Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата хралупа

Свобода на словото
Заключено
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Честит повод за радост, Еми, нека ти е здрав и много да те радва.

Май трябва да си отворим тема за първокласници, вече са трима, дано не пропускам някой - на Еми, на Фюти и моя. И Боби е твърде добър и вече се притеснявам доколко това е добре за него. Сега работим в посока да не отстъпва така лесно и да си отстоява позициите и да е малко поне егоист. Онзи ден в колата много сладко ми каза след урок от кака си явно: По-суров, нали мамо? Такъв искаш да съм. Да се чудиш да се смееш ли да плачеш ли... Хубаво е да са мили и чувствителни, но в днешно време не е най-доброто. Не че можем кой знае колко да направим по въпроса, но ако е първите 7, имам още няколко месеца да коригирам продукта си :221

Цяла седмица оставях една важна оферта и днес е крайно време да се заема с нея, така че до скоро.

Прекрасен ден на всички
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Нели »

danid написа:Честит повод за радост, Еми, нека ти е здрав и много да те радва.

Май трябва да си отворим тема за първокласници, вече са трима, дано не пропускам някой - на Еми, на Фюти и моя. И Боби е твърде добър и вече се притеснявам доколко това е добре за него. Сега работим в посока да не отстъпва така лесно и да си отстоява позициите и да е малко поне егоист. Онзи ден в колата много сладко ми каза след урок от кака си явно: По-суров, нали мамо? Такъв искаш да съм. Да се чудиш да се смееш ли да плачеш ли... Хубаво е да са мили и чувствителни, но в днешно време не е най-доброто. Не че можем кой знае колко да направим по въпроса, но ако е първите 7, имам още няколко месеца да коригирам продукта си :221

Цяла седмица оставях една важна оферта и днес е крайно време да се заема с нея, така че до скоро.

Прекрасен ден на всички
Момичета, вземам повод от това, за да кажа нещо по въпроса. Да са добри и да са свити и отстъпчиви децата ни не е едно и също. Едни от най-добрите хора, които познавам, са твърди и решителни. Въпросът опира до наличие или липса на самочувствие. Става дума за самочувствието, придобито след като човек (включително дете) е бил поставен пред препятствие и го е преодолял, не за изкуствено напомпано от похвали. Преодолелият препятствия знае на какво е способен, спокоен е и трудно бива изваден от равновесие, не се страхува толкова и съответно реакциите му са контролирани и уравновесени, а не изнервени и предизвикващи раздразнение. Трудно се постига това с дете и, колкото и да ми се иска да можем ние майките да го направим, истината е, че това се прави от бащата. Особено ако детето е момче. За целта обаче самият баща трябва да е носител на този вид зряло, осъзнато и спокойно присъствие, както и да има чувството на отговорност спрямо детето, за да го изгради у него. Темата е дълга, но сега нямам повече време да пиша.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Искам един ден:

- Алекс да се държи така с жената до себе си, че тя да не плаче... че радост да огрява лицето й
- Жената до него да се държи така с него, че той да се чувства щастлив и окрилен от нея

Ей така, иска ми се и си го пожелавам!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

DeerE написа:Утре Крисенцето ми става на 7 години. Няма такава емоция. Подаръкът е опакован, има на него голяма негова щура снимка и надпис:
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИЛО НАШЕ МОМЧЕ!
ДА БЪДЕШ ЗДРАВ, ЩАСТЛИВ И БЕЗГРИЖЕН.
ПОЖЕЛАВАМЕ ТИ ДА ИМАШ ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО, МНОГО УСПЕХИ В УЧИЛИЩЕ И ВЕРНИ ПРИЯТЕЛИ.
ОСТАНИ ВИНАГИ ТАКА ДОБЪР, ЕСТЕСТВЕН И ПРОДЪЛЖАВАЙ ДА ИЗПЪЛВАШ ДУШИТЕ НИ С РАДОСТ И ТОПЛИНА.
ОБИЧАМЕ ТЕ КРИСЕНЦЕ! НИКОГА НЕ СПИРАЙ ДА МЕЧТАЕШ.
ОТ МАМА, ТАТИ И АЛЕКС.
Той е прекрасен. Уникален е. Толкова е добър. Отваря вратата в къщи, на асансьора и където и да било и казва "Първо дамите...."
Няма такава емоция. Толкова съм.... Чувствата ми са така силни, още повече, че след няколко дни ще бъдем първи клас.
Днес бях на родителска среща. Представям си го ученик.
Той..., тя... дъщеря ми са прекрасни. Обичам ги с цялото си сърце. Прекрасни деца.
Аз съм безкрайно щастлива майка. Имам прекрасни деца.
Честит ти рожденик - да расте здрав, силен и много, много щастлив!

Весело празнуване на празника ви желая на цялото ви семейство!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Нели »

Здравейте отново!
Последна вечер на лагера, на който сме с Ани. Чак не ми се тръгва утре, макар да зная, че и тези дни са буквално откраднати. Физически не съм толкова уморена, колкото повечето от момчетата, тъй като пропускам някои тренировки. Иначе програмата на лагера е доста сгъстена.
Започваме от 7:00 до 7:45 йога в двора, след това влизаме в единия от малките басейни (около 12 метра дължина и 1,40 м дълбочина) да упражним дишането - тук идеята е да се преплува колкото може повече под вода (то фактически е по дъното). 12 метра са малко за плуване под вода, но големият басейн се ползва по график и почти цял ден е зает от отбори по плуване и водна топка, които са на тренировки. Плуването под вода ни е само около 15-20 минути, но повече и не бихме могли, защото басейнът е открит и доста студен, а сутрин въздухът е около 15-18 градуса, при това тези дни има и вятър.
Следва закуска и от 10 ч. има тренировка по карате, която продължава до 12 ч. Първите дни имаше няколко човека като мен, които не са тренирали карате, затова сформирахме група и участвах в тези тренировки. Някои от участниците обаче трябваше да се приберат, защото са на работа и от начинаещите останах само аз, затова в последните дни пропускам тези тренировки. Момчетата, които тренират са със сини и кафяви пояси, тренировката им е на високо ниво и само бих се мотала покрай тях. Затова пък през това време с Ани сме на плаж.
От 13 ч. обядваме и от 14:30 отиваме вече на олимпийския басейн за около час. Там вече тренировката си е плуване. Ани успява да изплува по около 300 м., а мама - към 500 м. На 25 метров басейн съм плувала по 700-900 м., но на 50 метровия ми е трудно. След това почти веднага имаме около час време във фитнеса.
Следват душ и отново карате тренировка, която в последните два дни също пропускам и водя Ани на разходка.
Тренировките на момчетата обаче продължават до 19 ч.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Нели »

Прекъснах разказа за малко...
Тренировките са до 19 ч., но не и дейностите. Всяка вечер след вечеря, между 20 и 22 ч. ходим някъде на разходка - из Кранево, по плажа... Вчера си направихме нощен поход (имаше хора с челници да осветяват пътя) из околностите край Кранево - леко изкачване до една площадка с красив панорамен изглед към Албена, Балчик, Каварна и Калиакра. Тъй като беше тъмно, ги видяхме като светлини в далечината. Като прибавим звездите над нас и фактът, че някои от тези хора са ми много близки... Това е моят тип преживяване.
Някои утрини преди йогата ходя до морето, най-вече заради изгрева, който сега е вече доста късно - за Варна (и Кранево) е в около 6:40 ч. (За София изгревът и залезът са с 18 минути по-късно)
Днес, като последен ден, с Ани си направихме по-момичешка следобедна разходка - купихме си моряшки сладурски роклички, а тя получи специална прическа от плитчици, които ме увериха,
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Нели »

плитчици, за които ме увериха, че ще издържат поне седмица. Тя иска да е с тази прическа за първия учебен ден.
Ей такива преживявания... При този ритъм не е чудно, че към 23ч. на всички вече ни се спи, затова спирам до тук.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Нелка, беше ми страшно интересно, споделенето от теб за лагера ви :923 . Изключително наситена програма. Снимките, които пускаш последните години, показват, че си в удивителна форма. Но след този лагер, сигурно..... не знам дали може и по-добре. :) :) Уф, много ми е готино, че пак си тук :oops: :oops: :oops: . Сладки сънища.

Ние с Бели сме си в Горна. Не знам как, но се опитвам да задържа ваканцията максимално дълго. Да му се не види - отцежда се всеки ден, като..... плужък, като слизеста пихтия, която колкото и да се мъчиш, се измушва между пръстите. Не знам...... кажете ми как да спра днешната събота...... как да я задържа?!; как да я удължа.... Нищо не се получава.... а не искам да пускам нито лятото, нито ваканцията..... мъчно ми..... :???: :???: :???:

И майка тази вечер.. купила е пижами и хавлии за баня на децата..... и ми казва "Не можеш да ми ги откажеш, не знам ще ме има ли догодина...!!!!". То и аз не знам.....

Не ща да завършвам минорно. Още повече, че не ми е такова настроението - просто част от потока с мисли, който обстрелва мозъка ми, се занимава и с тази по-тъжна емоционална секция :plezya se :plezya se :plezya se . А иначе се чувствам щастлива. Сега си лягам. С книга в ръка. До мен на дивана ще е Бела. Карах колата с невероятно удоволствие тази вечер - ами друго си е с по-мощна и по-бърза кола. Вече стигам до Горна за 2 часа и половина.....

Лека нощ! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Нели »

Лагерни снимки: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 761&type=1

Прибрах се толкова спокойна и щастлива, че само взех и голямата си дъщеря и веднага излязохме навън. Не исках да виждам съпруга си. Вечерта все пак се видяхме и... Оф, мисля, че се налага да се изнеса с децата... Той ми разви теорията, че той е у дома си и никъде не иска да ходи. :128

Утре ще го мисля, сега съм уморена... :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено