Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Класът на Алекс завършиха учебната година вчера по обяд, без родителите. Планът беше тържеството да е днес следобяд в Северния парк, но заради лошото време се промени. На свидетелството на Алекс пише, че е завършил с отличен, много ми стана хубаво :954 Да им е честита лятната :954 ваканция на нашите изкласили първолаци :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Как изкарват началото на лятната ваканция вашите дечица?
Упражняват ли се отвреме-навреме по смятане, четене и писане?
Аз да разкажа за моя Алекс: откакто свърши училище, го водя с мен на работа. Понякога е с някоя от бабите си, но те също ходят на работа, не са се пенсионирали все още, млади са. В обедната почивка излизаме за половин-един час да се разходим и обядваме навън. Като цяло играе или гледа анимации на лаптопа (взимаме го с нас в офиса), обикаля и тича из двора на къщата (центърът, в който работя, представлява двуетажна къщичка, с обособен двор с трева, рози и едно дърво джанка в него), а като му писне - му давам да направи някой и друг препис в тетрадка със широки и тесни редове или пък му измислям задачки по математика. И двамата вече с нетърпение чакаме да дойде 30-ти юни, когато заминаваме за МОРЕТО :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от danid »

Е не, Северен парк - и ти ли си ми съседка Вихрогонче - в кое училище е Алекс и къде живеете - ние сме в Толстой. Миналата седмица видях Вер, добре че ми се обади, че си е пуснала дълга коса и може би нямаше да я позная.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Алекс учи в 102-ро основно училище "Панайот Волов". Живеем в кв. Надежда - 4 част. Ще се радвам да се видим в Северния парк скоро :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от danid »

Трябва да го направим наистина :954
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от dexter »

Пускам тази статия, от д-р Михайлов, много ми хареса

http://monitor.bg/article?id=446838
Ver

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Ver »

Децата ще се зарадват, когато най-накрая им кажа, че какаото и шоколадът са полезни :1062
Ver

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Ver »

Сега се върнах и прегледах темата от началото.
Сигурна защото относително скоро голямата беше 1-ви клас, хич и не се вълнувам за Ава.
Веднъж и се пише, веднъж не.
Понякога смята правилно, друг път не. Ми какво толкова?! Не сме ли всички така :)
Нещо не се вълнувам .... Много ми е постно откъм емоции и това не ми харесва много :1044 .
tita

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от tita »

По действителен случай (разговор на мой познат с първокласника му)

- Стили, колко е 3+4?
- Аммм, 6!
- Сигурен ли си? Я си помисли ... 6 или 7?
- Е ... да, 7 ... ммм, то няма голяма разлика!

:955
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от dexter »

Друг бисер от вчерашната родителска среща - караха ни да подписваме някакви декларации, с които се съгласяваме педагогически съветни да работи с децата ни при нужда - без уведомяване на родителя. След това госпожата обяснява как медицинския персонал в училище не може да преглежда децата за въшки, защото това било нарушаване на личното им пространство. Е, вие ми кажете що за абсурд е това - ровенето в косата е нарушение на личното пространство, а ровенето в душата на детето е ок, даже не е нужно да се уведомява родителя :126 ! Ей така бях :1215 :1215 ! Подписах си декларацията като плътно зачертах работата със съветника и написах много четливо, че искам да ме уведомяват, ако някой смята да разговаря насаме с детето ми по някакъв възникнал проблем. Ей, малоунма история, нямам думи просто......
Иначе Яна проявява малко повече ентусиазъм за училище, защото се понаучи да пише сравнително лесно и бързо (само елементите, които са взели до сега, разбира се). Подозирам спадане на настроението при среща със сериозни затруднения. С аритметиката всичко е на 6 :), смята като змей, но тя от може би 2 години няма проблем със смятането на ум, даже и на двуцифрени числа. Сега разправя на всеки, който иска да слуша как след 4-ти клас ще ходи да учи в математическата гимназия и колко много й харесва математиката. Пробвах да обясня, че аритметиката не е върха на математиката и май ме е разбрала, защото преди няколко дни ми обясняваше как математиката била огромно море, а в момента тя само си била топнала пръста в него :221 :221 (идея нямам от къде извади това сравнение, не помня да съм обяснила по този начин...)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от cchery »

dexter написа:Пробвах да обясня, че аритметиката не е върха на математиката и май ме е разбрала, защото преди няколко дни ми обясняваше как математиката била огромно море, а в момента тя само си била топнала пръста в него :221 :221 (идея нямам от къде извади това сравнение, не помня да съм обяснила по този начин...)
Ееееееееее, страхотна е тази Яна :1062 :1062 - верно сравнението й е много точно. Дано така да си запази интереса към математиката.
dexter написа:Друг бисер от вчерашната родителска среща - караха ни да подписваме някакви декларации, с които се съгласяваме педагогически съветни да работи с децата ни при нужда - без уведомяване на родителя. След това госпожата обяснява как медицинския персонал в училище не може да преглежда децата за въшки, защото това било нарушаване на личното им пространство. Е, вие ми кажете що за абсурд е това - ровенето в косата е нарушение на личното пространство, а ровенето в душата на детето е ок, даже не е нужно да се уведомява родителя :126 ! Ей така бях :1215 :1215 !
Това даже няма и да го коментирам.... Чудя се как педагог като учителката на Яна въобще може да ви го предложи. И въобще що за решение на педагогическия съвет на вашето училище е това?! Аз също твърдо и решително бих отказала някой да разговаря с децата ми без мое знание. Миналата учебна година ми се наложи да се видя с психоложката на нашето училище, заради проблеми с поведението на Бела. И жената не само, че не поиска да й водя детето, ами каза, че ще иде да го види в естествената му среда и ако забележи каквото и да било, тогава ще се свърже с мен и ще ... напрвим още нещо. Еми никой не се свърза с мен :) , а "проблемът" беше твърде банално нещо за училищното ежедневие, но когато и учителите изтрещят, децата не остават по-назад. Така че според мен, Декс, си постъпила повече от правилно.

Аз тук ще засегна и една друга тема, нищо че става въпрос за второкласници :) . Носенето на мобилни телефони. Още на най-първата родителска среща миналата година всички се съгласихме, че децата могат да си носят телефоните, но те да се ползват само при нужда. Имам самочувствието да кажа, че в това отношение Бела е абсолютно стриктна (направо не знам как го прави :1069 ). И досега иска разрешение от госпожите си, за да ми се обади - дори и в междучасията. Уви, обаче.... не с всички деца е така - снощи направих е такива очи :1215 , когато тя ми каза, че 3 деца са си позволили да цъкат по време на час. И от тази седмица класната е решила да забрани телефоните в училище или някакъв компромис - да ги държи при себе си докато свършат часовете. В нашия случай не можем да се лишим от комфорта на телефона, т.к. Бела понякога се прибира сама от у-ще или пък Коко я взема, но трябва да се координират и него, щото когато той свършва часове, те обикновено играят някъде и той не може да обикаля цялото училище да я търси.

Това нагоре е накратко историята, а моите кратки размишления са следните - някакси това "решение" на класната не е честно. Когато някой наруши училищно правило, той бива наказан. Примерно - Бела миналата седмица е била без домашно и има забележка в бележника. Ама само тя има забележка, а не целия клас, защото нарушението си е нейно и си носи последствията. Т.е. наказанието си е за нея. Защо заради 3 деца, които нарушават правилата в училище, трябва да бъдат наказани всички останали?!? Вие какво мислите по въпроса?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор