Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
tita

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от tita »

Здравейте.

Нямам време да вляза във форума в последните дни, затова и няма да пиша много.
Благодаря на Зори за подкрепата и милите думи. Прегръщам ви всички мецанки. :940

Ние сме от късметлиите в квартала, защото освен пълен с около 30 см кал гараж, нямаме други щети.
Ето снимки на нашата улица и тези около нас, от сутринта след потопа. Благодаря на Бог, че всички си бяхме вкъщи, когато се случи. Иначе вероятно вече щях да съм с побеляла коса от притеснение и ужас.

https://www.facebook.com/tanya.kolarova ... 334&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;

И клипче от телефона ми. В края вече крещя истерично от безсилие ... сякаш Митко има силата да спре този ужас.
" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето такова количество вода се изля осен в тази част на квартала и през центъра, където е и нашата къща.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Добро вторнишко утро! :954 Вече трети ден сутринта стартира без облаци и със силно слънце - с 2 думи усещам лятото върху кожата си! Поглеждам към прогнозата и ...... ми става ясно, че трябва да използвам на максимум ранния следобяд - до към 16 часа, защото за после дават някакви превалявания.... тъкмо успяхме да поизсъхнем малко! Прогнозите до края на месеца са все такива и като че ли в началото на юли все пак летните жеги ще ни настигнат! А дано! Цяло чудо е, че точно аз се моля за жега, т.к. не обичам да ми е горещо, но..... второ поредно хладно лято ще ми дойде в повече!

Тити, разгледах снимките, видеата не са достъпни за мен.... Това, което мога да кажа е, че съм щастлива, че сте живи и здрави! При тази кална приливна вълна, която се вихри по улицита, аз също сигурно щях да изтръпна..... Докато гледах как вълната носи и забутва към малката кооперация синята кола със светнатите фарове се чудех дали имаше човек в нея?!? Защото ако е така..... мисля си, че не е оцелял. :cry: Аз лично не знаех къде точно във Варна живеете.... Дори не бях чула какво се случва до ранния следобяд на петък...... не гледам новини поради безройно много причини. Честно казано разбрах за трагедията от футболните студия на БНТ. И аз като Фюти ще призова да не се притеснявате или срамувате да кажете, ако имате каквато и да била нужда от помощ..... затова сме хора! Не бях виждала подобно бедствие в България или.......може би винаги съм била далече от такива събития...... нещо, което хората от с. Цар Калоян и с. Бисер не могат да кажат, за съжаление..... Лошото е, че когато се случи потоп, новината е медийна звезда няколко дни....... Но какво става с живота на хората след това?!..... Едва ли и в двете споменати от мен по-горе села някой се е оправил напълно след миналогодишните стихии.... Мисля си, че това е процес, за който по никакъв начин не се вземат мерки да бъде предотвратен.... Дори нещо повече - твърде цинично е всичко, което НЕ се случва, защото отнема човешки животи. Мир на праха на починалите.....

Какво се случва около мен?! Ами емоциите след рафтинга лека-полека се уталожват, за мое огромно съжаление..... Ще трябва да направя нещо по въпроса. Днес прилючва лятната училищна академия на Бела...... От утре почва същинската ваканция и ще спим както трябва. :954 Другата седмица децата ще гостуват на свекър и свекърва ми в Пловдив, а ние с Момчил ще се чудим това реално ли е или.... да. :1062 Не сме навикнали да сме без деца. Онзи ден, в неделя майка ми ми призна за нещо, което й се е случило 3 дена по-рано. На излизане рано сутрин от вкъщи е паднала пред входа.... не е ясно как, при какви обстоятелства и въобще нищо около случката - мисля си, че тя премълчава. В резултат обаче сега има няколко шева на главата си - била е сама, обадила се е на 112, дошла е линейка.... Обслужили са я в бърза помощ Горна Оряховица, после пък сама е отишла на неврохирург в Търново...... Твърди, че е добре. Аз не знам какво да си мисля. През последните 5 седмици се случи една поредица от неприятни инциденти - първо бащата на Момчил си сряза 2 сухожилия на пръстите на лявата ръка при трудова злополука - последва операция, поставяне на болтове и шиниране. След не повече от 10 дена аз напълно неочаквано си строших костта на лявото ходило.... последва ходене по мъките или по патерици по-точно казано :1062 , 3 седмици след това шиха на майка ми главата отново при неясен и неприятен инцидент....... :1044 :1044 Не ща да се замислям над това, но при все това ми е неприятно.

Бъни, някъде из тази тема беше писала за разделното изхвърляне на отпадъците. Аз също вече почнах да ги събирам така. ВЕЧЕ, защото само допреди 5-6 месеца всички кофи за боклук - общите и тези за разделното се събираха от един и същи камион по едно и също време!!!! :eek: :eek: ..... Не знам защо. Сега вече не е така. Междудругото в класа на Бела са имали урок специално за разделното изхвърляне на отппадъците - идва ли са представители на фирма ЕКОПАК - те държат тези контейнери, показвали са им филмче за Харт, Стък и Пластика :) , обяснили са им защо кофите са шарени, каква е идеята да се изхвърля разделно иииииии са им подарили малка-мъничка семка от акация, която да засадят...... Бела беше истински впечатлена и тя е най-големия радетел за разделното изхвърляне на боклуци вкъщи!!! Така че - ето смисълът от това да почнеш отрано да възпитаваш детето си с тази идея.

Хубав ден пожелавам на всички ви! Аз заминавам в парка! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Нели, Зори, Титка, олекна ми, че вие самите сте добре! :922 Но ужасът, който сте изживели напълно безсмислено, мамка му!, ще ви тресе сигурно още доста време :126 :328 Много ме е яд, че се стига до жертви и трагедии в нашата мила Родина!!! Уж сме райско кътче, благословено с липса на цунами, земетресения, вулкани и други природни бедствия и стихии, които сполитат други държави, а ние сами не го ценим и поддържаме такова, тоест управниците ни и тези, които трябва да се грижат за него! Нашите близки от Аспарухово са добре, но техни съседи и приятели не са, изобщо мъката и скръбта са повсеместни... и как няма... Каквото и друго да напиша, ще е малко и ... излишно. Освен това, че ви мисля и ви прегръщам, приятелки! С каквото мога реално да помогна, и аз като Фюти и Чери съм насреща за вас! Държа да го знаете. Пишете пак. Оправяйте се бързо и се възстановявайте от шока, с вас съм! :922 :923 :940 Дано има много слънце вече занапред и никакви порои :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

cchery написа:Хубав ден пожелавам на всички ви! Аз заминавам в парка! :954
И аз се присъединявам към това :)
Радвам се, че всички варненци които познавам са добре :923
:1024 Чери, ти колко мобилна стана? Гледам, че използваш вканцията по паркове и градинки :1062
Идеята ми е например за сряда/чтв да заведа децата до Коколандия :)
Ние обикновено ходим с метрото и слизаме на "Жулио Кюри", от там покрай парк-хотел Москва до Колколандия не е много.
Първо допада ли ти идеята и второ можеш ли да ходиш толкова (няма 1км)?
Последно промяна от Ver на 24 Юни 2014, 14:58, променено общо 1 път.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Сиренце »

Здравейте, ние се завърнахме от Дубровник вчера следобяд. За пороите разбрахме чак на 20-ти вечерта. Най-много се притесних за Тита, защото зная, че са в Аспарухово. После и телефона на Митко не отговаряше и само се молехме всичко да е наред с тях. Братовчед ми също живее там, но и те са добре.
Иначе си изкарахме добре - беше уморително, но приятно. Запознахме се с много нови хора, видяхме стари приятели от Slow Food. А градът наистина е изключително красив. Ще кача и снимки по-късно.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Ver написа:
cchery написа:Хубав ден пожелавам на всички ви! Аз заминавам в парка! :954
И аз се присъединявам към това :)
Радвам се, че всички варненци които познавам са добре :923
:1024 Чери, ти колко мобилна стана? Гледам, че използваш вканцията по паркове и градинки :1062
Идеята ми е например за сряда/чтв да заведа децата до Коколандия :)
Ние обикновено ходим с метрото и слизаме на "Жулио Кюри", от там покрай парк-хотел Москва до Колколандия не е много.
Първо допада ли ти идеята и второ можеш ли да ходиш толкова (няма 1км)?
Верка, идеята е страхотна! :954 Аз съм мобилна.... по-скоро от гледна точка на това, че карам колата.... За вървяне.... мисля, че вече 1 км няма да ми се опре :1062 , но за около час.... :221 :221 Всъщност за утре сме запланували басейн - открития басейн на х-л Монтесито - бившото Горублянско ханче, на Цариградско шосе. Ако случайно се откажете от Коколандията, ще се радвам да се присъедините към нас! :954 Много ти благодаря за идеята и поканата! :954

Цони, разгледах набързо няколко ваши снимки от Дубровник.... там все още е страхотно. Вие изглеждате заредени и изморени, но пък щастливи. :)

Утре ще пиша повече, момичета - сега отивам да гледам мача Гърция - Кот д'Ивоар :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Чери, мерси за поканата, но днес няма да ни огрее по ред прчини: до обяд съм заета, после децата са на плуване. Очевидно е, че не си прецених добре времето.
В четвътрък пък други работи излезнаха :128 (ще карам дечки на бабинленд).
Очевидно тази седмица няма да мога.
Ама нали ми е бърза устата :1062
Ти до кога си ваканция? :)
Другата седмица може да организираме нещо :954 (и дано с по-голям успех :1062 )
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Верка, то и нашият план се попровали предвид времето навън..... Няма да ходим на открит басейн, щото си е студенко. Аз смятам да съм в болнични почти целия юли, така че - ще имаме време. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

cchery написа:Верка, то и нашият план се попровали предвид времето навън..... Няма да ходим на открит басейн, щото си е студенко.
Да бе и аз се чудех как ще се къпете и печете, ама си трая :) Щото като има ентусиазъм, друго не трябва :) Ама викаш без неопрен не е толкова харно :1062
cchery написа:Аз смятам да съм в болнични почти целия юли, така че - ще имаме време. :)
:524
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ванчето »

ellyto написа: Бъни, вие голямо приключение ще си направите с пътуването от Испания до България с кола. Пътя си е доста, дано да сте решили по полека да го минете т.е. да спите на някои места. вярно по-бавно ще е, но пък ще видите повече места. Предполагам, че не искате да губите много време в отсядания напред назад, защото бързате да се приберете и изкарате всичките си дни в БГ и е разбираемо. Дано на децата да не им дойде много пътя. Ще ги забаламосате и ще се приберете, по един или друг начин. Взимай книжки, компютри с филмчета, нещо което той обича за да го ангажираш.
Даа... Наистина ще е "голямо приключение"! Само да видим дали с повече положителни или с повече отрицателни емоций ще мине...! На Георги ще му е за трети път да пътува с колата до България, а и той е по-голям и с него нещата са по-лесни. Повече ме притеснява малкия. Но вече купихме DVD за колата, ще се подготвим с много филмчета. Книжки, играчки, книжки за оцветяване... Тук там и някое лакомство, което през останалото време избягваме ... :1062. Въобще ще се опитам да направя всичко, което зависи от мен, за да не се тормозят малките на този дълъг път. Но какво ще стане - само времето ще покаже. Със сигурност ще се наложи поне 2 нощи да спим някъде, повече не би ми се искало, защото колкото повече се протака във времето, толкова по-трудно става и с всеки изминал ден всички сме все по-уморени. Ако на някой му хрумне някоя оригинална идея за забавление на деца по време на дълъг път, нека я сподели! Ще съм благодарна! :)

Чери, а пък ти и твоето семейство сте едни от най-екстремните (ако може така да се изразя) хора, които познавам! Е, не ви познавам лично, но покрай форума вече имам усещането, че наистина ви познавам! Радвам се, че на рафтинга всичко е минало добре и най-вече, че успя да се справиш и с това, без да си докараш по-сериозна контузия на вече контузения крак! Само не разбрах, Коки и Бела бяха ли в лодката с вас?

Сиренце, качила ли си вече снимки, аз никъде не видях май, да не би да съм ги пропуснала...?

Аз напоследък нещо нямам много време да пиша тук, но най-искренно се надявам, че всички са добре!
Пожелавам ви едно наистина слънчево, топло, прекрасно и безпроблемно лято! Пък кой знае, може и да се видим някъде по пътищата вечни на България...! :525
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Сиренце »

Ох, нямам време да седна да ги обработя и да ги кача тук. Правим сирене и това ми отнема почти целия ден. Отделно готвене, чистене,.....бррррр. А пък и до вчера бях на работа. Ето линк към албума във ФБ https://www.facebook.com/tsoni.dimitrov ... 801&type=3" onclick="window.open(this.href);return false; (там съм Tsoni Dimitrova)
Заключено