РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Нели, благодаря ти.
Информирах Алекс и Магда за тази топка.
И те също ще я разгледят, ако я поискат - ще им подаря такава.

За житния режим - има отделна тема.
Аз лично съм го правила няколко пъти.
Винаги съм оставала доволна от него.

П.П. Имай предвид следното за февруарския:
От него има и психо-емоционални, и чисто духовни ползи.
Които доста трудно се обясняват, трябва да се преживеят. Екзистенциално.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Деси, аз досега винаги съм била много скептична към житния режим, но този път някак имам нещо като импулс да го направя. Ще го опитам.

Иска ми се да ви пусна едно видео, което много ми хареса. Илюстрира много точно това, че няма външни конфликти, независимо от това какво си мислим и как ни изглежда. ВСЕКИ конфликт съществува като нерешен вътрешен проблем, а другите хора, с чието участие преживяваме конфликта, са само огледало на това, което е в нас. На английски е, но надали това ще е проблем. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Пробвай го, Нели. Дано ти се отрази благотворно. Поне колкото на мен, когато го правя.
Благодаря за видеото! Доста ме накара да се замисля... дори до известна степен да се обвиня.
Ако можех да върна времето за някои неща, които съм вършила и говорила, ама не мога ...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Не се обвинявай! Просто научи урока. :)
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Тези дни не мога да стигна до форума. По ред причини. Но... като гледам как върви информационният поток, Зукърбърг може да възкреси именно phpBB-форумите в Европа :221 .

Миналата седмица в петък най-сетне се наканих и след двегодишно кумене, отидох до ИТ академията, в която завърших компютърна графика и дизайн, и си взех дипломата за специалист ДИЗАЙНЕР :954 ... Честно казано ми стана много, много, много хубаво... отдавна не съм получава диплома или каквото и да било за положените усилия. А те бяха в продължение на 2 години и половина....

И всъщност именно дизайнерството е причина последния месец, та до днес да бях доста заета. ИМАМ РАБОТА :1216 :1216 :1216 :1216 ..... Невероятно е, но се случи. И когато работя и получавам обратна връзка от клиентите си, от която разбирам, че са много доволни (а дори и благодарни) се чувствам на седмото небе. Преди 10 дни приключих и издадох поредния сайт - този път на салон за красота. Като отидох да подпишем протокола за извършена работа по Гражданския договор за услугата, собственичката ме посрещна с огромна усмивка и ми каза "Може ли да те прегърна?!".......

Та така. Вчера пък предадох проект, който аз наричам "фасаден брандинг", но не знам дали съществува такова нещо. Всъщност това си е брандиране на цяла външна стена на магазин..... За утре остана да направя проект за стенен траспарант...

Минах двата си ежегодни профилактични прегледа пак тази седмица... Много, много отдавна не се беше случвало да ми казват, че всичко ми е в топ-форма... Последните години имаше кисти, мастопатии, съмнения за полипи, миоми..... Е, във форма съм даже да забременявам по думите на гинето...., което пък си е божа работа, защото според мен годинките ми вече не биха ми го позволили.

Нелка, и от мен успех с житния режим. Аз не съм готова да го направя. А може би просто не искам. Което и да е от двете неща, означава, че няма да се присъединя към поканата ти :) .

Няма да имам време да изгледам сега видеото, което си постнала. Надявам се утре. Или пък да си го пусна просто на слушане. На първо време искам да отида и да изгледам видеото за клуба ви с Неделя Щонова от сутринта.
Kleo написа: 10 Фев 2022, 19:49 Доста ме накара да се замисля... дори до известна степен да се обвиня.
Деска, защо се обвиняваш?

А всъщност няма значение - искам да кажеш сега последно на каква булченска рокля се спираш - дълга или до под коляното??! И червена ли ще е? :mrgreen: :mrgreen: Два от моделите, в темата, където коментираш роклите, много ми харесаха и като че ли ще са идеални за теб.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Червена - да. :329 Кои точно две ти харесаха като за мен?

За дължината - клоня към дълга до долу. Но тук все още не съм твърдо решила.

Обвинявам се, само в контекста на съвсем краткото видео, което постна Нелката. Иначе - хич. Хихихи.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Чери, видеото е дълго 1:40 мин. :)

Деси, къде са тези рокли?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Ето това
Невероятно е, но се случи. И когато работя и получавам обратна връзка от клиентите си, от която разбирам, че са много доволни (а дори и благодарни) се чувствам на седмото небе. Преди 10 дни приключих и издадох поредния сайт - този път на салон за красота. Като отидох да подпишем протокола за извършена работа по Гражданския договор за услугата, собственичката ме посрещна с огромна усмивка и ми каза "Може ли да те прегърна?!".......
е едно от най-хубавите неща, които съм чела в последните дни. Удовлетворението от работата е награда, която трудно може да бъде заменена с нещо. Много ми харесва това, Ани!

А аз в момента, давайки си сметка колко много работа имам, се излежавам почти гола на терасата и събирам тен. И ни най-малко не съжалявам за тези "пропилени" минути! Наслаждавам им се с ясното съзнание, че това е най-добрият начин да оползотворя времето си. :222
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Не мога да разбера - повече съм бясна или повече е нещо друго. Миналата седмица разказах тук за проблем, който едни от клиентите ми създават във връзка с здравното осигуряване, което си внасям сама. Накратко: подали са в НАП грешно документ по гражданския договор между нас. Този документ не ми позволява да подам нужната декларация към НАП, с която да декларирам, че ще си внасям сама здравните осигуровки. Разбрах за проблема в края на ноември. И оттогава съм помолила счетоводителката да заличи грешно подадената от нея декларация. Миналата седмица управителят на фирмата пое ангажимент да оправят създалата се ситуация. Но днес правя справка в портала на НАП и съм "цъфнала" с прекъснати здравно-осигурителни права, а въпросната грешна декларация №1 още си седи по партидата ми...... :126 :126 :126 :126 :126 :126 :126 :126
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

cchery написа: 11 Фев 2022, 14:08 Не мога да разбера - повече съм бясна или повече е нещо друго. Миналата седмица разказах тук за проблем, който едни от клиентите ми създават във връзка с здравното осигуряване, което си внасям сама. Накратко: подали са в НАП грешно документ по гражданския договор между нас. Този документ не ми позволява да подам нужната декларация към НАП, с която да декларирам, че ще си внасям сама здравните осигуровки. Разбрах за проблема в края на ноември. И оттогава съм помолила счетоводителката да заличи грешно подадената от нея декларация. Миналата седмица управителят на фирмата пое ангажимент да оправят създалата се ситуация. Но днес правя справка в портала на НАП и съм "цъфнала" с прекъснати здравно-осигурителни права, а въпросната грешна декларация №1 още си седи по партидата ми...... :126 :126 :126 :126 :126 :126 :126 :126
Много неприятно, Ани! И това е меко казано.
Не би трябвало да е проблем коригирането на една декларация Обр. 1. Но дори и да е трудно, за три месеца все трябваше да се оправи... Тук явно има проблем с хората, не с декларацията. :???:
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Нели написа: 11 Фев 2022, 14:15 Тук явно има проблем с хората, не с декларацията.
Да - явно е така. Предприех мерки и предупредих управителя, че ще подам сигнал. След 5 минути той ми писа на вайбър: "Подадени са НАП. Току-що документите." - надавям се да има предвид, че е подадено заличаването на декларация 1.... И ако е така, ако работата е да се свърши за 5 минути.... не разбирам защо отне месеци.

Ще пиша за развръзката.

Ето нещо интересно, което прочетох днес, и ме заинтригува: Подводни пирамиди пазят бреговете на Израел от приливни вълни
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено