквито никъде другаде няма. Наричат се "право на достъп и експлоатация на ВиК системи и инфраструктура" (самата ВиК инфраструктура е публична държавна или общинска собственост).Тези особени активи не могат да се оценят разумно, защото нито са купени (нищо не е платено за тях), нито имат пазарна цена, защото с това по закон не може да търгува, нито може да се прогнозира разумно какви са очакваните приходи от тях. И става каша в практиката.
Спирам с писането, че Ани е болна и се занимавам с нея. :954
Нелка, добре, че се спря с писането, че ако беше продължила още малко и с темата, и с терминологията, и с обясненията, щях и аз да се разболея :221 :221 :221 .... Извини ме за този опит за шега и ти благодаря, че ми отговори. Аз попитах така или иначе, но просто.... материята, по която ти си специалист, за мен е много трудна, дори леко философска, и напълно неразбираема. И затова ти се възхищавам, че можеш, знаеш и продължаваш да се учиш! :326 :326

Какво ѝ е на Ани и как се чувства днес?! Много гадно начало за 2018 година - много вирус, много грип, много кашлица... Дано да ѝ мине бързо.

Аз да ви кажа, тази сутрин се събудих в добра кондиция. Т.к. днес Бели нямаше първи час, а Коската вече е втора смяна, не ставах с часовник и аларма....., а се събудих от само себе си в 7.30. Дори този много нищожен факт е напълно в състояние да промени цялостната ми настройка за деня. Станах, пуснах кафето, оправих съдомиалната и реших, че ще направя палачинки за закуска. И ги направих..... Дори сама изплюсках 2 с мед :mrgreen: :mrgreen: .

И още нещо много ме зареди в началото на днешния ден - ето тази статия: Свобода! Живот в каравана.

[img]http://www.teenproblem.net/media/teenpr ... 67193a.jpg[/img]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Аз съм си вкъщи и кашлям доста.
Нели, много трудна материя е твоята и за мен.
Чери, и аз мислех за палачинки днес, но ще ги оставя за уикенда май че.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Добър вечер, момичета :)!
cchery написа:Декс, ........ В крайна сметка, има ли раздвижване по този въпрос при вас?!
Не знам дали има раздвижване, за сега няма никаква информация. Предполагам до месец ще се разбере :). Може голяма част от родителите да са се съгласили да участват с личен труд.
Как е Елис, възстановява ли се? Това с пневмонията е ужасна гадост :1215 !
Напоследък има много работа на работа :lol: . Нещо не ми остава време да мисля за друго, поне не много дълго и по-сериозно :221 . Ето, днес си мислех да вляза и да споделя едни мисли, обаче сега откривам, че нямам идея какви са били!
Лека нощ от мен, отивам да си допия чайчето с книжка в ръка, докато чакам Яна да си залепи всички изрязани картинки в новия лексикон :1216 . От толкова четене на пернишки диалект ("Чамкория") скоро очаквам и аз да прихвана в говора :plezya se .
Заключено