Предколеден детокс :) - месец Декември

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от cchery »

Янче, а в хранителен план, какво промени?! Т.е. откри ли храни, от които алергията ти се засилва и такива, които не ти пречат.

Трябва да ти кажа, че при мен повече май суетата беше водеща, за да стартирам с детоксите. А фактът, че ги продължих, се дължи на доста подобрения в здравето ми:

1. Постоянно запушен нос - имам проблеми със затруднено дишане от 13-годишна, когато след една жестока настинка загубих обонянието си за около месец. Възстанови се, но от многото съдосвиващи капки, които тогава слагах, получих постоянно раздути каверонзни тела и в двете ноздри! И като за капак и двете ми бременности подсилиха "тапата" в носа ми - в резултат се будех с пристъпи на задушаване през нощите и учестено сърцебиене. Това ме принуди и двете бременности да ползвам Ксилометазолин по 7 месеца :oops: :oops: :oops: . Не лягах без да си накапя в носа. 7 месеца! А много пъти и сутринта, че и през деня си слагах капки. Не е нещо, с което се гордея, но това са фактите. След ражданията, носът ми се отпушваше автоматично, но поради увредените кавернозни тела, дишането си ми беше затруднено. След като стартирах сериозно детоксите, забелязвах положително повлияване на тапата в носа ми. До степен, че вече дишам сравнително спокойно и като се случи да настина, ползвам ринолекс и изключително рядко олинт!

2. Киселини - след второто ми раждане, стомахът ми изгаряше. И аз като в онази реклама за лекарството "Нексилини", си ползвах содичка и всеки път помагаше :1062 :1062 . От година не ми се е налагало да ползвам нищо! Просто киселините изчезнаха.

3. Регулиране на мензиса - това е наистина най-голямото чудо за мене. Имам цикъл от 12 годишна и винаги ми е идвало на 33-35-40 дена! ВИНАГИ! Това не се промени нито след първата бременност, нито след втората, нито след отстраняване на единия ми яйчник, нито като сложих спирала! Но вече година и половина цикълът идва на всеки 28 дена! Просто като по касовник. Стана след година и половина редовни и стриктни детокси!

4. Хемороиди - наистина съм горда, че 5 месеца не съм ползвала кортикостероидния крем за тези гадости. Не са се махнали, но.... болката и сърбежите са дотолкова поносими, че не ми се налага да се мажа с нищо. Надявам се на пълно излекуване и на тях!

Как и с какво ще се лекуваш, решение вземаш само ти! Важното е да направиш най-доброто за себе си!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
qn4eto

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от qn4eto »

Много благодаря на всички за подкрепата. Благодарение на вас съм стриктна и в този детокс , между другото и във всички останали. Само ПОД-овете ми се опъват.
Чери, знаеш ли, аз и друг път съм писала, че отдавна съм против безраборното ползване на лекарства, особено антибиотици и кортикостероиди. Дотам, че понякога и при нужда не вземам. При това съм мед. сестра ( това предполага, че съм изчела къде що намеря специализирана и неспециализирана литература, ползвала съм всички възможни средства да стигна до най-подходящия вариант). Именно това обаче означава и че на практика цялото ми работно време преминава в среда, постоянно обгазена с различни дезинфектанти, а работя там, където са възможно най- концентрирани. Аз мисля, че това е причината за моята алергия, но няма вариант да работя друго. Много ме окуражи поста на мамчето, макар, че при мен няма никаква положителна промяна. По отношение на храните, не съм забелязала да провокират хремата ми, но ще продължа да наблюдавам. Всъщност с пчелния мед нямам проблеми, но веднъж опитах да взема пчелен прашец - резултатът беше направо взрив от кихавици и лавина от сополи.
Иначе днес вече си взех ансолчето и продължавам и се радвам на успехите, които сте постигнали, главно в здравословно отношение, Чери повярвай, суетата е нещо не второстепенно, а 99-степенно. Млада си още и е нормално толкова да те вълнува. И това е нещо хубаво. Мен също ме вълнува, но не ми е приоритет.
Успяхте да ме изведете от дупката, в която бях пропаднала вчера. Много, много ви благодаря. :329 :329 :329 :329
mironi

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от mironi »

Янче - радвам се, че не се сърдиш. Знаеш си, че всички съвети са добронамерени и от сърце. Не се отказвай, наистина. Най-малко лекотата и свежестта след детокс са страхотни - а това всички го усещат. Действа добре и на психиката - което за мен е толкова удивителен ефект. Имам чувството, че след всичко, което ми се случи последните месеци (смърт на близък, операция) - ако не бяха детоксите - психиката ми нямаше да издържи вече .....
Идеята ти да посетиш добър хомеопат е чудесна. Сигурна съм, че ще намериш начин, ако вземеш решение да го направиш. Начините идват сами. И аз като теб отложих малко ходенето ми до док - честно казано и по финансови причини - но просто бях категорична, че ще отида, макар че не знаех точно как и кога. Вчера се появи начина ненадейно и аз естествено съм супердоволна и вече спокойна. Просто се оглеждай и ослушвай за транспорт.........
Иначе днес съм свежарка. Спах страхотно - както винаги при детокс. Само дето 2 пъти ставах до 00 - в резултат на течностите, които погълнах :1062 . Продължавам и днес. Доволна съм, че го предприех детокса - пък макар и без сол и за 2 дни. Ноооо аз съм си обещала, че няма да се тъпча през декември, макар че скоро съм рожденник и макар че идват страхотните празници и трапезата ще е отрупана...и ще имам гости ......
bubalanak

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от bubalanak »

Да се отчета ВТОРИ ден успешен детокс И съм много горда със себе си ,тъй като волята ми я няма никаква! :D Сега ако успея да издържа и тази вечер гостите ,че и ресторанта..............вече си изпих ан-сола и чаша чай и чакам.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от Kleo »

Днес ми е трети ден. Не нарушавам, пия си ансола, вода, чайчета (с мед), кафе (с мъничко мляко, иначе не мога просто). На цели плодове съм - ябълки, портокали и мандарини. Отвреме навреме ме мъчи глад, но устоявам. Най ми е трудно у дома, мъжът ми и синът ми ядат, мирише вкусно, а аз си хапвам резени ябълка. Но... изненада!
Премерих се тази сутрин на кантара. Оказа се, че до момента съм свалила цели 3 кг! Супер, нали? Вместо да съм 60 кг и малко отгоре дори, сега кантарът закова на 57 кг :) Освен това ми е едно такова леко и лежерно, спокойно на душата и съм горда със себе си, че устоявам на изкушенията около мен.
Сутринта правих не какво да е, а ПАЛАЧИНКИ на детето, то си поиска. А аз просто ОБОЖАВАМ палачинки. Гледах ги, душих ги, ноооо :524 не ги кусих дори. Браво на мен. Сама си се хваля вече :1062 :plezya se
На всички детоксващи желая от сърце голям УСПЕХ - и в здравословен, и в естетичен план!
С вас съм, дами! А утре започвам захранването - решила съм с ангелска супа на обяд и накиснато във вода и отцедено след това сурово кашу за вечеря (страшно е вкусно така, пробвайте и вие, ако искате). :940 :940 :940 :940 :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от Cheva »

vihrogonche написа: Сутринта правих не какво да е, а ПАЛАЧИНКИ на детето, то си поиска. А аз просто ОБОЖАВАМ палачинки. Гледах ги, душих ги, ноооо не ги кусих дори. Браво на мен. Сама си се хваля вече :1062 :plezya se
:326 :326 :326

Само така .
Днес сме двете с дъщеря ми , вече си пи солта и мандаринки хапнахме, сега сме на
димяща вода и за мен кафе. :)

Много отпаднало ми беше сутринта. Осезаема немощ в тялото.
Обикновено в деня на захранване се чувствам така.
Дано ми размине , че имам излизане...
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
nikolina pecheva

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от nikolina pecheva »

Здравейтееее ,как сте днес. :954 При мен е трети ден и за сега съм добре .Вчера празнувахме имен ден на племеницата ми и успях да не се изкуша от всички сладкиши а хапнах само малко безсолна салата,въпреки многото подканвания да пробвам кокво ли не. :222 За тези детокси който съм правила ,немога да се похваля с много изгубени кг ,но здравословно съм по добре.Месечният ми цикъл стана редовен ,вече не пия по една шепа обезболяващи и кръвното ми не ми прави много номера. :423 Аз не съм спецялист в детоксите но не се отказвайте ,рано или късно ще има ефект.Много семотивирам когато ви чета постовете и благодаря че ви има. :1109 :1104 :1125 :1107
listopad

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от listopad »

здравейте,днес ми е трети ден,пия сок и чай,снощи си направих пектин с мед,че много ми е гладно,искам да питам сутрин за захранване какво взимате,на обяд ще направя нещо от рецептите,но до обяд?миналия месец сгреших със захранването,при което ме болеше стомаха около 2 седмици,сега искам да внимавам.Лек ден
puf

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от puf »

Здравейтеееее :954
С вас съм но нямах време да пиша днес ми е 2-ри ден на солчица и ябълки а вечер хапвам по 1 портокал :)
Кофти ,че през деня изоставам с чая просто нямам възможност -работя но наваксвам с вода пия поне 3 литра, а вечер наваксвам с поне 0.5 л. чай.
Незнам защо но с тези ябълки чувствам леко подут стомаха си, след 3-тия ден обаче всичко си идва наред :lol:
този път мисля да направя и 4-ти ден как мислите има ли по добър ефект или няма смиъл.Просто след всеки изминал ден ми става още по лесно да детоксвам с голяма енергия се зареждам :1062 Надявам се и този път да ми се отрази така предстои ми важен изпит искам да съм прихически подготвена на 100% :222
Хайде лек ден и успех на всички :940 :940 :940
Dari09

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от Dari09 »

На линия съм и третия ден. Тъй като се наложи спешно да излезна, съвсем изостанах с течностите - до 14 ч. само един чай, но сега вече успях да пия сок и чай, за да не ме налегне главоболие от малкото течности.
А аз никога не съм имала проблем със спазването на режима. Никога не съм чувствала глад и досега - около 15 детокса - нямам и хапка, която да не е по правилата. При мен по-скоро проблема е , че " Без едно мога, ама с едно не мога!!!" :221 . Дори и в момента съм на вълна коледни сладки, но само ги правя, а използвам другите за дегустатори - аз ще ги опитам на Коледа,защото продължавам и с постите.
И аз се присъединявам към групата с нормализирания месечен цикъл след детоксите - и като момиче, и след двете раждания така и не се нормализира, но след няколко детокса това вече е факт.
Аз лично правя детоксите, защото съм убедена, че чрез тях организма се пречиства. Поне на този етап нямам болежки, които трябва да боря( е, може би дископатия, но и там съм заложила на съветите на Доктора :fan ). А килограмите се свалят с подходящ хранителен режим - ей това все още не съм успяла да направя.Да спазвам режим за повече от 2 месеца - затова и после хооооп- килограмчетата пак си се трупват. Но и не съм се отказала - все ще се преборя с тези килограми :1055 ! Сигурно не съм открила все още най- добрата мотивация, но все някой ден ще стане! Лек и усмихнат ден на всички - ами то не остана!!! :923 :923 :923
Аватар
Ql4e ZLAto
Трошач на клавиатури
Мнения: 280
Регистриран на: 03 Апр 2011, 15:04

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от Ql4e ZLAto »

:128 :128 :128 .... А аз съм еднодневка....
Много ви се радвам на всички :923
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wF8KhJ2/weight.png[/img]


http://station.ru/RadioStation.aspx?id=1723&flash=1&play=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено