РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

DeerE написа:Стискайте ми палци на 29 и 30.01. Ще мина след това да ви се похваля с изпитите.
Еми, надявам се, че изпитите са минали успешно за теб.
Kleo написа: 01 Фев 2022, 09:21 днес влизаме в годината на Тигъра...
Аз ще допълня малко за годината на Тигъра:

Черният воден Тигър. Започва Водният цикъл, цветът на годината е черен, знакът - Тигър.
Знакът на Тигъра носи сила и смелост. Той е енергичен и агресивен, не обича бездействието. Но понеже се смята за недосегаем, е и непредсказуем, често дори авантюрист. В комбинация с водата може да донесе предизвикателства и драматични промени. Водата обаче е в състояние на изглажда грешки и неуспехи.
Освен, че годината ще е успешна за хората, родени в годината на Тигъра - 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022, добри съюзници на Тигъра са Конят и Кучето. По-интересното в случая е, че Коки е кон, а Бела е куче. Трябва да им напомня това, защото със сигурност би дало импулс в делата им тази година. Особено при Коки, който и без това лети заради всичките промени в живота си. Слава Богу, вече лети и внимава :954 :954 :954.

Деси, ти коя година беше родена?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

1978 - Кон съм и аз, като твоя син, Чери.
Сестра ми е Куче, като щерка ти /1982 г. е тя/.
Ами да ни върви по вода на всички тогава! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Слушам онлайн лекциите на Вили по експериментална психология, докато тя е на работа (онлайн) до мен. Мъка, мъка... Изстрадано четене на текст, който преподавателката отказа да изпрати. А е толкова благодатна тема! Би могла, вместо да чете и да е скучно, да изпрати текста и да говори върху него, да разяснява, да дава примери... Не мога да разбера как може някой, който отгоре на това е психолог и преподава също и комуникации, не успява да създаде елементарен интерес у аудиторията.
Ако има някаква полза, то е тази, че разбирам колко добре се справям като преподавател. Скромно. :)
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Сиренце »

Нели и аз бях ужасена от "преподаването" , на което бях свидетел от лекциите на Сиана. На въпроса защо не им изпрати презентациите, от които чете, за да си водят записки по тях, им отговори, че тогава никой нямало да стои на лекциите му :126 :126
Ситуацията с дистанционното обучение, колкото е пагубна за малките ученици, толкова можеше да е благодатна за големите и за студентите, стига колегите да виждаха малко по-далеч от носа си. Последните почти две години хвърлих много труд с цел да задържам вниманието на децата пред мониторите, но благодарение на това съм разнообразила страшно много и методите си в класната стая.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Ех, Цони, колко се радвам, че се появи тук! Идвай по-често, моля те! Внасяш нещо много хубаво. :)
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

И на мен много ми липсваше участието ти тук, Сиренце!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Прочетох текста по-долу и реших да го публикувам в общата ни тема :940 с надеждата, че всяка от вас ще си вземе зрънце полза лично за нея :940 а от известно време, когато имам усещане за нещо, го правя :940

Поради страх от неизвестното хората предпочитат познатото страдание - мъдростта на Тич Нат Хан

От HighViewArt

2 февруари 2022

"Ходете така, сякаш целувате Земята с краката си."

"Когато друг човек ви кара да страдате, това е защото той страда дълбоко в себе си и страданието му се разлива. Той не се нуждае от наказание. Той има нужда от помощ. Това е посланието, което той изпраща."

"Понякога вашата радост е източникът на вашата усмивка, но понякога вашата усмивка може да бъде източник на вашата радост."

"Да бъдеш красив означава да бъдеш себе си. Не е нужно да бъдете приемани от другите. Трябва да приемете себе си."

"Отпускането ни дава свобода, а свободата е единственото условие за щастие. Ако в сърцето си все още се вкопчваме в нещо - гняв, тревожност или притежание - не можем да бъдем свободни."

"Хората трудно се отказват от страданието си. От страх от неизвестното те предпочитат познато страдание."

"Хората обикновено смятат ходенето по вода или във въздуха за чудо. Но мисля, че истинското чудо не е да ходиш нито по вода, нито във въздуха, а да ходиш по земята. Всеки ден се занимаваме с чудо, което дори не разпознаваме: синьо небе, бели облаци, зелени листа, големите, любопитни очи на дете – нашите собствени две очи. Всичко е чудо."

"Когато засаждате маруля, ако не расте добре, вие не обвинявате марулята. Търсите причините, поради които не върви добре. Може да има нужда от тор, повече вода или по-малко слънце. Никога не обвинявате марулята. Но ако имаме проблеми с приятелите или семейството си, ние обвиняваме другия човек. Но ако знаем как да се грижим за тях, те ще растат добре, като марулята. Обвиняването няма никакъв положителен ефект, нито пък опитът за убеждаване с помощта на разум и аргумент. Това е моят опит. Без обвинения, без аргументи, само разбиране. Ако покажете, че ги разбирате, можете да обичате и ситуацията ще се промени."

"Чувствата идват и си отиват като облаци във ветровито небе. Съзнателното дишане е моята котва."

"Събуждайки се тази сутрин, се усмихвам. Двадесет и четири чисто нови часа са пред мен. Обещавам си да живея пълноценно във всеки момент и да гледам на всички същества с очи на състрадание."

"Много хора смятат, че вълнението е щастие... Но когато си развълнуван, не си спокоен. Истинското щастие се основава на мира."

"Чрез любовта си към вас искам да изразя любовта си към целия космос, цялото човечество и всички същества. Живеейки с теб, искам да се науча да обичам всички видове. Това е истинското послание на любовта."

"Надеждата е важна, защото може да направи настоящия момент по-малко труден за понасяне. Ако вярваме, че утре ще бъде по-добре, днес можем да понесем трудности."

"Страданието не е достатъчно. Животът е едновременно ужасен и прекрасен... Как да се усмихвам, когато съм изпълнен с толкова много мъка? Естествено е - трябва да се усмихнете на скръбта си, защото вие сте нещо повече от вашата мъка."

Изображение

Дзен майстор Тич Нат Хан беше световен духовен лидер, поет и активист за мир, известен със своите мощни учения и бестселъри за вниманието и мира. Нежен, смирен монах, д-р Мартин Лутър Кинг-младши го наричаше "апостол на мира и ненасилието", когато го номинира за Нобелова награда за мир. Изгонен от родния си Виетнам в продължение на почти четири десетилетия, Tич Хан е пионер в пренасянето на будизма и вниманието на Запад и установил ангажирана будистка общност за 21-ви век.

Като млад монах в началото на 50-те години той участва активно в движението за обновяване на виетнамския будизъм. Той е бил един от първите монаси, които изучават светски предмет в университета в Сайгон, и един от първите шестима монаси, които карали колело.

Животът му бил посветен на работата по вътрешна трансформация в полза на хората и обществото.

През 1961 г. Tич Хан пътувал до Съединените щати със стипендия, за да изучава сравнителна религия в Принстънската теологична семинария, а на следващата година продължил да преподава и изследва будизма в Колумбийския университет. Във Виетнам в началото на 60-те години на миналия век основал Училището за младежи и социални услуги, масова организация за подпомагане от 10 000 доброволци, базирана на будистките принципи за ненасилие и състрадателно действие.

Тич Нат Хан продължил да пътува, разпространявайки посланието за мир и братство, лобирайки западните лидери за прекратяване на войната във Виетнам и водейки будистката делегация на мирните преговори в Париж през 1969 г.

Той също така продължил да преподава, да изнася лекции и да пише за изкуството на вниманието, а в началото на 70-те години на миналия век е преподавател и изследовател по будизъм в университета в Сорбоната, Париж.

Основател е на Wake Up, световно движение на хиляди млади хора, обучаващи се в тези практики на съзнателен живот, а международната програма Wake Up Schools - обучава учители за преподаване на внимателност в училища в Европа, Америка и Азия.

През последното десетилетие Tич Нат Хан отворил манастири в Калифорния, Ню Йорк, Виетнам, Париж, Хонконг, Тайланд, Мисисипи и Австралия, както и първия в Европа "Институт за приложен будизъм" в Германия.

Тич Нат Хан умира на 22 януари 2022 година.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Здравейте. Цони, приятно ми е да те "видя", па макар и виртуално... въпреки че то това ни е новата нормалност за последните 24 месеца.

Аз държа да изясня още няколко неща:

Деси, мислех много по зададения от теб въпрос:
Kleo написа: 31 Яну 2022, 11:34 Колкото до зарята - ДА, явно АЗ съм тази, която наистина НЕ разбира - кое точно в позициите ви с Нели , къде всъщност се разминавате? Защото ако всичко, което тя е написала, го приемаш за меродавно, кое в нейното становище те дразни и не приемаш? Уж чета, уж чета с разбиране, ама наистина не мога да разбера за зарята и новогодишните фойерверки и животните - къде, в кои точки, е вашето разминаване?
Генералният отговор на въпроса ти какво ме дразни, е че ... нищо в Нели не ме дразни. Дори, благодарение на нея, добавих към гледната си точка тази на хората, които по празника са сами в големия град, където има заря. Да - Нели е напълно права. И да - в този смисъл зарята създава връзки. Макар в случая Нели да е била в компанията на Вили нейните приятели, генерално тя е била сама и зарята за нея е това, което и тя заявява.

Какво не приемам? Не приемам прочита на идеята на кампанията на "4 лапи" от типа "между редовете". Ако се отиде на сайта им, пише:

"За да предпазим домашните си любимци, както и бездомните животни, ЧЕТИРИ ЛАПИ призовава всеки от нас да замени зарята или пиратките с по-смислен и по-малко опасен начин на посрещане на празника,“

Дали е имало договорки между фондацията и общините - НЕ ЗНАМ; не съм присъствала. Дали е имало уговорки между фондацията и радиата, които се включиха в кампанията - НЕ ЗНАМ; не съм присъствала!

Този призив на "4 лапи" стигна до мен и аз го припознах персонално. За първи път не купих и не ползвах пиротехника за празника. И няма и в бъдеще да го правя. Преди 2 години, докато "гърмяхме" на улицата точно в полунощ на Нова година, келешчета от отсрещния блок хвърляха пиратки по нас. Една от тези пиратки гръмна във въздуха и секунда след това отломката ѝ падна на главата на Коки..... нали се сещаш какво би се случило, ако беше гръмнала върху главата му......

Така че - това не приемам. Нели и още един приятел във фейса предположиха, че финансирането на фондацията е съмнително, но никой не показа какъвто и да било документ по темата - само на приказки. Ето това не приемам.

По повод ВЪЗРАЖДАНЕ имам въпрос и към двете ви с Нелката:
Kleo написа: 31 Яну 2022, 10:28 П.П. От политика много-много не разбирам. Около избори гледам да следя повече какво се случва. И дотам. Не съм достатъчно интелигентна и не ми е дотам интересно, за да схвана глобалните мащабни процеси.

П.П. Гласувах за Възраждане, защото уважаван от мен човек /леля ми/ ме убеди, че в момента са от полза за обществото ни, един вид - по-малкото зло са, нещо, което и Нели твърди, ако правилно съм я разбрала.
1. Каква е позицията ви за българското членство в ЕС? Считате ли, както Костя твърди, че това е браншова организация, и нашето участие в нея е унизително?

2. Каква е позицията ви относно членството ни в НАТО? Съгласни ли сте с оновополагащата теза в политическата програма на ВЪЗРАЖДАНЕ, че "Българската армия е основен стълб на държавността ни ...". Кой е за вас основният стълб на държавността ни.

Съгласни ли сте, че военната служба трябва да е само за мъжете, както пише в програмата си ВЪЗРАЖДАНЕ: "Службата в наборните военни сили ще е задължителна за всеки пълнолетен български гражданин от мъжки пол и ще бъде в рамките на няколко седмици."

3. "Да се даде идеологически отпор на хедонизма и да се поощрят младежите да създават семейства в подходяща възраст."

Деси, точка три адресирам конкретно към теб, т.к. ти развиваш теорията за вибрациите:
Kleo написа:Аз вече много се пазя. Да не потъвам в негативни чувства, поне не и задълго, защото много ми се отразяват и безумно ми смъкват вибрациите надолу. Коментирам закратко и замлъквам, точно за да съхраня себе си и съзнанието си, възможно най-чисти и незасегнати от цялата лудост наоколо.
Ако се ограничим в определението за хедонизъм до най-базовото му тълкуване, а именно: "ХЕДОНИЗЪМ - етична доктрина, според която смисълът на човешкия живот е в постоянния стремеж да получи удоволствие, както и всички видове забавно ... Тази доктрина третира чувствената радост, удоволствието, удоволствието като основна цел, мотивация за живот или доказателство за морал."

Как приемаш теорията на ВЪЗРАЖДАНЕ за хедонизма, предвид, че си се затворила към негативните неща, които те заобикалят, държиш си вибрациите високи с цел да постигнеш мечтите на живота си... Или пък - би ли искала някой да определя на Алекс кога да създаде семейство? Или твоето бъдещо семейство да бъде тълкувано като не съвсем подходящо, защото не е създадено в еди си каква възраст.... или пък създаденото в "подходящата" възраст се е разпаднало?!

4. МАКЕДОНИЯ - " Македония е втората българска държава на Балканския полуостров и Възраждане работи за обединението на двете български държавни формации в едно обща държава."

Приемате ли наистина една такава враждебна държавна позиция към суверенна държава в Европа? И ако от Македонска страна го кажат същото, но реципрочно.... как като българки бихте се отнесли?

Нелка, слушах съвсем внимателно две изявления на Теодора Генчовска по повод плановете за евентуална евакуация на българи от Украйна. Едното е пресконфереция от 27 януари, а другото е - изслушването ѝ като външен министър в НС на следващия ден. И в двете си участия тя дипломатично говори за "българска ОБЩНОСТ" - не за граждани! Което отговаря директно на въпроса ти:
Нели написа: 28 Яну 2022, 09:28 Един БЪЛГАРСКИ външен министър трябва:
1. Да знае това;
2. Да прави разлика между български граждани и българска диаспора;
3. Да се ангажира със защитата на българите, дори да не са български граждани.
Въпрос с повишена трудност: в случая за БЪЛГАРСКИ външен министър ли говорим? Тези хора... ние се отричаме от тях, така ли?!?!
Според мен дамата е достатъчно наясно с разликата между български гражданин и българска диаспора в чужбина. Работата ѝ като външен министър е дипломатично да защитава интересите и на едните, и на другите. Ако ти намериш видеото, в което тя говори конкретно за български граждани на въпроса за евакуация, е основа на друг разговор, който променя написаното по-горе от мен.

Коректността изисква да кажа, че... Генчовска уточни конкретно, че няма искане за евакуация от страна на "български граждани, техни семейства, служители на посолство или представители на бизнеса или фирмите, които са там". И ако тук се споменава "български граждани", което е конкретно човек с български паспорт, то "техни семейства" може да означава техните роднини, които не е задължително да са с български паспорти.
Нели написа: 28 Яну 2022, 09:28 Всъщност имах състуденка от там. Българка, прекрасна, но никога не е била гражданка на България. Загубих връзка с нея.
Аз говорих с моя приятелка - бесарабска българка. И тя, и съпругът ѝ са оттам. Имат 3 деца, родени в България. Те са с български паспорти. Техните родители обаче си живеят в Украйна и нямат паспорти. На този етап никое от семействата (бабите и дядовците) не иска да се евакуира. Дори и не мислят да го правят, защото за тях това на този етап от живота им би било равносилно на смърт. Да мислим дали да евакуираме някого... без да сме го питали изобщо какво му е мнението.... не е удачно.

Наясно съм, че не харесваш нито ПП, нито правителството, нито.. каквото и да било. Действително при тълкуването на обществено-политическата ситуация у нас ти винаги (ВИНАГИ!) си гледала комплексно - не определена конкретика. И ..... новината за маските на открито, както и критиката към Генчовска, които лично за мен не са коректни.... е в противовес на това улавяне на "дългата вълна", на което съм свидетел, че го умееш и правиш.

Убедих се, че да се говори оттук насетне за ковид като за "модерна болест" е меко казано неуважително - за теб е модерна, за някои бе последна.... Аз тръгнах с абсолютно същия сарказъм през 2020 година. Че сигурно и по-зле предвид колко остра мога да бъда особено като бързам.... За съжаление тя отнесе доста хора в гроба. Други ги ангажира да понасят огромни неудобства на работното си място - на нова година моята приятелка, която е старша сестра в една от болниците в София, се облече пред нас със задължителния екип за ковид-отделенията..... Повярвай ми.... това се издържа много трудно. Отделно от това - трябва да седиш в този скафандър минимум 4 часа преди да имаш право да идеш до тоалетна. Защото след тоалетна трябва да облечеш нов такъв, а това е разход за отделението, който не се толерира.... Колкото и да е трудна и невъзможна мисията ви на преподаватели, бидейки пред компютъра, както и Цони е писала:
Сиренце написа: 02 Фев 2022, 16:22 Последните почти две години хвърлих много труд с цел да задържам вниманието на децата пред мониторите, но благодарение на това съм разнообразила страшно много и методите си в класната стая.
това е и възможност. Също достойна за уважение и похвала.

Не държа да съм права по никакъв начин с написаното по-горе. Но държах да го напиша. Комформизът го оставям за отношенията си с хора, които нямат значение за мен :922 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Чери,
Честно казано, не ми се занимава вече с това да отговарям, защото мисля, че не си задаваме истинските въпроси, а кръжим около тях. Но тъй като за момента не зная кои точно са тези въпроси, за да ги задам, ще покръжа още малко, отговаряйки. :1062

Ще карам по ред, пък да видим докъде ще стигнем. :954
Дали е имало уговорки между фондацията и радиата, които се включиха в кампанията - НЕ ЗНАМ; не съм присъствала!

Ключовата дума тук е "кампания". Именно и моето усещане беше, че радиата и телевизиите "се включиха в кампанията", а представиха това не като участие в такава, а като новина, репортаж и т.н. Има разлика обаче. Беше си участие в кампания, предствено като новинарска дейност и оттам се получава усещането за нещо нередно.

Не разбирам как заявеното от фондацията
"За да предпазим домашните си любимци, както и бездомните животни, ЧЕТИРИ ЛАПИ призовава всеки от нас да замени зарята или пиратките с по-смислен и по-малко опасен начин на посрещане на празника,“
кореспондира с призивите им общините да не организират заря на площадите.
За първи път не купих и не ползвах пиротехника за празника.
Аз НИКОГА не съм го правила, като изключим бенгалски огън, който купувах някога. В последните 4-5 години не съм правила и това. Да, никога не съм си купувала пиратки или нещо друго. Нямам лично отношение към кварталните пукотевици.
Нели и още един приятел във фейса предположиха, че финансирането на фондацията е съмнително, но никой не показа какъвто и да било документ по темата - само на приказки. Ето това не приемам.
Трудна работа е това с документите. Фондация "Четири лапи" е регистрирана като ЮЛНСЦ в обществена полза. Като такова е задължена на обявява финансовите си отчети в Търговския регистър. Там обаче има публикувани само за 2017 и 2018 г., за 2019 и 2020 г. няма публикувани. В последния публикуван отчет има приходи от 1,9 млн. лв. целево финансиране, за което не е посочено от кого е и какви са поставените условия за неговото получаване (дефиницята за финансиране включва поставянето на условия, иначе се води дарение), и 68 хил. лв. дарения, които са разписани подробно в левове и стотинки. Не казвам, че имат какво да крият, но съм виждала твърде много финансови отчети, за да повярвам безрезервно в това, че не го правят.
1. Каква е позицията ви за българското членство в ЕС? Считате ли, както Костя твърди, че това е браншова организация, и нашето участие в нея е унизително?
Не познавам този човек, но прозвището "Костя" ми е странно и всеки път буди съжаление у мен към хората, които го използват. Издава слабост на тезата, която трябва да бъде подкрепена с argumentum ad hominem, защото липсват аргументи по същество. Ако има такива, съм готова да ги изслушам, но не виждам защо човек сам ще ги олекотява, използвайки подобни похвати. Това само като вметка.
ЕС исторически е възникнал като браншова организация, по-точно като Европейска общност за въглища и стомана. Не виждам защо този факт е смущаващ.
Колкото до личната ми позиция за членството ни в ЕС, мисля, че то беше незибежно. Истината е, че нямаше истинско обсъждане на този въпрос в България и от нас, българите. Вероятно повечето хора бяха "за", но факт е, че никой никога не ме е питал.
От икономическа гледна точка до момента България не е спечелила нищо, просто станахме лесно достъпен пазар за големите компании и удобен донор на човешки ресурс. Никога не сме били толкова големи обаче, че това да има особено значение за самия ЕС. Ако говорим за български компании, навлезли на пазара на ЕС по-лесно, защото сме държава-членка, аз поне не виждам такава тенденция. Не казвам, че няма такива, говорим за тенденция, която да има значение в мащаб. Ако говорим за еврофондовете, то те се компенсират от вноската ни в бюджета на ЕС.
От политическа гледна точка няма особено значение за България, защото ние така и не водихме независима национална политика нито преди 2007 г., нито след това. Факт е, че членството ни в ЕС е реална загуба на суверенитет, това не е декларация или мнение, а е регламентирано в ДФЕС. Този суверенитет обаче и преди беше само мним, защото българските политици никога не са се държали като политици от независима държава.
От гледна точка на гражданите на България, единствената реална разлика преди и след приемането ни в ЕС, беше възможността да се пътува - нещо, което би могло да се реализира и по друг начин. Швейцарците надали страдат от невъзможност да пътуват заради това, че държвата им не е членка на ЕС.

Ще пиша после пак. :)
Последно промяна от Нели на 03 Фев 2022, 21:09, променено общо 1 път.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

И сега, продължение на отговора ми на Чери:
2. Каква е позицията ви относно членството ни в НАТО? Съгласни ли сте с оновополагащата теза в политическата програма на ВЪЗРАЖДАНЕ, че "Българската армия е основен стълб на държавността ни ...". Кой е за вас основният стълб на държавността ни.
Още когато България стана членка на НАТО това ИЗОБЩО не ми хареса. В годините установих, че с теб имаме много различно виждане по въпросите за армията, казармата, инициацията, възмъжаването и всичко в тази посока. Българската армия Е основен стълб на държавността ни, просто защото всяка армия е основен стълб на съответната държава. Според мен обаче има разлика между основен стълб (един от няколко такива) и основниЯТ стълб (както ти си го формулирала). Темите и за армията, и за държавността обаче са много широки и не мисля, че точно тази вечер ще успея да се съсредоточа върху тях. Можеш просто да приемеш накратко, че мисля различно от теб.
Как приемаш теорията на ВЪЗРАЖДАНЕ за хедонизма, предвид, че си се затворила към негативните неща, които те заобикалят, държиш си вибрациите високи с цел да постигнеш мечтите на живота си...
Този въпрос е към Деси и тя ще отговори, ако прецени, но нека кажа, че хедонизмът НЕ е повдигане, а сваляне на вибрациите по начина, по който аз ги разбирам. Хедонизмът е свеждане на смисъла до чувственото и до непосредственото, телесно удовлетворение. Повдигането на вибрации обикновено се използва в смисъл на ДУХОВНО издигане над телесното, ниското (и най-вече над низкото), което се постига с великодушие, прошка и т.н. В този смисъл много по-близо до хедонизма е това да се развикаш някому и да го нагрубиш (непосредствено удовлетворение), което, наред с чисто плътските наслади, преследвани без духовно единение, сваля "вибрациите". Друг начин на сваляне на вибрациите е да се впуснеш в обиди, да се заровиш в негативизъм, в отрицание, да позволиш на низки чувства и страсти да виреят в теб.
Отново дълга тема. Самият израз "повдигане/сваляне на вибрации" не е мой, но с времето установих, че той е характерен за всички, които се занимават с теми като астрология и др.под. Можем да си го "преведем" като издигане над дребното, над омразата, изпълване с любов. Това всъщност хармонира с идеята за издигане над хедонизма, който дава предимство на личния интерес и егоистичното удовлетворяване на желанията пред интереса на общността и духовното.

да се говори оттук насетне за ковид като за "модерна болест" е меко казано неуважително - за теб е модерна, за някои бе последна.... Аз тръгнах с абсолютно същия сарказъм през 2020 година. Че сигурно и по-зле предвид колко остра мога да бъда особено като бързам.... За съжаление тя отнесе доста хора в гроба.
Чери, използвам този евфемизъм по причини, които нямат нищо общо със сарказма или подогравката. Една от тях е, че не ми е приятно търсачките на гугъл да намират и класифицират написаното от мен като написано по темата. Този мой опит може и да е наивен, но наистина ми е неприятна мисълта за начина, по който се следи и контролира обществото по темата. Предполагам, че си забелязала, че всячески се стремя да НЕ споменавам съответнта дума.
Друга причина е, че болестта действително е модерна. Което НЕ значи, че не е болест. За съжаление обаче, освен болест, тя е и повод за отвратителна политика. И ние всички сме жертви на политиката, оправдавана с болестта, дори когато не сме жертви на самата болест. Цялата политика не само не помага за лечението на хората, но буквално влошава нещата и утежнява, а понякога и обезсмисля труда на лекарите. И тук изобщо не говоря за политиката на нашето правителство, а за политиката в глобален мащаб.

И докато сме на политически теми, да ти кажа, че:
1. Не ми се занимава повече с външната ни министърка за момента. Просто ми е неприятно. А и няма какво да си доказваме една на друга всъщност. Ние така или иначе по същество в случая мислим едно и също с теб за българите в Украйна, ако някъде някоя от двете ни не е разбрала нещо, то с времето ще се разбере какво ще прави или нама да прави България за тях. Конкретните думи в случая не са толкова важни, колкото основната линия на действие.
2. Приятно впечатление ми прави здравната министърка към момента. Още когато я обвиниха през 2020 г. ми направи добро впечатление, а тогава не съм и предполагала, че някога ще стане министърка. Добре реагира и след смъртта на жената във Враца от онзи ден.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Аз също ще отговоря ПОДРОБНО и УВАЖИТЕЛНО на АНИ , мисля още днеска да го направя /предвид, че в момента вече НЯМА нито една ретроградна планета!/ , подобно на това , както го е направила вече и НЕЛИ, обаче ... сега ще сменя рязко посоката на дискусията, като ПОМОЛЯ от сърце всички ви ТУК за морална подкрепа:

След 10 минути ме чака много важна за мен индивидуална консултация с нутриционистка. После ще разкажа кое как. Засега се нуждая просто от високо вдигнатите ви за мен палци! И ще замълча, за да се настроя към срещата /по месинджър ще е, отново заради Ковид-мерките и ограниченията/. Надявам се на отлично стечение на обстоятелствата покрай здравето ми!

Прегръщам ви, момичета! Всички до ЕДНА, които четете и пишете в МецаБабаФорум! Защото неусетно, година след година, през последните много години, този форум тук за мен се превърна в ОАЗИС. На истинското приятелство и уважението. Защото дори когато сме на различни мнения - оставаме себе си и се опитваме да се разберем една друга. Честно. До болка. Уязвимо. Но автентично. А това е всичко, което ценя лично аз!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено