Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Зареждащи мисли на Анди Уорхол: :524 :524 :524

"Щом престанеш да искаш нещо, то само идва при теб. Това е абсолютна аксиома, знам го от опит."

"Понякога не отдаваш значение на даден момент, а после се оказва, че той е предопределил цял период от живота ти."

"Не се натрапвай, но нека всички знаят, че си тук."

"Ако човек не е красив, пак може да има успех, стига да има подръка няколко шеги в джоба си. И много джобове."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Понякога първата любов идва след всичките...

Изображение

Десет цитата от писателката Милена Колева - Авелок за живота, човека и любовта:

1. "Чашата се пълни с много капки, но прелива само с една."

2. "Всеки е нечия мечта… Всеки!"

3. "Eдин истински приятел е най-скъпото нещо, което можеш да имаш и най-хубавото нещо, което можеш да бъдеш!"

4. "Смелост - това е да дадеш на някого ключ от себе си."

5. "Гордост - нещо, заради което губим много важни неща и единственото, което си струва да изгубим в името на любовта."

6. "Докарахме се до онзи момент, в който нито се мразим, нито се обичаме, нито можем да бъдем безразлични! Мъртвата точка на любовта…"

7. "Когато една любов стане твърде болезнена, време е да си тръгнеш и да съхраниш себе си. Защото ще намериш нова любов, но не и ново аз."

8. "Онези, които са желани от много, най-често искат един, който не иска тях!"

9. "Тайната на любовта се крие в това да срещнеш човек, чието отсъствие обезсмисля всяко друго присъствие."

10. "Тъгата е ремонтът на душата. Понякога трябва да се сринеш до основи, за да се изградиш отново!"
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Аз имам тяло на жена и емоции на дете." - Елизабет Тейлър

Зодия Риби, с няколко брака, два от които с един и същи мъж.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Не всеки човек и всяко нещо в живота ти е предвидено да остане в него.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

„Каквото сме направили само за себе си в живота ни, умира с нас. Каквото сме направили за другите и за света, остава завинаги.“ – Албърт Пайк :524 :329 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Изображение

„Има и такива дни, които сякаш си поемат дъх, задържат го и цялата земя замира в очакване. Някои лета не искат да свършват. А покрай пътя избуяват цветя и щом ги докоснеш, поръсват облачета от ръждив прах. Навсякъде изглежда, че е минал съвсем овехтял цирк и с всяко завъртане на колелата е оставял следа от прастаро желязо.“

— Рей Бредбъри


Изображение

Август си отива тихо, лениво и парещо

Редактор: Петър Симеонов

Той е сладко безвремие, горещи дни, дълги нощи, мастика, диня, таратор и много смях. Довиждане, август, благодаря ти, че ми се случи!

Август е пясък, мирис на море, сол по кожата, слънчеви усмивки, боси крака, свобода. Той е мечта за вечна идилия и носене на къси панталони целогодишно. Август е като обещание, скрепено с много надежди, неразрушимо, винаги там, винаги наше.

Август си отива и никой не може да го спре. Решил е дните му да изтекат бързо, шеметно, горещо, точно като във всяко минало и бъдещо лято. Август е константа - най-топлата и най-неразрушима константа.

Следващото лято може би няма да си там, където си сега. Следващото лято около теб няма да бъдат същите хора. Следващото лято дори ти няма да си човека, който си днес. Но следващото лято отново ще има август и отново ще мечтаеш за свобода и мирис на море.

Август си отива. Ще се завие през глава до следващото лято. Босите му крака ще стърчат от края на леглото и като пясък, останал по дрехите, ще напомня за себе си от време на време.

Ще го виждаш в септемврийското циганско лято. В усмивките на децата, които ще продължат да тичат пред блока. Ще го виждаш в сините очи на някой случаен непознат и в онази ефирна рокля, която ще стои с месеци скрита в гардероба.

Август скоро ще се превърне в септември. Ще остави след себе си разбити сърца, копнежи и много вълни. Но август няма да си отиде от едно единствено място и това е твоето сърце.

Защото август не е просто месец, той е начин на живот. Той е сладко безвремие, горещи дни, дълги нощи, мастика, диня, таратор и много смях. Довиждане, август, благодаря ти, че ми се случи!

Автор: Вяра Иванова (Edna.bg)


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"У жената всичко е сърце, дори и главата."

- Жан Паул
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

„Съществуват много неща в живота, които ще хващат окото ти, но преследвай само това, което ще плени сърцето ти” – индианска поговорка

Дневен хороскоп за 15 септември, сряда - из Една.бг :222

Риби, днес разчитайте повече на собствената си преценка за хората и ситуациите, а не на това, което ви казва някой друг. Започнете ли да слушате всекиго, ще се объркате и може да бъдете подведени. Усетите ли прилив на вдъхновение да направите нещо, последвайте го – денят ви може да стане много по-интересен.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Тъжна е тази открадната любов,
с предварително преброени мигове,
с факта, че имате хубави залези,
но не може да срещнете изгрева...

И никога нямате весели празници,
пълни с глъч, смях и с приятели,
винаги трима само сте заедно -
вие и любовта ви наказана!

И бъдеще нямате като другите,
дето планове правят, мечтаят,
любовта ви обречена има само
тая минута, в която сте в рая.

Жадна и страстна, като за последно,
не изисква, не моли и не очаква,
всеки миг е подарък, вълшебство,
пие до дъно от отровната чаша.

Поне скуката няма да я затрие,
няма да падне жертва на рутината,
тая любов отчаяна, безнадеждна
само спомен остава, да топли сърцата.

От Радос, бг-мамма :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор