РАЗВОДЪТ... преди и след него... какво става с живота след развода?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Разведени.
И най-накрая ... - ВЕЧЕ НЕ ЗАЕДНО.
От 8 юли сутринта се преместих при годеника си.
От около 3 седмици пък изнесох всяка една моя лична вещ от предния ми дом.
При Хри вече нямам нищо мое.
Така че считам тази тема за полезна и бивша.
Отварям нова страница в живота си!
Сгодена съм за друг мъж. На 25 февруари 2022 г. ще се омъжа за него. Имам конкретно и реално предложение за брак с годежен пръстен.
Душата ми ПЕЕ, сърцето ми прелива от споделена ЛЮБОВ, тялото ми се СМЕЕ и копнее за всичко, което ми дава той.
Приятели от 7 години. Гаджета от 23 юни до 3 юли, когато се сгодихме. На 8 юли си тръгнах с 200 от Хри, не мина гладко, не мина без скандал и разправия, дори и без линейка през нощта. Но МИНА.
Така че . . . да, тук съм. Щастлива съм.
И тази тема вече НЕ ми е актуална. Слава на Бога за което! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »



Къде беше ти
Галена
Никога цвете не ми подари
С мен не танцува един път дори
Беше глупост за тебе да си нежен с мене
Беше се взел за ужасно велик
Плаках, прощавах, но се промених
А сега съжаляваш - на какво се надяваш?
Къде беше ти, никога нямаше време за мен
Някъде другаде, не и до мен
Просто те нямаше тук
Къде беше ти, танца ни с теб го танцувах сама
Гледаш ли ме как танцувам сега?
Само, че вече с друг
Толкова много направих за теб
Такъв си - неблагодарен човек
Безразлично ти беше като мен ме болеше
Днес те видях с друга жена
Чака я моята тъжна съдба
Вече друг си така ли, а с мен не можа ли?
Къде беше ти, никога нямаше време за мен
Някъде другаде, не и до мен
Просто те нямаше тук
Къде беше ти, танца ни с теб го танцувах сама
Гледаш ли ме как танцувам сега?
Само, че вече с друг
И се моля да не ми личи, че още те обичам аз
И дори да ме боли е по-добре да няма нищо между нас
Той ми дава всичко, дето ти не искаше да ми дадеш
Не, не казвай колко много съжаляваш - моля те да спреш!
Къде беше ти, някъде другаде, не и до мен
Никога нямаше време за мен
Просто те нямаше тук
Къде беше ти, танца ни с теб го танцувах сама
Гледаш ли ме как танцувам сега?
Само, че вече с друг


:328 :328 :328
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

* Имаме споразумение колко лева месечна издръжка да му изплащам за Алекс. Като продължаваме да не се виждаме, да не се чуваме с него. Само по вайбър си написахме няколко кратки съобщения и дотам.
* Днес бях до ИзиПей, за да получа малко парички. Реших да проверя на моя телефонен номер дали стоят неплатени битови задължения, защото доскоро аз плащах сметките в Надежда и в Банско. Няма партида на моя телефон - това се оказа. Така че явно вече всичко си е прехвърлил за плащане на неговия номер.
* И една вещ, и един личен предмет от старото ми вкъщи вече не е останал там. Всичко мое си е при мен и у моя нов дом. Това ми се случва за първи път. Наистина на 100% се пренесох при бъдещия ми съпруг.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от cchery »

В моя вестник (броя от миналата седмица) има голяма статия за новия албум на шведите от АББА. Аз много харесвам тяхната музика, но като цяло не познавам личния им живот. Ани-Фрида, Агнета, Бьорн и Бени. А всъщност квартетът тръгва като група от 2 семейни двойки. Шест години след първите им големи успехи първата двойка Агнета и Бени се развеждат. Годината е 1978. В същата година в последен отчаян опит да спасят връзката си Ани-Фрида и Бьорн пък се женят. Четири години по-късно идва и техният развод, а с това и краят на групата...

В последствие мъжете имат следващ брак като и при двамата той продължава и до днес. При дамите нещата не се получават така добре.

Но какво е общото с темата "РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО"? Ами АББА са един доста пословичен пример за невъзможността да залепиш пукната стомна - тя все отнякъде ще пропуска вода. Четиримата шведи са супер успешни на музикалната сцена до момента, до който не се развеждат... След това за тях става мъчително да останат заедно дори и чисто професионално. И до ден днешен е така - в статията се споменаваше за някаква клетва, която четиримата са си дали след разпада на групата през 1982 година - никога повече да не се качват заедно на сцена..... Не знам подробностите, но просто ми стана интересно. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Благодаря за включването и интересната информация!

В неделя върнах и връзката си с ключове за Надежда.

А идващата неделя Алекс за първи път ще ми дойде на гости на новото място.

Та вече, честно казано - никога не бих си пожелала следното:

Да съм разведена с някого на документи, а да продължавам да бъда заедно с него в един дом!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от cchery »

Kleo написа: 19 Окт 2021, 12:22 Та вече, честно казано - никога не бих си пожелала следното:

Да съм разведена с някого на документи, а да продължавам да бъда заедно с него в един дом!
Деси, това е то чудото ЖИВОТ - учи ни да не спираме да се ....... учим. Докрая. :329

Дано пожеланото от теб се сбъдне.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Академия за Емоционална Интелигентност :524

Да си чета по темата за развода. За трудните лични връзки. За раздялата и повторните събирания.

За жените, които накрая си тръгват. Какво довежда до това тяхно крайно решение? И още, и още...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Има две неща, които ми се иска да споделя точно тук:

1. Сънувах Хри преди няколко дни. Това, което помня, е изключително показателно и съвсем кратко. В съновидението ми аз и Хри сме на тихо сами, не се докосваме, аз не говоря нищо. Той ме поглежда право в очите и гърлено, дълбоко и с чувство ме пита следното нещо: "Деси, виж тези очи и сама прецени - не те ли обичат?". И се събудих. С усещането, че този мъж ме е обичал. Може би дори все още ме обича. По неговия си начин. Така неразбираем за мен. Чувството е хубаво. Дори още ме държи в мир и спокойствие. Благодарна съм.

2. Снощи /и то точно докато Есмо беше излязъл на коледно парти с негови познати/, докато бях съвсем самичка и на тихо вкъщи, ми се обади Рали, най-близката ми приятелка, от 16-годишни насам. Тя ми каза, че преди минутки й се е обадил Хри по телефона, за да я пита как е. Не са говорили изобщо за мен, той обаче е разказал много за себе си и живота си през последните няколко месеца. Споменал е и починалата наскоро Мария, която беше близка и на мен, и на Есмо, и на Хри, всички я обичахме, а тя си отиде едва на 40... както и да е. Говорил е за Алекс. За професионалния си живот. За гаджето си Мария. И как двамата взаимно си лекували болките в любовта... Рали ми каза, че й е казал още много неща, които обаче ще запази само за себе си. От съображения за чистота и хигиена в общуването между нея и мен от една страна, и нея и Хри , от друга страна. Освен това той не я е помолил да не ми предава нищо, това си е нейно решение. По същия начин Рали е спестила доста от нещата, които й казвам само на нея за Хри след раздялата ни, като не ги е изрекла пред Хри. На това му се вика истински приятел. И мъдър човек. Благодарна съм й. И на него, че й се е доверил и я е потърсил. Важната информация от Рали за Хри - той НЕ обвинява нито МЕН, нито когото и да било, за разрива между нас. Звучал спокоен, щастлив и много разсъждаващ за всичко, причинило този развой в отношенията ни. Олекна ми, хора. Бях убедена съвсем доскоро, че Хри ме мрази, че ме обвинява за всичко случило се, или че поне съм му напълно безразлична, и тези мисли бавно ме убиваха. Оказаха се неистина и плод на фантазиите ми и рибешките ми филми. ... Има и още за разказване, свързано с Рали и неин сън за мен, Хри и Алекс, който тя сънува преди мнооооого години. Отново показателен и разтърсващ: аз и Хри седим, допрели гръб, тоест гледаме в противоположни посоки, и най-важното от нейния тогавашен сън - Хри е на негова си трапеза, аз - на друга софра, а Алекс е между двама ни и си взима храна и от двете трапези. Което буквално ни се случва сега, едно към едно!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Изображение

Потвърждавам. Сродната душа изкарва от теб най-доброто възможно твое. Кармичният партньор понякога изкарва от теб най-злата ти възможна версия. Което е ужасно. За самооценката и самоуважението. Защото в единия случай харесваш себе си и лесно се обичаш, а в другия направо можеш да се намразиш.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ... РАЗВЕДЕНИ ЗАЕДНО ...

Мнение от Kleo »

Хри ме отблокира във Фейсбук.

Допълвам се:

Написа ми в месинджър само едно нещо - "Не те мразя...."

Край на цитата.

А аз дори не му бях писала нищо свързано с омраза.
Последно промяна от Kleo на 21 Дек 2021, 10:54, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор