ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Измислила съм нещо,ама да видим дали ще се реша.Най ме е страх,да не започне да ме дразни и да си мисля,че е мрэсно....и тогава...иначе от болката не ме е страх....май🤣🤣🤣
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте. Ние с Арти се прибрахме. А ако питате откъде....., то отговорът е - от Горна. :) Вчера си пътувах към майка, преспах нощес в Горна и днес се прибрахме. Утре му предстои профилактичен преглед, обезпаразитяване и заверка на паспорта му.... и вторник - нещо, за което малката му котешка глава не подозира... полет със самолет. :1139 Поне ще е с мен в пътническата кабина, а не в товарното отделение. Да сме живи и здрави, ще пиша пак от Берн като се доберем дотам.

Снощи по стара горнооряховска традиция с Елисчето си направихме срещичка в детския кът - това е парк в Горна, който наскоро ремонтираха, и изглежда много прилично. Напук на адската жега от деня, вечерта се спусна върху крилата на прохладни пориви на вятъра, и беше страхотно..... Какво толкова си говорихме, не знам, но времето сякаш се изпари.... Имам чувството, че тъкмо се видяхме с нея, и трябваше да си тръгвам - бях обещала на майка да се прибера по-навреме, за да пием узо, което ѝ донесох като подарък от Гърция :954 :954 :954 . Ели, един ден ще се наговорим - ще видиш :fan ! Благодаря ти, че винаги откликваш на обаждания ми.... и винаги намираш време и за мен :1002 . Вярваш или не, ама тук в София съм отвикнала на това.... Всички са прекомерно заети....... с Бог знае какво.

Иначе да си призная последната седмица изкарах в много особено състояние..... Всеки ден е микс от радост и тъга... и не знам нито за какво съм радостна, нито за какво тъжна. Три часа вчера напът за Горна шофирах, пях (бях си пуснала много хубав плейлист от ютюб на радиото в колата), плаках и мечтах... И ми беше хубаво, и тъжно. Не мога да напипам и да дефинирам точно онова, което ме кара страдам... Ясно е, че заминаването за Швейцария е причината.... Но пък България си остава тук и винаги ще е тук. За мен...

Днес на прибиране - пак същото. И мечтах, и ревах... И котка бавих, докато шофирам :955 . На Арти не му понася много возенето в кола. Но има и нещо друго, което ме занимаваше по пътя към София ... преди да тръгна от Горна гледах с майка новините на Нова (майка гледа всички емисии новини :cry: )... Поредната новина за млад шофьор, седнал зад волана на лъскаво возило, употребил наркотици ме накара да настръхна!!!! Става въпрос за случая от Бургас. И после още една такава новина - за катастрофа на колелото на Арена Армеец... И за финал - млада шофьорка в Шумен помела 3 коли с почти 2 промила алкохол в кръвта и амфетамини...., че и била и в изпитателен срок и със забрана да шофира, защото по-рано през годината е хваната отново пияна да кара мощна кола.......

Та карам си аз моя форд и си мисля, че вече съм с 27 годишен стаж зад волана. НИКОГА не съм сядала да карам пияна! А наркотици не съм употребявала въобще. Включително и амфетамини и там другите му модерни синтетични лайна. Обаче...... младите шофьори в България нямат НИКАКВИ стопери, бариери или каквото и да било там, което да ги възпира да карат автомобили под влияние на алкохол и наркотици. Нещо повече - лайненцата (не се извинявам за квалификацията) получават и кола веднага след като изкарат шофьорския курс......... и никой мой приятел или дори познат, който е възнаградил по този начин чаавето си, до този момент не ми е дал разумно обяснение защо го прави!!!!!!!!!! Особено, когато шофьорският курс е изкаран и изпитът е взет в 12 клас, когато детето е УЧЕНИК! И реално няма никакви доходи, с които да поддържа колата...... Да не говорим, че работата на един ученик е да УЧИ, а не да кара кола..... пиян-залян и да застрашава останалите участници в движението.......

Не мога да се сдържа!!! Не мога и да не съм груба и рязка.... но промяната на нагласите в нашето общество по отношение на възпитание в морал и етични норми; уважение и съобразяване; обществени нрави и общи правила на отношенията в дадена общност са ад под небето! Или по точно ад на шосето!!!! И тоя ад го четем всеки ден! А някои хора го носят доживот като бездънна мъка в сърцата си......

Минахме хиляди километри в Европа за последните 2 месеца..... по-лоши пътища от нашите НЯМА!!!! По-скапани таратайки от нашите няма. И на всичкото отгоре най-високата максимална скорост на магистрала е в България - 140 км!!!! В Швейцария е 120 километра......... в Холандия - 130, но след 19 часа. Преди това е пак 120......

Не знам какво още да пиша..... такива неща ме отвращават.... Аз съм за правилата! И ако ще се нарушават, то да не е за сметка на никой друг!!!! Човек трябва да може да носи отговорност...., а не само (да носи) на алкохол и наркотици.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Съгласна съм с теб и споделям възмущението ти, Чери. :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Сиренце »

Привет от мен!
Разбрах, че днес Чери пътува да Швейцария. И ми е тъжно, и се радвам за тях. Тъжно, защото още качествени хора напускат родината, но е факт, че тази помия, която ни залива ежедневно започва сериозно да ме задушава и мен. Искам да съм оптимист, но не мога.
Може би настроението ми е такова минорно, защото четвърти ден ме боли зъб, поддържам температура, въпреки антибиотика и изобщо се чувствам като парцал.
Чери, искрено ви желая да намерите онова спокойствие и сигурност, която търсите. Ако това се случи, аз също ще съм спокойна, че има място, където децата ми биха живели по-добре от тук.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Лек път и да ти е максимално добре там, и на теб, и на близките ти, Чери! :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте, омичета. Ето ме тук след няколко бурни и буйни дни... Каква ирония само - за няма и седмица смених 3 държави. И пак за същия срок в един момент бях на почивка, после при майка, след това у дома си в София, а сега съм Швейцария.... както и да го погледна ме избива на :fan :fan :fan :fan :fan :fan ....... Но пък вече мога да кажа, че почвам да се нагаждам и да се чувствам добре.

Първо да ви благодаря за пожеланията - аз наистина мисля, че швейцарското общество е много по-близо до мен по отношение на манталитет, разбирания, толерантност. Разбира се - това са чужденци. Или по право - аз съм им чужденка в държавата :221 ..., но не ме мразят, когато ги заговоря на английски или пък се извиня за смехотворния ми немски; не ме и мразят като кажа, че съм българка... а аз съм наплашена до ента степен заради безумната омраза, която у нас се излива върху украинците. Преди години беше върху виетнамците, после сирийските бежанци... Все по-често си задавам въпроса как преди доста години арменци и евреи са се интегрирали в обществото ни дотолкова, че да си ги считаме за част от нас българите и да не мразим :1044 :1044 :1044 :1044 .

Пътуването с Арти в самолет мина абсолютно безпрепятствено във всяко едно отношение. Той се държа перфектно не за друго, а защото изпука от страх. Три дена се кри из гардеробите у нас в Берн :955 ....... Но по-малко смешната част е, че..... нещо превъртя и всяка сутрин на разсъмване, т.е. малко след 5:30 часа почва да обикаля като таласъм и да мяука...... тази сутрин щях да го ощавя - толкова много ми се спеше, а той цирика напред-назад... Хеле като му се скарам млъква по някое време. Явно си е реакция на преместването и на новото място.

Иска ми се да споделя първите си впечатления от живота тук, но няма да стане сега, защото чувам, че сме готови с вечерята и ще ходим да ядем (в момента тук е 8:15 часа - един час сме по-назад спрямо България). Само ще спомена, че утре е националният празник на Швейцария и по този повод тук в столицата ще има много и разнообразна програма по центъра - категорично ще се включим и ние. Още повече, че е почивен ден.
Сиренце написа: 26 Юли 2022, 09:36 Може би настроението ми е такова минорно, защото четвърти ден ме боли зъб, поддържам температура, въпреки антибиотика и изобщо се чувствам като парцал.
Цони, как си днес? Подейства ли АБ-то?! От какво те боли зъб - мъдрец ли е или нещо друго? Стискам палци всичко да е минало вече.
Сиренце написа: 26 Юли 2022, 09:36 но е факт, че тази помия, която ни залива ежедневно започва сериозно да ме задушава и мен. Искам да съм оптимист, но не мога.
Аз също не мога да съм оптимист вече.... Колко време още?! Половин живот го изживях във върховна тревожност и трескавост..... и накрая такива като мен да са безгласни букви за сметка на простаци и мутри, които живеят на гърба ни по законите на джунглата, т.е. най-силният надвива....... А къде остана знанието, интелигентността, творческите постижения.......?! Много са нещата, но не ми се пише в момента.

И така - хубава неделна вечер ви желая и успешно начало на новата седмица утре. :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Оставам си оптимист.
Има Светли Сили в Света.
Избирам да съм от тях.
Вярвам, че и вие сте с тях.

След 9 дни Алекс навършва 18 години.
Цял ден ми е едно такова...
Отчасти носталгично,
отчасти гордо.

Сега си тръгвам от работа.
Есмо ме чака
да си направим
хубав петъкът.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Kleo написа: 05 Авг 2022, 16:13 Оставам си оптимист.
Има Светли Сили в Света.
Избирам да съм от тях.
Вярвам, че и вие сте с тях.
Аз - също. Оптимист съм. Но това е по принцип.

Онова, което с Цони, написахме, че не ни оставя много място за надежда, е конкретиката на живота, политиката, икономиката, изкуството и обществото в България.

Аз също съм направила собствения си избор към светлата страна на битието. Но това не ме оставя заслепена, равнодушна и най-вече "ом"-калибрирана за тоталния срив на морала в българското общество; на пълния провал в икономическата сфера; на престъпността и корупцията.
Kleo написа: 05 Авг 2022, 16:13 След 9 дни Алекс навършва 18 години.
Цял ден ми е едно такова...
Отчасти носталгично,
отчасти гордо.
Да, времето минава и то неусетно. Хубавото е, че децата са постоянни... особено на 18 години вече имат и акъл в главите. Ще се събудите и двамата на рождения му ден - той вече на 18, а ти като майка на пълнолетен син, и ще видите, че всичко е по старому и сте щастливи по същия начин... въпреки промяната. :954
Kleo написа: 26 Юли 2022, 09:06 Съгласна съм с теб и споделям възмущението ти, Чери. :922
Деси, понеже бях писала дълго и разпосочно, не разбрах какво от споделеното от мен има допирна точка и с твоето мнение.

От днес всяка събота в Берн музеите в града са напълно безплатни за посещения и планът за деня ни е точно този - музеи. Почваме с този на Пол Клее, който е буквално в задния ни двор, в смисъл, че е на 5 минути пеш от нашия блок. Да видим докъде ще стигнем. Иначе в рамките на културната програма за този месец, има 18 безплатни концерта в оранжериите на един от най-старите квартали тук - Елфенау и за довечера програмата включва кънтри/поп/фолк музика. Ще направя всичко възможно да отида да слушам. Преди 2 вечери посетих old jazz concert - диксиленд-стандарти и беше много хубаво.

Вие с какви планове сте за почивните дни?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет и от мен!
Къде я видхте тази светлина в България?За Ани предполагам за какво говори,Деси....не :955 .И в никакъв случай не искам да звуча минорно,напротив...днес съм до обяд на работа,сле дълга седмица и се радвам,че ще имам макар и само ден за почивка.В 14 имам и една среща,която е до някъде служебна и след това мога да се отдам на моите си неща.
Ние сме добре,племеницата ми е на гости вече седмица,ще остане още две,може би.Малко ми е лудница от към навалица вкъщи...но какво по-хубаво от пълна къща с народ.И какво по-изнервящо за мен от постоянно разхвърляни стаи и все за нещо мрънкащи деца :1069 :1069 :1069
За днес нямам особени планове,освен,че трябва да сготвя,да изчистя,да се боядисам,да сменя спалното бельо по спаните,да си полея цветята на терасата и да пусна купища пране....все веселба,но утре Боби почива и може да си измислим нещо.
Нямам търпение да започна лекции.Тази година са ми в края на август,но пък от към програма са ни събрали само трудни и специфични предмети,та колкото ми вълнението,толкова ми е и притеснението как ще се справя :1053
Ани,като те чета и гледам лайфове във фейса,смея да кажа,че обществото в Берн усилено се опознава с вас :1069 ,нямаш умора ей....Бягаш ли сутрин?Котанче приспособи ли се към ново вкъщи?
Деска....пълнолетие,казваш....как минава това време... :923
Ами...оставям ви....за кратко,но от сърце :1094
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа: 06 Авг 2022, 11:26 За днес нямам особени планове,освен,че трябва да сготвя,да изчистя,да се боядисам,да сменя спалното бельо по спаните,да си полея цветята на терасата и да пусна купища пране....все веселба
Ели, като ти прочетох плановете за съботния почивен ден и рязко се уморих ...... :955 :955 Честно да ти кажа - не знам как издържаш на такъв режим. Работиш по цяла седмица, а съботно-неделно домакинстваш без почивка.... И аз викам да ти почват лекциите, че да си починеш малко :221 .
ellis_stoyanova написа: 06 Авг 2022, 11:26 И какво по-изнервящо за мен от постоянно разхвърляни стаи и все за нещо мрънкащи деца
Какво по-изнервящо ли?! ........ ами липсата на всичко това :cry: . Но за теб има още много време, Ели и понеже вече те познавам добре, знам, че всяка минутка от това много време ще я живееш с щастие и наслада. Защото няма нищо по-хубаво от пълна къща.
Kleo написа: 28 Юни 2022, 13:58 Ходихме в Щерев, да. Трябва да отслабна с 20 кг. Тогава може да ми се нормализира моя си менструален цикъл или поне да стана годна за ин-витро продецура. Към момента не се навиха да започваме каквото и да било като асистирана репродукция, заради наднорменото ми тегло. Междувременно аз наложих някои промени в начина си на живот /повече движение, по-малко храна, повече вода/, както и се консултира с класически хомеопат. Пия капки и чакам да подействат в няколко посоки, включително хормонален женски баланс.
Деси, близо 2 месеца са минали откакто си ми писала това в отговор на мой въпрос. Има ли промяна вече при теб? Хомеопатията действа ли? Нормализира ли ти се цикълът? С режима за намаляване на теглото справяш ли се?

Ние днес с Момчил отбелязахме скромно 20-те години от нашата сватба. Сутринта получих от Коки най-готиното пожелание за годишнината - каза да продължаваме да бъдем все така добра двойка, ама се спря внезапно и се коригира - "Не добра, а интересна двойка!" :1062 :1062 Честно казано...... почувствах се много горда, щом собственият ни пораснал син ни счита за интересни..., а не досадни дъртаци. :)

Резервирах сутринта маса в едно ресторантче, което се намира в нещо като село на 10 км от Берн. Лятната градина е разположена в задния двор на къщата на собствениците току до прането :955 , а от всякъде се чуваха хлопците от кравичките, които пасяха наоколо. Всички останали клиенти освен нас бяха местни хора. И да - ядохме най-сетне автентична швейцарска кухня: рьощи, телешка пържола с гарнитура зеленчуци на пара, свински пържен дроб с винен сос, доматена супа с босилек...... и едни много странни десерти, ама не ми се пише за тях :221 . Ами да си кажа.... някои от нещата бяха много вкусни....., но десертите определено бяха странни. Не се оплаквам, де. Беше готино. И романтично - особено с огромната луна, която ни придружаваше по пътя обратно към нас.

И в общи линии май е това.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Изображение

20 години - Порцеланова сватба.

Празнува се след 20 години брачен живот. Празничния обед се сервира в нов порцеланов сервиз в знак на това, че от старите вече не е останала и една чинийка... Купува се порцеланов сервиз.

Виж тук: http://www.svatbata.bg/articles/godishn ... z7cOcDsajs


:326 :326 :326

Засега съм без промяна по отношение на менструален цикъл и свръхтегло. Благодаря, че попита!

2-11 септември сме с Есмо на Дебелариум Мефисто - Рибарица. Там ще сме на специална програма и дневен режим.

Светлината я виждам в светлите хора. А такива има МНОГО в България. Както навсякъде. Не си затварям очите за злото, просто избирам да не се съсредоточавам върху него.

Да, Алекс навърши 18 и сме си все ние двамата - обичащи се майка и син :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор