Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Един час на вело-то :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Разходка цял ден вчера :1216
Зелениград. Горна Диканя. Северен парк.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Днес за първи път тренирах така: тичам 1 обиколка на парка (7 минути), спирам и 3 минути скачам на въже, последвано от 1 минута почивка. Направих 3 такива обиколки и след края на третата триминутка скачане с въже, направих още 1 км тичане, т.е. общо - 5..... искам да променя нещо в начина си на тренировка и опитвам нещо ново. Всички казват колко е ползено да се скача на въже, как отслабват бедрата - да видим дал ии при мен ще се получи.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Скачаш ли на въже, Ани?
Като заговорихме за въже, се сетих колко обичах да въртя обръч като дете и тийнейджърка!
И ми се удаваше, и имах тънка хубава талия.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:Скачаш ли на въже, Ани?
Като заговорихме за въже, се сетих колко обичах да въртя обръч като дете и тийнейджърка!
И ми се удаваше, и имах тънка хубава талия.
Ами..... не, Деска. На 4-и август (първия ден от екскурзионното ни летуване с Бела в Родопите) стъпих накриво с десния крак, докато водех Дунавското хоро.... И този път това стъпване на криво си беше сериозно - така го усетих и като болка, и вътре в мен. На другия ден не можех да си настъпя крака. С триста зора все пак го раздвижих, стегнах го яко с бинт и чорап и си продължих екскурзионното. Но на определена цена - в рамките на втория ни преход глезенът оттече и стигна троен размер...

Ето вече месец време измина оттогава - глезенът е още подут. Не ме боли като вървя (което си е сериозно подобрение), но... ако го завъртя рязко ме прорязва.... В този случай зарязах бягането, за да се опитам да дам време на травмата да отшуми. Вероятно се касае за разкъсани връзки (след толкова време лекарите няма как да са сигурни). Вече имам 3 бягания и 2 пъти народни танци, но не съм във форма...... И ми е доста, доста мъчно.

Та след това дълго обяснение - да поясня, че няма как да скачам на въже в настоящия момент. За съжалениее... За огромно съжаление.

И аз обичах да въртя обръч като малка. Сега гледам как го правят гимнастичките. :954

Благодаря, че ме попита, Деска :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Амииииии.......... вече бягам и скачам на въже. Боли, не боли...... чувствам се ок. Не се пренапрягам, разбира се.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Не тренирам.
Но ходя много повече пеша последния един месец.
Дори си свалих приложение на телефона, отчитащо броя крачки всеки ден. Отброява изгорените калории от ходенето пеш. Километрите, които съм изминала, времето, в което съм се придвижвала. Рекордът ми е от вчера - 20 000 крачки! :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:Не тренирам.
Но ходя много повече пеша последния един месец.
Дори си свалих приложение на телефона, отчитащо броя крачки всеки ден. Отброява изгорените калории от ходенето пеш. Километрите, които съм изминала, времето, в което съм се придвижвала. Рекордът ми е от вчера - 20 000 крачки! :1028
Деска, а това много ходене пеш отразява ли се на килограмите ти?! Защото 20 К крачки са много нещо. Аз за цел на моето приложение съм му задала 13 К (13 000) крачки, които са към 10-11 км. Често половината от тях ги минавам докато правя сутрешното си тичане. Обаче при мен промяна в килограмите няма - освен нагоре, де :423 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Не тренирам.
Но ходя много повече пеша последния един месец.
Дори си свалих приложение на телефона, отчитащо броя крачки всеки ден. Отброява изгорените калории от ходенето пеш. Километрите, които съм изминала, времето, в което съм се придвижвала. Рекордът ми е от вчера - 20 000 крачки! :1028
Деска, а това много ходене пеш отразява ли се на килограмите ти?! Защото 20 К крачки са много нещо. Аз за цел на моето приложение съм му задала 13 К (13 000) крачки, които са към 10-11 км. Често половината от тях ги минавам докато правя сутрешното си тичане. Обаче при мен промяна в килограмите няма - освен нагоре, де :423 .
Не знам. Не съм се теглила още. Но се чувствам отлично чисто физически, панталоните почнаха да ми хлабавеят, а пръстените ми станаха широки. 20 000 крачки ми е рекордът, Черита, пълното изключение от правилото. Аз за цел съм си задала 10 000 крачки. Понякога успявам, друг път не успявам да ги стигна - през седмицата говоря. Някой път леко ги надвишавам - докъм 12 000 крачки.

Обаче няколко поредни съботи или неделя с Хри и с Алекс отиваме на дълги разходки извън София. Тогава правя доста повече крачки, над 15 000. Направо се възраждам след това. Сигурна съм, че е много добре за здравето ми :954 Но не съм се мерила още като килограми как се движа. Другото - намалила съм храната през деня - неусетно. Защото препускам от час на час, от работно място на работно място, от клиент на клиент, и понякога не ми стига времето да ям, просто пия много вода, кафе с мляко, хрупам ябълки, изхрусквам някоя пълнозърнеста хрупкаща закуска и дотам... после направо вечерям, без да прекалявам. И това е.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Хм... чудя се дали мога да включа и народните танци, които посещавам, към тема "Моята тренировка" :954 . Но така или иначе съм обсебена от тях. Много ми харесва да ходя на репетициите. Вярно ставам потна като прасе - май аз се потя най-много от цялата група...... :oops: :oops: . Обаче ми е хубаво да слушам музиката и да я "улявам" с краката си.

Ето 3 любими хора:

Николино моме - Гайдар Аваси
[youtube]5YFarByZaos[/youtube]

Кате, Кате
[youtube]5YFarByZaos[/youtube]

Стамена
[youtube]K0LmGdxSVfY[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Абсолютно са си тренировка народните танци, Черко! Благодаря за споделените видеа!!! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор