На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Свински ребърца с кост на фурна.
Пикантни пилешки хапки на фурна.
Шопска салата. Руска салата. Ябълки.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Пилешки бутчета с картофи на фурна и салата от домати, краставици и лук :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Пак ми се дояде праз лук :1028

Какво да сготвим с праз: 17 невероятни, бързи и вкусни рецепти

Изображение

Есен е, а на сергиите с плодове и зеленчуци е пълно с вкусния и така полезен праз. Празът представлява комплекс от полезни антиоксиданти и хранителни вещества. Доказано полезно за организма е включването на зеленчук от семейство Лукови в поне едно от храненията за деня. В състава му влизат полезните вещества витамин К, витамин А, витамин С, витамин В6, манган, желязо, фибри, магнезий и др.

Подбрахме за вас 17 от най-добрите рецепти на Edna.bg с луковия зеленчук, които са идеални за есенния сезон:

Невероятна вита баница
Сарми с праз лук и гъби
Праз лук с горчица и варени яйца
Гювече с пиле, праз и сирене
Киш със спанак и праз
Как се прави: Зелник
Пита с праз и бекон
Картофени палачинки с праз
Киш с праз и гъби
Вкусна фритата с праз и гъби
Солен кекс с праз
Постен ориз с праз и маслини
Праз с ориз, гъби и орехи
Яхния с праз лук и сушени сливи
Сос за спагети с пиперки, праз и орехи
Огретен от картофи с праз и ким
Свинско с праз и ориз

Е, коя бихте сготвили още днес?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Май че си харесах ето тази рецепта, дали пък тази вечер да не я приготвя? :222 Елисче, ти правила ли си:

Солен кекс с праз и синьо сирене

Изображение

Необходими продукти:

2 стръка праз
200 г брашно
2 ч. л. бакпулвер
30–40 г стафиди
200 мл течна сметана
3 яйца
100 г синьо сирене
50 г краве масло
1/2 ч. л. сол

Начин на приготвяне:

1. Празът се нарязва на кръгчета и се запържва 3–4 минути в предварително загрятото масло.
2. Брашното и бакпулверът се пресяват в голяма купа и се смесват със стафидите и запържения праз.
3. Сметаната и яйцата се разбиват и се посоляват. Добавя се синьото сирене, нарязано на кубчета, и всичко постепенно се сипва в брашното. Разбърква се добре.
4. Готовата смес се разпределя в правоъгълна форма за кекс с дължина 22 см, покрита с хартия за печене. Добре е хартията да е намаслена, за да прилепне.
5. Пече се около 30 минути в предварително загрята на 180 градуса фурна.
6. Изважда се, охлажда се 10 минути и кексът се обръща. Хартията за печене се маха и кексът се нарязва.

Чудя се, ако не сложа стафиди и сметана, дали ще стане кексът? :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Деси,вкъщи само аз и майка ядем праз.Но обичам много баница с праз,а ако е домашно ъочена.....мммм още по-добре.правя и яхнийка с пилешко с праз става чудна.
За днес ще пържа кюфтета със сос от сметана(че имам отворена ) и може картофвно пюре за гарнитурка.Салатка-черита ссъс сирене(тази седмица бяха много хубави в кауфланд)
Страхотни рецепти си споделила,ще изпробвам някоя и ще пиша
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Супа със свинско месо,зеле с месо,печени чушки и чушлета за салата.За децата домат със сирене.Палачинки и сладкиш със сладко от боровинки.Случайно от нета го намерих,стана супер
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Днес чух една нова за мен рецепта от една колежка :222 Вие приготвяли ли сте я или нещо подобно?
Кашкавал, яйца и бакпулвер се омесват хубаво заедно и се запичат на фурна. Ставало вкусно и бързо.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Не,не съм правила таковс.Но се сетих за салата с праз-нарязваш праз,претриваш го с малко сол,и добавяш настъргани или намачкани сварени яйца :mrgreen: добавяш си олио готово.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:Не,не съм правила таковс.Но се сетих за салата с праз-нарязваш праз,претриваш го с малко сол,и добавяш настъргани или намачкани сварени яйца :mrgreen: добавяш си олио готово.
Ох, как обичам такава салата :622 :622 .

Ние днес ядохме панирани топени сиренца с желе от ягодки. Мммм.... много вкусно. :954

А вчера за първи път готвих сармички с лозови листа. Мисля, че листата ми бяха по-твърди отколкото трябва, но иначе станаха вкусни. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

А пък Алекс вчера вечерта си поиска просто варени цели картофи и си ги поръси със сол. Много му се усладиха. Е, не отказа и крехките пържолки на фурна, които му сервирах. Нито обилна порция хляб и лютеница. Къде сложи цялата тази храна се питам, като е толкова слаб, строен и целият мускули? :plezya se Да ми е жив, здрав и с все такъв завиден апетит!

Чери, Елисче, благодаря ви за идеите за храни! :923 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от cchery »

За довечера съм купила 2 броя фагри и 2 лаврака (бяха с намалени цени в Кауфланд). Компания ще ми прави 1 бутилка димят на . Само гарнитурата към рибата не ми е ясна, но ще я напасна в движение. :954

Изображение

Изображение

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор