ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте. Аз си пописвам от време на време - дори ми е интересно като се върна след няколко дни да видя какво ми се е въртяло в главата по онова време. И си давам сметка колко бързо минават дните... Адски бързо. Ето - юни е вече към края си. Което ще рече, че времето е "изяло" цял 1 месец от лятото... Уви :cry: .

Ние с Момчил днес ще нощуваме в Любляна - столицата на Словения. Пътуваме с колата от Берн към София. Целта на този дълъг воаяж е в края на юли, когато вече окончателно заминаваме да живеем в Швейцария да натоварим повече багаж за натам от апартамента ни в София. Всъщност...... днес изминахме половината разстояние и противно на нагласите и очакванията ми..... не се чувствам нито разбита, нито оттегчена. Може би..... единствено е досадно да прекарваш толкова време в колата, но... за някои хора това е професия. И в тази връзка, Ели, все за твоя Боби се сещам. Дали дори не сме се разминали някъде по пътищата на Европа. :)

Днес пристигнахме супер навреме в словенската столица. Настанихме се в хотела и излязохме да се поразходим. Странен ми се видя този град. Хем голям, хем.... не съвсем. Хем пълен с хора, хем и пуст.... Оказва се, че днес е и националният празник на Словения, но по нищо не личи.... като знам ние как празнуваме 3-и март, че дори и 24-и май. Качихме се на едното тепе в града, където е разположен реставриран замък от средните векове. Не ме впечатли изобщо..... нищо от миналото му не е останало. Дори в двора вътре между крепостните стени има ресторант с една звезда мишлен, присъдена за 2021 година.

Влязох в голямата катедрала на центъра на града - тя наистина ми хареса и смири; красива, светла, цветна..... и тъкмо щях да излизам вече, стана 19 часа и във въздуха се понесе буквално ангелски глас - страхотен мъжки тенор, изпълняваше някаква светла и жизнерадоста църковна песен... С цялата акустика на помещението се получи нещо като магия, бяла магия..... Много хубаво беше.

После хапнахме в ресторант, който ни препоръчаха..... на фона на внимателните, стриктни и любезни швейцарци, обслужването тук си беше точно както у нас :221 и на мен като ми стана едно хубаво на душата :1069 :1069 - все едно съм си в България.

Иначе в Берн свърших най-важната задача, за която бях отишла - срещнах се с директорката на гимназията, където ще учи Бела. И нещо още по-хубаво произтече като допълнение от тази среща. Оказва се, че едната от учителките по математика в гимназията, е българка. Директорката ни даде телефона ѝ и се срещнахме и с г-жа, по право - фрау Миткова. Беше подготвила страхотна сравнителна таблица на материала по математика, който се изучава в гимназия Лербермат и какво Бела е изучавала в България през 7, 8 и 9 клас. За първата си година в гимназията тя няма да има НИТО една нова тема - оказва се, че всичко в България е покрито. И това е много радостно, защото..... тази първа година ще е много трудна на Бела заради езика. Всъщност..... заради двата езика. Защото в кантон Берн задължително се изучава и френски език и Бела го почва от нулата....... С немския е донякъде..... и по него ще има допълнителен час на седмицата..... И ей такива шантави неща. Но пък тя е подхожда с огромно любопитство и интерес и това мен лично ме успокоява.

Ами май е това засега. Надявам се всички да сте здрави, да сте добре и да обмисляте поне по нещо малко, хубаво и отморяващо за лятото. Ваканция е, все пак :954 :954 :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Ани,
още не съм чела назад, но бързам да ти отговоря на трите зададени въпроса преди две-три страници:

Роклята ми беше дълга до земята, тип принцеса, цвят бордо, вталена, разкрояваща се надолу, с дандели отпред и отзад на гърба. Допълнена с бяла кокетна дамска чантичка, бели официални обувки, намерих си номер 35. Прическа свободен кок и грим дневен опушен. Гривна и обеци, подарък от Алекс от Ирландия - бордо. Костюмът на Есмо е тъмносин, със светлосиня риза, черни официални обувки и вратовръзка бордо.

Бащата на Есмо пооздравя и с майка му успяха да дойдат на сватбата. С майка му се хванахме и на хоро заедно двете. Баща му беше много развълнуван също. Щастливи сме, че споделиха празника ни. На мен лично много ми олекна, че присъстваха. Запознаха се и с нашите, всичко в това отношение е наред.

Ходихме в Щерев, да. Трябва да отслабна с 20 кг. Тогава може да ми се нормализира моя си менструален цикъл или поне да стана годна за ин-витро продецура. Към момента не се навиха да започваме каквото и да било като асистирана репродукция, заради наднорменото ми тегло. Междувременно аз наложих някои промени в начина си на живот /повече движение, по-малко храна, повече вода/, както и се консултира с класически хомеопат. Пия капки и чакам да подействат в няколко посоки, включително хормонален женски баланс.

На сватбата бяха Нели, Еми и Цвети. Изкарахме си великолепно, говорихме си, смяхме се, танцувахме :954 :940 :954 ... и все пак... насред усмивките и снимките... насред шумотевицата, купона и веселието, на мен ми липсваше точно ти, Черита! Да знаеш, че те усещах наоколо. Просто духът ти, душата ти, сякаш си беше сред нас, като миналата есен, споделено и хубаво, и интимно някак... по някое време почувствах и Сиренце, и Елисчето, и Ванчето, наистина. Да, зная, че е странно! Но затова пък е чудесно, приятелки.

Помислете ме за луда, но аз все пак ще си ви го напиша - по едно време се усещах заобиколена от целия ни мечешки форум и ми стана топло на душичката.

Сега ще се върна назад и ще чета. ... Омъжена съм. Взех и фамилията на Есмо, с тире. Утре заминаваме на съвсем кратко морско пътешествие. Джулай морнинг в Синеморец. Четири медени дни ни очакват, както и гларуси, плаж, пясък, вода и слънце. Целувам ви и доскоро!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Бях забравила колко мечтателни, топли и пълни с надежда са късните летни вечери в Горна. Колко кристално синьо е небето над моя град. И колко големи и ярки са нощем звездите. И светулките - тези проблясващи точици, чиято поява със сигурност означаваше, че лятната ваканция е почнала...

Ели, благодаря ти за тази топла аъа всяко отношение Горнооряховска вечер... Толкова хубаво ми беше. А Зъбчо ни изпрати почти до съда :221.

Деси, звучиш щастлива и обнадеждена. :) Може би наистина сме били всички на сватбата ви с Есмо. Весели и влюбени медения дни ви желая. Сега пиша набързо през тела и затова съм лаконична.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Ани,аз ти благодаря,че ми звънна и ми подари тези 2 часа,тези мигове са безценни!🤗🤗🤗 Излишно е дори да казвам колко щастлива бях,че ви видях с Коки(който се е превърнал в прекрасен млад мъж),колко се радвам,че подърдорихме,че бяхме ние.
А вечерите-да ,вълшебни са ...просто защото ние "сме в тях"😉
Деска,честито и от мен!Бъдете щастливи,градете живота си заедно,изпълнен с любов и разбирателство!
Ванче,къде се загуби?🙄
Цони и Цвети.....момичета,забравихте ни😃
Желая ви прекрасна,лятна вечер!
P.S:Зъбчо е верен другар🐕🐕🐕
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте. Нямам какво много да пиша освен, че ние сме морски 😊 и нищо друго не ми трябва.
Прикачени файлове
20220705_091113 (1).jpg
20220705_091113 (1).jpg (113.22 KiB) Преглеждано 995 пъти
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Тази вечер останах до девет и половина на плажа. Четох си книгата и си пиех розето.... Гледах залеза и слушах морето. В един момент Атон, към който имаме фронтална гледка, почва да "угасва", да се губи в тъмата на спускащата се нощ.... Гледах околните градове - блещукат светлинки всякакви, ала сал един Атон чезнеше в мрака и в един момент се сля с хоризонта... Беше ми едно такова странно...... Наистина - има нещо много загадъчно в тази планина и в това място. Винаги е било така за мен.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Благодаря ти.
Пренесе ме там.
:922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Аз се запилях по гръцките плажове и освен снимки във фейса и кратко прочитане на заглавията в сайта на БНР май друго в интернет не правя. И честно казано нямам никаква загуба от това... За съжаление не си спестих инфото за поредната зверска катастрофа в България, отнела живота на 2 невръстни бебенца; потресе ме и катастрофата на карго самолета близо до Кавала; опитвам се да се абстрахирам от новините за Украйна и многобойните жертви вече и от двете страни - руска и украинска, но... не се получава съвсем.

Така или иначе обаче почивката е на преден план. Остават ни още 2 дена тук и мисля, че вече ми стига напълно. В Гърция нещата са почти без промяна. Красиво е. Слънчево и спокойно. Дори и цените в магазините и по заведенията са се повишили незабележимо. Не както се случи у нас в България. Единствено - това лято тук има буквално орди от почиващи сърби, а те измежду всите балкански туристи, са ми най-неприятни. Но...... каквото е, това е.

Хубавото е, че отново усетих вкуса на домат, откъснат от клонката; на зряла на дърво сладка и сочна кайсия; на истинска праскова - едра, мъхеста, оранжево-червена с отделяща се костилка, чиято сладост се стича по дланите ми.... Тук, където сме ние, се правят пазари в определени дни от седмицата и на тези пазари идват САМО И ЕДИНСТВЕНО местни производители!!! Няма нищо от зеленчукови борси и т.н. ....... и храната е безумно вкусна и на много достъпни цени. Категорична съм, че е по-евтино в сравнение с България.

И на риба и морски дарове си отядох.... вкусен лаврак, ципура, фагри, миди, калмари, октопод... и разбира се - може би най-хубавото от местната кухня - съвършенно приготвените по различни начини патладжан и тиквички!!! Е, няма такива майстори....

И такива неща около нас. С две думи - само хубави. Сутрин тичаме, после плуваме в морето... и най-прекрасното: ЗАЕДНО СМЕ!

Никоя нищо не пише, но се надявам всички да сте добре, здрави и щастливи. И лятото да носи само хубави емоции, защото..... от другото просто няма смисъл. :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Седя си удобно разплута на една висока дървена платформа, направена специално да има гледка към панорамата на морето в посока най-източния ръкав на Халкидики - Атон, и си размишлявам. Около мен цикадите са толкова оглушителни с тяхното цирикане, че от време на време ме изваждат от унеса☺️. И точно тогава се сещам, че следващата седмица по това време тъкмо ще съм започнала живота си в Швейцарската столица... Каква ирония е нашето съществуване?!?? Никога не знаеш със сигурност, а все планираш ли планираш.

Така или иначе днес и сега съм в Гърция на море. И ще се постарая да не си го развалям с тежки мисли.
20220719_164108.jpg
20220719_164108.jpg (186.52 KiB) Преглеждано 929 пъти
Деси, как е животът като омъжена жена и млада булка? 🙂 Видях неколцина сватбени снимки от профила на Есмо - хубави сте и двамата 🙂.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Ах....колко много ме зареждаш с тези снимки!
Аз пък от сутрин до вечер съм на работа,сама(цялото войнство реши да излезе отпуска)и се чудя кое за къде да захвана.Др месец ще ми е още по-натоварен...но каквото такова.Гледам с усмивка и добро настроение на всичко.
Ани,бях ти обещала да ти пусна инфо за едни продукти,не съм забравила и ще се постарая тези дни да ти пратя на вайбър.
Иначе сме добре,починахме седмица на Перник и това ще е,другия месец започвам лекции,но пък се вълнувам.
Дружия месец,казваш....Швейцария,а?Как минава това време,спомням си мин.година когато обсъждахме евентуалните промени....Боже....и аз се развълнувах....ново начало,ново място,нови хора,нови МЕЧТИ....
Аз пък май ще си правя татуировка🤣🤣🤣
🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Елисче, каква ще ти бъде татуировката? :524

Чери, близо месец след сватбата :954 се чувствам великолепно, благодаря ти много :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор