ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Аранжировката много ми хареса, браво!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Деси,не е моя,но искам за направя такава и обещавам,когато е готова да снимам.😊
Как сте мили момичета?
Мен ме мъчи хрема 2-3 дни,но нищо съществено.Тази събота и неделя мислим да украсяваме,че децата нямат търпение вече.
Аз не съм купила и един подарък още,а като знам Декември каква надпревара е с времето,чак не ми се мисли кога ще смогна🤣.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте и от мен.

На въпроса за украсяването и уюта по Коледа - аз лично няма да правя нищо тази година. Нито тук в Берн, нито в София като се приберем. От цялостното приключение с преместването в Швейцария разбрах със сигурност само едно - уютът в дома това са ХОРАТА. Коки от сряда вече е при нас в Берн и на мен абсолютно нищо друго не ми липства да ми краси къщата :954 . Да не говорим, че се радвам, че се прибираме точно по Коледа в София и ще празнуваме празниците със семейството на Момчил, а Новата година - с нашите приятели. Честно казано ми е супер радостно и топло на сърцето от тези очаквания.

Тук все още не съм видяла и една снежинка... може и да не видим ни една. Иначе Алпите са с побелели върхове, които са се опънали високо на хоризонта - вероятно в планината е голяма бяла приказка. Ще ми се да я видя и може би ще планираме нещо.

Коледният базар в Берн вече отвори и снощи ходихме да пием греяно вино - страхотно е. Като цяло градът е украсен и много светъл точно сега по Коледа.

Днес сме на едно събитие, организирано от българки, които имат различни бизнеси в Берн и ще ми е кеф да ида и да се запозная с тях. :954

Някоя от вас гледа ли Световното в Катар?! Защото аз го гледам и се ядосвам за това как няма вече никаква доблест и мъжество в света на професионалния футбол. Испания и Бразилия направиха толкова грозни загуби в последния 3-и кръг от груповата фаза.. само и само да не позволят на отбори като Германия и Уругвай да продължат напред... Някак си вече няма спортен форум, когато всичко се решава чрез сметки. Уви.

Хайде, желаяа и на вас много хубави почивни дни.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Да, аз се заглеждам отвреме-навреме в мачовете от световното, защото Есмо ги следи всичките. Със същите впечатления сме, Ани. И да, грозно и нечестно е...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Вкъщи децата украсиха,може би когато пораснат ще ми липсва цялото това суетене,но тази година дори не се натоварих.Купихме нова украса за елхата,нали правихме ремонт и честно казано аз бях човека,който държеше на новата украса-в сиво и....розово злато🤣🤣🤣🤭.Ще ви я покажа,не съм я снимала,тъй като до снощи нямаше дори точно място🤣и се "разхождаше"от кът в кът.Как да знае човек, че като направи ремнт ще трябва да търси и ново място на ИлхЪтЪ🤣🤣🤣.
Ани,сигурна съм,че дори мога да усетя топлината в сърцето ти....чудесно е,че сте всички заедно и се радвам,че ще сте тук за празниците,друго си е да" удариш" едно дунавско на наша почва😁.
Деси,ти приготви ли подаръците,знам,че започваш от рано и си представям каква еуфория те е обзела....радвам се на твоето желание за коледност🥰🤭
За мачовете....уфффф,какво да кажа,освен че коментаторите са се превърнали в математици,а тия по игрището се чудят какво играят....балет или футбол.С Боби си говорихме преди няколко вечери,че липсва някаква тръпка,липсва първичността във футбола....Не съм разбирач,нито следя изцяло игрите,но не те ли закове пред екрана....все тая кого гледам
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте. Почти на прага сме на празничната седмица, отбелязваща важни събития, именни дни и Новата година :954 . Лично за мен месец декември се изниза толкова бързо, че не мога да си спомня дори какво правих. Помня само какво НЕ направих :1069 . Живи и здрави, в събота ще празнуваме със семейството на Момчил. На другия ден отново ще сме заедно. Следват рожден ден, имен ден, 2 срещи с приятелки... Мисля си дори да отида при майка за 2 дена, но..... може би няма да ми остане време за това. Но ще го планирам на момента.
ellis_stoyanova написа: 05 Дек 2022, 16:23 коментаторите са се превърнали в математици,а тия по игрището се чудят какво играят....балет или футбол.С Боби си говорихме преди няколко вечери,че липсва някаква тръпка,липсва първичността във футбола....
Да, Ели - българските футболни коментатори са под всякаква критика. Ние с Момчил от години не гледаме мачове от английската премиър лийг по български канали (диема). Гледала съм любимия си Ман Сити с коментар дори на арабски :955 (когато нито един друг стрийм не работи) и ми е в пъти по-добре, отколкото да слушам бъртвежите и пристрастността на българските коментатори. Сега по време на Катар 2022 на няколко пъти сменяхме прякото излъчване по българската телевизия със стрийма на швейцарската национална телевизия. Нищо не разбирам от немския коментар, но ми е в пъти по-комфортно - съсредоточавам се в играта.

Така или иначе Катар 2022 е в историята. За късмет победител стана отборът, за който и аз държах - Аржентина :954 . Моето пристрастие към южноамериканците е много далеч от всеобщата залисия с име Меси. В отбора на гаучосите има едно младо момче - нападател: Хуан Алварез. От началото на сезон 2022-2023 в Премиър Лийг той е част от Ман сити. Заради другата голяма звезда, която тимът привлече тази година - Ерлинг Холанд, Алварез е бил титуляр само в 2 мача, но често влиза като резерва. Още от първия му мач съм го харесала страшно много и се радвам всеки път, когато излезе на терена. И всъщност точно неговото присъствие в НО на Аржентина ме правеше пристрастна към новите вече световни шампиони.

Планирам си вече от няколко дни какво ще приготвя за Бъдни вечер. Ще имам само ден и половина.... пиша само, защото искам да направя баклава, а на нея ѝ трябва повече време, за да стане вкусна. Но каквото стане - това ще е. Много искам да си почина тези празнични 2 седмици.

Вие какво сте планирали? :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

24.12. - ще изкараме само двамата с Есмо вкъщи, ще приготвя няколко постни неща, може би ще изгледаме някакъв романтичен филм
25.12. - всички мои близки и роднини, включително Алекс разбира се!, аз и Есмо ще сме у мама, да отпразнуваме заедно Коледа
26.12. - заминаваме с Есмо за Якоруда при техните, за първи път ще ходя там лично аз, за първи път ни канят двамата там
28.12. - връщаме се в София, защото аз на 29.12. и на 30.12. ще съм на работа дежурна
31.12. - поканени сме на новогодишно парти у приятели на Есмо, там ще бъдат и кумовете ни, очертава се весела компания
01.01. - сигурно ще си почиваме вкъщи след купона и ще се наспим
02.01. - ще отидем при майка ми, да се сурвакаме и да си честитим Новата 2023 година

Засега това са плановете за празничните дни и нощи :524

Радвам се, ако и другите споделят, не само Чери :524 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Christmass 2022_small.png
Christmass 2022_small.png (504.46 KiB) Преглеждано 921 пъти
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Ванчето »

R (3).jpg
R (3).jpg (105.66 KiB) Преглеждано 916 пъти
:922 :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Весело посрещане на Новата 2023 година :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

ЗА МНОГО ГОДИНИ!
ЧНГ.jpg
ЧНГ.jpg (115.1 KiB) Преглеждано 905 пъти
Ето ни вече, прекрачили в покоите на Новата 2023 :954 . Предната ми е трудно да я обобщя дори бегло. Отново беше пълна с обрати, с резки завои, с неочаквани начала и финали. Дори и тук, в тази мини общност на 3-4 персони, не пропуснахме да покажем и лошото от човешката си природа. Не липсваха разочарования, фалити на кредити на доверие, раздели и малко детински изпълнения. И понеже това се случва далеч не за първи път, намирам за важно да го посоча като факт, който е съществувал. И да продължа. Защото в края на краищата пълноценният живот се случва днес и сега и най-силно зависи от емоционалния багаж, с който е чекиран за полета на мечтите :954 . Който иска - лети. Който не го прави - вероятно не е узрял да си го позволи.

Пожеланието ми към всички вас, които без значение дали ще пишете, аз знам, че ще минете оттук и ще прочетете, е да не се отказвате да скачате нависоко. Първо в мечтите си. После в мислите. След това - в разбиранията. Дървото без корени е негативна метафора в българския език, но много отдавна е морално остаряло за съвременния свят. Ако живеенето действително е едно пътуване, корените биха го възпрепятствали :222 . Затова бъдете смели във всяко едно отношение. Дори когато ви казват, че острани не изглеждате така, че сте повърхностни, че не виждате цялостната картинка. Смея да твърдя, че никой не умее да е толкова съвършен... дори и да има претенциите за това.

Нека всички сме здрави, щастливи и удовлетворени. Добрината да идва с делата и от сърцата. И да добавяме смисъл с всяко вдишване и издишване - за да има бъдеще за България и българите :954 !
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор