Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
олеся

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от олеся »

:1148
Аз открих сезона. Бях 7 дни на ски. Отново най-вероятно в междусрочната ваканция. После има бяло училище за дъщеря ми, но тя не ходи. Най-вероятно ще си отидем семейно отново на ски за около седмица.
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Супер Олеся :326
Подишали сте чист въздух, поразкършили сте се :)
Аз карам ски от 6-годишна и допреди няколко години ми беше интересно. Сега имам желание само за пантене. Да ходя по места на които няма хора, да се спускам откъдето си реша, ей такива
Но за тази работа трябва да сменям целия екип ....
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Открих сезона на бягането в парка тази сутрин. :1099 Толкова добре се почувствах :1083 :1083 , че се чудя как можеше да ме мързи досега! :1044 :1044 Не бях изгубила тренинг и си изтичах същото разстояние, което тичах преди да спра, т.е. преди 3 седмици. Единственото, което си пожелавам е днес да се поразтопят още малко алеите, че все пак се пързалям с маратонките и не смея да тичам по-бързо!

Оли, браво за ските! Аз все още не умея да карам и все си мисля, че и това ми предстои след не много години.

Верче, когато като ученичка ходех на екскурзионни летувания, съм се връщала с по 4-5 кила по-малко! И това за 2 седмици. Отделно, че разходката в планината действа лековито и на душата и на психиката най-вече! Пак бих го правила, стига да имах времето за това.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Най-сетне тази сутрин алеите в парка бяха разтопени :1081 :1081 :1081 и тичах спокойно. Защото вчера........ паднах :423 :423 и то баш на края като спирах да тичам..... не беше нещо страшно, ама не е и приятно. Обаче каква мускулна треска имам, не е истина...... а бях спряла да тичам само 3 седмици :1044 :1044 :1044 .

Искам да питам нещо - как се казват тези устройства дето ти мерят натоварването, километрите и темпото докато тичаш?!?! И дали си заслужава да си купувам такова. Онзи ден се зачетох в моя вестник в нещо и мисля, че е резонно. А имено - една мацка се оплаква, че тича здраво от месеци, но вече нищо не сваля. И й обясняваха, че трябва да сменя натоварването докато тича, т.е. 5-6 минутки със слабо темпо, после да забърза, след което пак почивка с по-ниско темпо и т.н. Аз знам, че е така, но не мога да си регулирам сама темпото....... т.е. тръгвам да тичам по-бързо, но по някое време съм забавила и то неусетно...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Според мен тези устройства са безмислени. Човек трябва да слуша тялото си и леко, полеко да увеличава темпото (дистанцията) и натоварването.
Нали знаеш - аеробните занимания трябва да продължават поне 20 минути (това е минимума за да започнат обменни процеси на горене ). Като цяло е по-добре да се тича 2-3 пъти седмично по 30 минути, отколкото всеки ден по 15.
За тичкането моят скромен опит показва, че около половин час е добре (поне за мен). Темпото ми всеки път е различно, защото не съм машина и всеки път имам да горя различно количество калории ;) Мисля, че е така със всеки човек.
Не, че агитирам и разубеждавам :) просто изказвам мнение.
А на мацката от другия форум трудно може да ѝ се помогне дистанционно. Липсва непосредствено наблюдение на начина ѝ на живот. Само с тичане може и нищо да не стане.
В нашия парк има една жена която от години тича според мен не по малко от 5 км, но направо се влачи. То нейното трудно може да се наречи тичане .... искам да кажа, от тичане до тичане има разлика ;)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ver написа: .... искам да кажа, от тичане до тичане има разлика ;)
Ей това и аз имах предвид :) . Че моите 25 минути тичане не са твоите 25 минути тичане..... Важно е както разстоянието, което се изминава за тях и най-вече изгорените калории! И понеже аз се отплесвам бягайки и неусетно намалявам темпото, си мислех, че ако имаше с какво да го контролирам, ще мога да бягам ефективно.

Иначе за момента бягам по 22-25 минутки.... Но смятам и кроя едни неща: забелязах, че когато този понеделник излязох да тичам след 3-седмично прекъсване, бягах като фурия. Първо много исках да сляза и да тренирам и второ ми беше адски лесно. Преди да спра да тичам, мисля че бях стигнала до предела на силите си - вечно недоспала, вечно изморена, вечно не мога да се събудя сутрин, а вечер заспивах още в 8 часа. Всичко това изчезна сега по празниците. И ето, днес същата ситуация - едвам станах сутринта за да сляза да тичам. Долу в парка нямах проблеми, но психически се натоварвам с това ставане..... Та си мисля: или да тичам през ден 3 пъти в седмицата, или да тичам една седмица 5 пъти, а другата да пропускам! И в двата случая, че давам почивка на тялото и психиката си, само дали ще има ефекта, който гоня: да отслабвам?!?! :1044 :1044 :1044
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Ами, Чери май най-добре да пробваш и тогава ще разбереш, кое е най-добре за теб. Аз напоследък тичам когато ми се тича и по колкото ми се тича :1062 Не си давам зор...да си призная май зимната летаргия си казва думата....
Пробвай през ден ,два. Все пак тялото трябва да събере сили и желание. За себе си знам, че ми е най-трудно да започна след като съм спряла. Мъкааааа! Особено второто и третото тичане.
Има и още нещо - зима е. През зимата просто е по-трудно. Жизнената енергия е малко, дрехите тежки, студ, мъгли, .... абе, просто си е сезон за книжки и филмчета ;)
Ама пусто, като не мож да се стои на едно място :221
Но, ще видиш как напролет ще хвърчиш!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Еееее, не ми остана време да мина тук събота и неделя и да отчета успешна бягаща седмица :221 :221 - за миналата говоря! И петте делнични дни излязох и си тичках. Ама то и хубаво беше времето особено последните 2. Единият ден имаше още един ентусиаст рано сутринта с мене, а вечерта едно момче тичаше по тъмно. Много се радвам като видя такива хора.... :) :)

Тази сутрин отново слязох в парка, демек открих спортната седмица... все още се колебая какъв режим да избера, но по съм склонна да правя следното: тичам по 5 дни 2 седмици, а на третата - почивам! Хм.... да видим какво ще ми се получи утре сутринта като звънне алармата в 7 без 10 :952 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Отчитам още една успешна спортна седмица. Единствено вчера не излязох да тичам - просто нямах сили покрай детокса, но след снощната зелева салата, която си позволих, тази сутрин имах гориво. :D :D :D
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
mamadida

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от mamadida »

Хайде и аз да се подпиша тук :)
Не че много спортувам напоследък, но определено спорта много подпомага отслабването.
Преди да забременея редовно ходех на фитнес и бях много доволна. Хранех се горе долу разумно и определено резултата беше видим.
Към днешна дата вече с детенце ми е доста по-трудна организацията за спорт по фитнеси, аеробики и т.н. и така се поразрових из нета за спорт в домашни условия. Така попаднах на този сайт http://fitnesinstruktor.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Има както диети, така и упражнения които на мен лично много ми допадат защото са по 10 мин средно, има за различните части на тялото и за различни настроения. Обикновено ги правя сутрин, но тъй като за да успея да направя упражненията, да заведа малката на градина и да съм в офиса до 8:30 трябва да стана в 6 часа, напоследък покрай болестите ги позарязах. Смятам обаче да ги подновявам, защото когато ги правя редовно ефекта е поразителен както на фигурата така и на психиката :954
Сега вече имам и допълнителен стимул за отслабването, защото сестричката ми се омъжва през Май :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Диди, ще добавя този линк към темата БИЛИОТЕКА/ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ - не съм успяла да го разгледам подробно и затова те питам: кои точно упражнения правиш ти?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор