И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
diva

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от diva »

Сетих се да ви питам, след като rosa_bg спомена зелето...
След няколко детокса се захранвах със салата от зеле и след това през целия месец имах усещането за подутост и куркане на червата. Последния път зелето го хапнах за вечеря... Нямах такива неприятни емоции.
Въобразявам ли си? Или наистина има нещо такова? :)
Благодаря, ако някой знае нещо...
Иначе... нямам никакви стомашно-чревни проблеми...
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от cchery »

Ииииииииии ето ни на финалната права (дано за някой не е крива :1062 ). Не остана - само някакви си часове. А каква луна само се е опнала - прекрасна красавица! Аз вече не знам докъде с какво съм - днес ми е тотално никакво :plezya se . Но не съм сложила в устата си нещо различно от вода, сок и мандарина. И най-сетне преди малко изпитах глад. А може би и желание да хапна нещо различно от плод... само като видя сок и :1052 :1052 . За захранване може би ще хапна картофена салатка. Ама нека додрапам до утре.

Дива, идеята ти за картофки е ок. Мисля, че семената не са проблем. Най-добре пропусни солта, а ако слагаш мазнина, нека е зехтин.

Роза, и твоята утрешна салата звучи супер вкусно :622 ...... особено пък от гледна точка на изминалите 3 дни глад.

Егати кефа - вече имам апетит :1216 :1216 . Много съм щастлива...... щото се чудех какво става с мен. Утре ще се хапва, но бавно, славно и постепенно и всичко ще е на 6. А пък като се замисля и какви готини отчети ще валят тук...... :1211 :1211 .

Айде, лека и не забравяйте да изпратите поздрав на луната преди да си легнете... погледнете я със сигурност - само може да ви зареди.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от futarela »

О мадами как сте се разписали -екстра . Аз и днес минах без ГЛавОБолие което си е супер . Карам на сок , много ментов чай ,вода и три листенца 1см. на 1 см айсберг . нали съм на работа та опитах . Айде да свършва ,че тука се готвят страшни неща към които обикновено нямам интерес ,но сега направо ми се струват невероятни )))). До утре и със сигурност ще захранвам с нещо салатка . КИКИ издържа с мен . Само дето днес захрани с домат и краставица ,но и това си е успех 1
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Tami

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от Tami »

:954 Здравейте момичета, ето ме пак най-после и а аз да се отчета. :1209 Спинках добре и леко и се събудих в 5 сутринта, защо ли? Луната ме гледаше :) а имах и приятна изненада, която очаквах - МЦ пристигна. Значи поизлежах се малко и с моя малък юнак на анимационнинте филмчета, а аз пак...ан.сол като по протокол...и цедих моите цитруси. Изпих сутринта половин литър от сока, едно кафе черно с лъжичка мед и хайде пак по задачи. Значи нищо не пих около 4 часа докато се прибрах защото нямаше каде да намеря тоалет. Като се прибрах и много ми дойде нагоре....започнах да огладнявам, сока хич не ми се пиеше вече, дори ми се гадеше...но наистина се насилвах и го изпих всичкия до 5 часа. Направо вкиснах от него. :423 Започнах да приготвям вечерята на децата и още повече огладнях. :729 И така исках малко плод...едни хубави смесени плодови салатки за десерт им бях направила. :1059 ..и като се замислих че издържах два дни...та третия ли да се предавам?! Не!!! Зарекох се че няма да кусам нищо и така отстояавам на себе си. :524 Сигурно ми е така защото ми дойде днес...но да отбележа....Аз три дни вече нямам никакво главоболие изобщо, което е много учудващо защото по принцип всеки детокс мене глава ме боли. Корема винаги ме боли първия ден също по принцип...а днес - не....дори ...много ми е забавен процеса нещо и МЦ ми е по 7 дни.

Бях решила да започна по Лидия Ковачева утре по време на захранване...НО...така ми се ядат разни работи...явно хормоните говорят тук......и реших да промена плана....Да се захраня два дни нормално и да карам лекичко така докато ми мине цикъла......и тогава да се пробвам. Каквото ще да става аз знам че психически трябва да се подготвя и ако не съм....ще я оплескам...а това би бил нежелан резултат!!!

Сега си изпих ментово чайче с мед :529 и чакам големия ми син да заспи и аз да си лягам че днес разглеждах списание с рецепти и толкова бях огладняла че се замислих само каква воля са имали тези кора от филма които Кали ни закачи вчера да гледаме....Той ми беше снощи филма за гледане и много ме впечатли....цял ден за него си мисля. Днес всички сте се отчитали и много приятно писали, но аз едвам гледам и много ми се спи и ще приключа сега.
Браво на всички момичета.. :326 .Голямо усилие си е детокса. :524 Спор няма. Аз едвам чакам да се кача на кантара сутринта.....А сега ще си сложа кристалите на лунна светлина да се пречистват и аз ще лягам да спинкам. Днес ми е много отпаднало, студено, ааааа как сам изнервена само... :128 и сама не се понасям...та се водя да спинкам. :951 До утре момичета...Всички на отчет........Приятна вечер и сладки сънища.
:954
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от bobichan »

Еее, мацки не мога да ви изчета. Супер сте. Само позитивни постове! Браво. Явно пречистването е на ниво :954
Снощи писах по тъмни доби и съм забравила да сложа цвят на поста. Ето слагам го веднага.
Бъни написа:И накрая, но в никакъв случай не на последно място искам да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на Bobichan! Благодаря от сърце за топлото посрещане, за отзивчивостта и отговорите които ми даваше преди началото на детокса. За насоките относно захранването, опашката и изобщо за всичко! По нейна препоръка този месец ще захранвам 2 дни, а не един както преди съм правила. Благодаря БОБИ, ти си страхотен човек! :922 :922 :922 И ако не е много нахално от моя страна, може ли само да подсетя за рецептата за карфиола, че идва време за хранене и всяка идея е добре дощла!

Бъни, страшно много ме разчуства. Огромно благодаря за милите думи. Тук просто е така - всеки нов е добре дошъл и както Зори даде тон на времето - предаваме нататък :954 , защото всяко начало е трудно! За съжаление нямам време да минавам на всеки детокс, но винаги споделям това, което съм научила през годините, защото мацкииииии вече имам четири години и половина опит в детоксите, пречистванията и хранителните режими! Леле как лети времето само!
Рецептата за карфиола исках първо да я пусна в моя блог, но нещо се замотах, така че веднага споделям, тъй като е уникална и е подходяща за захранване. Прилагам и снимка и очаквам коментари за нея, защото - за тези които не знаят в момента се уча на food styling и имам много да уча. Е това не е от най-добрите ми фотографии, но може би ще го заснема пак.
Продукти:
1 глава карфиол,
5 супени лъжици оцет,
6 супени лъжици зехтин,
сминдух на вкус.

Разрязваме карфиола на възможно най-плоски резени и го поставяме в купа. Смесваме оцета и зехтина и поливаме карфиола. Оставяме го да се маринова за около 15-20 минути и го подреждаме в тава, предварително постлана с хартия за печене.
Слагаме ги в предварително загряна до 220 градуса фурна и печем до леко златист загар - 15-20 минути. 2-3 минути преди да го извадим от фурната поръсваме щедро със сминдух.
Става страшно хрупкав и пристрастяващо вкусен!
2.jpg
(48.47 KiB) Свалено 554 пъти
И сега какво съм решила да захранвам. Ще го сложа и в темата за захранването, за да синтезирано.
Закуска - зелено смути - банан, кайсия (имам в камерата замразени пасирани), босилек. Ммммммммм, любимото ми :)
Междинна плод,
Обяд - зелена салата или салата от моркови - според зависи в кой ресторант ще обядвам, полята с лимонов сок и зехтин,
Междинна - ядково мляко с малко мед,
Вечеря - салата (още не съм я измислила, но ще е на зелена основа, със сигурност краставици, авокадо, лук и червена чушка) отново с лимон и зехтин и смляно ленено семе.

2 ден,
Закуска - смляно ленено семе с мед, рожково брашно и годжи бери - още една любима закуска.
Междинна - плод,
Обяд - салата - според зависи какво ще има на пазара :) с добавка ядково сирене,
Следобедна Зелено смути или зеленчуков сок,
Вечеря - вероятно пристрастяващо вкусния карфиол, а може би - различна салата.

Еми това е мацки, успех на захранването. И внимавайте без сол! АКО не ви е вкусно наблегнете на подправките - вършат чудеса!
Внимавайте и с животински продукти гледайте да е на 3-4 ден от захранването.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Sladka Debelanka

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от Sladka Debelanka »

Добро утро сладки! Много съм щастлива тази сутрин - дойде ми мц след 5 дена закъснение! Чувствам се идеално, като че ли и носа ми е по-добре та ще видим. С кое е по-добре да захраня на обяд - зелева салата или салата от спанак?
mira_b

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от mira_b »

Добро утро! :1216 Днес денят започва добре, пих медена вода, хапвам си киви и след малко ще си приготвя и овесените ядки за 9,30; на обед мисля да е нещо като супа от: картофки с магданоз и малко лимонов сок. За вечеря може би салата. Килограмите са 68,5 :fan много добър детокс и резултатен...дано и захранването мине по план, за да запазя поне кг до 70.
Пожелавам успех на захранващите днес и много поводи за усмивки :922
Kalia

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от Kalia »

Добро утро! :954
Да се включа и аз. Свършиха мъките Христови :1062
Захранване е най-добре да се прави със салата от зеле и моркови.Нарича се салата "метличка" - събира всичко по пътя си :lol:
Ако има проблем със зелето - това не е добре - показва стомашни или чревни проблеми. :???:
Иначе не е зле днес да се наблегне на естествената храна, без готвена такава - плодчета, салатки. Ядките са тежка храна.Е...успех със захранването! :524
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от bobichan »

Кали, зелето е ок за тези, които нямат проблем със стомаха, но доста хора имат този проблем. Много често срещан е напоследък. Това се дължи на масовото ядене на готвена храна, която на всичко отгоре не е и правилно комбинирана и пълното пренебрегване на суровите салати.
За да не ни писва сока е добре да го разнообразяваме. Аз през деня карах на един, вечер друг. Успех мацки и умната днес и утре!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от cchery »

Добро утро и от мене!!! Страхотен детокс преминах.... Чак се гордея със себе си :1062 :1062 . Но се радвам, че не направих онези малки "прегрешения", които все си позволявам. Напротив - 3 дена плътно на сок и мандарини, гореща вода и кафе. Ансолът този път не беше мой приятел - почти не ми действаше, но мисля, че все пак продухах канализацията :lol: . Мисля си и, че болестта ме напуска. Надявам се!

Тази сутрин бях на тренировка и сега пия сок от портокал, ябълка и морков+джинджифил. Така да ми хареса вкуса на джинджифила......... най-вече, щото е нещо различно от сладкия вкус на цитрусовите сокове. :1062 Отново спах страхотно тази нощ - това е един от най-сладките моменти на детокса. Лягам си вечер, отпускам се и усещам как тялото ми бавно се стопля и съвсем плавно се унасям в сън.... За пореден път си правя извода, че късната вечеря, която си спретваме вкъщи, е проблем! :!:

Килограми - почнах на 67,3 кг. Завършвам на 65,8 кг. Равносметката показва отишли си 1,5 кг, което е перфектния ми резултат. Ще ми се да се установя твърдо на 66,5-67!!!! И ще се опитам.

Захранване

ПЪРВИ ДЕН
Закуска - кафе и банан (вече изяден заради тренировката).
Междинна - прясно изцеден сок; ябълка или мандарина.
Обяд - зеле с моркови или зелена салата, спанак, чери доматчета и авокадо (всичко зависи къде ще обядвам).
Междинна - плод.
Вечеря - салата: зеле, червено цвекло и морков; 1 сварен картоф, ако много прегладнея


ВТОРИ ДЕН - импровизации на тема плодове и пресни салати; предполагам, че ще включа сирене и яйце.


Ами това е - а сега да ви видим вас! :razz:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Kalia

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от Kalia »

cchery написа:.... и кафе....
Аз кафето го замених с кафе от цикория. По-скъпо е наистина, но на мен много ми харесва.
И е страшно полезно. :524
Поздравления за успешния детокс. :326
И да попитам - кога ще е следващия? :roll:
Заключено