ТАРО и сайтът 78 истории :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня!

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ДЕВЕТКА ПЕНТАКЛИ

Изображение

Днешният ден ви предоставя реалната възможност да прегледате и да се насладите на това, което притежавате, което сте постигнали със собствен труд или с помощта на щедри и загрижени за вас познати и роднини. Времето е подходящо за уреждане на семейни финансови дела, за преглед на "авоарите". Но прекаленото фиксиране върху печалбите, превърнати в самоцел, може да доведе до безотговорно и безсмислено разпиляване на вече придобитото.




:329 :329 :329 :329 :329 :329 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня!

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ХV. ДЯВОЛЪТ

Изображение

Ден, в който материалното има превес над духовното в живота ви. Сблъсък и решаване на проблеми от материален характер, материални придобивки, удовлетворяване на страсти, среща със собствените страхове и съмнения, със собствената или чуждата агресия. Може да се усетите жертва на своята зависимост от нещо или някого, но може и да осъзнаете, че тя е резултат от вашия собствен избор и да се освободите от нея.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата

ДЕВЕТКА ЖЕЗЛИ
03.12.2021 - 12.12.2021

Астрологично съответствие – Луна в Стрелец

Ключ. 9, Въздържание. Да сдържаме импулсите си. Да обуздаем страховете и тревогите си, да си възвърнем значимостта и силата, които сме им приписали.

Идеи. Да се опрем на опита си, да разчитаме на себе си. Да се освободим от подозрения и незрели убеждения.

Чувства, емоции, настроение. Бдителност, внимание, опомняне, увереност, борбеност, издръжливост, постоянство.

Мисли. "Обикновените богатства могат да бъдат откраднати, истинските богатства не могат. В твоята душа има безкрайно много прекрасни неща, които не могат да бъдат взети от теб." (Оскар Уайлд)
"Защото Той укрепва лостовете на твоите порти..." (Пс.147:13)
"Никой не налива ново вино в стари мехове..." (Лука 5:37)

Действия, постъпки. Да осмислим своя житейски опит и да го използваме градивно в настоящето. Да се освободим от стари страхове и повтарящи се проблеми.

Трудности, проблеми. Да бягаме от реалната ситуация във въображаеми варианти и проекции. Да прехвърлим силата си върху външен обект. Да усложним и втвърдим представата си за нещата. Да се блокираме. Ненужно да се противопоставим.

Шансове. Да реализираме скрити възможности. Да трансформираме стари представи, да си припомним и излекуваме скрити рани, да се справим с актуално предизвикателство посредством натрупан опит. Да укрепим позициите си.

Въпроси. Коя е основната ми опора? Кое мое убеждение отнема силата ми? Кои свои приоритети съм загърбил? Мога ли да разчитам на себе си в стресови ситуации?

Периодът в декадата на Деветка жезли (от 3 декември до 12 декември всяка година) е подходяща да открием и да преодолеем слабостите на "силните си страни" и да освободим скрит зад тях потенциал.
Изцелете гледната си точка. Потърсете свои твърди и непоколебими убеждения, не се идентифицирайте с тях, а при необходимост проявете гъвкавост и адаптивност. Не бъдете статични и инертни, проверявайте своите ориентири във всеки един момент, променяйте се и обновявайте гледната си точка. Намерете оня фокус, който не изкривява и хиперболизира проблемите и не подценява реални предизвикателства и възможности. Стъпете здраво на земята, преценете трезво действителността, заявете своята градивна и стабилна позиция.

Уважавайте своето и чуждото време и пространство. Не налагайте другиму своята истина, но и не пренасяйте механично чужди решения върху своите задачи. Бъдете отговорни за себе си, защитете правото си на самостоятелност, вдъхнете си сила и кураж. За да превърнете кризите в шансове, слабостите си в дарове и да посрещнете не враг, а верен приятел и съюзник – и в свое лице.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня!

Изображение

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ХХІ. СВЕТЪТ

Днес е прекрасен ден за завършване на проекти, за финализиране на нещо, започнато преди, и за неговото представяне пред аудитория. Самите вие се усещате цялостни и завършени, което подпомага проявата на тази енергия и извън вас. Но в такъв ден можете да се провалите на самия финал, да изпуснете "влака" в последния момент.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата! :524

Изображение

ДЕСЕТКА ЖЕЗЛИ
13.12.2021 - 21.12.2021

Астрологично съответствие – Сатурн в Стрелец

Ключ. 10/1, Един за всички, всички за един/Любов. Да обединим усилия в една посока, да се подчиним на единна цел.

Идеи. Да сглобим детайлите в цялостна завършена представа, в реализираните си идеи да пресъздадем обективна картина на истинната действителност.

Чувства, емоции, настроение. Съсредоточеност, посвещаване, методичност, стабилност, убеденост, преодоляване на вътрешната съпротива.

Мисли. "Не трябва да се грижим за някой друг повече, отколкото той се грижи сам за себе си." (С. Н. Лазарев)
По-малко е повече. (Робърт Браунинг)
"По плодовете им ще ги познаете..." (Матей 7:16)

Действия, постъпки. Без насилие да съберем сили, да превъзмогнем инерцията си и да придвижим към финала значим (и не само за нас) идеен процес.

Трудности, проблеми. Да (се) пресилим. Да подменим центъра си, да изместим встрани основната си задача. Да пропилеем талантите си. Да се откажем малко преди значим финал. Да доведем докрай ненужни начинания.

Шансове. Да опознаем и обогатим вътрешния си спектър. Да открием и използваме значими взаимовръзки. Да открием нови нива на издръжливостта си, да работим ефективно "на пълна мощност". Да обединим в едно уменията, идеите, ресурсите си.

Въпроси. Кога ставам ексцентричен? Кого нося на гърба си? Кой ангажимент ме крепи?

Периодът в декадата на Десетка жезли (от 13 декември до 21 декември всяка година) е подходящ да изясним и затворим отворени дела, да прочистим и подредим себе си и атмосферата, от която сме неделима част, за да започнем след това "на чисто" следващия етап от житейския си път.

Оставете се да бъдете водени от значими идеи, ангажирайте се с реализирането им. Следвайте общия естествен ритъм. Освободете се от ненужния баласт, от чужди отговорности, желания и ценности.
Разпределете внимателно енергията и времето си, определете вие приоритетите и отговорностите си. Организирайте промени само там, където са необходими, наложителни, не правете ненужни подобрения. Не обременявайте себе си и другите със своя работохолизъм и перфекционизъм. Открийте завършеност и хармония в собственото си "несъвършенство" и опростете живота си, дните си.

Проверете "раницата" на гърба си – извадете излишния товар, хранете се с нужната ви "храна", осигурете си необходимите почивки по пътя. За да се завърнете "навреме и на място" към себе си. У дома. И да се подготвите за ново приключение.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Изображение

Крал и Кралица Чаши - много са Яки :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня!

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ІV. ИМПЕРАТОРЪТ

Днес имате възможност да положите стабилни основи на някаква дейност или отношения, да наложите волята или просто думата си, които тежат на мястото си. Светът може да ви изглежда стабилен и подреден, но и твърде скован и догматичен. Може да проявите или да се сблъскате с праволинейност, но и със закостенялост, с диктаторско отношение както от своя страна, така и от страна на околните.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня :329 :329 :329

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ДВОЙКА ЧАШИ

Изображение

Днес е ден за партньорски взаимоотношения - любовни, колегиални, приятелски. Необходимостта от споделяне може да срещне разбиране или да бъде отхвърлена - от другите или от самите вас. Вътрешната ви нагласа води до събиране или разделяне, до разбирателство или разминаване, до компромиси или претенции, до обогатяващо или тягостно общуване.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня! :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ДЕСЕТКА МЕЧОВЕ

Днешният ден ви предлага не само субективни, но и обективни основания да се почувствате дълбоко наранен, жертва, да усетите и видите на практика болезнения край на взаимоотношения, проблем или ситуация, на нещо, което е от голямо значение за вас и което дълбоко ви засяга. Едно такова събитие изисква и води до дълбока промяна във вашата гледна точка, тъй като е не само нежелателно, но и невъзможно да се мисли и действа по старому - това явно води до крах и загуба, до поражение и разочарование.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :222

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ІV. ИМПЕРАТОРЪТ

Днес имате възможност да положите стабилни основи на някаква дейност или отношения, да наложите волята или просто думата си, които тежат на мястото си. Светът може да ви изглежда стабилен и подреден, но и твърде скован и догматичен. Може да проявите или да се сблъскате с праволинейност, но и със закостенялост, с диктаторско отношение както от своя страна, така и от страна на околните.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

0. ГЛУПАКЪТ

През днешния ден имате възможност за нова стъпка в някаква посока, за ново начинание. Същевременно имайте готовност за неочакван развой на събитията. Вероятността този ден да ви поднесе някаква изненада – приятна или голяма. Днес можете да преоткриете детето в себе си, да възприемате света "по детски", непредубедено, с искрено любопитство, но може да проявите и наивност, неадекватност, неподготвеност в определени ситуации. Проявената от вас оригиналност и ексцентричност може да ви отличи, но и да ви изложи. Може да попаднете в ситуация, която да ви "опари", но това е учене чрез опит. Днес имате късмета на начинаещия, но може и да считате, че морето ви е до колене.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор