На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Здравейте, дружки-готвачки :923 Аз се загубих последните 4 месеца и половина. Сега се връщам :222

Елисче, баба ми, Бог да я прости, правеше такава лучена яхнийка, за каквато говориш... беше вкусна... Във Варна живееше жената. Бяха славни лета с баба на морето :954

Вчера вечерта приготвих миш- маш с кило червени чушки, лук, морков, домат, 4 яйца, половин килограм сирене и връзка магданоз :)

Оная вечер бяхме на гъста ароматна леща със зелени чушки, много чесън, лук, морков, домат, копър и магданоз :)

След малко ще правя таратор и свински ребърца с картофки на фурна :)

А за утре съм планирала свински хапки с лук на тиган и шопска салата :)

А вие? :1211 Как сте в петъчната вечер? Какво си готвите и хапвате?

П.П. За пореден път откривам връзката между желанието за храна и желанието за живот при мен. Бях ги изгубила отново. Сега си ги връщам, но търся мярата, златната среда. Благодаря ви, момичета! :922

П.П. А правите ли зимнина? Ние за пореден път правим заедно с нашите. Лютеница и разни други благинки ;)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Вчера правих руло Стефани,печ2ни картофки към него и салата шопска,сготвих и супа топчета,за днес ще правя леща,а за училищния обяд и закуска ще има сандвичи на парти грела с яйце и кашкавал и печени наденички от месо+салата.Децата на са училище вече и ми е мъка с изхранването,готвя като за стоооо
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Тази вечер ще сме на постни зелени чушки на фурна, два вида: чушки с ориз, морков и лук, и чушки с яйца и сирене :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Нова рецепта научих днес!

За пълнени чушки, обаче на котлона, в тенджера, със сос.

Една колежка ни сготви тази манджа в Центъра и беше адски вкусно! Вие как приготвяте пълнените чушки?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Едно време майка ми ги правеше така,за мен като вкус нямат разлика,въпроса е дали се правят с прясно или кисело мляко,последно време взех да им правя соса на принципа на бешамеловия и определено ми харесват повече.
Снощи вкъщи сготвих свинско с картофи и гъби,салата-морков,червено цвекло и ябълка
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Започни деня с чаша топла вода с лимон. Днес избягвай тежките храни, ще се отрази чудесно на организма ти.

Днес направих Миш Маш Деси :1062 ей така спонтанно го сготвих по следния начин:

В купа счуках 5 яйца и ги разбърках хубаво със сол. Нарязах на ситно глава лук и един морков, и ги добавих към яйцата. После нарязах на ситно 4 зелени чушки и сложих и тях в купата. Добавих около 300 грама сирене и малко шпеков салам, нарязан на ситно. Подправки - черен и червен пипер, джоджен, шарена сол и чубрица. Малко едросмляна лютеница. И разбърках всичко това много добре. Сгорещих олио на тиган и изпържих сместа, стана чудно ядене, сервирах с хляб и айран. Ако решите да го пробвате, ще се учудите колко е вкусно. Добър апетит!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Шарени пълнени чушки с кайма и ориз на фурна - това ще вечеряме днес, още се пече :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Днес за вечеря ще имаме още от чушките от снощи :1028
А за обяд всеки да се оправя сам :1062 /Хри е на Витоша с приятел, а Алекс няма да се прибере да обядва вкъщи, защото също е с приятели навън/
Колкото до мен, аз преди малко изядох едно рогче със сирене, останало ми от вчера сутринта, като го затоплих, разрязах го през средата му и добавих вътре доста лютеница и шпеков салам. Нещо като хамбургер се получи и вкусничко си го излапах :lol:
За закуска днес не правих нищо. Алекс изяде една ябълка и малко грозде, после и локум с вкус на пъпеш. И каза, че ще яде по-късно, навън нещо. Хри пи кафе с мляко с мен, още не беше гладен и излезе. И така.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Закуска: пържени филийки със сирене и лютеница.
Обед: пак всеки си се оправя сам, като вчера :mrgreen:
Вечеря: наденици на фурна с шопска салатка. Грозде и ябълки за десерт.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Най-готвените български ястия:

Изображение
Снимка: iStock

Заради вековното и наситено с история минало на България на родната трапеза са се наложили разнообразни ястия, чийто произход трудно може да бъде проследен. Някои ястия обаче, независимо дали са типично български, балкански, арабски и т. н., присъстват редовно в менюто ни, като с течение на векове са претърпели доста промени по отношение на приготвянето им. Родната кулинарна социология твърди, че ястието, което трайно е заело място в стомаха на българина, е пилето с ориз, което е и най-консумираната българска гозба.


Изображение

1. Гювеч. Това е сред най-старите български ястия. Може да бъде постен, но в повечето случаи е месен и каквито и продукти да се слагат в него, не може да бъде приготвен без картофи. Освен тях редовно се слагат лук, моркови, чушки и по желание грах, зелен боб, тиквички, патладжани и бамя. Подправките също могат да са разнообразни, но традиционно гювечът си се приготвя в глинен съд, а не в тава и се поръсва със ситно нарязан магданоз.

Изображение

2. Пиле с ориз или картофи на фурна. В този случай пилето може да е предварително сварено или запържено, оризът - да е с лук и моркови или без, a картофите - да са нарязани под каквато форма желае приготвящият ги. Това ястие обаче си е истинска класика, защото е подходящо не само за възрастни, но и за малки деца.

Изображение

3. Кюфтета. Тук вариантите са много, но независимо дали става въпрос за пържени кюфтета, кюфтета на скара или във фурна, кюфтета с бял или червен сос и т. н., те редовно присъстват на трапезата ни. Ако наистина се знае какво съдържа каймата или ако просто е смляна пред Вас от месо и не съдържа пикантни подправки, кюфтетата също са много подходящо ястие за деца.

Изображение

4. Боб. Превърнал се в национално ястие на българите, боб чорбата или боб яхнията обикновено се приготвят от всяко домакинство веднъж на една или две седмици. Няма как да не споменем и прекрасните вкусови и хранителни качества на смилянския боб, който надали има свой двойник по света.

Изображение

5. Мусака. Макар това ястие да не е типично българско, начинът по който го приготвяме ние, а именно от нарязани на кубчета картофи, си е българска заслуга. Гръцката и турската мусака са редени и включват патладжани и тиквички, а самото име на мусаката е арабско и означава изстуден.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

10-те най-мощни антибиотика в природата! :222

Изображение

Снимка: Pexels

Природата крие удивителни тайни методи за лечение, в които малцина са просветени. Те са активно прилагани още от древни времена, но впоследствие подценени и забравени паралелно с развитието на съвременната медицина. Естествените антибиотици не действат толкова ударно на тялото и не предивикват нежелани реакции като отслабване на имунната система. Въпреки че са обект на масово пренебрежение като средство за алтернативно лечение, те могат да бъдат изключително ефективни при борбата с редица болести.

Споделяме ви 10 естествени природни антибиотика:

Изображение

Канела :222

Изображение

Ябълков оцет :222

Изображение

Чесън :222

Изображение

Грейпфрут :222

Изображение

Джинджифил :222

Изображение

Пчелен мед :222

Изображение

Ехинацея :222

Изображение

Риган :222

Изображение

Куркума :222

Изображение

Карамфил /подправка/
:222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор