Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Май си я обърнах на персонална тази темичка, ама..... не е нарочно :plezya se :plezya se . Днес навън въздухът е кристален. Тичах с кеф. За съжаление вече тичам с маратонки, т.к. ми е много студено с петопръските и определено с маратонки ми е по-гадно, но какво да се прави.

План-графика на тренировките ми е следният: 3-4 пъти тичане (поне 3 пъти по 6 км и едно бягане на по-голяма дистанция) и 3 домашни тренировки за цяло тяло от 90-дневното предизвикателство на Руми Илиева. Почнала съм по тази схема от около месец и половина, намалих вечерните порции и 3 кг от мен си отидоха. Видимо намалих мерките, защото мускулите заработиха и "събраха" обиколките - доволна съм. :1216 :1216
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

:326 :326 :326 АНИ :326 :326 :326

Аз чак вчера отново се качих на домашния си велоаргометър и въртях педалите половин час.

И това е всичко при мен, за съжаление! :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Ай, ай, ай - тази тема буквално заспа :1062 :1062 . А пък аз не спирам да тичам и да спортувам. Адски съм доволна, че се измъкнах от инерцията и вече тренирам редовно с Руми Илиева. Правя нейното 90-дневно предизвикателство и само за месец резултатите са видими. Явно мускулната памет не е нещо имагинерно, щом за толкова кратко време успях да намаля обиколките по себе си така че аз да забелязвам това (аз съм безкрайно критична що се отнася до мен самата). Да - не съм заслабнала нещо драстично, а говоря за това, че коремът отново се поприбра, дупето се повдигна - бедрата се удължиха леко. Дрехите ми стават нормално, а не както преди - да се задушавам. И въобще - отчитам за периода август - декември свалени трайно 4 кг.... Без диета. Но с промяна в хранителния ми режим за вечеря. И промяната е - СПРЯХ ДА СЕ ТЪПЧА вечер пред телевизора, докато ме заболи коремът, почувствам се тежка и тромава и заспя..... Намалих сериозно и бирата. Имам предвид не като количество, защото аз така или иначе пиех по 1 бира на вечер - а като честота на пиене на бира. Последните 2 месеца се случва да не пия въобще бира по цяла седмица и повече. Залагам на хубавото червено вино.

И, разбира се, почнах да правя всичко възможно да подобря бягането си. Първо, защото искам да избягам маратонска дистанция през новата година. И второ - искам да бягам по-бързо, но да не се чувствам пребита от усилието.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Поздравявам те сърдечно, Ани! Щастлива съм за твоя голям успех :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:Поздравявам те сърдечно, Ани! Щастлива съм за твоя голям успех :326
Благодаря, Десита. :954 Аз не го отчитам като голям успех, защото не е и такъв. Но дано поне да е правилният път. Този път..... че аман вече от грешки и поправителни.

Днес тичах 10 км... не бях уморена, нооооо това тичане беше много, много трудно. Чувствах си краката като гръцки колони - тежки, трудно подвижни, болезнени... Част от причината е сковаваща МТ, която получих след тренировката на Руми в четвъртък. А другата причина... не знам, макар да подозирам студа и леда навън, т.к. нямам добро сцепление със земята, внимавам къде стъпвам, как стъпвам.... въобще... не е лесно да се тича през зимата - поне тук в Младост.

Но съм доволна - продължавам с подготовката си за пробягване на нещо по-голямо от полумаратонска дистанция :D :D , както и тренировките за цяло тяло. За целта, която съм си поставила, ще ми трябва изключителна издръжливост, както и да сваля поне 5-6 килограма от себе си... Да видим как ще ми се получи тази мечта. :423 :423
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Хелоуууу. Не че в тази тема някога е имало повече от 3-4 ентусиасти да споделят, но... сега ми е съвсем-съвсем самотно... Обаче то и бягането си е самотно занимание, та хич не ми е за сефте. Но да си напиша, каквото имам да пиша: за тази година целта в бягането е да завърша (евентуално) един цял маратон. Мда - цялата маротонска дистанция от 42.200 км. Пиша евентуално, т.к. в моята глава все още не е узрял един много важен отговор, от който зависи дали ще си поставя целта за маратона насериозно или просто ще си мечтая, а именно: "Защо трябва да избягам маратон? Това моята мечта ли е или нечия друга?!"

И докато отговорът се "пече" съзнателно и най-вече подсъзнателно, аз съм започнала сериозната си подготовка за тичане на по-дълги разстояния. Стартирах някъде в края на декември. А подготовката ми включва седмично следното:
  • 2 по-дълги бягания: отначало бяха по 7 или 8 км, понастоящем са по 10 км;
  • 1 бягане на средна дистанция: започнах с 12 км, после преминах на 15;
  • 2 или 3 пъти спринтово избягване на разстояние от култовата за всички бегачи 1 миля; това са 1600 м, които разделям на 4 по 400 метра и се старая всяка следваща дистанция от 400 метра да съм я избягала по-бързо от предната - адски трудно е това занимание и често накрая вече нямам сили и се чувствам пребита;
  • 2 до 3 пъти тренировки за цяло тяло - стартирах през октомври с 90-дневното предизвикателтсво на Руми Илиева и от него ми остават само 4 тренировки до края му - начинът, по който се чувствам и изглеждам в момента, силата и издръжливостта, които притежавам, са с над 50% по-добри отколкото беше в началото и това ме прави много щастлива.
От този месец вече включих и полумаратонска дистанция към общото ми трениране и направих едно бягане на 21,1 км :954 . Да съм здрава, ще се опитам всеки месец до септември да правя по едно такова дълго бягане, пък в крайна сметка - каквото излезе.

И още една промяна си въведох от октомври 2018 г. - промених количеството на порциите ядене, които приемам. Основно на вечеря. Видях, че тази "тактика" дава резултат и в началото на м. ноември си поставих цел - да отслабвам с по 1 кг месечно докато тръгнем за море - през юли. Като се има предвид, че октомври се стопиха цели 2 кг, то с днешна дата мога да се похваля с трайно (към този момент) загубени 6 кг от моето тяло. Теглото ми отново започва с цифра на десетките ШЕСТ :954 :954 и съм щастлива.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Ти си НЕВЕРОЯТНА, Ани !!! :326 :922 :524

Аз с нищо подобно не мога да се похваля, по-добре ще е да замълча.

И все пак - всяка неделя въртя велоаргометъра по един час, а този уикенд много се разхождах в парка :1062 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моята тренировка

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,ти си машинка...честно.Възхищавам се на бягането ти,самата аз не бих могла и 200 метра да тичам без да се задъхам и да ме заболи кост,за която дори не подозирам.Никога не съм харесвала бягането,въпреки,че преди се явявах по щафети и къси разстояния в Горна,по разни състезания.Но го правех под натиска на госпожата по физическо,беше рещила,че ме бива :1044 .Но това не ми пречи да се възхищавам на теб и на още няколко девойки тук,в града,за силата да го правят.Като един активен спортист в близкото минало,а май не е толкова близко :mrgreen: ,знам какви усилия коства всичко,но и каква удовлетвореност носи :524
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Момичета, Ели и Деси, благодаря ви за това, което сте писали....

Елисче, единственото, което искам да ти напиша, е по-скоро припомняне на онази приказка за почти магическата издръжливост на северномексиканското племе тараумара - хората, които ежедневно пробягват по около 100 км из планините на Медния Каньон, където живеят. На зачудването на журналистите как е възможно, отговорът е бил - "Никой не им е казал, че не могат да го правят....". С две думи органиченията не са около нас, а в нас. Ако поискаш, ще почнеш да бягаш отново. Но това изобщо не е задължително, защото... спортът трябва да е онова занимание, което ти носи удоволствие. За мен това е бягането :922 :922 .

Деска, тази седмица във фейса се завъртяха едни твои снимки от 2014 или 2015 година...., на които си с поне 15 кг по-слаба... и изглеждаш изключително женствена и секси. Аз лично бих се зарадвала да те видя отново в такава форма...., защото е напълно възможно. :923 Разбира се, ако ти го искаш.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Искам го, но ... явно не успявам последните години да се мотивирам нито правилно, нито достатъчно, за да го направя.
Нарочно си ги завъртях тези мои снимки от 2014 година. За да си припомня каква бях на външен вид. За да си спомня как продължавам да се чувствам отвътре... но жестоката и грозна действителност е съвсем различна. И не с 15, а с цели 20 килограма бях по-лека тогава... летях с крилете на лудостта и поривите на влюбеността, и бях слаба и жизнена, и самата себе си. Сега съм по-спокойна, зряла, щастлива и самоуверена, но явно по такъв начин, който ме кара да дебелея. Шантава работа и ми е мъчно, че пиша всичко това, но поне съм искрена и откровена до болка. Дебела съм, но явно все още не ми е толкова писнало и омразно това нещо, щом не взимам ефективни мерки срещу това вече няколко години... или от това мое състояние извличам подсъзнателни облаги?! Знам ли. :922 :922 :922 Благодаря, че ме четете!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Тази седмица мога да се похваля с 2 неща: първо - започнах нова тренировъчна програма на Руми Илиева. Всъщност тя програмата е от 2015 година, но за мен е нова към настоящия момент, т.к. приключих с 90-дневното ѝ предизвикателство. Новата програма се казва РумФит и преди 4 години я правих цялата - дори май 2 пъти я извъртях - вече не помня добре. Засега ми пасва на нивото на тренираност, но не я правя по календара, който Руми ѝ е определила, защото заради бягането нямам възможност.

А второто ново нещо е, че..... тази седмица успях да сваля още от времето си за бягане на дистанция 10 км..... За първи път "слязох" под 55 минути - 54:39 направих вчера и се израдвах страшно много от това, че успявам да вляза във форма и да не се чувствам супер изтощена след такова усилие :) .

Деска, с теб си говорихме по телефона..... според мен ти просто трябва да направиш усилие да промениш сегашното положение на нещата при теб. И ти пожелавам да не се кумиш, а да действаш. :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор