Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Вчера въртях два часа велоаргометъра вкъщи и бая се изпотих.
От миналата седмица си наложих някои дребни промени в храненето си.
И резултатът не закъсня - тази сутрин кантарът показа 67 кг, а не 69 кг.
Целта ми е да стигна и да задържа 55 кг, а после - кой знае? - защо не и 50 кг.
В крайна сметка съм висока едва 149 см, така че това си е съвсем постижима цел.
ЧЕРИ, БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО ЗА МОРАЛНАТА ПОДКРЕПА И ПРИЯТЕЛСКОТО ПОДБУТВАНЕ :329
Идва пролетно-летният сезон, хубавото време, повече плодове и салати, повече разходки и излизания навън! :954 :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Деска, поздравявам те за положеното усилие и резултата, който имаш - да си 2 кг по-малко си е просто супер!!!! :923 :923 И то само с малки промени. Сигурна съм, че можеш да стигнеш желаните 55 кг и да ти кажа - ще те следя и окуражавам!!!

Аз неделя бягах 17 км..... опитвам се през седмица да правя по-дълго бягане, за да свиквам на издръжливост - може би все пак ще избягам маратон.

Обаче..... имам един проблем с новите тренировки на Руми Илиева, които почнах от миналата седмица - бях го забелязала и с първата ѝ програма, която стартирах през октомври. Болят ме коленете при бягане. В нейните видеа има много упражнения от типа на клекове, напади и подскоци.... и забелязах, че от тях не се чувствам добре именно с краката, които ми трябват за бягане. Първоначано от подскоците ме боляха стъпълата и глезените. Спрях с подскоците. Но сега от всичките тези клекове и напади на 1 крак усещам неразположение в коленете. Вчера трябваше да тренирам, но пропуснах и днес при бягането сутринта болката в коленете я нямаше, т.е. след като си почина, нямам проблем. И честно казано...... май не ща да тренирам повече така, за да не направя някоя по-трайна травма. Ще го обмисля още малко.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Виждам, че Чери е превзела темата, но няма да е вече така :1062
От тази седмица започнах редовни тренировки в къщи от моят онлайн треньор. Последната година качих много килограми и е време да се взема в ръце, защото рискувам да се върна пак в изходна позиция 100+
Имам 4 тренировки седмично, които са с тежести/собствена тежест и 1 път народни танци.
Аз казах ХАУ :1209
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моята тренировка

Мнение от ellis_stoyanova »

Аз пък се опитвам да наложа определено хранене,станало популярно напоследък.Не в краен вариант,но като стъпки.Опитах се и да тренирам,е казвам ви няма такава развалина,като мен.Аз от деен спортист във всяко едно направление,за 10 години съм се превърнала в скърцаща и задъхана леля :plezya se .Казвам ви,1 серия не направих като хоратя,направо не се трая.Ама пусто най обечам като ми каже някой неможе-сякаш напук си викам ай пък да видим :mrgreen:
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Миналата събота изминах заедно с Хри 6 км в Банкя /екопътеката и още малко ходене пеш/ :954
След малко ще се кача на вело-то.
Обмислям да тичам с други желаещи на Run2gether :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Аз започнах да бягам, но понеже е много бавно като темпо, заради килограмите само тихичко го споменавам :mrgreen: Кеф ми е сутрин в парка една такова зелено, птички пеят, няма много хора и въздуха е един свеж. Вечер или малко гимнастика или упражнения с тежести.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Вчера бягах 10 минути в парка и след това 20 минути бързо ходене. Идеята ми е постепенно да увеличавам времето на бягането за сметка на ходенето и ще стане, защото много го искам и полагам усилие да се случи. Днес имах дълга разходка в парка и след това тренирах в къщи. Продължавам напред. Харесва ми да усещам как напредвам с тренировките и как задобрявам. Да не казвам пък колко е хубаво да ти стават широчки дрехите :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Аз продължавам с моите тренировки. Последно време се бях отдала на тренировки на открито - бягане, но сега се поизпразни фитнеса и планирам да започна да ходя малко и там. Харесва ми да съм подвижна и не искам никога повече да спирам да тренирам за толкова дълго, както бях направила предната година.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Хех...... колко отдавна не съм писала нищо в тази тема...... направо е невероятно ако става въпрос за мен, но е факт. :) :)

Не съм спирала и нямам намерение да спра с тренировките - те са част от мен. Те всъщност са мен. Под тренировки имам предвид спортуването под всякаква форма - бягане, домашни тренировки за цяло тяло, а сега през лятото - колело и ролери.

В момента (след полумаратона в Тоскана от началото на месеца) съм в лятна почивка, което ще рече, че намалих натоварванията. Вече тичам нормалните за мен 6-7 километра през седмицата, а събота или неделя правя по едно по-дълго - по 10-15 км. Причината към момента главно е контузията в левия глезен, която си причиних на маратона в Тоскана - 2 седмици след това не можех да тичам, а като почнах да го правя отново, на 5-я километър вече много ме болеше. С днешна дата съм по-добре и по-издръжлива. Успявам да тичам и по-бързо, както и по-продължително преди болката да се завърне. Но фактът, че все още има подуто и кракът ме боли като го усуча малко повече, ме кара да съм внимателна. Защото само времето ще помогне тази травма да отшуми, пък аз не бързам заникъде.

Открих с помощ от приятел :954 едни много готини и лежерни тренировки за цяло тяло, които са продължителност от 20 минутки и започнах да ги правя. Изоставих временно трудните тренировки на Руми. В следващите месец и половина няма да имам нито време, нито място да тренирам с Руми, така че в момента съм с богилатес. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

БРАВО на теб, Черко! :326
А сега как тренираш?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:БРАВО на теб, Черко! :326
А сега как тренираш?
Малееееее, Деска, твоят пост е точно 3 месеца след моя...

Какво да ти кажа? Всъщност имам какво да кажа, ама трябва да си обобщя резултатите от един процес, който почна миналата година по това време.

Иначе - тази контузия, за която съм писала преди (вече) 4 месеца не я помня, а и тя не ми напомня за себе си :954 :954 . Усуканият глезен, който на 2-и юни приличаше на медицинска топка (толкова беше подут), вече е спокоен. Получих, обаче, някаква друга много странна травма - странна, защото не разбрах нито кога, нито как точно я получих, но все още ме боли... :1062 :1062 :1062 - дясно ходило, под втория пръст... всичко почна с доста силна, остра болка при вървене.... Вторият ми пръст изглеждаше като изтръпнал и стърчеше над останалите. Отделно от това между втори и трети пръст се получи доста видима пролука... имаше и подуване отгоре на стъпалото... И пак казвам - изобщо не разбрах как е станало. На морето почти ми беше минало - аз го очаквах, т.к. водата, а в частност - морската вода, много помага за такива проблеми. Но точно тогава, в един от последните дни на почивката играхме футбол на плажа. В един момент, устремена да спася една топка, направих дълъг скок и при презимяването стъпах върху камък точно с онази част от ходилото, където беше травмата.... Силна, рязка и заслепяваща болка ме прати директно в морето, за да успокоя ходилото...... На излизане отново куцуках.... :126 :126 ..... И чак сега се чуствам доста добре.

Като цяло в момента отново залагам на бягането, т.к. в началото на декември ни предстои маратон Валенсия. Аз специално нямам регистрация, т.к. отказах да бягам маратонска дистанция, но ще се включа в бягането като придружаващ Момчил, който е официален участник.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор