Личен дневник Kleo

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

http://forum.metsababa.net/viewtopic.php?f=21&t=27

Това е емблематична тема за мен! Която е много важна и показателна за вътрешния ми мир, свят, светоусещане... Като имам време, ще извадя конкретни цитати от нея, за да ги поставя тук, в личния си дневник, тоест ще се самоцитирам. Много се радвам, че създадохме това интимно виртуално кътче за споделяне! :940 :940 :940

П.П. Нямам нищо против коментари, идеи и съвети от страна на мецанките в "моята" тема тук! Напротив - ще бъда много благодарна и доволна за всяко едно включване. То ще бъде ценно, защото дава обратна връзка и е далеч по-обективно, отколкото собственото лично субективно виждане на нещата.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

Новото при мен е, че си записах час за консултация с психотерапевт. Твърдо реших да боря депресиите си освен с медикаменти, и с психотерапевтично лечение. В четвъртък на обяд ми е първата среща с психотерапевтката. Тогава ще разказвам първи впечатления и т.н. Засега си пожелавам успешно преборване на депресията в дългосрочен аспект и в дълбочина, тоест да не потискам само симптоматиката, а да работя основно с причините, водещи до епизодите и кризите ми. Доволна съм, че направих тази важна крачка в изцерението си. Вярвам, че всичко е за мое добро.
Благодарна съм, че стигнах дотук. Благодарна съм, че съм жива. Признателна съм, че от 10-ина дена съм отново на себе си и че се чувствам прекрасно и уютно в собствената си кожа. Признателна съм, че го има това хубаво виртуално кътче, където да споделям личните си тревоги и преживявания.
БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМА, ПРИЯТЕЛКИ !!! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Мърмори »

:922 :922 :922 Радвам се ВихрО :222 за теб! Ама много, много! :922 :922 :922

Гледам,така си се разписала от сутринта, че чак човек не може да те догони :1062
Наистина се радвам да видя пак стария Вихрогон :222
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

Благодаря, Зори, точно тази моя същност тъй много ми липсваше! :922 :922 :922 :923 :923 :923 :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

http://metsababa.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=1059 - друга много показателна за мен тема във форума! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

И още нещо от мен: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... apsed&sb=5 - много болезнено, много лично, много съкровено, много мое, много споделено...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

Имало едно време едно момиче. От малко то усещало, че е различно от другите момичета на нейната възраст. Много лесно се разплаквало, но и много лесно се разсмивало. Бързо наддавало на тегло, но и светкавично сваляло килограми. Нейното име било Деси, ала всички й викали просто Йо-Йо, тъй като и психиката й, и метаболизмът й, и теглото й, всичко в нея, функционирало на принципа йо-йо, на ефекта йо-йо. Прякорът "Йо-Йо" много й паснал. Отивал на натурата й. Тя била със Слънце в Риби и с Юпитер в Близнаци, което още повече засилвало двойнствената й природа. Не й било леко да живее, събирайки в себе си такива крайни състояния като дълбока депресия и ожесточена еуфория, като вълчи апетит и върло безапетитие; ту слаба, ту пълна; ту весела, ту тъжна, ту екзалтирана, ту овесила нос... Минало време, момичето порасло, станало Жена. Тя все повече се стремяла да постигне някакъв баланс в живота си, някакво равновесие, да достигне и задържи т.нар. златна среда, но пустата все й се изплъзвала, изплезила подигравателно език... Но ето че веднъж Йо-Йо решила за себе си, че вече й писнало от това люлеене насам-натам, нагоре-надолу, наляво-надясно! Поинтересувала се дали ще съумее да намери изход за тормозещото я все повече отклонение в сравнение с общата извадка жени. Амплитудата ставала все по-голяма, пропастта между отделните преживявания - все по-дълбока, Йо-Йо била вече изтощена и мнооого уморена от всички тези подскоци в настроението й, общата й нагласа, теглото й, желанието й за живот и за храна... Потърсила помощ - изпърво само медикаментозна, после успяла да намери и подходяща психотерапевтична подкрепа за себе си. Вече не се чувствала толкова сама и самотна в болката си. Имало кой да я чуе и разбере! Йо-Йо започнала напълно нов живот, научила чисто нови начини да се справя с противоположностите, които властно я теглели ту в една, ту в друга посока. За целта не жалела сили и средства, правела необходимото, борила се с невидими демони, преодоляла високи стъпала, надмогнала комплексите и страховете си, и малко по малко, се освободила от заклещилия я в капана на крайностите хаос. Жената Йо-Йо отново започнали да наричат със старото й име Деси, което й отивало далеч повече на личността и темперамента. От обърканата и вечно в движение Йо-Йо останал само споменът. :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от cchery »

Личностното ни изграждане е борба, подобна на прераждането на феникса - през болката, пламъка и от нищото (жарта) трябва да създадеш нещо, дори и себе си!

Днес си йо-йо, утре Деси, на идния ден се търсиш! После пак същото. Кръг! Кръговрат, лутане, размисли, объркване, крачка назад! Цял живот - борба! И това не е за всеки! Някои се отказват. Други подминават! Щом, ти Деси, си на този път... не си случаен човек! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

Благодаря ти, Чери :922

Тази вечер психиатърът ми спря окончателно антидепресантите :222 Не е нужно да казвам колко съм облекчена и щастлива! :954

Писах отново в темата за майчинството, отново изплаках душата си и разголих сърцето си пред вас.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

Вчера се случиха неща, които не мога да споделя напълно тук. Колкото и да ми се иска. Все пак това е публично пространство.
Само ще кажа на моето мило дневниче, че съм страшно щастлива, по-щастлива откогато и да било през живота ми досега! :1216
Усещам се закриляна, пазена и с невероятен късмет. Случи ми се нещо, за което не бях си мечтала, не бях искала, не бях готова. Но приех предизвикателството и не съжалявам за избора си!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник vihrogonche

Мнение от Kleo »

Ново нещо, мило мое дневниче - взех решение, много важно, възлово решение - да направя един свой съдбоносен избор, точно след една година, дори датата зная - точно на 27-ми декември 2013 година, жива, здрава дотогава, с Божията подкрепа и воля, ще реша какво искам АЗ самата, за какво жадува МОЕТО собствено сърце, какво желая душата МИ :222 Не някой друг, аз какво искам!!! Тук просто пиша, за да се подсетя... за тогава, когато му дойде времето!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор