БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Ани, Аничка, представи си щом ние двете с теб ВЕЧЕ сме на тази КРАЙНА като цяло позиция... а принципно сме мили, добри и толерантни създания... какво се случва в света?! Много, много ми е гадно. Но фактите са такива - най-големите ми тийн-страхове се сбъдват. А винаги съм била толкова щастлива, че съм родена точно в Европа, България, 20 век... Ех... трудно ми е да пиша повече, защото сълзите сами рукват от очите ми. Момичета, ПАЗЕТЕ се от т.нар. бежанци, имигранти, емигранти, мигранти или не знам още как наречени... познават се отдалече. Просто се пазете, наистина. България вече не е това, което беше.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Тази сутрин разбрах, че две от колежките ми винаги си носят в дамската чанта лютив спрей, за всеки случай... Какво да говоря повече?! :???:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Тъжно, но няма какво да напиша...



Първото мнение след статията - ами, споделям го:

Atheist

Мултикултурализмът влезе в действие. Не се ли радвате всички вие либерали и леви из Европа, че европейската култура се обогати с тези безценни примери за ислямска диващина и извратени ценности? Вярно, ние сме имали такова обогатяване и преди и заради това не прегърнахме вашата мултикултурна дистопия, драги ми европейци. Но след като вие отказвате да се поучите от историята, ще бъдете прокълнати да я повторите.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Интересен материал на Дойче Веле: Не остана почти нищо немско, всичко е вече арабско
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Каква ти инсценировка?!
Те пъплят като ... хлебарки.
И са навсякъде,
и спасение няма.
Всъщност - спасение има!
Но то не е лицеприятно,
но "като не искат мира - трябва им секира!" :126
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Градивните енергийни тухлички на живота са четирите стихии. Огънят, когато не е овладян избухва в гняв и агресия. Земята, когато не е под контрол превзема човека, като го тласка да минава през трупове, за да трупа материални блага. Въздухът, когато не е овладян, издига съзнанието нагоре, нагоре, далеко от реалността и се развива в изродени фантасмагорични доктрини. Водата буквално „дави“ в емоции човека, който не съумява да я подчини. Контролът над четирите стихии е майсторски акт на разширено съзнание, разбиращо, че пътят му към ДОМА, към Източника минава през дългогодишно практикуване на този контрол. Тези, които стихиите държат в подчинение се отдалечават от ДОМА, отдалечават се от ЦЕЛТА! Животът има една единствена цел – Развитие, сливане отново с Живия океан. Толерантността на практика означава контрол над четирите стихии, но по-голямата част от човечеството са много далеч от майсторството, те дори не са започнали да осъзнават, че подобно нещо е възможно и вече има хора, които са го постигнали! Много по-лесно е, въпреки че отнема толкова енергия, да позволиш на стихията да те командва, отколкото да отделиш време всеки ден, да се учиш да я подчиниш. /без значение коя е тя/. Всяка стихия, която те е подчинила е Проклятие, защото ти си неин роб, а всяка стихия, която ти си подчинила е Дар!

Майсторски управлявания огън се превръща във вдъхновение, в желание за живот, в мотивация да скочиш сутрин от леглото, изпълнена с обич към света! Овладяната земя ти носи здрав разум, усещане за реалност, за сигурност! Подчиненият ум се фокусира върху това, което ти избереш! Контролираната емоция ти позволява да живееш в пълната хармония на златната среда! Човекът – вдъхновен, разумен, с дисциплиниран ум и в хармония със себе си, никога не би започнал война, НИКОГА!

И какво се оказва, мили приятели, че войната е липса на себеконтрол!

От сайта Огледалце - Таро - Огледалце


:524 :524 :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Деска, аз съм изключително впечатлена от текста, който се съдържа в линка ти. Още вчера го четох. Т.е. бих била впечатлена...., ала си мисля - това официално изявление на Виктор Орбан ли е?! И въобще негово ли е?! Не съм търсила инфо - дано да е така. И ако е така, ББ няма какво да чака. Ние също няма какво да чакаме. Трябва си отпор - ние, народът на България, сме тези, които ще определяме правилата, ще казваме как да се случват нещата, ще налагаме неписаните норми на нравственост, морал и обществени порядки.

Днес бях на автогара Овча купел. В 14.30 часа. И т.к. имаше време до пристигането на рейса, с който Коко и съучениците му от ТУЕС се прибират от зелено училище, тръгнах да се разхождам из парка до автогарата - този същия парк загражда и стадион Славия. И се страхувах. Да, определено съм пренесла паралели от прочетеното тези дни за протеста на живущите в Овча купел срещу бежанския лагер в квартала. Една определена фраза не ми даваше мира - "...търкалят се по тревите по цял ден." Та се чудех по поляните в парка ли се търкалят?! И наистина.... какво правят въобще тук.

Мога да изведа няколко ключови момента от речта на Орбан, а именно:

Забранено е да се отбележи, че тези, които са пристигнали по-рано, са изградили вече нов, отделен свят за себе си, със собствените си закони и идеали, които принуждават срутването на хилядолетната структура на Европа.


Забранено е да се посочи, че това не е случайна и неволна верига от последствия, но предварително планирана и режисирана операция; маса от хора, насочени към нас.

Европа е общество на Християни, свободни и независими нации, равенство между мъжете и жените; лоялна конкуренция и солидарност; гордост и смирение; справедливост и милосърдие.

На тези, които са дошли като нови членове на семейство, като съюзници или като разселени лица страхуващи се за живота си е било дадено право да създадат нов дом. Но тези, които идват тук с намерение да променят нашата страна, оформяйки нашата нация по техен собствен модел, тези които са дошли в насилие и против нашата воля – винаги са били посрещани със съпротива.

Ние не трябва да приемаме в Унгария престъпност, тероризъм, хомофобия, изгаряне на синагоги и антисемитизъм. Не бива да бъдат допускани никакви градски райони извън обсега на закона, никакви имигрантски бунтове тук и никакви банди преследващи нашите жени и дъщери.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Да, Ани, оказа се, че е негово официално изявление, датиращо отпреди няколко месеца.
Но аз чак завчера го видях за първи път.
Първо постнах във Фейсбук, после и тук, в тази тема, да го видят повече МИСЛЕЩИ хора, дано!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Да, аз вчера, след като постнах мнението си тук, потърсих инфо и се оказа, че това е реч от преди няколко месеца. И знаеш ли кое ми се видя най-странно - че се "завърта" дори във ФБ чак сега, т.е. с голямо закъснение..... :???: :???:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор