КИНО и ТЕАТЪР

Свобода на словото
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от cchery »

Ной с Ръсел Кроу, 2014 г.
Линк за гледане

Филм по историята от Стария завет за Ноевия ковчег. Хубаво присъствие на Ръсел Кроу в лентата - отдавна не бях гледала филм с него. Обхватът на тематиката във филма е доста разширен - за греха, падението, братоубийствата, глад, наисилие, мизерия, спасение.... Изобщо какво може да изкорени всичкото зло на земята и изобщо възможно ли е?


НЕПРОСТИМО със Сандра Бълок, 2021 г.
Линк за трейлъра

Хем Холивудска, хем не съвсем история. Американско семейство, което живее в отдалечена ферма. Майката умира при раждането на второто си дете. Бащата се самоубива 4 години по-късно. По-голямата сестра отглежда бебето. Но социалните в щатите са неумолими - малката трябва да иде в институция и приемно семейство по-късно. Двете сестри не искат да се разделят, но се случва инцидент - полицай е застрелян и това праща голямата сестра за 20 години в затвора. След излизането ѝ оттам възможността за реинтеграция в живота на гр. Сиатъл е почти невъзможна. Същото се оказва и за желанието ѝ да намери малката си сестра. Всичко я спъва и ѝ пречи. А никой не иска да ѝ помогне - тя завинаги е убийца на полицай.

Наистина филмът си заслужава. Добре е направен, а гр. Сиатъл е възможно най-добрият декор на една такава "студена" история. Студен климат, студени взаимоотношения.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от Kleo »

Чери, "Непростимо" /2021 г./ ми го препоръча вчера колежка. Сега влизам тук и виждам и твоето предложение. Обезателно ще го изгледаме. "Ной" също ме привлече, отбелязвам си и него. А "Истерия" обещавам, като го видим и него, ще споделя моето мнение.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от Kleo »

"Бащата" /2021 г./ - същата колежка, която ми беше препоръчала предния филм - днес пък ми предложи да гледам този, със сър Антъни Хопкинс.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от cchery »

ИМЕНИЕТО ДАУНТЪН - НОВА ЕПОХА
Информация за филма: https://momichetata.com/izkustvo/prvi-t ... nova-epoxa
Още за филма (на английски)

Не знаех, че е имало и сериал Даунтън - явно е бил доста успешен и с доста сезони, но аз много рядко гледам изобщо сериали. Снощи обаче ми се гледаше нещо класическо, нещо човешко и нещо далеч от моя собствен живот. Е, този филм ми го предложи.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от cchery »

1984

Няма да пускам нито трилър, нито линк към това недоразумение, което гледахме снощи. Наясно съм, че е почти невъзможно със средствата на кино-жанра да се предаде даже и бегло идеята и сюжета на роман като Оруеловия "1984", но в тази лента, която гледахме снощи, имаше единствено разочарование. Дано никой друг не се подведе да го гледа.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от cchery »

УЧИЛИЩЕТО ЗА ДОБРО И ЗЛО / The School For Good And Evil 2022



Филмът може да се гледа само по НЕТФЛИКС (засега :) ).
Повече за филма

Филмът е направен по първата книга от поредицата "The School For Good And Evil" ("Училището за добро и зло") на американския писател, сценарист и режисьор Соман Чейнани. Това е литература, подходяща за момичета и момчета (особено момичета) във възраст 12-16-17 години, но т.к. темите за приятелството, предателството, истинската любов и вечното нейно търсене, алтруизма и тщеславието, тесногръдието и породения от него страх и разбира се в свота генералност битката между доброто и злото са всевалидни никой възрастен няма да допусне грешка, ако прочете поредицата :954 .

Може би се подразбира, но интересът ми към книгата и излезлия миналата седмица филм да породени от Бела, която получи като подарък първите 3 книги от тази поредица. БУКВАЛНО ги "смля" за по-малко от месец, т.е. прочете ги. Настояваше много упорито аз и Момчил също да ги прочетем, което се и получи. После поиска и следващите 3 книги, които все още не са преведени на български, и ѝ ги купихме на английски. Прочете и тях с огромно удоволствие и за отрицателно време. Абонира се да следи канала в Инстаграм на автора на книгата - Соман Чейнани, а като стана ясно, че почват да снимат филм, стана абонат и на канала за филма :954 .

Разбира се, един филм няма как да предаде случващото се в романизирана поредица, но затова пък човек винаги може да гледа едното и да прочете другото :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от cchery »

ХВАНИ МЕ, АКО МОЖЕШ
Информация за филма: https://www.google.com/search?client=op ... 8&oe=UTF-8

Актьорски състав: Леонардо Ди Каприо, Том Ханкс, Мартийн Шийн и др.



СТРАХОТЕН филм със специалното съдействие на режисьор като Стивън Спилбърг. Биографичен е и разказва невероятна история. При това с хубав край. А играта на Том Ханкс и Лео Ди Каприо гарантира невероятно удоволствие. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от Kleo »

Гледала съм филма. На мен също много ми хареса, Ани! :524
Дори сега като ми припомни за него, предложих на Есмо да го изгледаме заедно с него.
Някоя от вас вече да е гледала втората част на "Аватар"? Лично мнение, отзив - бих се радвала да прочета! :922 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта гледахме с Есмо Аватар 2.
Хареса ми, но очаквах повече.
Лично на мен първата част ми хареса повече.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от cchery »

Kleo написа: 30 Дек 2022, 13:35 Вчера вечерта гледахме с Есмо Аватар 2.
Хареса ми, но очаквах повече.
Лично на мен първата част ми хареса повече.
Хм....., Деси, сега, след като те прочетох, ми стана любопитно да я гледам и аз втората част. Първият филм ми допадна и то доста. Такава красива приказка, при това направена с много симпатични и професионално изработени ефекти. Спомням си, че исках да се пренеса там и да бъда едно от тези грациозни, стройни и атлетични създания.

Като гледам втората част, ще споделя и аз впечатления.

Междудругото ние изгледахме доста филми, ама ще пиша за тях по-натам.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: КИНО и ТЕАТЪР

Мнение от Kleo »

Сега в четвъртък вечерта ще ходим на "Игра на доверие" с Яна Маринова, филмът е свързан с темата за домашното насилие.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор