РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Kleo написа: 20 Фев 2022, 20:44
Нели написа: 20 Фев 2022, 20:29Момичета, имате ли идеи за заглавие на нова тема? :)
Цял ден го мисля :1216 :1028 :1209

"В мечата бърлога е Пролет, време е за Полет!" :954 :954 :954

"Пролет в мечата бърлога - вдигаме врява до Бога!" :1069 :221
Това с полета ми харесва. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

И на мен ми хареса заглавието с пролетта и полета. :954

Има нов ъпдейт на софтуера на форума. Изчаквам Момчил да се прибере, за да го пусна, защото преди 11 години, когато тръгна това място, се наложи Момчил да донапише код за защита от спамери.... И всеки път, при всеки ъпдейт, трябва да добавяме този специфичен код ръчно. А аз така и не се научих къде да го слагам...

Пиша това, защото при мен вече почнаха да стават грешки при логването тук и съм убедена, че се дължи точно на това, че не съм пуснала ъпдейта.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Момичета, днес снимах и изгрева, и залеза. Не знам кой беше по-красив. Затова ви поздравявам и с двата. Както и с всичко между тях. :954
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Как сте, момичета?
Аз днес имах часове, сега влизам да видя как сте и след малко ще съм на родителска среща. Тези дни имам много хубави часове, макар и от дивана у дома. Поне аз много си ги харесвам. Явно преподаването е моето нещо. Утре имам една група, с която часовете са на английски, да видим там как ще е.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Мислех, че днес ще отделя време за повече писане тук, ама..... пак накрая на вечерта. Сега само се записвам и отивам да направя едни канелони със спанак за вечеря. Докато ги чакам да се пекат, ще се върна отново да пиша.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Нели написа: 21 Фев 2022, 22:41 Не знам кой беше по-красив.
И двата са еднакво красиви. Но различно въздействащи. :954
Нели написа: 22 Фев 2022, 17:37 Утре имам една група, с която часовете са на английски, да видим там как ще е.
Хех, това е предизвикателство :954 . Желая ти да е радостно такова.

Днес бях за втори път на физиотерапия за кръста. Този път включваше освен уреда с ток - Текар, и мануална терапия. Много, ама много съм доволна именно от мануалната терапия - представлява изпукване на гръбначни и вратни прешлени, разтягане по диагонал на плешки и кръст; издърпване на врат... абе направо ме разчекна този човек. НО...... облекчението, което почувствах, не мога да опиша.... все едно багер разчисти затиснат от срутище път и трафикът по него отново тръгна пълнокръвен и истински. Енергия ли, лимфен поток ли, кръв ли.... усещането бе като да съм се събудила от дълбок сън...

Иначе..... целият ден ми се спеше зверски. Не мога да свикна с ранното ставане и това е..... За мен е ад. Просто ад. После, като се поразсъня, и докато си пия кафето, се чувствам добре. Но първоначалният сблъсък с алармата е... сякаш всяка сутрин се удрям в скали.

Това е засега от мен. Спокойна вечер на всички!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Броени дни до моя 44 РД и много се вълнувам!
Усещам силно Сатурновата дупка и не ми е много добре от няколко дена насам.
Планирам приятна вечер на самия 1 март, няма да събирам приятели, а ще се съберем само аз, Есмо, мама и татко вкъщи. Ще направя бисквитена торта, имаме бутилка червено вино /която си стои неотворена от 14 февруари насам/, ще сготвя нещо от предния ден, че се пада вторник, работен ден, а ще се съберем след 18 часа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Kleo написа: 25 Фев 2022, 10:37 Усещам силно Сатурновата дупка и не ми е много добре от няколко дена насам.
Деска, да не си бременна, а?! :954 :954 :954

Аз пък ти желая да почнеш да приемаш с благодарност и упование двете четворки в числото на възрастта ти. Те могат да бъдат надежда и стимул да имаш още поне толкова - и то все щастливи. Хубаво си измислила как да си посрещнеш личния празник, но за мен..... трябва да добавиш едно излизане навън - съботно-неделно. Да нямаш нито шетане, нито готвене, нито посрещане, нито раздигане след това. А и.... просто да излезеш извън дома си.

От известно време аз си пускам водени медитации от ютюб.... Винаги са различни.... Но тази сутрин направих най-чистата и ярка визуализация и буквално се почувствах на мястото, където ме отведе гласът... Дори си мислех, че ако ми се случи наяве, няма и да искам да се прибера в този свят, където се чувствам омрезена.....



След около час Коки си каца. Момчил си е тук още от сряда..... Щастлива съм. И ми е толкова радостно.... :954 :954 :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

cchery написа: 25 Фев 2022, 11:21
Kleo написа: 25 Фев 2022, 10:37 Усещам силно Сатурновата дупка и не ми е много добре от няколко дена насам.
Деска, да не си бременна, а?! :954 :954 :954 ... ... ...
За съжаление не съм все още. Направих си тест снощи. Че отдавна съм без цикъл, а гърдите ме наболяват, яйчниците - също. Както и да е, чакам да отмине РД и тръгвам по лекари и терапевти/лечители. Ще се преборя за мечтата си и това е :954 :954 :954

Колкото до възрастта ми - та аз си я обожавам! Откакто навърших 33, после 35, после 40, а накрая и 40+, аз живея, дишам, обичам, работя и се чувствам по коренно различен от този в младините ми начин - да се разбира - все по-прекрасен, стилен и силен :222 Не си давам и месец от годините си другиму! Безценен, натрупан, личен опит. Обичам си годините, възрастта, смисъла и мъдростта, които натрупах досега :222

Много се зарадвах за Момчил и Коси. Сега не само сърцето, но и къщата ти ще се напълни до край :329

Не знаех, че и ти си пускаш водени медитации. Това е чудесно, Чери! Браво, браво, браво!!! :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Ванчето »

Kleo написа: 25 Фев 2022, 12:25
cchery написа: 25 Фев 2022, 11:21
Kleo написа: 25 Фев 2022, 10:37 Усещам силно Сатурновата дупка и не ми е много добре от няколко дена насам.
Деска, да не си бременна, а?! :954 :954 :954 ... ... ...
За съжаление не съм все още. Направих си тест снощи. Че отдавна съм без цикъл, а гърдите ме наболяват, яйчниците - също. Както и да е, чакам да отмине РД и тръгвам по лекари и терапевти/лечители. Ще се преборя за мечтата си и това е :954 :954 :954
Деси, аз преди 15 години със същите симптоми имах 3 отрицателни теста в продължение на 2 седмици. А след това при преглед при гинеколог чух думите "честито, вие сте бременна"! Дай си малко време! Търпение и най-вече - спокойствие...! :923
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Да, точно така, Ванчето. Общо взето това и правя. Само където ... на 1 март навършвам 44. А и антимюлеровият ми хормон е едва 0.1 при норма от 1 до 4. Тоест яйчниковият ми резерв е почти напълно изчерпан вече. И буквално ми трябва ЧУДО, за да имам още едно дете. Обаче открай време аз не вярвам в чудеса, аз РАЗЧИТАМ на тях, и те реално винаги ми се СЛУЧВАТ в действителност. Така че лично при мен надеждата умира последна. Докато съм жива и дишам - се надявам, вярвам и се уповавам. А и спокойствието и търпението ми идват допълнително от три фактора: първо, не се боря за първо, а за второ дете, тоест все пак вече си имам; второ, напълно съм подкрепена в мечтата си от бъдещия си съпруг и трето, решили сме да си осиновим детенце, ако не ни се получи по естествен път. Така че наистина не съм фиксирана в желанието и идеята за бебе. При мен все пак трябваше да мине и време, в което да свикна и да се нагодя към новия си партньор, дом, квартал, в който живея, ако щете, да съумея да създам нов тип връзка с бившия си мъж и баща на сина ми. Така че следствие толкова много стрес и интензивни проблеми, считам за нормално бебето да се бави. А и съм убедена, че децата избират родителите си, така че милата душичка сигурно също се подготвя и с помощта на висшия си Аз и подкрепата на Светлите Сили, избира най-добрият момент да се въплъти в тяло и да слезе при нас. Ние тук си я чакаме с отворени обятия, умове и сърца. Ами това е засега от мен по темата. И благодаря от цялата ми душа, за постинга ти, Ванчето! От твоята уста - в Божиите уши. Амин.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено