90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.2014

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от cchery »

Ей, здравейте. Нали не сте забравили, че за нашето предизвикателство почивка няма.. нищо, че днес е почивен ден. :)
ellyto написа:Ани, ако не можеш днес да направиш тренивроката, направи я утре и в неделя почивай, няма да са два последователни дни, ще са през ден. Пак е ок.
Аз петък наистина нямах възможност да тренирам, но вчера си наваксах доволно. Тренировка от ден 5 си беше трудна, но нямах проблеми с изпълнението й. И затова реших да потворя упражнението от видео 3 от ден втори. Еми... баси, много ми е трудно. Ама мноооооооого. Ето за това говоря:

[youtube]LYBXxWw-hd8[/youtube]

Успях да направя едва 7 повторения. Много съм кекава и в рамене, и в корем. Решила съм да го добавям към ежедневните си тренировки поне през ден, ако не и всеки ден. Докато укрепна да го правя.

Иначе имам проблем с пукане в коленете при клекове. И то не пукане силно, шумно и еднократно, а .... съвсем тихичко - все едно се закъсва плат. И от двете ми колене се чува. Питах Руми за това в един от коментарите си - тя ми предлага следното:
Разгрявай по-дълго. При започване на физическа дейност тялото реагира като отделя повече синоавиална течност, за да „смазва“. Но трябва време, затова по-дълго разгряване или от по-рано преди тренировката задай команда „ще има тренировка“. Примерно 30 минути преди тренировка разгрей всички стави, движи се, намери нещо да свършиш, прави 2-3 клека, 1 лицева опра и така 30тина минути докато вършиш нещо друго. Виж дали това ще ти помогне. При мен също има пукане, но след разгряването изчезва, но може да изпука нещо еднократно по време на тренировка.
Ще последвам съвета й, разбира се, но това "пукане" го чувам дори и при тренировки, предшествани от тичане в парка - това ако не е загряване, не знам кое е. Ще видим.

Иначе си мислех, че ще имам доста повече от 7 точки за добри навици през първата седмица, но таблицата показва 7. Явно трябва да се старая повече. А с храненето..... направо не ми се говори какво се случва с него, когато съм при майка. :221 Според това, което направих в Горна, трябва да съм изкарала поне 50 точки от добри навици :oops: :oops: .
ellyto написа:Относно храната - наистина сока от портокал е доста калоричен, ама и ти хич не си поплюваш в количествата :221 :221
Ами, Ели, предвид колко детокса имам зад гърба си, 1 литър от сок от портокал не е нещо особено за мене :1062 :1062 . Но въпреки това - да, доста е калоричен. И семките - също.... Тях лесно мога да ги спра. И даже съм ги спряла де. Но обичам пресните сокове и ще видя с тях докъде.

Относно упражнението, при което ти се схващат бедрата - това, което си описала в постинга си горе - аз имам абсолютно същия проблем, при това само с лявото бедро - каквото и да правя, както и да го правя, то почти винаги се схваща. Ще пробвам с масажи на мускула с масажор - имаме вкъщи такъв уред и снощи си разтрих ставата на дясното бедро - тази, която тръгва от тазовите кости към бедрената кост в предната част на тялото. Над месец вече ме боли много при сгъване, при тичане, при разтягане. И снощи пуснах масажора. Днес учудващо болката е доста минимализирана. Дано така да продължи. Всъщност включих масажора заради схващания на Коки и на двете бедра след футбол и днес той ми казва същото - почти не усеща болка.

Ами засега това от мен - утре пак се почваме.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от tita »

Приветско :954

Да споделя, че почивах от тренировки не два, а 4 дни. Признавам си без бой. Обаче, просто нямаше как ... гости, разходки, ресторанти, барове .. и те така.
ellyto

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от ellyto »

Днешната тренировка ми беше лесна на мен - ниво 2, ама гледах, че Руми е писала, че само днес ще е лесно :221 :221
аз почивах уикенда от тренировки, като за сметка на това пък карах доста тротинетка, ходих на сауна, направих голяма разходка - така че доволна съм от разтоварващия уикенд. Също така вчера направих един 25 минутен стретчинг. Продължавам и упражненията в офиса с пудовката.

Титка, не се притеснявай, че не си тренирала...ще продължиш при първа възможност, не е болка за умиране.


Чери, ти продължаваш с ниво 3 - браво на теб, те са си много трудни. На мен също са ми много трудни, за това и не ги правя. Тази тренировка изглежд амного добра, нищо чудно, че след нея си била бая изморена. Ще задобрееш и в някакъв момент ще я направиш цялата, сигурна съм. Пробвай с повече загряване за коленете и дано имаш успех...пиши какво правиш за загряване и дали има ефект, важно си е...на мен също от време на време ми пукат коленете.
cchery написа:Ами, Ели, предвид колко детокса имам зад гърба си, 1 литър от сок от портокал не е нещо особено за мене
принципно не е кой знае колко много, обаче това е половината от сока за целия ден като храна по време на детокс, като друга храна не се приема....а когато има и друга храна 1 л. сок и то от сладък сок си е доста натоварващо и калорично.

Аз това с таблицата и точките не го спазвам....когато ми се прияде нещо, ям и толкова. Миналата седмица не успях да устоя 2 пъти на едни пържени картофи, въпреки, че бяха от гадните на мен ми бяха вкусни :221 :221 колкото и да бяха боклучави, емиии хапнах си, какво да се прави и в събота сладоледче....угаждам си, това е положението. Разбира се изобщо не смятам това да ми се превръща в ежедневие...
вкъщи си направих страхотни бонбонки, така че и тях ще си хапвам - черен шоколад + сметана + кокосово и какаово масло + малк олешников тахан - емиии такава вкусотия станах, че то човек просто няма как да не си хапва. Разбира се, аз съм ги направила без допълнителна захар и отговарят изцяло на моя хранителен режим т.е. хубав качествен черен шоколад 70% какао + другите съставки, които влизат като комбинация в хранене тип високо мазнинно....така че гледам да съм гъвкава и хем да спазвам всичко както трябва, хем да си угаждам и да ми е хубаво на душичката :221 :221 :221
Днес вечерта, ако не ме домързи много ще направя още една тренировка, защото днешната ми беше лекичка определено - но ще направя на Джилиян 30 дневен шред - ниво 3.
Ще докладвам утре.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от cchery »

И аз днес го отчитам успешен откъм тренировка. Изпълних максимума от плана на Руми + веднъж 5-е минутки, за които говоря по-горе. А, да не забравя и 30-те минутки тичане в парка. Въобще откъм движение съм супер. Откъм хранене...... отново - гювеч..... Както ми казва фитнеспала, ако продължавам така, след 5 седмици вече ще съм 72,5 кг, а тръгнах от 70 :1069 :1069 ......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
ellyto

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от ellyto »

Днешната тренировка на Руми беше доста добра. Не знам ниво 3 какво е, но на ниво 2 си се поизпотих. Имам мускулна треска от пудовката, която размятам в офиса доста често през деня. :221 :221
Снощи успях да направя и още една тренировка, защото сутрешната не ми се стори много стабилна, та отчитам положителнен резултат от към дву-разово трениране вчера. Накрая ще взема да стана с манекенски размери :221 :221
Нямам особена промяна от към размерите, но определено се усещам по-стегната и то най-вече дупето де. След 3 месеца сигурно ефекта ще е доста по-видим и голям :) Чакам с нетърпение, защото искам да виждам резултатите...а при мен става бавно, защото все пак съм слаба и последните изчиствания на мазнинки и стягания са най-трудни.
ellyto

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от ellyto »

Как вървят треноровките при вас?
Днес доста се поизпотих, труднички са си тренировките, макар и ниво 2 уж да е по-лесно. Много ме морят тези лицеви опори, хич не са ми любими. Гледам да правя напади помежду другото и с пудовката и вчера имах доста силна мускулна треска на дупето, ама днес е ок. Продължавам да правя междинни упражнения по малко колкото да се раздвижвам в офиса.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от cchery »

При мен тренирането е с пълна пара..... чувствам се доста ентусиазирана. Много ми е готино като стана сутрин и знам, че имам подготвена тренировка. Която е напълно различна от вчерашната..... Много добре ми идва.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от cchery »

Абе ей, хулиганки, трениращи къде се губите вие?!?! :1058 :1058 Ааааааааааа, само аз ли продължавам с предизвикателството. И Елито, всъщност?!?! Я да влизате и да кажете какво-що, че ....... не знам какво "че", но пък споделена мъка е наполовина мъка. А днес Руми направо ни изпозастреля....... буквално. Последното упражнение от днешното видео се казвало пистъл....... щях да гръмна на него :221 . И на всички други преди това :1069 . Днес беше трудно. Тренировка от 22 минути като всяко упражнение се правеше 2 минути, а след него едва 15 секунди почивка...... Божееееее, това не беше предвидено за хора :1062 :1062 . Досега след посочените от Руми упражнения за деня винаги добавях по още нещо. Днес - категорично отидох да се къпя след 22-ата минута :lol: :lol: ... Зор, братко. Айде да турна и едно смекчаващо обстоятелство - преди това тичах 30 минути в парка.....

За съжаление така мечтаното от мен отслабване не се получава. Ама никак. Таблицата с храненето ми ме изненадва. Винаги съм си мислила, че изяждам огромни порции, а се оказва, че напротив ...... по-често трудно докарвам до 2000 калории на ден. А не може да се каже, че не горя такива с тренировки.... странна работа. Обмислям нещо, но като го измисля, ще ви пиша :222 . Хайде - хубави почивни дни на всички! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от Cheva »

Привет, трениращи сериозници! :222

Аз заспах на ден 4-ти и те така вече 9 дена :mrgreen: . Връхлетяха ме женските дни и като "по поръчка" ме владяха 6-7 дена , после отпразнувахме 2-я рожден ден на Е и ето ме тук.
Все още не съм си купила гири, а искам.

Утре планирам да започна отново от ден 4 . :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от cvety_rz »

И аз съм тук, но съм на тренировките за хора с наднормени килограми.Все още ме е страх да се "пусна" на другите заради коляното, което ошетах с неразумни тренировки :128 Добавям и по нещо от тук от там и явно има полза, защото имам мускулна треска на дупето и на краката.
Чери, любопитно ми стана за твоята таблица ще взема да я погледна :mrgreen:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 90 дневно ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО с Руми Илиева - от 29.09.201

Мнение от cchery »

Набързо да попитам - стартирахте ли седмица №3!?!?! Аз - да! Резултати - никакви..... дори и нагоре! Но обожавам да тренирам. Мисля, че ще ми трябва хранителен план....... Не знам какво се случва с мен. :plezya se :plezya se
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор