Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Мнение от Kleo »

С дамите Елена Терзиева и Дорина Ташева в Инстаграм на живо днес в 12 часа :1216 :1216 :1216

Дорина Ташева - психотерапевт, семейни констелации и работа с рода:
"На 08.02. в 17:30 часа. Ще изпратя зуум линк, моля само 15 минути преди срещата да ми пишете на вайбър 0885 906 233, благодаря и доскоро!" Спечелих си безплатни 20 минути консултация с нея днес!

Елена Терзиева - нутриционист и основател на БЕБЕ, за зачеване, бременност и раждане:
"Ето моя телефон: 0889 901 660" , срещата с нея е първа, безплатна или срещу хороскоп, утре в 14 часа ще се чуем с нея по месинджъра. За нея, от чата ни днес - Слънце в Овен с Луна във Водолей и Асцендент Стрелец.

Днес сутринта "случайно" първо се запознах с Елена, във Фейсбук, следствие на неин коментар по моя публикация.

След това тя ме покани на тази "жива" среща в инстаграм, където заедно с Дорина говореха за рода и женската енергия, пред около 15-17 дами, онлайн.

Така съвсем неочаквано за мен осъществих контакт с цели ДВЕ специалистки, работещи активно в сфери, свързани с майчинството.

А едната ми е колежка. Другата пък ще ми даде насоки за по-пълноценно, здравословно хранене. Абе изобщо - обичам си живота!!!
Последно промяна от Kleo на 03 Фев 2022, 16:45, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Мнение от Kleo »

Майка на две - скучното преди сега е мечта!

01.02.2022

Лилия Дюлгеров

Изображение

Казват, че с второто дете било по-лесно.

Честно казано, четири месеца след раждането на второ не бих могла да се изразя точно така. По-скоро бих казала, че си една идея по-подготвен. По отношение на лесно и трудно обаче, осъзнаваш колко много свободно време и възможности си имал с първото, които тогава хич не си виждал.

Да, с бебе 2 имаш по-ясна представа какво ти е нужно и какво не, бебешкият рев не те плаши чак толкова много, не се шашкаш колкото преди, но от друга страна количеството снимки и видеа на новото попълнение в семейството е в пъти по-малко, а ти имаш непрестанното чувство, че не можеш да отделиш достатъчно внимание на нито едно то двете си деца.

Кърмиш едното, другото вика „имам акоооо!”, или пък още по-лошо – в стаята му е настанала обезпокоителна тишина. Като излизаме навън пък, се оказва, че трябва особено добре да координирам движенията и синхрона си, че с едната ръка успешно да бутам напред-назад количката, а с другата да люлям люлка.

И това са само връхчетата на айсберга от родителството на повече от едно дете.

Бременна с второто, бях доста убедена, че ще се чувствам далеч по-уравновесена и уверена като мама на две, но реалността се оказа по-различна. Има вечери, в които след като е приключила лудницата на деня, се успокоявам с мисълта, че поне съм опазила децата живи и здрави. Също и занижих очакванията и изискванията си относно храненето и личната хигиена.

Не ме разбирайте погрешно, пак се старая (и сама си ръкопляскам, когато успея) да сготвя нещо бързо, но пък топло и домашно, но менюто се изчерпва до едно основно ядене (салати и предястия са разточителство на време), а маските за лице и маникюра са планирани някъде за бъдещето, сигурно когато бебе 2 започне ясла.

Може би тук е моментът да спомена, че помощ от баби и дядовци няма поради собствения ни избор да живеем на 3 часа със самолет от България… Та, който си прави изборите, си носи и последиците.

В крайна сметка, успокояващата (поне за мен) мисъл е, че бебе 2 е вече факт, расте успешно и в един момент все ще се отлепи от мен и аз ще си възвърна свободата да си изрежа ноктите на краката, измия зъбите и гледам новините на дивана в хола сама. И необезпокоявана.

Когато дете 1 поотрасна, с мъжа ми получихме луксозната възможност да гледаме филми, да си говорим, да пием по чаша вино след вечеря и подобни малки неща. С времето обаче това започна да ми се струва скучно, почнах да копнея да ходим на кино, на ресторант, на бар. Не че беше невъзможно, но трябваше най-малкото да наемем бавачка, да свикнем детето с нея, да планираме внимателно всяко излизане и подобни, които губят от фриволността на изживяването.

С бебе 2 обаче перспективата ми изведнъж рязко се промени и да стоя на дивана до мъжа ми и да гледаме каквото и да е, ми се стори страшно изкушителна, желана и недостижима. Да си обезкосмя краката, да си измия косата, да намажа тялото си с лосион след баня, изобщо да си взема дълъг горещ душ, дори да ида да пазарувам в супермаркета сама - все крайно обикновени битови занимания, които могат да се определят дори като скучни, сега ми се струват лукс и проява на грижа за себе си.

Вярно е, че с не всички новородени родителите минават през подобни трудни периоди, но никога не знаеш какво бебе ще ти се падне и може да сте сигурни, че не, не си го правиш/тренираш ти да е спокойно, „добро”, спящо и т.н. Разбира се, родителската грижа, внимание и възпитание дават отражение, както и старанието за спазване на конкретен график с дремки, нощен сън и т.н. Но също като възрастните, бебетата и децата си имат собствен характер и той дава най-голямо отражение върху поведението им. Та, новите родители нека не се упрекват, че бебето им е ревливо или лепкаво, защото те нещо бъркат и не правят както трябва.

Най-големият урок, който съм получила като майка, е, че всичко е период и минава. Въпреки че ще има много, много моменти, които ни се струват абсолютно безкрайни и ще сме убедени, че никога повече няма да имаме 7 часа плътен необезпокояван сън, истината е, че и това ще мине. Даже любовта към децата ни се изменя и с всяко предизвикателство, всеки хубав или тежък ден, успява да нарасне още и още.

Да си родител е наистина огромно предизвикателство и доста изтощаващо, но пък наистина несравнимо с нищо друго на този свят. И това е прекрасно.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Мнение от Kleo »

В очакване, ще разказвам после! :923 :940 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Мнение от Kleo »

Кампания дарява безплатна инвитро процедура, 9 месеца :524

Изображение

Изображение

Инвитро кампания 2022 „Сбъдни се, бебе!“ се осъществява със съдействието на МБАЛ „Вита“ и с участието на д-р Мая Василева, акушер-гинеколог :222

На Благовещение „9 месеца“ навършва 26. И всяка година по същото време следваме традицията да организираме кампания в подкрепа на новия живот.

Този път споделяме вдъхновението за повече деца в България с „Вита Ин Витро Център”, който ще дари инвитро процедура (оплождане чрез IVF/ICSI, култивиране на ембриони), с включени хормонална стимулация, хормонални и ултразвукови изследвания по време на стимулацията, фоликуларна пункция, както и ембриотрансфер. Най-хубавото е, че Болница „Вита“ има рожден ден на 10.02.22, а ние – 9 МЕСЕЦА, на 25.03.22, така че вече знаете как и защо определихме началото и финала на инициативата - празникът е двоен. Пожелаваме си и такъв резултат, щастие x2!

Пакетът за безплатна процедура включва:
• Лекарства за контролирана овариална хиперстимулация;
• УЗД и хормонални изследвания по време на КОХС;
• Яйчникова (фоликулна) пункция;
• Оплождане с класическо инвитро или ICSI;
• Култивиране на ембриони (вкл. до бластоцисти);
• Ембриотрансфер;
• Изследвания преди започване на стимулацията:
- Изследване FSH, LH, prolactin, TSH, АМХ, E2 и progesterone преди КОХС, на 2—3 ден от менструалния цикъл;
- Микробиологични посевки на влагалищен секрет и семенна течност;
- Изследване за полово-предаваеми инфекции на двамата партньори (HIV, сифилис, HBsAg, anti-HBc, anti-HCV);
- Кръвна група на двамата партньори;
- Една спермограма.

ВАЖНО! За участие: Кандидатите се записват, изпращайки имейл с две имена, телефон и своята история, разказана в няколко реда на bebe@vita.bg

Начало на кампанията: 10.02.22
Край на кампанията: 25.03.22
:524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Мнение от Kleo »

Току-що писах на посочения имейл-адрес и освен сама на себе си да си стискам палци, не зная какво друго повече да направя по този въпрос.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да си поговорим за МАЙЧИНСТВОТО...

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор