Направи си сам

Публикувай отговор
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Направи си сам

Мнение от Нели »

Тази година най-сетне реших да снимам мартениците, които правя за подаряване на приятели. С малко закъснение реших да ви ги покажа.
След мартеничките има снимки на поканите, които аз и Ани направихме преди два дена за дечицата, които тя иска да покани на рождения си ден в края на месеца. Поканите са на обикновена цветна принтерна хартия, цветята ги разпечатих като контури върху различни цветове листове, после ги изрязвахме и ги залепихме върху цветен лист, на който от вътрешната страна е текста на поканата. Така от няколко едноцветни листа направихме многоцветни покани. После залепихме малко готови стикери на пеперуди, които си купихме от книжарницата. Аранжировката, т.е. изборът на коя покана какво да лепим, беше на Ани.
Калинките ги направихме от червен лист хартия, а главата, крачетата и точките ги нарисувахме с черен флумастер.
Любопитна подробност - нямах лепило и като зная качеството на лепилата в книжарниците, реших въобще да не купувам, затова си сварихме лепило от брашно и вода, така че поканите ни са и... безвредни. Освен това са много пролетни.
:954 :954 :954 :954 :954
Ето:
https://plus.google.com/photos/10817049 ... 8553091985
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Ееее, Нели време беше да се разпишеш тук :954
Мартеничките са разкошни и се радвам, че ще имам честта да окача някои от тях на дръвче ;)
Но, да призная честно първият ми поглед бе грабнат от ..... оранжевите плочки :222 :923
Интересно хрумване с брашното, не бих се сетила :)
Весел Рожден ден на Ани! :1211
tita

Re: Направи си сам

Мнение от tita »

:326 Браво, Нели, супер креативни мартенички .. пък и поканите.

Вер, плочките са оранжеви от кофти филтъра на фотоапарата. Не е нагласен баланса на бялото, според светлината в стаята, затова са жълтакави и мартеничките. Предполагам точният цвят на плочките е по-скоро теракот или кафяв, нещо такова:
DSCF2019.JPG
(453.34 KiB) Свалено 1770 пъти

Ама аз исках друго да споделя с вас. :954

Ето тази идея за табуретки тип "Домашен майстор".

Изображение
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Ами не знам за плочките може и така да е, тя Нели ще каже, но все пак залагам на оранжевото :222

А идеята за табуретки си я бива (само малко тежички стават) и могат да се направят много свежи :524
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Направи си сам

Мнение от Нели »

Оранжеви са. :1209
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Нели написа:Оранжеви са. :1209
:1085
tita

Re: Направи си сам

Мнение от tita »

ма .. мноу сте гадни :955 .. аз такава теория развих и презентирах, а вие с един кратък ряз и ми отрязахте квитанциите ... :955

Добре де, оранжеви са. :1062
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Направи си сам

Мнение от mari_ko »

Нели, много са ти хубави творенията :326 Плочките също :222
Ver написа:"Попънкай" се още малко пък ще я покажеш ;)
Ето я картичката. Не е детска, защото хлапето си е Джими Неутрон - интересува се от открития, енциклопедии всякакви, шах играе... и т.н. дейности непознати у нас
Picture 004.jpg
(30.07 KiB) Свалено 1686 пъти
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Марианче, ти задобряваш прогресивно! :326

Тук не мога да се сдържа, да ти припомня едни твои думи от 20.11.2010г:
"...От всички таланти, които не притежавам, а те не са хич малко..."
Как си могла да си го помислиш изобщо?!
Сега навярно си на друго мнение :923

Декс, супер настроение сте си създали :)

Аз се опитах да порисувам тези дни, но странно .... хем ми се рисуваше, хем не се получаваше. Сигурно ще опиша усещанията в съседната темичка :)
Ver

Re: Направи си сам

Мнение от Ver »

Днес без да съм го планирала, направих още 7-8 картички.
Просто не ми даваше мира факта, че имам още неизползвани материали. Това е един "порочен" кръг, да знаете - имаш материали, правиш картички, правиш картички, идва желанието, материалите свършват, купуваш нови (ако имаш с какво) и т.н.... :1062
Утре на дневна светлина ще се опитам да направя що годе читави снимки :)
Публикувай отговор